Uroczystości

«Часом крапля милосердя означає більше, ніж океан розуму»

Св. Мати Тереза

Не з жалем, а з любов’ю:

учні 10 -А класу

відвідали дитячий будинок

8 травня учні 10-А класу відвідали дитячий будинок «Рідний дім» в Самбірському районі, с.Корналовичі .

Цій події передувала клопітка робота волонтерів – початківців: упродовж двох тижнів вони проводили акцію «Подаруй радість дітям», завдяки якій було зібрано речі, іграшки, канцтовари, одяг. В дитячому будинку нас зустріли як рідних: привітливо, радісно та з захоплюючими поглядами. Разом нам вдалося організувати невеличке свято з чималою кількістю яскравих дитячих книжок, солодкими подарунками та читанням казочок .

04.05.2018 учні 10-11 класів Мостиської ЗОШ № 3 І-ІІІ ст. відвідали Самбірську районну лікарню «Хоспіс» ім. Св. Мати Терези у с. Сіде. За кошти зібрані під час благодійного ярмарку, організованого учнями 10-Б класу, було придбано миючі засоби та продукти харчування, які передали для пацієнтів.

Під час відвідування «Хоспісу» учні мали можливість ознайомитись зі структурою закладу та особливостями його роботи, з комфортними умовами перебування пацієнтів та належним доглядом, які забезпечує медичний персонал лікарні для невиліковних хворих.

Привезені подарунки учні з радістю роздали діткам. Відвідування дитячого будинку виявилось емоційним, а інакше і не могло бути, так як це дітки, які опинились в складних умовах життя змалку. Вони постійно потребують нашого піклування та любові, а отримують її так мало. Вражала кожна історія, яку довелось почути про їх долю . Дивлячись в радісні оченята дітлахів, ми ще раз переконались, в тому, як важливо допомагати іншим.

На думку спадають рядки: нема чужих дітей! Вони всі ПРОСТО ДІТИ!

Cześć Polskiej Ziemi

Учні були приємно вражені доглядом за паліативними пацієнтами, наданням медичних послуг та створенням домашньої атмосфери, завдяки свійським тваринам та чудовій парковій зоні.

Самбірська районна лікарня «Хоспіс» працює з 2015 року. Після ремонтних робіт у 2016 р. розпочато прийом пацієнтів, але для належного постійного догляду хворих і покращення умов заклад потребує фінансової підтримки не лише держави, але і небайдужих людей.

Поїздка

вчителів Мостиської ЗОШ № 3 І-ІІІ ст.

на обмін досвідом

Rok 2018 przez sejm RP został ogłoszony rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z okazji tak szczególnej rocznicy przez cały rok w Ojczyźnie i we wszystkich zakątkach, gdzie mieszkają Polacy, odbywają się różnego rodzaju akademie poświęcone Polsce i rocznicom historycznym związanym z dziejami Państwa Polskiego. Do tych obchodów dołączyli się również dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Średniej Nr 3 z polskim językiem nauczania w Mościskach, czcząc w szczególny sposób rocznice obchodzone w pierwszych dniach miesiąca maja: Dzień flagi narodowej, Dzień Polonii i Polaków mieszkających poza granicami kraju, Święto Matki Boskiej Królowej Polski oraz 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W dniu 4 maja w naszej szkole, w wykonaniu uczniów klas 9 i 10, odbył się uroczysty koncert pod hasłem „Cześć Polskiej Ziemi”, w którym zostały przedstawione najważniejsze fragmenty dziejowe Państwa Polskiego z szczególnym uwzględnieniem rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Złożono hołd wdzięczności tym, którzy przez wieki dbali o swoją Ojczyznę, a w chwilach kryzysu podjęli trud budowania silnego i nowoczesnego pańswa.

Na rozpoczęcie koncertu ze słowem przywitania wystąpiła Pani dyrektor Teresa Teterycz, natomiast z referatem okolicznościowym – nauczyciel historii Maria Legowicz-Kopacz.

