Як читати цю книгу?

Якщо ця книга є першою, по якій ви збираєтесь вивчати дизайн-патерни, почніть читати її у такому порядку: Фасад, Медіатор, Одинак, Будівельник, Шаблонний Метод, Декоратор а далі переключайтеся на інші. Такі дизайн-патерни, як Абстрактна Фабрика, Компонувальник, Відвідувач, Інтерпретер раджу відкласти на потім, оскільки вони не є дуже легкими для сприйняття.

Оскільки за основу була взята оригінальна книга про дизайн-патерни, а також, оскільки, суть тієї книги була у структуризації дизайн-патернів, було б недобре ухилиться від стандартного впорядкування книги. Тому книга містить три розділи із 23-ома дизайн-патернами. Кожен із дописів про дизайн-патерн не має дуже чіткої структиризації, як у GoF книзі, але має свою дещо змінену структуризацію: спочатку віддалений вступ, який описує проблему, зазвичай дуже віддалену від програмування, а потім ця проблема вирішується за допомогою патерну, причому за допомогою вибудовування асоціативних зв’язків між складовими частинами патерну та проблеми, згаданої у прикладі. Після цього наводиться програмне рішення на мові програмування C#, а також деякі суміжні роз’яснення. Інколи вони пропущені, щоб змусити читача уважно читати код. Під кінець багатьох із патернів наводиться UML-діаграма програмного рішення, причому вона може мати відмінності від діаграм наведених в оригінальній книзі, оскільки це UML-діаграма наведеного прикладу.

Книгу, звичайно, можна читати у відповідності до свого настрою, перестрибуючи від одного патерна до іншого, оскільки немає ніяких чітких залежностей між ними.