Прізвище, ім'я, по батькові: Приходько Світлана Віталіївна

Рік народження: 1969    

Освіта: вища, Кіровоградський державний педагогічний інститут ім. О. С. Пушкіна 

Спеціальність: математика і фізика

Посада: вчитель математики

Звання, нагороди: старший вчитель;

 - грамота відділу освіти Знам’янського міськвиконкому за сумлінну творчу працю, високу результативність в роботі  - 2000 р;

 - почесна грамота Управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної   адміністрації за творчу працю, досягнуті успіхи у справі навчання та виховання школярів 2005р;

 - подяка відділу освіти виконавчого комітету Знам’янської міської ради за сумлінне виконання обов’язків керівника міського методичного об’єднання  та з нагоди державного свята – Дня працівників освіти  - 2005 р;

 - почесна грамота Управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації переможець обласного методичного огляду – конкурсу для вчителів з математики і фізики « Сучасний урок: технологічна панорама » у номінації  « Своєрідність структури уроку »  - 2006 р; 

 -  почесна грамота Управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації за багаторічну сумлінну працю, заслуги в реалізації державної політики в галузі національної освіти, навчанні і вихованні підростаючого покоління – 2010 р.

Педагогічний стаж: 31рік

Адреса досвіду: 

Ліцей « Крила України», проспект Шкільний,  9,  м. Знам'янка, Кіровоградська область, т, 8-052-33-2-21-10


Інформація про досвід


Тема: Практична та прикладна спрямованість уроків математики. Змішане навчання.


Вивчення математики має велике значення для наукового сприйняття світу, для розвитку творчої, інтелектуально розвиненої особистості. Тому сучасна педагогічна система математичної освіти вимагає удосконалення методики викладання математики. Необхідно забезпечити учня багажем знань з допомогою взаємодії з вчителем, з іншим учнем, з групою. Тоді інтерес учнів до уроку та його ефективність зросте. 


Мета  роботи: встановлення зв’язку шкільної математики з життям, доведення того, що прикладні математичні задачі є джерелом міжпредметних асоціацій, засобом формування життєво важливих компетентностей учнів, а їх розв'язування шляхом до реалізації міжпредметних зв’язків математики та інших навчальних дисциплін. 


Об’єкт дослідження: навчально-виховний процес із застосуванням прикладних задач як на уроках математики, тік і на інших уроках.


Предмет дослідження: використання на уроках математики прикладних задач, як засобу формування наукового світогляду,  творчого мислення, активізації пізнавальної діяльності учнів, формування основних прийомів мислення (порівняння, узагальнення, абстрагування, класифікації, аналогії, аналізу, синтезу) і більш складних, що базуються на них (конструювання означень через рід і видові відмінності, виділення головного, побудова індуктивних і дедуктивних висновків, встановлення відношень між поняттями, складання схем, плану, конспекту, перенесення прийомів за аналогією, застосування минулого досвіду.

Змішане навчання — це освітній підхід, який об'єднує очну й онлайн-освіту.     Система змішаного навчання складається із взаємодії учня з учителем і його роботи за допомогою цифрових технологій. У цьому підході, як і при звичайному навчанні, завдання вчителя не тільки в тому, щоб донести до учнів матеріал, сенс конкретного параграфу й основну ідею твору, а й розвивати неспеціалізовані навички , до яких відносяться критичне мислення, вміння працювати в команді, креативність тощо. Віртуальний простір організовується за допомогою комп'ютерних технологій на базі цифрового ресурсу. Передбачається аналогічна робота в класі, коли під час  аудиторної формі занять навчання здійснюється за допомогою онлайн-ресурсів.

Плюси змішаного навчання.


     Безсумнівно, у такої системи є значні переваги:


•    Інформативність. З'являється можливість за допомогою комп'ютерних технологій розширити навчальний план і закласти в певний курс більше даних: спеціальні блоки для тих, хто засвоїв базові, додаткову літературу тощо. Ті діти, яким особливо цікава якась тема, можуть вивчати її поглиблено. До того ж, завдяки онлайн-ресурсам витрачається менше часу на рутинні дії, наприклад підготовку самостійних, контрольних, домашніх робіт та їх перевірку, тому залишається більше часу на роботу з учнями.

