Задачі 1

Розв'яжіть задачі, зробіть скріншот (наберіть текстовий документ), збережіть зображення у файлі з іменем "Задачі1_код" ("код" - номер учасника, дивись сторінку "Учасники") і надішліть на адресу вчителя vika.buzko@gmail.com. Або завантажте на сторінку "Задачі".

1. Укажіть заряд, який виникає на скляній паличці при натиранні її шовком:

а) точковий; б) елементарний; в) позитивний; г) негативний.

2. Укажіть знаки заряду кульок (рис. 56):

а) однакові; б) протилежні; в) на кульках заряд відсутній;

г) можуть бути і однакові, і протилежні.

3. Виберіть характер взаємодії двох ебонітових паличок, натертих хутром:

а) однакові; б) протилежні; в) на кульках заряд відсутній;

г) можуть бути і однакові, і протилежні.

4. У сухому приміщенні потріть сухою рукою накачану повітрям гумову дитячу кульку, потім піднесіть її до якого-небудь предмету (хоч би до стелі кімнати). Кулька „прилипає” і тримається багато годин. Поясніть явище.

7. Які запобіжні заходи необхідно вжити, щоб при переливанні бензину з однієї цистерни в іншу він не спалахнув (але не від необережного поводження з вогнем)?

    8. Для заземлення цистерни бензовозу до неї прикріпляють сталевий ланцюг, нижній кінець якого декількома ланками дотикається до землі. Чому такого ланцюга немає у залізничної  цистерни?

9. Чому стрижень електрометра роблять із металу, а не з ебоніту?

10. Чому нижній кінець блискавковідводу треба закопувати якнайглибше?

11. Як можна за допомогою негативно зарядженої ебонітової палички надати електроскопу позитивного заряду?

     12. Підкорювач Джомолунгми Н. Тенсінг у 1953 році у районі Південного Сідла цієї гірської вершини на висоті 7,9 км над рівнем моря при температурі -30ºС і сухому вітрі до 25 м/с спостерігав сильну електризацію брезентових наметів, що обледеніли, вставлених один в інший. Простір між наметами був наповнений численними електричними іскрами. Поясніть причину електризації наметів. Чому спостерігалися іскри між ними?