Lääne-Virumaa metsavendluse ajaloo päeval taasavati ka Lebavere metsavennapunker!

Oktoobrikuu viimasel päeval leidis aset Lääne-Virumaa metsavendluse ajaloo päev. Väike-Maarja kirikus avati mälestustahvel kõigile Lääne-Virumaa metsavendadele, taasavati Lebavere metsavennapunker ja toimus konverents Väike-Maarja Seltsimajas. Eesti Mälu Instituudi juhatuse liige Martin Andreller, kõneles teemal „Kogemustest metsavendluse uurimisel, välitöödel, ja ohtudest, mis puudutavad selle teema uurimist", Väike-Maarja Muuseumi juhataja Edgar Tammus rääkis metsavendlusest Lebavere metsades ja lähemalt Martin Tamme punkrist; Eesti Mälu Instituudi nõukogu liige Raul Rebase teemaks oli „Oma lugu ja selle säilitamine“ ning Eesti Endiste Metsavendade Liidu juhatuse liige Heiki Magnus pidas ettekande teemal„Mälestuste hoidmine, kandmine ja edasi andmine“.

Väike-Maarja Muuseumisõprade Seltsi liige Heili Tammus pälvis Eesti Endiste Metsavendade Liidu (EEML) teenetemedali metsavendluse mälestuse jäädvustamise eest meile ja tulevastele põlvedele. Tema algatusel taastati Lebavere metsavennapunker, rajati puhkeala ja paigaldati infostend.

Sündmuse peakorraldaja oli Eesti Endiste Metsavendade Liit, kaaskorraldajad Väike-Maarja Muuseumisõprade Selts ja Väike-Maarja Vallavalitsus.

Info saamiseks ja metsavennapunkri külastamiseks koos matkajuhiga võtta ühendust tel 5340 5718 (Heili Tammus).

E-RAAMATUNA ON VALMINUD ESIMENE OSA MÄRT MEOSE KÄSIKIRJADEST.

E-raamatuna avaldatud Märt Meose käsikirjade esimene väljaanne on koostatud Väike-Maarja Gümnaasiumi 100. aastapäevaks.

E-raamat on leotav keskkonnas ISSUU.

Käsikirjade esimese osa toimetamist ja e-raamatu valmimist on toetanud KULKA Lääne-Virumaa ekspertgrupp.