Про архітектурне проектування


ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Архітектурне проектування (АП) є головною профільною дисципліною на спеціальності ЛА. В учбовому плані підготовки архітектора АП проходить наскрізною дисципліною через весь період навчання з першого по шостий курси, завершуючись дипломним проектуванням.

1.2. Головне завдання АП - навчання професійній творчості, що формується протягом виконання учбових курсових проектів. Підбір тематики учбових проектів враховує різноманітній характер типів об'єктів сучасної архітектури. Це об'ємне проектування житлових будинків (індивідуальний будинок, багатоквартирний будинок-житловий квартал) та громадських будинків і споруд (мала споруда, готель, бізнес-центр), промислова архітектура (паркінг, СТО), містобудівне планування (селище, мікрорайон), ландшафтна архітектура (парки, сквери, благоустрій житлових та громадських територій), дизайн інтер'єрів, дизайн архітектурного середовища (майданчик відпочинку, реконструкція історичного та туристичного середовища). Послідовність виконання проектів обумовлена ускладненням змісту тематики робіт.

ФОРМА ТА МІСЦЕ ОРГАНІЗАЦІЇ АРХІТЕКТУРНОГО ПРОЕКТУВАННЯ

2.1 Архітектурне проектування обов'язково проводиться у майстерні під керівництвом ведучого викладача, де створюється особлива творча атмосфера в спілкуванні з колегами різних учбових груп й курсів, дискусії, ескізування, робота з літературою, ноутбуком, консультації з викладачем по темі проекту, захист курсових проектів тощо. Все це є частиною учбового процесу архітектурного проектування.

2.2 Архітектурне проектування потребує постійного осмислення нової інформації та розробки авторських пропозицій які не обмежуються аудиторним часом та потребують значної кількості позааудіторного часу, в тому числі домашню роботу й роботу в бібліотеці.

Контрольні стадії виконуються в майстерні чи у домашній самостійній роботі за вимогами викладача.

ОБОВ'ЯЗКОВІ КОНТРОЛЬНІ СТАДІЇ АРХІТЕКТУРНОГО ПРОЕКТУВАННЯ

В методиці архітектурного проектування виділено 10 обов’язкових контрольних стадій. Стадії №2–6 є відповідальними графічними робочими етапами. На кожну з даних п’яти стадій представляються графічні й інші необхідні робочі матеріали, що оцінюються комісією ведучих викладачів як проміжний контроль курсового проектування. Це формує у студентів системний метод роботи.

На стадії №9 представляється закінчений курсовий проект, який оцінюється комісією ведучих викладачів. Проект, не маючий повного складу, а також маючий незавершені креслення та інші роботи (макет, записка тощо) до оцінки не допускається.

1 стадія. Видача завдання.

Мета: комплексна видача необхідної інформації для початку проектування.

2 стадія. Клаузура.

Мета: первісне цілісне уявлення теми проекту. Образно-концептуальне варіантне рішення. Виконується у швидкий техніці. Проводиться на початковій стадії проекту та у вигляді тренінгу по іншим темам.

3 стадія. Передпроектний аналіз (семінар).

Мета: Входження в тему проекту через пошук проблемних аспектів і аналіз вихідних умов, вивчення досвіду проектування та нормативної літератури. Оформлюється у вигляді реферату або частини пояснювальної записки.

4 стадія. Ескіз-ідея.

Мета: розробка цілісного концептуального рішення - ідеї проекту на основі передпроектного аналізу.

5 стадія. Ескізний проект.

Мета: уточнення і доробка ескізів ідеї /концепції/ до проектного стану.

6 стадія. Розробка креслень у олівці.

Мета: виконання чистових креслень проекту у олівці - 100% готовність.

7 стадія. Подача проекту.

Мета: завершення роботи над проектом у чистовій графіці.

8 стадія. Захист проекту.

Мета: вербальне представлення проекту. Призначується додатково.

9 стадія. Оцінка проекту.

Мета: закінчений проект представляється для оцінки комісією ведучих викладачів.

10 стадія. Обговорення проектів.

Мета: викладач проводить у групі професійний аналіз творчої участі й зміст усіх проектів.

Кожен курсовий проект виконується у відповідності з графіком обов'язкових контрольних стадій, який оголошується на початку роботи над курсовим проектом.