W czasie koncertu najważniejsze fragmenty związane z dziejami Państwa Polskiego w odczycie przedstawili prowadzący – Ilona Mełych i Paweł Kopacz, uczniowie klasy 10-A. Widzowie mieli możliwość obejrzenia krótkiej inscenizacji „Uchwalenie Konstytucji 3 Maja” w wykonaniu uczniów klasy 10-B. W rolę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego wcielił się nauczyciel szkoły Pan Janusz Kurek, który przypomniał tekst przysięgi królewskiej na przyjęcie Konstytucji. Występ uświetniły patriotyczne wiersze okolicznościowe poświęcone Ojczyźnie, Bogurodzicy, Konstytucji 3 Maja. W wykonaniu uczniów klas 9 i 10 zabrzmiało szereg piosenek: „Ojczyzno ma”, „Hymn Jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Polski”, „Jest takie miejsce, taki kraj”, „Cześć polskiej ziemi, cześć”, „Mazurek 3 Maja”, „Dokąd idziesz, Polsko” oraz „Rota”. Bardzo miłym akcentem w czasie koncertu było wykonanie dziećmi klasy 3 piosenki „Dzień dobry, Syrenko”, których przygotowała Pani Julia Pasternicka, oraz występ orkiestry szkolnej pod przewodnictwem nauczyciela muzyki Pani Iwanny Sahan.

Na zakończenie koncertu ze słowami wdzięczności i uznania wystąpili Ksiądz Proboszcz Władysław Derunow oraz Pani Dyrektor Teresa Teterycz.

Екскурсія на підприємство «Бадер Україна»

Під час весняних канікул група вчителів нашої школи на чолі з директором школи п. Терезою Тетерич побували у західній Польщі у м. Хойнув. Ця місцевість знаходиться майже 100 кілометрів за Вроцлавом (90 км від німецького кордону). Мальовниче містечко та громада з своєю історією і традиціями.

Своє перебування почали ми від зустрічі з мером міста, який гостинно прийняв нас, розпитував про нашу школу, дітей, які навчаються у ній, підкреслював та акцентував на співпраці з нами. Цього ж дня ми побували у двох школах селищі Крива та школі № 4 м. Хойнова ім. Я. Корчака, яка є однією з найкращих у цьому місті. В обох школах радо, гостинно нас приймали. Учні підготували міні-концерт, де перепліталися пісні польською і українською мовами; показали нам світлі, просторі класи із значним матеріально-технічним забезпеченням. Доповненням візиту був відкритий урок польської мови з поєднанням історії «Добросусідство Польщі та України», на якому ми побачили та почули, що учні багато знають про наш край та спільну історію. Вистава «Червона шапочка» на сучасний мотив у виконанні учнів 2 класу на довго залишиться у нашій пам’яті.

План візиту також передбачав екскурсію у краєзнавчий музей, костей св. Петра і Павла, Ринок міста, Базиліку Матері Божої Ласкавої у м. Кшешів недалеко гір Карконоше, однієї з найпрекрасніших святинь Польщі. Тут взяли участь у богослужінні, зустрілись з місцевим священиком о. Ярославом, який був одним з організаторів та ініціатором нашої співпраці та перебування у Польщі.

Повертаючись додому, ми зупинились у мальовничому Вроцлаві. У супроводі екскурсовода пройшлись вуличками старовинного і сучасного міста та почули багато цікавого про його історію.

Поїздка дала можливість набрати нового досвіду, у душі залишились приємні спогади та враження. Щирість, гостинність, відвертість цих людей надовго залишаться у наших серцях.

27.04.2018 р. Учні Мостиської ЗОШ № 3 І-ІІІ ст. разом з педагогом-організатором побували на ТОВ «Бадер» у м. Городку. Екскурсія була дуже цікавою, адміністрація показала нам цехи, у яких шиють шкіряні сидіння для автомобілів марок AUDI та BMW, розказала про історію виникнення та роботу підприємства.

