Секрет виникнення арабських чисел

Традиційне назва десяти математичних знаків: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9. З допомогою них по десяткової системі числення записуються будь-які числа. Протягом тисячоліть люди використовували пальці рук для позначення числа. Так, один предмет вони, як і і ми, показували одним пальцем, три – трьома. З допомогою руки можна було показати до п'яти одиниць. Для висловлювання великої кількості використовувалися обидві руки, а окремих випадках обидві ноги. Сьогодні ми постійно користуємося числами. Використовуємо їх, щоб вимірювати час, купувати й продавати, телефонувати телефоном, дивитися телевізор, водити автомобіль. До того у кожної людини є різні числа, ідентифікують сам її. Наприклад, в посвідченні особистості, банківській рахунку, у кредитній картці тощо. Понад те, в комп'ютерному світі всю інформацію, і це текст зокрема, передається у вигляді числових кодів.

Ми зустрічаємося із числами щокроку й такі до них звикли, тобто майже не віддаємо собі звіту, наскільки значної ролі вони відіграють у житті.Числа становлять важливу частину людського мислення. Протягом історії кожен народ писав числа, вважав нервовохворою і підраховував з допомогою. Перші написані цифри, ми маємо достовірні свідоцтва, з'явилися торік у Єгипті та Месопотамії близько 5 тис років тому вони. Хоча ці дві культури перебували дуже далека друг від друга, їх числові системи дуже схожі на, начебто представляють один метод – використання зарубок на дереві чи камені для записи минулих днів. Єгипетські жерці писали на папірусі, а Месопотамії на м'якої глині. Звісно, конкретні форми їх цифр різні, а й у тієї слабкої й на другий культурі використовували прості рисочки для одиниць та інші мітки для десятків і значно вищих порядків. З іншого боку, на обох системах писали бажану цифру, повторюючи рисочки і мітки багато раз.

Були знайдено два єгипетських документа, створені близько чотирьох тисяч років як розв'язано, є найдавнішими математичними записами з виявлених дотепер. Слід зазначити, що це записи саме математичного характеру, а чи не просто числові.

Історія наших звичних «арабських» чисел дуже заплутана. Не скажеш саме і достовірно як вони сталися. Одне достеменно відомо, саме древнім астрономам, саме їх точним розрахунках ми маємо наші числа. Між II і VI століттями н.е. індійські астрономи ознайомилися з грецької астрономією. Вони запозичилишестидесятеричную систему і круглий грецький нуль. Індійці з'єднали принципи грецької нумерації з десятковоїмультипликативной системою взятій від Китаю. Також вони почали позначати цифри одним знаком, як було вдревнеиндийской нумераціїбрахми. Блискуча Севільї перевів на латину цієї книжки, і індійська система рахунки поширилася усією Європою.

Цифри виникли таки в Індії, пізніше V століття. Тоді було відкритий і формалізована поняття нуля (>шунья). Арабські цифри виникли таки в Індії, пізніше V століття. Тоді було відкритий і формалізована поняття нуля, що дозволило можливість перейти до позиційної записи. якої Арабські цифри відомими європейцям в X ст. Завдяки тісною зв'язкам християнської Барселони і мусульманськоїКордови), Сільвестр мав можливість доступу до інформації, якої мав ніхто у тодішній Європі. Зокрема він однією з перших серед європейців познайомився з арабськими цифрами, зрозумів зручність їх споживання проти римськими і почав їх впроваджувати на європейського науку.

У старих вавілонських текстах, датованих 1700 роком до нашої ери, не зустрічається спеціального знака, що означає нуль, щодо його позначення просто залишали порожнє місце, більш-менш виділений.

Написання арабських цифр складався з відрізків прямих ліній, де кількість кутів відповідало величині знака. Мабуть, хтось із арабських математиків колись запропонував ідею - зв'язати числове значення цифри з кількістю кутів у її написанні.

Подивимося на арабські цифри і ми бачимо, що

0 - цифра без єдиного кута в накресленні.

1 - містить один гострий кут.

2 - містить два гострих кута.

3 - містить три гострих кута (правильне, арабське, накреслення цифри виходить під час написання цифри 3 під час заповнення поштового індексу на конверті)

4 - містить 4 прямих кута (саме цим пояснюється наявність «хвостика» внизу цифри, неможливо впливає їхньому впізнаваність й ідентифікації)

5 - містить 5 прямих кутів (призначення нижнього хвостика - той самий, що з цифри 4 - добудова останнього кута)

6 - містить 6 прямих кутів.

7 - містить 7 прямих й гострих кутів (правильне, арабське, написання цифри 7 відрізняється від наведеного малюнку наявністю дефіса, перетинає під прямим кутом вертикальну лінію посередині (пригадаємо, як ми пишемо цифру 7), що дозволяє 4 прямих кута і трьох кута ще верхня ламана лінія)

8 - містить 8 прямих кутів.

9 - містить 9 прямих кутів (саме цим пояснюється настільки мудрий нижній хвостик у дев'ятки, що був добудувати 3 кута, щоб загальна їхня число стало одно 9.