Матеріально технічне забезпечення закладу освіти

Матеріально –технічне забезпечення

Кімличанського дошкільного навчального закладу «Оленка»

Комунальний дошкільний навчальний заклад «Оленка» побудований за типовим проектом, розрахований на 1 різновікову групу, розпочав функціонування у серпні 1987 року.

Матеріально-технічна база дошкільного закладу включає будівлі, споруди, земельну ділянку, комунікації, інвентар, обладнання та інші матеріальні цінності. Вимоги до матеріально-технічної бази дошкільного закладу визначаються відповідними будівельними, санітарно-технічними нормами і правилами, Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом МОЗ України від 24.03.2016 року № 234 а також Типовим переліком обов’язкового обладнання, навчально-наочних посібників та іграшок в дошкільних навчальних закладах (друге видання, доповнене), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 11.09.2002 № 509.

Адміністрація ДНЗ піклується про збереження та покращення матеріально-технічної бази для забезпечення повноцінного функціонування дошкільного закладу.

На території закладу розмішено ігровий майданчик

Будівля і приміщення дошкільного закладу використовуються раціонально, за призначенням, мають належний стан, їх оснащення повністю відповідає діючим вимогам.

Колектив дошкільного закладу докладає великих зусиль для збереження та зміцнення матеріальної бази закладу.

Забезпечення дошкільного закладу ігровим, спортивним, наочно-дидактичним матеріалом, навчальними посібниками, психолого-педагогічною та методичною літературою здійснюється у відповідності до вимог Типового переліку обов’язкового обладнання, навчально-наочних посібників та іграшок дошкільного навчального закладу (друге видання, доповнене), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 11.09.2002 № 509.

Всебічний розвиток дитини неможливий без створення сучасного розвивального життєвого простору, тобто, оновлення предметно-розвивального середовища.

Забезпечення дошкільного закладу сучасними навчально-наочними посібниками та іграшками здійснюється відповідно до Типового переліку.

Педагогічний колектив закладу працює над подальшим вдосконаленням навчально-матеріального забезпечення ДНЗ. Особливий акцент при цьому зроблено на залучення додаткових джерел фінансування (благодійна батьківська допомога, спонсорські кошти, тощо); на забезпечення індивідуально-особистісного зростання кожної дитини через індивідуалізацію та диференціацію навчального матеріалу.

В групі створені умови для різних видів ігор: сюжетно-рольових, конструкторсько-будівельних, настільно-друкованих, театралізованих, дидактичних тощо.

Для проведення роботи з дітьми широко використовуються технічні засоби: телевізор, акустична система, мікрофони, магнітофони, музичний центр, ноутбук.

Використувується нестандартне ігрове обладнання: мішечки з піском для метання, кеглі, кільцекиди, масажні мячі, тощо. Всі спортивні знаряддя відповідають безпечним технічним та санітарно-гігієнічним вимогам.

Групові приміщення забезпечено згідно Типового переліку, обладнанні на 74,3% (за браком фінансування).

На майданчику розміщено : турніки, обладнання для пролізання, підлізання; каруселі, пісочники з кришками та пристрої для води. Великим недоліком для ефективного фізичного розвитку дошкільників є відсутність спортивного майданчика.

В плані покращення заплановано купівля іграшок для дітей, які взагалі відсутні або мають низький відсоток забезпечення відповідно до Типового переліку, спорядження та іграшки для фізичної діяльності дітей.