Оберігаємо, шануємо, дбаємо!

Так як триває місячник озеленення, прибирання та благоустрою 03.04.2018 року, незважаючи на погодні умови, учні 6 класу Мостиської ЗОШ № 3 І-ІІІ ступенів посадили 10 декоративних дерев і кущів, які у майбутньому будуть ще більше прикрашати територію нашої школи.

Як ми переконались «Бадер Україна» прагне максимально покращити умови праці. Це компанія, яка прагне бути чесною перед усім зі своїми працівниками. Тут забезпечують максимально комфортні умови праці, дають змогу кожному працівникові заробити більше, мотивуючи його різноманітними бонусами та доплатами за успіхи і старання.

Таким чином, нарахована заробітна плата швачки четвертого розряду становить 9862 грн., а заробітна плата на руки становить – 7939 грн.

Завод у Городку налічує 17 цехів, у яких завжди можна знайти вакантні місця. Тут присутня Німецька чіткість та акуратність, все працює як годинниковий механізм. Саме це, на мою думку, свідчить про позитивний розвиток і успіх компанії.

Тренінг з надання першої медичної допомоги

Перевірка знань з безпеки

життєдіяльності

04.04.2018 р. у Мостиській ЗОШ № 3 І-ІІІ ст. проведено практичні відпрацювання з безпеки життєдіяльності.

За сигналом тривоги (дзвінка), учні враз із своїми вчителями, які забезпечували освітній процес, організовано вийшли евакуаційними виходами на пришкільну територію до пункту збору (площадку), вишикувались, а вчителі прозвітували начальнику штабу про присутніх учнів у класах.

Після здачі рапорту усі були коротко проінструктовані щодо запобіганню нещасних випадків та дії у разі надзвичайних ситуацій.

27 квітня 2018 року у нашій школі в рамках Тижня безпеки життєдіяльності та навчально-польових зборів відбувся тренінг з надання першої медичної допомоги, який провели викладачі Самбірського медичного коледжу. Учні мали змогу почути інформацію про навчальний заклад, зокрема про умови вступу, навчання та працевлаштування після закінчення коледжу. Але найбільш важливим було це, що учні дізнались і мали можливість практично навчитись надавати першу медичну допомогу при різних видах травм (кровотечах, переломах, опіках, обмороженню, зупинці дихання та серцебиття та ін.). Правильно надавати ПМД повинен знати кожен, адже від цього залежить життя і здоров'я тих хто поруч нас.

Ярмарок

Екологічна акція

«Здай макулатуру – збережи дерево!»

З метою привернення уваги дітей до екологічних проблем, підвищення інтересу до бережливого ставлення до навколишнього середовища, формування екологічної свідомості та прагнення зберегти природу, протягом березня 2018р. учні Мостиської ЗОШ № 3 І-ІІІ ступенів Мостиської міської ради Львівської області (директор Тетерич Тереза Станіславіна) під час Великого посту долучилися до Всеукраїнської екологічної акції: «Здай макулатуру – збережи дерево!».

Учні школи активно включилися у дану акцію, в результаті якої було зібрано 82 кілограми макулатури. За вилучені кошти буде придбано саджанці для озеленення пришкільної території.

24 квітня 2018 р. в Мостиській ЗОШ № 3 І-ІІІ ст. відбувся ярмарок, організований учнями 10-Б класу. Учні самостійно приготували різні смаколики і кожен бажаючий мав нагоду, придбавши їх, долучитись до доброго діла. Кошти зібрані під час цієї акції будуть використані для допомоги Самбірській лікарні «Хоспіс» ім.Св. Мати Терези.

За виручені кошти придбаються миючі засоби та інші необхідні речі для догляду за паліативними пацієнтами. Про поїздку учнів у «Хоспіс» буде проінформовано згодом.