•    Мультисенсорність. Завдяки використанню різних типів інформації — вербальної (текст), аудиальной (звук), візуальної (відеозапису і картинки) — вдається більш наочно та швидко пояснювати матеріал.

•    Інтерактивність. За допомогою нових технологій вдається домогтися більшої залученості учня (наприклад, ігри і симулятори, інструменти для створення власних проектів). Це в свою чергу розвиває інтерес до пізнання взагалі і конкретного предмета зокрема.

•    Враховуються  різні потреби. Це означає, що таке навчання підходить і тим, кому необхідний контакт з учителем, і тим, хто вважає за краще займатися самостійно, а також допомагає в роботі з дітьми з особливими потребами.

•    Усуваються прогалини в знаннях. Часто при класичному навчанні виникає проблемна ситуація: дитина через відсутність на уроці або через замріяність не може зосередитися та пропускає важливу інформацію, тому не засвоює її належним чином. Спеціально структуровані онлайн-програми допомагають уникнути наслідків: учень з легкістю може пройти тему самостійно або прочитати короткий конспект уроку. Також є можливість повторно вивчити матеріал або зробити кілька схожих завдань, що дозволяє закріпити знання.

•    Безперервність. Змішане навчання передбачає постійний доступ до освітніх ресурсів. Дитина може займатися ввечері, на вихідних або в будь-який зручний для неї час. Таким чином, вона має свободу вибору та не обмежена рамками традиційного навчання.

•    Публічний прогрес. За допомогою онлайн-ресурсів можна легко відстежувати результати й успіхи учнів, що не тільки зручно вчителям і батькам, а й корисно самим дітям. Так вони можуть більш ефективно планувати свій час, точно знаючи, скільки завдань залишилося. Також це допомагає учням відчувати себе впевненіше, оскільки вони бачать свій прогрес.

•    Підходить для різних рівнів. При роботі в класі вчитель зазвичай орієнтується на «середніх» учнів, через що страждають діти і з низьким рівнем успішності, й обдаровані, оскільки перші не встигають за іншими, а другим, навпаки, стає нудно. Цей розрив вдається нівелювати за рахунок комп'ютерних технологій и самонавчання, тому що перша група може багато разів повторювати однотипні материали, а другі можуть йти вперед, не чекаючи однокласників. 

•    Індивідуальність. Використання електронних ресурсів дозволяє дитині самостійно вибирати освітню траєкторію й слідувати своїм власним інтересам під час навчання, поглиблено вивчаючи предмети, які їй подобаються.

•    Зниження витрат. Змішане навчання є більш економічним варіантом для освітньої установи, оскільки знижує кількість класних годин, часто усуває необхідність в аудиторіях, а також у друкованих ресурсах. Крім того, електронні курси можна модернізувати в найкоротші терміни, що просто неможливо для класичних програм навчання або вимагає великих фінансових вкладень.


          На своїх уроках я намагаюсь допомогти учням набути цих якостей. 

Дотримуюсь такого плану при підготовці до уроку:

- Визначення ролі та значимості  теми даного уроку в розділі, який вивчається.

- Вибір типу уроку.

- Структурування теоретичного матеріалу, вибір  математичних понять на яких грунтується урок.

- Самостійне відпрацювання відомих та нових термінів.

- Рівнева диференціація при вивченні нової теми, закріпленні теоретичного матеріалу.

( усні вправи, практичні завдання, ) 

- Застосування практичної роботи.

- Повторення  ( від 3 до 7 разів ) у різних формах.

- Диференційоване домашнє завдання.


         У своїй роботі використовую такі форми перевірки:

1) Спочатку усно аналізуємо задачі домашнього завдання, які учні записують на дошці до уроку. Після цього учні перевіряють свої роботи за зразком, виправляють помилки червоним олівцем. Потім збираю зошити і роблю остаточну перевірку.

2) Взаємоперевірка за допомогою зразка.

Учні перевіряють домашню роботу свого сусіда по парті . У них є можливість побачити, як виконують завдання однокласники, порівняти свою роботу з роботами інших учнів.

3) Перевірка консультантами. 

До перевірки домашніх завдань залучаю кращих учнів, роботи яких перевіряю заздалегідь, вони потім є зразком. На перерві або під час усної фронтальної перевірки знань група консультантів перевіряє запропоновані мною роботи. Якщо виникають непорозуміння, виступаю арбітром.

