Українська революція 1917 - 1921 рр.

Проект Інституту національної пам'яті

Українська революція 1917–1921 років розпочалася в умовах революційних потрясінь, які охопили Російську імперію у березні 1917-го. Проте вона стала самодостатнім історичним явищем із самобутніми специфічними рисами. Революція носила характер національно- та соціально-визвольний. Ключовим її рушієм був український народ і його політична еліта, що зазнала еволюції від ідей політичної автономії та федерації до усвідомлення необхідності утвердження власної державної незалежності.

Етапи революції 1917–1921 років

Українська революція має три етапи:

ü березень 1917 квітень 1918 утворення та діяльність УЦР, проголошення її Універсалів;

ü 29 квітня 14 грудня 1918 правління гетьмана Павла Скоропадського;

ü грудень 1918 – листопад 1921 встановлення влади Директорії УНР, розгортання та придушення масштабного повстанського руху.

У ході революції український народ уперше в ХХ сторіччі створив незалежну національну державу, яка у формі різних утворень мала всі ознаки незалежної держави: територію, кордони, символи, органи влади, військо, гроші, мову. Вперше після століть бездержавності відбулось об’єднання в одній соборній державі східних і західних українських земель.

Революція була явищем загальноукраїнським. У всіх регіонах країни розвивався національний рух, створювалися та діяли українські органи влади, політичні партії та громадські інституції, відроджувалася культура.

Досвід самостійної соборної України відіграв вирішальну роль у подальшій визвольній боротьбі Українського народу. Розуміння здобутків революції та усвідомлення причин її поразки має стати важливим уроком для сучасної розбудови незалежної України.

Термін “Українська революція” був уведений в обіг самими учасниками подій. Таке означення є в працях Михайла Грушевського, Володимира Винниченка, Симона Петлюри, Дмитра Дорошенка й інших діячів доби. Радянська історіографія викорінювала цю дефініцію, й на події в Україні поширювала поняття “Велика Жовтнева соціалістична революція” та “Громадянська війна”. Усе, що не вписувалося в рамки “генеральної лінії партії”, подавалося як “контрреволюційне” та “буржуазне”. Водночас українські історики в діаспорі досліджували Українську революцію 19171921 років. Роботу продовжили вітчизняні науковці в незалежній Україні.

12 жовтня 2019 року екскурсія у Національний історичний музей м. Києва 32 та 31 груп, експозиція присвячена 100-річчю Української революції

19 лютого 2018 року екскурсія до краєзнавчого музею 32 групи по темі "100 - річчя Української революції. Події у Білій Церкві"

Флешмоб "Україна єдина" до Дня Соборності 2018 року http://bckolegium.com.ua/news/2185-fleshmob-ukrayina-yedina.html

23 січня 2018 року колегіанти 12 групи відвідали краєзнавчий музей, де організована виставка робіт обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої», присвячену Дню Соборності України та шевченківським дням.

17 березня 2017 року - 100-річчя створення Української Центральної Ради

Колегіанти 32 групи побували на екскурсії біля пам'ятника М.Грушевському

та в музеї УНР

Урок - реквієм "Крути: подвиг і трагедія" 30 січня 2017 року

http://bckolegium.com.ua/news/1735-kruti-podvig-tragedya.html