«Часом крапля милосердя означає більше, ніж океан розуму» св. Мати Тереза

Великодня зустріч у школі

Великдень – це особливе свято у нашому календарі. Світле, радісне, весняне свято, коли оживає природа і все живе на землі.

Великдень – є найбільшим торжеством християн, бо це свято перемоги добра над злом, життя над смертю. Воскреснувши Ісус Христос із мертвих, повернувшись до життя засвідчує цим свою перемогу над силами смерті, темряви, зла…

Щороку у нашій школі, напередодні Великодня, організовуємо великодню зустріч та конкурс пальм, писанок, великодніх столів. Учні готуються заздалегідь до цього свята, оформлюють класи, великодні столи, на яких знаходяться кошики з писанками, кольорові пальми, великодні деревця, баранчики, паски, готують вірші, пісні та святкові побажання.

На цю зустріч запрошуємо священників, монашок, гостей. Цього року на конкурсі були присутні: священики Владислав Дерунов та Ян Тимань, консул РП у Львові Рафал Коцот. Журі у складі запрошених гостей, дирекції і вчителя християнської етики оцінювали столи та виступи дітей у кожному класі. Учні готувались до цього свята на високому рівні. Усі початкові класи посіли І місце, бо важко було вилучити когось одного кращого із кращих. Серед учнів середніх та старших класів також були призначені перші та другі місця.

Потім усі зібралися у спортивному залі, кс. Владислав поблагословив усіх та побажав веселих, родинних свят. З вітальним словом до дітей, вчителів та батьків виступили також консул та директор школи, побажали усім весняного настрою, веселих, радісних свят та благословенства і опіки від Ісуса, який воскресне.

Подорож у Карпати

17 – 18 березня 2018 року учні 10 – Б класу Мостиської ЗОШ №3 під керівництвом класного керівника Саган Іванни Михайлівни здійснили подорож у мальовничі гуцульські Карпати і Буковель.

Учні побували у дерев’яній церкві святого Духа в Рогатині, збудованій у 1598 році, відвідали каскадний водоспад «Пробій» в долині річки Прут і чудовий ярмарок в Яремче, музеї «Тіні забутих предків», «Хата – стая», музей гуцульського побуту і музичних інструментів імені Романа Кумлика у Верховині, піднялися на канатно–крісельній дорозі на гору Буковель і побували на запальній Гуцульській забаві, де їх посвятили в гуцули.

Всі учасники подорожі отримали незабутні враження і масу задоволення.

Ранок пам’яті патріарха Йосипа Сліпого

5 грудня

2017 року у Мостиському ЗЗСО № 3 І-ІІІ ст. відбувся ранок пам’яті патріарха Йосипа Сліпого.

Патріарх Йосип Сліпий у серцях кожного із нас засіяв зерна любові до Христа, до Святої Церкви, до рідного народу. Впродовж цілого свого життя був і таким відійшов з цього світу, в’язнем Христа!

До заходу були залучені учні 9 класу. Ведучі заходу ознайомили з біографічними відомостями про патріарха, читали вірші у музичному супроводі. Учням представлено тематичну книжкову виставку. За сприянням кс. В. Дерунова представлено одяг одного із ув’язнених священників, переслідуваних за віру Христову.

Даний захід у час Різдвяного Посту був дуже доречним і повчальним.

День Святого Миколая

Відкритий урок на тему «Цікава хімія»

13 грудня в рамках тижня хімії вчитель біології та хімії Головач Олександра Мирославівна провела урок-заохочення для учнів 6 класу: «Цікава хімія». На цьому незвичайному уроці діти захоплено проводили свої перші досліди в хімічному кабінеті, уважно слухали про «хімічні» цікавинки. Педагог наголосила, що міцні знання з цього предмету дають можливість непогано заробити і як приклад поставила Альфреда Нобеля. Шестикласники запам’ятали, що хімічні речовини бувають дуже небезпечними при невмілому користуванні.

За вікном летять сніжинки – Миколай спішить до нас

Прикрашаємо ялинки – настає Різдвяний час.

