SRIL 2021

Saaremaa rütmi- ja improvisatsioonilaager (SRIL) jätkab 12ndat aastat oma tegevust. Meie eesmärgiks on arendada noorte muusikute loomingulisust, improviseerimisoskust, rütmitunnetust ja muusikalist kommunikatsiooni. SRIL on arenenud ja kasvanud aastate jooksul jõudsalt ning improlaagri olemasolu ja vajadus jõudnud paljude Eesti muusikakooli õpetajate ja õpilaste teadvusesse.


Laagrist võrsunud talente on märgatud ja tunnustatud mitmetel noortele muusikutele mõeldud konkurssidel sh saatesarjas "Klassikatähed" ja „Noortebänd“.


11 aasta kestel on SRILis osalenud õpilastele pakkunud inspiratsiooni paljud erineva käekirjaga tunnustatud muusikud sh Kristjan Randalu, Mihkel Mälgand, Kirke Karja, Raimond Mägi, Andre Maaker, Peedu Kass, Siim Aimla, Maria Faust ja Themuri Sulamanidze. Välisõppejõududest Hakon Berre (NO), Edward Deane Ferm (US), Lars Pilgaard (DK), Marcela Lucacelli (BRA), Tormod Holm (NO), Liudas Mockunas (LT) ja Dag Magnus Narvesen (NO).


SRILi missiooniks on pakkuda noortele muusikutele teoreetiliste teadmiste kõrvale loomingulisi tööriistu, mis tooks lavadele omanäolisi ja huvitavaid muusikuid.

SRIL2021 toimub Võhma Külamajas koostöös Kuressaare Muusikakooli, Saaremaa kitarriakadeemia, Kuressaare Kultuurivara, õpetajate Matis Männa ja Maria Faustiga ajavahemikul 26.07- 31.07.2021.


Nagu traditsiooniks saanud, toimub SRILi õppetöö kolmes grupis: vanem ehk edasijõudnute grupp, keskmine grupp ja noorem grupp, kus saavad osaleda lapsed alates 10. eluaastast. Eeloleval suvel on juhendajateks Kirke Karja, Raimond Mägi, Pille-Rite Rei, Karl - Juhan Laanesaar (rütmika kõikidele gruppidele), Kärt Männa, Tobias Tammearu ja Ned Ferm . Vabaimprovisatsiooni ja dramaatika tunde viib läbi Maria Faust.


Meie rütmi-ja improlaagrisse on oodatud osalema noored instrumentalistid , vanuses 10-19 aastat. Osavõtumaks 140 eurot sisaldab õppetasu, toitlustamist, kontserdi korralduskulu ja öömaja( linad, padjad, tekid ).

Palun osavõtumaks tasuda MTÜ Saaremaa kitarriakadeemia arveldusarve EE731010220205997225, selgituses SRIL 2021 ja osaleja nimi, soovitavalt 20. juuniks 2021.


Väljasõit Võhma Külamajja 26. juulil kell 13:00 Kuressaare muusikakooli (Komandandi 9) hoovist.


Laagrisse registreerimine kuni 15.juunini.


Registreerimise link