täpsemalt

Saksofoniõpilaste suvekool Saaremaal 2011

Kuressaare Muusikakool korraldab juba teistkordselt koostöös Kuressaare Kultuurivara, Mustjala valla, saksofoniõpetaja Matis Männa ning vabakutselise muusiku Maria Faustiga suvekooli noortele muusika- ja improvisatsioonihuvilistele. Suvekool toimub 31 juulist kuni 5 augustini looduskaunis Mustjala vallas - Võhma külas, kus koolimajas on suurepärased võimalused õppetööks, toitlustamiseks, ööbimiseks ja vaba aja veetmiseks. Suvekool on mõeldud saksofonistidele, kuid avatud ka kõikidele teistele instrumentidele. Kursuse eesmärgiks on arendada noorte muusikute improvisatsiooni ja muusikalise kommunikatsiooni oskusi, arendada loovust ja motiveerida õpilasi leidma neile ainuomane muusikaline keel. Eestis on võimalik õppida jazzmuusikat heal tasemel juba varases eas. Olemas on koolitatud õpetajad ning kogenud muusikud, kelle käest nõu küsida. Saksofonistide suvekool Saaremaal pakub tavamuusikakooli kõrvale huvitava ja kasuliku alternatiivi, kus õpilased viiakse improvisatsiooni juurde ilma teoreetilise ettevalmistuseta. Suvekursuse aluseks on lihtsad improvisatsiooni ja kommunikatsiooni parandavad harjutused, mida on praktiseeritud viimase 10 aasta jooksul nii Rootsi kui ka Taani konservatooriumides. Vabaimprovisatsiooni osakaal maailma muusikas kasvab järk järgult ning see aine on leidnud koha paljudes Taani muusikakoolide õppekavades. Göteborgi musikhögskola võttis vabaimprovisatsiooni kooli sisseasumiseksamite kavasse ning kuuldavasti järgneb neile järgmisel aastal ka Kopenhaageni rütmikonservatoorium.

Kuressaare Muusikakool, korraldaja Matis Männa ja suvekooli õppejõud Maria Faust hindavad eelmisel aastal toimunud esimest Saksofonistide Suvekooli õnnestunuks, usuvad selle vajalikusesse ning soovivad selle toimumisest teha traditsiooni. Eelmise aasta laagrist võttis osa 10 noort üle vabariigi, selle vastu tundis huvi nii kohalik meedia kui ka Kanal 2. Laager toimus 03.08.- 06.08.2010 ja kulmineerus avaliku kontserdiga Saaremaa Merenädala raames. Sel aastal soovivad korraldajad õppetööd kahe päeva võrra pikendada, avada grupp edasijõudnute kõrval ka algajaile ning kaasata rütmika õppejõud, kelleks on Norrast pärit rahvusvaheliselt tunnustatud trummar Håkon Berre. Rütmika ja pulsi valdamine on oluline igale instrumentalistile. Selle mitte tunnetamine on probleemiks väga paljudele algajatele ning tee õige “swingimise” juurde pikk. Håkon Berre konsulteerib õpilasi nii individuaalselt kui ka grupitöös ning rütmika tund on plaanitud iga päeva alustuseks.

Saksofonistide suvekooli õpetajad ja nende ülesanded:

Maria Faust - http://www.mariafaust.com/

Saaremaalt pärit saksofonist, helilooja ning orkestrijuht. Elab ja töötab hetkel Kopenhaagenis, kus teda seostatakse alternatiivsemate jazzivooludega. Lõpetas aastal 2008 Vestjyskmusikonservatooriumi saksofoni erialal ning lõi samal aastal koos Håkon Berre, Adam Pultz Melbye ja Morten Pederseniga plaadikompanii “Barefoot Records”. Bandide “Maria Faust Groupi” ja “Pistol nr 9” asutaja ja juht. Tegeleb aktiivselt vabaimprovisatsiooni propageerimise ja õpetamisega.

Suvekoolis õpetab improvisatsiooni (helilaadid , vaba lähenemine) ja kommunikatsiooni. Tema ülesandeks on sobiva repertuaari leidmine nii nooremale kui ka vanemale grupile. Vanema grupi koosmängu harjutamine. Individuaalne lähenemine ja konsultatsioon. Suvekooli päevakava kokku panemine.

Håkon Berre - http://haakonberre.com/

Norra päritolu trummar, kes elab hetkel Kopenhaagenis. Plaaadikompanii “Barefoot Records” asutaja. Tegev mitmetes rahvusvaheliselt tunnustatud gruppides. Mänginud ja välja andnud plaadi koos Peter Brötzmanniga. Regulaarselt mängib koos Hilmar Jenssoni, Tommy Anderssoni, Maria Faust Groupí ja John Tchicai´ga. Suvekoolis õpetab rütmikat nooremale ja vanemale grupile. Imrovisatsiooni rütmilist ülesehitust ja kommunikatsiooni.

Matis Männa - Kauaaegne puupuhkpilliõpetaja Kuressaare muusikakoolis. Kuressaare Linnorkestri ja Kuressaare Sümfonieti dirigent ja kunstiline juht. Aktiivne kultuuritegelane ja ideede generaator väikeses Kuressaares. Suvekoolis on tema ülesandeks noorema grupi koosmäng, repertuaari leidmine ja selgeks õpetamine. Saksofoni ABC.

Tema vastutusel on kõik tehnilised ja organiseerimisega seotud küsimused sh. helitehnika, ruumide, toitlustuse, transpordi ja kontsertide organiseerimine, õpilaste gruppidesse jaotamine ning reklaam.