Коли мрії оживають, коли в казку вірять всі

Вогники яскраво сяють, закликають в кожний дім.

День святого Миколая — це улюблене та очікуване багатьма свято покровителя дітей і мандрівників. Воно просякнуте особливою атмосферою приготування та отримання подарунків.

Оскільки за римо-католицьким календарем цей день відзначається 06 грудня, у Мостиському ЗЗСО №3 І-ІІІ ступенів 06.12.2017р. проведено свято «Іде Святий Миколай». Підготували захід учні 5 класу під керівництвом класного керівника Угрин Оксани Петрівни.

Spotkanie opłatkowe

Позакласний захід для учнів молодших класів на тему

«Світ чарівної хімії»

18 грудня в рамках тижня хімії вчитель біології та хімії Головач Олександра провела позакласний захід для учнів молодших класів «Світ чарівної хімії». Школярі з дитячим захопленням слідкували за проведеними демонстраційними дослідами: «Кульки що самонадуваються», «Зміюки з таблетки», «Хімічний феєрверк», «Тканина та паперова купюра, що не згоряють у вогні», «Шпигунське чорнило», «Голубе желе для смурфика», «Хімічний вулкан». Учні запам’ятали, що хімічні речовини є небезпечними, тому не можна самостійно робити експерименти, запалювати петарди і феєрверки. Окрім того, вчитель наголосила, що для того, щоб бути добрим хіміком треба мати гарні знання не тільки з математики та природознавства, а й з усіх предметів.

Łamanie się opłatkiem jest jedną z najpiękniejszych tradycji bożonarodzeniowych. Kiedy składamy sobie życzenia, łamiąc się chlebem, dzilimy się sercem, miłością z bliskimi ludźmi.

22 grudnia 2017 roku w Mosciskiej Ogólnokształcącej Szkole nr 3 im. Królowej Jadwigi z polskim językiem nauczania odbyło się spotkanie opłatkowe dyrekcji, grona pedagogicznego, uczniów, pracowników szkoły. Obecni byli również księża i siostry zakonne. Według tradycji szkolnej najpierw odbył się konkurs szopek i kolęd, które przygotowali uczniowie od 1 do 11 klasy. Później odbyły się jasełka, prezentowane przez 4 klasę, zorganizowane przez wychowawcę klasy p. Stanisławę Borysową. Dzieci pięknie kolędowały i przypominały swoim występem o wydażeniach bożonarodzeniowych, które wzruszyły wszystkich.

Na zakończenie, wszyscy kolędowali, łamiąc się opłatkiem składali sobie jaknajpiękniejsze życzenia.

Позакласний захід на тему «Інтерв'ю з Марією Складовською - Кюрі»

Історія життя відомої вченої може бути цікавою і повчальною для школярів. Саме таким був позакласний захід «Інтерв’ю з Марією Склодовською-Кюрі», проведений 20 грудня вчителем біології та хімії Головач Олександрою Мирославівною в рамках тижня хімії у школі. Романів Ірина достойно зіграла роль Марії Склодовської-Кюрі, а Зьобер Віка – журналістки. Вчена невимушено розповідала про своє дитинство і юність в Польщі, про подальші студентські роки в Франції, про сімейне життя та наукову кар’єру. Нобелівська лауреатка переглядала з журналісткою альбом з світлинами, а присутні в залі також їх бачили завдяки проектуванню на стіну. Слід зазначити, що зберігся короткий фільм з нагородження вченої медаллю, завдяки якому школярі могли побачити і почути справжню Марію Склодовську-Кюрі. На завершення Олександра Мирославівна наголосила, що сучасний школяр може чогось навчитися від відомої людини, треба тільки вміти побачити ту рису, яка принесла їй успіх.

Відкритий урок на тему « Трипільці»

12 грудня 2017 року шестикласники Мостиської ЗОШ № 3 мали цікаві уроки у місцевому історико-краєзнавчому музеї «Мостищина».

