Циклова комісія української та іноземної філології була створена 01 вересня 2019 року внаслідок реорганізації циклової комісії гуманітарних та суспільних дисциплін. 

Мета роботи циклової комісії розвивати творчі здібності здобувачів освіти, стимулювати їх самоосвіту, бажання самореалізуватися; збільшувати інтерес до загальноосвітніх дисциплін; підвищувати кваліфікаційний рівень викладачів шляхом застосування інноваційних педагогічних технологій, самоосвіти, участі в обласних методичних об’єднаннях викладачів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації; у конференціях, які проводяться в навчальному закладі та за його межами; створювати позитивний імідж освіти; формувати не лише знання, а й рівень мислення здобувачів освіти; розвивати ініціативу та творчий пошук.

Методична проблема, над якою працюють викладачі циклової комісії української та іноземної філології, – "Формування ключових компетенцій здобувачів освіти як ціннісних орієнтацій освітнього процесу в період модернізації та глобалізації української освіти".

У складі комісії працюють педагоги з нестандартним мисленням, які своїм прикладом спонукають здобувачів освіти до пізнавальної та  пошукової роботи.

Для кращого засвоєння матеріалу, поглиблення вмінь, навиків та знань здобувачів освіти  викладачі використовують проблемне навчання, технологію проектного навчання, технологію формування критичного мислення, ігрові технології, нестандартні заняття, впроваджують в практичну діяльність інтерактивну технологію «Створення ситуації успіху»; навчають здобувачів освіти аналізувати та зіставляти мовні явища, слідкувати за культурою мовлення.

Значне місце відводиться індивідуальній, аудиторній та позааудиторній самостійній роботі здобувачів освіти. Організовано діяльність факультативів із поглибленого вивчення української та іноземної мов.

Велику увагу приділяють викладачі творчому зростанню молодого покоління, дають можливість показати здібності та таланти. З цією метою діють секції студентського наукового товариства «Дивосвіт» (керівник Юлія Войтюк), «Первоцвіт» (керівник Світлана Веремей), «English club» (керівник Олена Мокриденко).

Тематичні виставки, демонстрації мультимедійних презентацій, створення стінгазет, конкурси творів, вікторини, відкриті засідання гуртків, предметний тиждень, лінгвокультурні конкурси та квести, конкурси знавців української та англійської мов – ось неповний перелік заходів та робіт, у яких беруть участь здобувачі освіти та педагоги.

Щороку здобувачі освіти - учасники та переможці Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Т.  Г.  Шевченка, Всеукраїнського конкурсу з англійської мови «Гринвіч».

 Викладачі циклової комісії знаходяться у постійному пошуку нових форм та методів викладання навчальних дисциплін.

 Нагороджені грамотами та подяками.

З метою формування у здобувачів освіти коледжу різних видів комунікативної компетенції викладачі ц/к на своїх заняттях використовують різноманітні форми та методи роботи:

Викладачі циклової комісії забезпечують належну підготовку здобувачів освіти усіх спеціальностей та курсів з таких навчальних дисциплін: "Українська мова", "Українська література", "Українська мова (за професійним спрямуванням)", "Діловодство", "Зарубіжна література", "Іноземна мова" та "Іноземна мова (за професійним спрямування)".

Метою вивчення дисципліни "Українська мова" є формування компетентного мовця, національно свідомої, духовно багатої мовної особистості; 

"Українська література" та "Зарубіжна література" - формування гуманістичного світогляду здобувачів освіти, долучення їх засобами художньої літератури до загальнолюдських і національних цінностей, сприяння всебічному розвитку, духовному збагаченню, активному становленню й самореалізації в сучасному світі; 

"Українська мова (за професійним спрямуванням)" - формування системи знань зі специфіки української мови у певній професії, фахової термінології, необхідної комунікативної спроможності в сферах професійного спілкування; 

"Діловодство" - вивчення видів ділових документів, набуття здобувачами освіти навичок їх укладання, засвоєння етикету ділової кореспонденції та навичок організації роботи з документами в процесі здійснення управлінських дій; 

"Іноземна мова" та "Іноземна мова (за професійним спрямування)" - практичне оволодіння англійською мовою, що передбачає досягнення відповідного рівня комунікативної компетенції, який повинен забезпечити майбутньому спеціалісту можливість спілкуватися, отримувати, аналізувати й передавати інформацію за здобутим фахом. Викладання дисциплін "Іноземна мова" та "Іноземна мова (за професійним спрямування)" здійснюється за кредитно-модульною системою, яка спрямовує навчальний процес на особистісно-орієнтований підхід та спонукає до організації самоосвіти здобувача.

Розроблена чітка система розвитку стійкого інтересу та потреби при вивченні навчальних дисциплін на основі глибокого усвідомлення цінності й необхідності застосування знань у практичній діяльності.

Створено умови для якісної підготовки здобувачів освіти з метою виховання цілеспрямованості, відповідальності, свідомого ставлення до розумової праці, розвитку пошукового, дослідницького способу мислення, стимулювання потреби в самовдосконаленні, самовихованні.

Про циклову комісію