г. Грофа

Перша гора, з якої все почалося. Ходилось на неї і влітку і зимою, з Осмолоди вздовж потоку Котелець, повз першу існуючу тоді ще мисливську хатину чи, як завжди говорили, колибу. Іноді зимою в тій колибі залишались, піднімались на Конусяки, катались схилами на лижах. Сходження на Грофу велось через другу, теж уже не існуючу колибу, на полонині Плісце. Там зараз побудований новий туристичний притулок. Вже пізніше зимові сходження проводились коротшим шляхом, піднімались на перемичку між Грофою і Конем Грофецьким і там зупинялись в колибі, з якої і робили сходження почергово на обидві вершини перемички.

Внизу наведена фотографія першої колиби, зроблена Едуардом Шевчуком і мої, в компанії з Володимиром Кідонем, старі фоти другої колиби, самої вершини Грофа під час сходження з Ольгою Суліковскою і Юлею Черьомухіною. Також викладені фотографії Олександра Підліснюка із зимового сходження на полонину Плісце в 1983 році.

Ґро́фа — гірська вершина в Українських Карпатах, у масиві Ґорґани. Розташована в Рожнятівському районі Івано-Франківської області, в межах природоохоронної території — Ландшафтного заказника Ґрофа.

Висота гори 1748 м. Має конічну форму. Збереглись льодовикові форми рельєфукари, моренні вали. До висоти 1450 м схили вкриті ялиновим лісом, вище — кам'яні осипища.

На північний захід від Ґрофи розташована гора Молода (1723 м), на південний захід — Паренки (1735 м), трохи далі й лівіше — Попадя (1740 м), на схід — Ігровець (1804), на південний схід — Велика Сивуля (1836 м). На північ від Ґрофи видніється хребет Аршиця з вершиною Ґорґан-Ілемський (1587 м).

Найближчий населений пункт — село Осмолода. https://uk.wikipedia.org/wiki/%D2%90%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B0