Незвичайність проявилася в тому, що уроки були інтегрованими, де переплітались елементи історії, біології, образотворчого мистецтва. Учні вивчали і досліджували унікальну Трипільську археологічну культуру.

На уроці «Зразки образотворчого мистецтва Трипільської культури», проведеному вчителем образотворчого мистецтва Галиною Казимирівною Галадій, вони дізналися, що трипільська культура, передусім кераміка, є безсумнівним світовим феноменом. Вчитель розповіла про багату художню спадщину мудрих і талановитих предків – провідні мотиви розпису трипільської кераміки, мальовану орнаментацію, технічні особливості оздоблення виробів. Кожен спробував виявити свій талант і створити власний шедевр на основі знань про художню спадщину трипільців. Саме такі уроки виховують любов до історії своєї Батьківщини, розвивають творчу уяву, пам'ять, естетичне відношення до духовних і матеріальних цінностей свого народу, розуміння учнями народного ужиткового мистецтва як особливої загальнолюдської мови.

Вчитель історії Марія Мар’янівна Легович–Копач з історичної точки зору розказала дітям про археологічну культуру і самих трипільців, а учні підготували змістовні невеличкі повідомлення про господарство, ремесло і культуру цього народу. Надзвичайно цікаво вчитель вплела в урок елементи справжніх археологічних розкопок, де діти могли перетворитися на археологів і розкопати речові пам’ятки. У цьому дітям допоміг директор історико-краєзнавчого музею «Мостищина» Роман Новіцький, який не лише розказав про тонкощі самих розкопок, а також про правильне фіксування і збереження знайдених речей. Саме він розповів гостям музею про те, що елементи трипільської культури були знайдені ним і такими ж ентузіастами на Рудниках поблизу Мостиськ.

Впевнитися в тому, що археологу потрібні знання не тільки з історії, допомогла вчитель біології та хімії Олександра Мирославівна Головач. Вчитель провела урок на тему «Методи вивчення організмів». На ньому учні дізналися як можна використати методи спостереження та експерименту та знання з біології для визначення зросту, статі, зовнішнього вигляду знайдених археологами людських кісток. Учні переконалися експериментально, що після перебування у розчині кислоти кістка стає гнучкою і еластичною, а після прожарювання – крихкою. Вчитель розповіла про ДНК-тест, і про те, що для чоловіків-трипільців був характерний ген І2. З допомогою методу моделювання та використовуючи статистичний аналіз, учні визначили відсоток людей, які мають ген І2.

Наостанок вчителі запропонували дітям розгадати тематичний кросворд і використали техніку «Дерево знань». Школярі на кольорових аркушах написали, що нового вони дізналися на інтегрованих уроках, та прикрасили «деревце» новими знаннями, а також продемонстрували свої роботи виконані на уроці образотворчого мистецтва.

Пам’яті Небесної Сотні

Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей у споконвічно Європейській державі.

І за цю боротьбу, за нашу свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість з них молоді, сильні, ті, що лише починали жити.

Сьогодні, 20 лютого 2018 року у Мостиській ЗОШ № 3 І-ІІІ ст. відбулася загальношкільна лінійка-реквієм: «А Сотню вже зустріли небеса…». Присутні, хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих героїв, учні 10-го і 6-го класів читали поезію, переглянули відеоролики і запалили свічки пам’яті за мир і спокій в Україні.

Учні 3-5 класів зібралися на Площі Небесної Сотні зі свічками у руках, щоб вшанувати тих мужніх, незламних Українців та їх побратимів інших національностей, чиї душі уже на небесах, адже їхній вчинок – то велика жертовна любов. І якщо ми збагнемо це – не буде поміж нами зла.

Учні 9 класу на чолі з класним керівником М. Легович-Копач були відделеговані на екскурсію у м. Львів і побували у музеї Визвольної Боротьби України.

