XIX Otwarty Halowy Turniej Piłki Nożnej Hufca Poznań- Rejon - Podsumowanie

Data publikacji: 2016-03-20 20:41:45

W ubiegłą sobotę, tj. 12 marca, na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Buku odbył się XIX Halowy Turniej Piłki Nożnej Hufca Poznań-Rejon dla Harcerzy i Harcerek zorganizowany przez Ośrodek ZHP Buk. W zawodach wzięło udział 100 zawodników z Buku, Grzebieniska, Stęszewa, Nowego Tomyśla i Poznania. W turnieju zagrało 13 drużyn, które zostały podzielone w trzech kategoriach: Żeńska, Szkoła Podstawowa i Open. Drużyny rywalizowały między sobą grając w grupie systemem każdy z każdym. Turniej odbywał się w duchu sportowej walki, a każdej rozgrywce meczowej towarzyszyło mnóstwo emocji. Wszyscy zawodnicy dali z siebie maksimum swoich możliwości. Walka była zacięta do samego końca, jednak w końcu udało się wyłonić zwycięzców: W kategoria Żeńskiej pierwsze miejsce zajęła 3 Bukowska Drużyna Harcerska, drugie - 51 Drużyna Harcerska z Grzebieniska, a trzecie - Zastęp Młodszoharcerski ze Stęszewa. Kategoria Szkoła Podstawowa: pierwsze miejsce - 5 Drużyna Harcerska "Zawisza" Hufiec Nowy Tomyśl I, drugie - 51 Drużyna Harcerska z Grzebieniska, zaś trzecie - 5 Drużyna Harcerska "Zawisza" II. W kategorii Open pierwsze miejsce zajął Hufiec Poznań – Wilda, drugie - 5 Drużyna Harcerska "Zawisza", trzecie - ZHP Buk Drużyny z miejsc 1 – 3 otrzymały pamiątkowe puchary, a zawodnicy medale. Dla wszystkich uczestników czekały dyplomy i pyszna pomidorówka. Za obsługę sędziowską odpowiadał pwd. Tomasz Niewiejski, Kolegium Sędziów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej