6 augustus 2010 (vrijdag 6 )
Om 8.00 uur vertrokken we, nadat ik een heerlijk Starbucks ontbijt op had. We konden met de ferry van 9.00 uur mee in Swartz Bay. Fijn, niet lang wachten. Heerlijk op het dek, in de zon, uit de wind op het rokersgedeelte gezeten. Om 10.40 uur meerden we aan in Tsawwassen. Helaas geen orka's gezien. (Wel robben op een eilandje.) Maar we hebben nog een kansje op orka's : op naar Point Roberts. Het uiterste puntje onder Vancouver. Het ligt wel in de USA, maar sowhat....
Bij de grensovergang stonden we in een lange rij en we begonnen al nattigheid te voelen. En ja, hoor, iedere buitenlander moet naar binnen naar de douane, die je helemaal uitvraagt. Je moet je vingerafdrukken geven en een foto laten maken. Gelukkig, we kregen toestemming en het visum-bonnetje zit in ons paspoort. Wel 12 USA dollars betalen!!!
Zeer onder de indruk reden we de weg af naar Point Roberts. We kwamen langs 2 benzinestations en zagen dat de benzine hier stukken goedkoper is. Aan het eind van de weg kwamen bij een parkeerterrein van een drankenwinkel, waar ook privé strand aan grensde. Dus daar maar kijken en foto's maken. Zie ik ineens een BALD EAGLE, een arend, zitten op de paal in zee. Precies zoals de foto op onze site is. Keiblij!!!!!! Joep erbij roepen, die inmiddels USA dollars uit de koffer aan het halen was. Gelukkig kan ik 20 keer inzoomen. Anders was het toch wel moeilijk, om een duidelijke foto te maken. De orka's lieten we maar zitten en we reden naar Vancouver. Weer bij de douane allerlei vragen om Canada weer in te komen.
De weg werd drukker, breder (4-baans) en de huizen werden hoogbouw. Ons hotel hadden we snel gevonden. De auto in de parkeergarage gezet. De sleutel van de kamer konden we pas vanaf 15.00 uur ophalen. Dus.... op naar Robson St en naar Stanley park. We hadden 2 kaartjes bij de reis gekregen van de paardentrolley daar. Wat een stad.... Robson street is een winkelstraat, waar ook auto's rijden. We moesten 12 bloks verder zijn, dus 12 kruispunten oversteken. De voetgangers lopen allemaal erg snel, maar de auto's wachten wel netjes. Loop je daar tussen die wolkenkrabbers en erg veel lawaai. Joep zegt, dat New York nog erger is.
Stanley park was een rustpunt. Heerlijk. Heel veel fietsers en skaters. We konden meteen mee met de trolleyrit, die een uurtje duurde. Lekker uitrusten en in de schaduw zitten. Het was toch wel warm in de zon. Stanley park is erg mooi. Je hebt een mooi uitzicht op de sky-line van Vancouver en op de haven, waar bijna alle boten een overdekte ligplaats hebben. In Stanley park heb je ook de totempalen. Daarop zagen we een onbekende vogel zitten. Ook door een echt gematigd regenwoud gereden, waar zeer oude bomen staan. Wat we heel erg leuk vonden, dat er een waterspeelplaats voor kinderen is. Met een droogplaats erbij, zoals bij autowassen, maar nu worden de kinderen drooggeblazen!
Na dit ritje zijn we teruggelopen. Bij Safeway (een hele mooie supermarkt) binnen gelopen en wat inkopen gedaan en daarna bij Starbucks een frappucino op. In het hotel kregen we meteen de sleutel. Geen rokerskamer, maar wel een met balkon. Kwamen we op de 5e verdieping: hebben we een suite met 1 slaapkamer. Super!!!! Het is wel erg druk buiten, veel lawaai, veel grote limousines, straat afgezet, lange rij auto's kortom een metropool.
Nu is de vraag: gaan we morgen weer de grens over om naar Seattle, de outlets, te gaan. We denken van wel, want het gaat in Vancouver regenen.
Victoria - Vancouver
112 km - 2 uur en 38 min