20 лютого 2018 року, в 4 річницю трагічних подій Революції гідності, з метою вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні, для вшанування патріотизму і мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси України, Відділ освіти Мостиської міської ради Львівської області організував для учнів Мостиських шкіл екскурсію до пам’ятних історичних місць Львова. В екскурсії також брали участь учні Мостиської ЗОШ № 3 І-ІІІ ст..

Перш за все учні разом з вчителями відвідали Личаківський некрополь. Саме тут знайшли останній спочинок визначні діячі історії, культури, літератури, музики. Усі разом помолилися на Полі почесних поховань, де похований генерал-майор Сергій Кульчицький. На Алеї Героїв похований Юрій Вербицький із Небесної сотні. Учні відвідали могили: Івана Франка, Соломії Крушельницької, Маркіяна Шашкевича, Ігора Білозіра. Дальше пройшлися алеями цвинтаря до меморіалу воїнам Української Галицької армії, воїнів УПА і воїнів, загиблих у теперішній так званій російсько-українській війні.

Після Личакова усі поїхали до Музею визвольної боротьби України. В музеї подивилися виставку присвячену Героям Небесної Сотні, послухали цікаві розповіді працівниці музею, а також оглянули зібрані експонати присвячені історії України ХХ ст.. Завдяки своїй допитливості в музеї учні знайшли експонати з Мостищини: друкарську машинку і ікону Матері Божої.

Наступною зупинкою був храм єзуїтів, де усі мали можливість помолитися за всіх, хто віддав життя за волю і незалежність Української держави, оглянути архітектуру храму і експонати присвячені героям Революції гідності. Вуличками Львова ми пройшлися до пам’ятника Тараса Шевченка і подивилися архітектуру центру Львова.

Цей день на довго залишиться в пам’яті вчителів та учнів. Це був гарний урок історії сьогодення. Кожний з нас повинен знати і вивчати історію свого народу, своєї держави. Весь наш маршрут відображений у фотографіях, які будуть для нас гарною пам’яткою на майбутнє.

Щиро дякуємо організаторам поїздки за екскурсію пам’ятними місцями Львова.

Презентація волонтерського фотопроекту «Якби неВійна» та кінофільму «Кіборги» для школярів Мостищини відбулась 20 лютого у Народному домі м. Мостиська

Перед показом кінофільму волонтерка зі Львова Ірина Яремко презентували фотовиставку «Якби не Війна». Вона зазничила, що фотопроект і однойменна книга «Якби не Війна» – це результат титанічної праці команди волонтерів протягом року. Фотовиставка складається з 8-ми тематичнихблоків, в кожному з якихвід 12 до 25 світлин: кохання, жінки на війні, мирні професії воїнів, героїчні мами з їхніми героїчними синами, соціальний блок, легіонери, невідомі герої та блок з 12-ма Героями, які вже ніколи не будуть з нами. Це обличчя, історії, пам’ять та мрії Героїв сучасної України.

Фільм «Кіборги» це історія життя Захисників Донецького аеропорту, це 14 з 242 днів подвигу героїв, які ще донедавна були звичайними людьми: хтось талановитим музикантом, хтось психологом, хтось вчителем історії. Але кожен з них, відчувши у серці поклик захистити свою Батьківщину взяв у руки зброю і, не замислюючись, поїхав у «АД» (Донецький Аеропорт).

Ми зараз живемо, працюємо, навчаємось, відпочиваємо, не чуючи розривів снарядів та пострілів, інколи забуваючи кому маємо бути вдячними за це. Адже на жаль багато ровесників школярів, які переглядали цей фільм не мають такої можливості, бо у їхніх містах та селах зараз панує ворог, у деяких дітей війна забрала з життя батьків. Кожен з нас, якщо не має можливості безпосередньо допомагати бійцям на передовій може підтримувати їх у госпіталях після поранень, може допомогти бійцям адаптуватись у мирному житті, а може просто помолитись за тих хто живі і за пам’ять тих кого вже нема серед нас. Єдине, що нам не можна, так це бути байдужим.

