Правила роботи в групах

Шановні друзі!

Семінар за алгоритмом роботи динамічної мережі має ряд особливостей, що обумовлюють обов’язкове засвоєння і відтворення учасниками під час його роботи певних поведінкових схем відповідної організаційної культури, які відрізняються від звичних нам схем поведінки на типових семінарах.

Учасники семінару – сформовані особистості зі стійкими переконаннями (світоглядними, ідеологічними, релігійними, тощо), які мають власні відповіді на всі питання, що поставлені на обговорення.

Мета семінару включає дві однаково важливі складові:

1. Забезпечення ефективної спільної безконфліктної роботи в одній команді кількох десятків яскравих особистостей – громадських активістів, політиків, фахівців та експертів з різних галузей з різними поглядами, яких об’єднує бажання добра, благополуччя та щасливого майбутнього для України.

2. Виявлення і фіксацію спільних підходів та розбіжностей при конструюванні соціального ідеалу України.

Тому в основі прийнятних поведінкових схем під час семінару, на якому формується поліваріантний образ майбутнього, лежать:

· толерантність;

· взаємоповага ;

· терпимість до відмінної думки чи поглядів;

· контроль тривалості власних промов;

· відмова від настійливого просування своїх бачень;

· відмова від ініціювання дискусій з метою переконання інших у хибності їх підходів.

Підхід до обговорень: істина лежить на вершині гори і є для нас принципово недоступною – ми лише можемо підніматися до неї стежками по різних, часом протилежних, схилах.

Алгоритм роботи динамічної мережі, який планується використати у роботі семінару, передбачає безперешкодну посилену циркуляцію повного обсягу напрацьованої інформації серед учасників, що забезпечить можливість кожному обговорити вироблені в групах та запропонувати свої вирішення усіх поставлених питань. З метою досягнення цього, кожному учаснику слід уважно поставитися до ролей транслятора виробленої в групах інформації та комунікатора, обов’язковість виконання яких для всіх учасників відрізняє даний семінар від типових. Для якісного виконання цих ролей кожному необхідно буде зробити детальну і автентичну фіксацію у персональному протоколі семінару як результатів роботи у профільних групах, так і списку зауважень, пропозицій і доповнень в результаті роботи у групах перехресних.

Результати роботи профільних груп планується представити у вигляді доповідей, які на кінцевому пленарному засіданні мають виголосити представники груп. Кожна доповідь має включати спільні бачення і відмінні підходи (або лише відмінні підходи у випадку відсутності спільних бачень) до конструювання соціального ідеалу України в рамках відповідного профілю, які виявлені та зафіксовані учасниками групи під час роботи семінару.

Доведемо усім, що притаманна українцям ментальна риса «два українці – три гетьмани» за певних умов сприяє творчій самореалізації кожного «гетьмана» та є запорукою успіху їх команди!