Річний план роботи ДНЗ "Росинка"

Погодженно:

Начальник відділу освіти

___________ Зливко Л.О.

Схвалено:

на засіданні педагогічної ради

дошкільного навчального закладу

«Росинка» Вельбівської сільської ради

Протокол №1 від «_05__»_вересня_______2019р.

Затверджено:

Завідуюча ДНЗ «Росинка»

____________ Т.І. Трощинська

Річний план роботи

дошкільного навчального закладу «Росинка»

Вельбівської сільської ради

на 2019-2020н.р.

Аналіз роботи ДНЗ «Росинка» Вельбівської сільської ради за 2018-2019 н.р. та завдання на 2019 -2020 н.р. В дошкільному навчальному закладі «Росинка» функціонує одна різновікова група. Чисельний склад становить 25 дітей. У 2019році у школу пішли 5дітей. Педагогічними працівниками та обслуговуючим навчальним персоналом дошкільний навчальний заклад забезпечений повністю.

Територія дошкільного закладу огороджена парканом, озеленена. На подвір’ї розташовано спортивний та ігровий майданчик.

В 2018-2019н.р. колектив ДНЗ працював над такими питаннями:

1.Підвищення фахової компетентності та професійної майстерності педагогів шляхом удосконалення якості методичного супроводу учасників навчально-виховного процесу, модернізації форм методичної роботи з педкадрами;

2.Якісну підготовку дітей до навчання в школі: спільність в роботі ДНЗ- школа (інтелектуальний розвиток);

3.Патріотичне виховання дошкільників відповідно до вимог Державного стандарту дошкільної освіти;

4.Організація трудової діяльності дошкільників відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти в Україні.

Відповідно до завдань організація навчально-виховного процесу здійснювалася відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту» і спрямована на реалізацію основних завдань, визначених Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні, Базової програми «Українське дошкілля», програми «Впевнений старт», забезпечувалася якісна освіта дітей.

Протягом року було вивчено роботу вихователя з таких питань, а саме: вміння планувати, роботу з розвитку мовлення , навчання в ігровій формі, поєднувати та доцільно використовувати різні методи роботи з дітьми. Слід відмітити, що робота з розвитку мовлення та навчання грамоти дітей є набагато ефективнішою, якщо проводити її в ігровій формі.

Для підвищення ефективності фізичного виховання, використовувалися різноманітні форми організації дітей. Спираючись на інструктивно-методичні рекомендації МОН України №1/9-438 від 27.08.2004року, впроваджувались нові організаційні форми фізкультурно-оздоровчої роботи, при цьому, були враховані індивідуальні особливості кожної дитини групи. Так, щоденно проводились не тільки ранкова гімнастика, планове заняття, а й фізкультхвилинки. Забезпечили максимальне перебування дітей у русі на свіжому повітрі.

Але, поряд з цим, вихователю слід звернути увагу на мовленнєву активність на заняттях, під час ігрової діяльності, використовувати ігрове середовище так, щоб воно сприяло розвитку пізнавальних здібностей дітей.

Розуміючи, що проблема безпеки життєдіяльності розглядається, як базисна потреба людини і, що на дошкільний заклад покладається відповідальність за цілеспрямоване формування у дітей цілісного ставлення до власного здоров'я, адекватних реакцій на різноманітні чинники ризику для життя.

Виготовили та закупили матеріал за такими розділами : «Дитина і вулиця», «Дитина і природа», «Увага! Пожежа!» Створено методичне забезпечення педпроцесу. Творчий пошук колективу в навчальному році був спрямований над створенням розвивального середовища в групі, використовувались різні методи розвивального середовища. У забезпеченні різнобічного розвитку і активності, яка виховується у дитячому садку, вихідними умовами слід вважати розвивально-предметне середовище, здатне забезпечити соціально-культурне ставлення дошкільника, і таку організацію педагогічного процесу, завдяки якій кожній дитині створюються умови для різних видів діяльності і, зокрема, для самостійної потреби в реалізації власних здібностей і набутті життєвого досвіду.

Вивчались інтереси та можливості дітей в процесі ігрової діяльності. Використовувались різні способи залучення дітей до ігор, особливо творчих: сюжетно-рольових, ігор з елементами праці та рухливих ігор на свіжому повітрі.

Здійснюється співпраця ДНЗ і школи. Одним із чинників у прагненні досягнення високих результатів у освітній роботі були традиційні взаємовідвідування уроків у першому класі школи та занять з дітьми старшого віку. Проте організація спільних методичних заходів вихователів ДНЗ і учителів школи є не достатньою, що не сприяє повній просвіті педагогічних колективів.

Методична просвіта здійснювалася на рівні, а саме: педрада, відкриті перегляди, педгодини, участь у районних семінарах, засіданнях методоб’єднань, школа молодого вихователя, круглі столи.

Збираючись на педгодини, педколектив активно обговорює новинки педагогічної літератури, матеріали педагогічних видань. Особлива увага зверталася на розгляд тем: Обов'язковим є розгляд нормативних документів та інструктивне-методичних листів МОН України, патріотичного виховання ,трудового та екологічного виховання . Свої творчі здобутки вихователь пропагує серед колег.

У дошкільному закладі оформлений батьківський куточок. Інформація підбирається відповідно до запитів батьків, змісту роботи закладу. Документація є невід’ємною частиною роботи педагога, ведеться відповідно до «Інструкції по веденню ділової документації в ДНЗ» з дотриманням вимог форми, стилю, державною мовою.

Так, реалізуючи завдання 2018-2019 н.р. педагогічний колектив закладу працював злагоджено, відповідально.

Робота ДНЗ є задовільною. Проте існують невирішені питання над якими організацію освітньої роботи з дітьми на засадах особистісно-орієнтованого, потрібно працювати. В 2019-2020 н.р. робота педколективу спрямовується на розв’язання таких

питань:

Організація роботи з дітьми за програмно-методичним комплексом «Впевнений старт».

Діяльнісного, інтегрованого підходів шляхом застосування інноваційних технологі

1. формування професійної компетентності сучасного педагога шляхом проведення (організації) інноваційних форм методичної роботи з педагогічними працівниками.

2. створення здоровязбережувального, безпечного, комфортного розвивального середовища у закладі дошкільної освіти з метою формування життєвої компетентності дошкільника.

3. організація освітньої роботи з дітьми (мовленнєва компетентність, екологічне виховання) на засадах особистісно-орієнтованого, діяльнісного, інтегрованого підходів шляхом застосування інноваційних технологій.

4. організація наступності у роботі закладу дошкільної освіти і школи у світлі Концепції «Нова українська школа».

Вересень 2019

Жовтень 2019

Листопад 2019р.

Грудень 2019р.

Січень 2020р.

Лютий 2020 р.

Березень 2020 р.

Квітень 2020 р.

Травень 2020 р.