Акція «Допоможи героям»

Події 18-20 лютого 2014 року стали справжньою трагедією. У мирний час, у центрі Європи прицільним вогнем було вбито десятки громадян України, а Будинок профспілок - спалено вогнем.

«Революція Гідності» - так назвуть згодом «Євромайдан» - об’єднала весь український народ навколо мети – відстоювання незалежності України, її розвитку в європейському співтоваристві, захисту демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина.

Ми, сповнені гордістю за справжніх патріотів країни, достойних нащадків своїх предків, які понад усе цінують свободу і гідність, продовжують захищати нас від зовнішньої агресії ворога.В подяці їм за це була зорганізована акція під гаслом «Допоможи героям». У проведенні цієї акції взяла участь уся школа на чолі з дирекцією, педагогом-організатором, вчителями та учнями. Зібрані пакунки учні передали «Спілці учасників АТО», які у свою чергу будуть відвезені Воїнам на Схід.

Семінар-практикум «Залучення учнів до науково-дослідницької діяльності»

Відповідно до плану роботи ММО вчителів біології, хімії та екології 19 лютого на базі Мостиської ЗОШ №3 відбувся майстер-клас «Розвиток пізнавальної активності учнів засобами інтерактивних технологій», який проводила Добрянська Н.В., учитель ЗЗСО №2, та семінар-практикум «Залучення учнів до науково-дослідницької діяльності», який проводила Головач О.М., учитель Мостиської ЗОШ №3.

Надія Василівна Добрянська знайомила присутніх з досвідом роботи з проблеми "Розвиток пізнавальної діяльності засобами інтерактивних технологій". Присутні отримали теоретичні знання з даної проблеми а також приклади практичного впровадження технологій інтерактивного навчання на різних етапах уроку.

Олександра Мирославівна Головач розповіла про свій досвід роботи над темою "Залучення учнів до науково-дослідницької діяльності". Вчитель підготувала презентацію, у якій було висвітлено усі етапи виконання, написання науково-дослідницької роботи а також успішної її презентації на конкурсах та олімпіадах. Олександра Мирославівна ознайомила присутніх з дослідницькими роботами своїх вихованців. У практичній частині семінару вчитель залучила членів ММО написання тез наукової роботи, а після закінчення практичної частини учасники семінару взяли участь в анкетуванні.

Учителі біології та хімії ствердили, що нова школа потребує нових підходів до навчання. Розвиток пізнавальної активності учнів засобами інтерактивних технологій та залучення учнів до науково-дослідницької діяльності мають велике практичне значення.

21 лютого - День Рідної мови

Мова – це невід’ємна частка Батьківщини, голос народу, її чарівний інструмент. Мова – засіб художнього зображення навколишнього світу, це характер народу, його національні звичаї. Мова – історія народу.

День Рідної мови відзначає кожна культурна людина, яка усвідомлює, що мова є безцінним надбанням людства.

21 лютого 2018 року у нашій школі відзначали День Рідної мови. Учні 7-го класу разом з класним керівником Зьобер Галиною Іванівною, а також інших класів організували урочистий виступ. Свято нагадало всім народам про важливість рідної мови та її розквіт.

Молоді артисти представили цікаву програму, яка показала красу рідної мови. В образі Рідної мови виступила Катажина Куц (учениця 7-го класу), яка ідеально зіграла свою роль. Учні декламували вірші про мову і рідний край, ділилися своїми літературними захопленнями та співали пісні. Було висвітлено презентацію та фрагмент фільму «Пан Тадеуш», на підставі якого учні могли пригадати собі зміст важливого твору.

Крім цього, учні 5-11 класів писали диктант з польської мови «Без мови нема народу».

23 лютого 2018 року учень 8 класу Нестор Олександр Янович та учениця 10-А Корнеляк Ілона Андріївна брали участь у конкурсі читання поезії присвяченому Міжнародному дню української мови «Мова українська – мова єднання».