4)Письмова діагностична робота. 

Даю самостійну роботу в кількох варіантах для окремої групи учнів чи індивідуально для кожного учня. Пропоную розв'язати завдання, аналогічні тим, які виконувалися вдома. Цей вид роботи допомагає з'ясувати чи самостійно виконали учні домашнє завдання.

5) Знаходження учнями помилок у записах.

6) Фронтальна перевірка, яку здійснюю сама.

Свою роботу будую на основі поваги до учня як особистості; за ним визначаються не тільки обов’язки (зокрема засвоєння матеріалу на обов’язковому рівні), але й права; найважливішим із них є право вибору — отримати відповідно до своїх здібностей підвищену підготовку з предмета чи обмежитися обов’язковим рівнем його засвоєння; і в системі контролю  дотримуюсь цих умов (висвітлення вимог до обов’язкової підготовки, їх посильність та відкритість для учнів, можливість підвищеної підготовки ).

Для втілення таких методів роботи зручно використовувати елементи перевернутого навчання.

Перевернуте навчання

  


Зображення з сайту http://elnik.kiev.ua 

У чому ж суть?

Учень отримує знання тоді, коли йому зручно, а не тільки за умови появи на уроці. Це може бути і відео, завантажене на смартфон чи планшет, аудіолекція, завантажена на плеєр.

Учень засвоює матеріал у своєму темпі, може подивитися відео або прослухати аудіо стільки, скільки вважає за потрібне, зробити паузу для конспекту або простого сприйняття нової інформації.

Формат індивідуальних консультацій з учителем допомагає дітям позбутися фрустрації і страху не зрозуміти новий матеріал. Це також допомагає вчителю бачити прогрес і рівень розуміння кожного окремого учня.

На уроках час не витрачається на виклад нового матеріалу, завдяки чому створюється більше можливостей для застосування знань.

Основні показники результативності: Маю певні досягнення у підготовці учнів до олімпіад: 

2011 - 2012 н. р. – переможці серед учнів 6 класів ( Хомич Денис  - ІІІ місце ) та 7 класів – Помєшкіна Ірина – ІІ місце міської олімпіади.

2012 – 2013 н. р.  - переможці серед учнів 8 класів ( Липкан Дмитро – І місце міської олімпіади )

2013 – 2014 н. р. - переможці серед учнів 8 класів ( Хомич Денис  - І місце ) та Рябошапка Анастасія ІІІ місце ) міської олімпіади

2014 – 2015 н. р. - переможці серед учнів 9 класів ( Хомич Денис 9 Б  - І місце)  , Костюкевич Катерина(  ІІ місце, Шорстка Ганна ІІІ місце ) міської олімпіади;

переможці серед учнів 10 класів (Помєшкіна Ірина  - І місце ) , Омельченко Єлизавета -  ІІ місце ) міської олімпіади

Хомич Денис став преможцем  обласної олімпіади -  ІІІ місце.


Учасники конкурсу « Кенгуру »: 2011 - 2012 н. р.  Хомич Денис – відмінний результат, третя частина учасників показують добрий результат протягом всіх останніх років.


В 2016 році команда учнів 6 – В класу стала переможцем  в обласному етапі конкурсу ПРАНГМІЛІНЕ - змагання по усному математичному рахунку в режимі онлайн, яке проводиться на освітньому сайті Міксіке – І місце, команда учнів 6 – Б класу – V місце. Учень 6 – В класу Греков Костянтин став учасником обласного конкурсу.

2018 – 2019 н. р.



Філіпченкова Аліна -  учениця 9 – В класу, ІІІ місце у ІІ (міському) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових і спеціальних дисциплін.



2019 – 2020 н. р.



Сергєєва Анастасія   - учениця 9 – Б класу, ІІІ місце у ІІ (міському) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових і спеціальних дисциплін;



Посунько Денис -  учень 6 – В класу, ІІІ місце у ІІ (міському) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових і спеціальних дисциплін;


Смалько Єлизавета   - учениця 8 – А класу,ІV місце на обласному етапі по усному математичному рахунку ПРАНГЛІМІНЕ в режимі онлайн, яке проводиться на освітньому сайті Міксіке


2021 – 2022 н. р.

