Історія Ліцею

Після подій жовтня 1917 року, в 1919 році в Шаргороді була організована "Єдина трудова школа". В 1936 році школа перейшла у нове приміщення, яке і по сьогодні є частиною школи.

З початком війни 1941 року заняття в школі припинились. Німцями було знищено 2363 книги, колекції, акваріуми, унаочнення, поламано дерева, вивезено меблі. Під час війни в школі розміщувався військовий шпиталь. 19 березня 1944 року Шаргород було визволений від фашистів. 1 квітня 1944 року було відновлено заняття в школі.

Учні школи неодноразово збирали подарунки для червоноармійців і направляли їх у військовий шпиталь №3953, що знаходився в Могилеві-Подільському.

У повоєнні роки було добудовано основний корпус, зведено спортивний зал, стадіон, виробничі майстерні. Діяли при школі гуртожиток для хлопчиків і дівчаток, які щорічно прибували на навчання з навколишніх сіл. При школі були розбиті чудові дослідницькі ділянки. У 80-і роки було завершено добудову школи такою, якою вона є сьогодні. В 2002 році переобладнано шкільну котельню на природний газ.

Сьогодні в школі навчається 650 учнів. Педагогічний колектив нараховує 55 педагогів. Серед працівників школи 15 чоловік нагороджені Знаком "Відмінник освіти України", мають вищу кваліфікаційну категорію, 12 педагогів мають звання "старший вчитель".

За період свого існування школу закінчили близько 4,5 тисячі учнів, з них із золотою медаллю - 340 чоловік, 140 - із срібною. Школа пишається своїми випускниками, які працюють в усіх галузях народного господарства, освіти, культури.