Слава Україні!

ВІДКРИТА КНИГА

електронна бібліотека класики української та світової літератури

Це головний розділ нашого сайту. Він містить твори класиків української літератури, що перейшли до суспільного надбання. Розділ періодично поповнюється новими книгами та авторами, в той же час ми перевидаємо тексти, які були опубліковані на нашому сайті раніше, у відповідності до наших нових стандартів якості книг.

Даний розділ містить твори класиків світової літератури, що перейшли до суспільного надбання. Також розділ містить твори видатних російських авторів російською мовою. Розділ періодично поповнюється новими книгами та авторами, в той же час ми перевидаємо тексти, які були опубліковані на нашому сайті раніше, у відповідності до наших нових стандартів якості книг.

В цьому розділі сайту зібрані посилання на твори шкільної програми з української та світової літератури, а також позакласного читання. Ми витратили свій час для того, щоб заощадити ваш, і тепер не потрібно нескінченно довго "гуглити" у пошуках твору - просто знаходите потрібний твір в переліку і переходите за наведеним посиланням!

Наша мета - створення доступної високоякісної української електронної книги. Ми глибоко переконані в тому, що класики української літератури повинні бути якісно оцифровані та перебувати у вільному доступі, тобто: бути безкоштовними і доступними для кожного. Однак виконати такий величезний обсяг роботи не під силу ні окремій людині, ані невеликій команді... Досягнути цього можливо лише спільними зусиллями. Суспільне оцифрування - це некомерційний проект який дозволяє всім бажаючим долучитись до процесу оцифрування української літератури. Те, чого ми не можемо досягнути поодинці, ми можемо зробити разом! Долучайтесь і Ви!

"Відкрита книга" - це безкоштовна електронна бібліотека класики української та світової літератури, заснована в 2011 році. Наша головна відмінність від інших подібних за тематикою інтернет-ресурсів - висока якість текстів, які ми публікуємо. Ми не намагаємося заповнити полиці наших книг текстами скопійованими з інших бібліотек - ми публікуємо тексти, які повністю відповідають друкованим оригіналам книг (паперовим книгам), які ми ретельно перевіряємо (вичитуємо). З кінця 2016 року ми публікуємо виключно високоякісні і ретельно первірені тексти, поряд з цим продовжуємо величезну роботу по перевиданню раніше опублікованих нами книг...

В майбутньому, яким ми його бачимо, кожен бажаючий матиме вільний доступ до всіх творів українських та світових авторів в зручному форматі та в бездоганній якості.