Міська олімпіада

ІІ місце Філіпченкова Аліна

ІV місце Смалько Єлизавета

Коваленко Ксенія має 200 балів НМТ

2022 – 2023 н. р.

Кигим Кристина - 6 – Г, ІІ місце у ІІ (міському) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових і спеціальних дисциплін




Пройшла майстер – клас за програмою   " Intel ® Навчання для майбутнього ”. 

Пройшла курс « Створення інтерактивних презентацій онлайнового сервісу Prezi », «Міжнародні змагання Прангліміне» (усний математичний рахунок на швидкість).

Пройшла тренінг «Основи Інтернету »

Стала учасником вебінарів для вчителів математики, ВГ «Основа» «Формування соціальної компетентності на уроках математики в середній школі », для педагогів усіх категорій, ВГ «Основа» «Мистецтво створення презентацій. Огляд сервісів », «Сервіси ВЕБ 2.0 для перевернутого класу », « Розвиток соціальності учнів в умовах інклюзивної освіти », обласної науково-практичної інтернет-конференції (ХІІІ Хмурівські читання)


Методичні розробки висвітлюю в Інтернересурсах  - « Учительський журнал »


Курси підвищення кваліфікації, навчання за програмами, тестування, конференції.

Участь у науково – практичних, Інтернет конференціях, вебінарах,

тренінгах, курсах.


1.  01. 11. 2007 intel ( 64 год )

2.  13. 12. 2016 miksike ( 6 год )

3.  09.02.2020 Робота вчителів початкових класів з дітьми з особливими освітніми потребами ( 30 год )

4.  19.03.2020  мій клас

5.  20. 04. 2020 Тестування Цифрова грамотність.

6.  20. 04. 2020 Курс  Он - лайн сервіси для вчителів

7.  01. 06.  2020 Курси за програмами Використання інформаційно комунікативних технології ( 30 год )

8.  18. 02. 2021 он - лайн конференція  сучасний урок інформатики ( 6 год )

9.  30. 04. 2021 курси математика за програмами. Розвиток професійних компетентностей вчителів математики ( 72 год )

10.  04.03.2021 Медіаграмотність для освітян ( 60 год )

11.  01. 07. 22021 ЦИФРОВІ КОМУНІКАЦІЇ В ГЛОБАЛЬНОМУ ПРОСТОРІ

12.  05.03.2021 Українська за 27 уроків

13.  21. 07. 2021 Психологія стресу та способи боротьби з ними

14.  02. 07. 2021 Говоримо українською правильно й вишукано ( 2 год )

15.  01. 07. 2021 Організація інклюзивного освітнього середовища диференційоване навчання ефективна поведінка психологічне здоров`я ( 30 год )

16.  04. 08. 2021 учительський журнал  on – line

17.  09. 11. 2021 Ефективне використання онлайн – ресурсів для навчання фізики та астрономії ( 4 год )

18.  10. 11. 2021 Сучасний урок фізики: мотивація, проєктна діяльність, поради для дистанційного навчання ( 2 год )

19.  06. 12. 2021  сертифікат курси підвищення кваліфікації вчителів фізики та астрономії ( 30 год )

20.  09.12 - 11. 12. 2021 НУШ  математика ( 30 год )

21.  21. 12. 2021 Сертифікат НУШ № (217318) ( 30 год )

22.  09.  02. 2022 Безбар’єрна грамотність

23.  13. 02. 2022 сертифікат Домедична допомога ( 3 год )

24.  26. 04. 2022 сертифікат Навчання  Методика  навчання математики у 5—6 класах закладів  загальної середньої освіти ( 15 год ) 

25.  30. 05  та 31. 05. 2022 сертифікат Всеукраїнський науково-практичний онлайн-семінар ОБДАРОВАНІСТЬ: МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ ТА СПЕЦИФІКА МОНІТОРИНГУ ( 15 год )

26.  30. 11. 2022 Свідоцтво Обласна дистанційна практикоорієнтована конференція  Цифрове освітнє середовище ( 3 год )

Схвалено (ким? коли?): методична рада школи, рада міського методичного кабінету -

Місце збереження: шкільний методичний кабінет, міський методичний кабінет.


Інформація про використання:


Вчитель ділиться своїм досвідом на семінарах, курсах підвищення кваліфікації вчителів, конференціях, засіданнях методичних об’єднань(шкільних та міських)