Події

Події з життя Путильського РЦДЮТ

Космос дитячими очима

опубліковано btputyla btputyla   [ оновлено ]

З 17 по 21 вересня 2018 року Путильським районним центром дитячої та юнацької творчості було проведено районний етап Всеукраїнського заочного конкурсу «Космічні фантазії».

Захід проводився з метою розвитку творчих здібностей у дітей та підлітків, зацікавленості їх у дослідженнях Землі і космосу, популяризації знань у галузі природничих та гуманітарних наук.

  Проведення конкурсу сприяло вирішенню таких основних завдань:
• підтримки обдарованої молоді, яка відтворює своє уявлення про Космос засобами декоративно-прикладного та технічного мистецтва, прагне розвинути свій духовний світ
• сприянню реалізації творчого потенціалу підростаючого покоління України.

Учасниками конкурсу стали учні закладів загальноосвітньої середньої освіти та вихованці Путильського районного центру дитячої та юнацької творчості, які  презентували свої творчі поробки у таких  розділах як «Космічне мистецтво» та «Макетування». З підсумками конкурсу можна ознайомитись на сайті Путильського РЦДЮТ.

Методист ПРЦДЮТ                                 Коваль О.Т.

 


Оголошення

опубліковано 5 вер. 2018 р., 00:48 btputyla btputyla

ПУТИЛЬСЬКИ РАЙОННИЙ ЦЕНТР ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ

 

ОГОЛОШУЄ НАБІР

 

на навчання в 2018-2019 н. р. учнів закладів загальної середньої освіти  району  в безкоштовні гуртки

 

декоративно-прикладного напрямку:

«Дизайн», «Палітра», «Умілі руки», «Вишивка бісером», «Вироби з бісеру», «Колаж», «Чарівний клубочок», «Писанкарство», «Прикрась свій дім» “Школа краси та здоров'я”, “Основи макіяжу”

технічного напрямку:

фотогурток «Об'єктив», «Водії легкового автомобіля категорії «В»», «Юний інформатик», «Початкове технічне моделювання» “Автотрасове моделювання” ,“Інформатика”

художньо-естетичного напрямку:

«Вокальний», “Гра на народних  інструментах”;

еколого-натуралістичного напрямку:

«Екологічний дизайн», «Юні друзі природи», “Я пізнаю світ”

туристсько-краєзнавчого напрямку:

«Краєзнавчий”; «Спортивний туризм»

гуманітарного напрямку:

«Майстерня слова», «Англійська мова»

 

Заняття будуть проводитись з 17 вересня 2018 року в позаурочний час на базі Путильського РЦДЮТ та закладах загальної середньої освіти району.

Зарахування на навчання проводиться з 3 вересня 2018 року

за заявою і згодою батьків дитини.

Прийом заяв здійснюється в  приміщенні ПРЦДЮТ щодня  з 09.00 до 18.00

(крім суботи, неділі) за адресою: смт. Путила, вул.І.Франка, 3А, тел.: 2-15-68.

 

17 традиційний Всеукраїнський відкритий конкурс юних фотоаматорів «Ми – діти України»

опубліковано 29 серп. 2018 р., 23:22 btputyla btputyla

З 22 до 25 серпня 2018 року у місті Кременчук Полтавської  області відбувся 17 традиційний Всеукраїнський  відкритий  конкурс юних фотоаматорів «Ми – діти України». Організаторами фестивалю є: Міністерство освіти і науки України, Український державний центр позашкільної  освіти, Полтавський  обласний центр науково – технічної творчості учнівської  молоді та Кременчуцький  міський центр позашкільної  освіти.

 Щорічне проведення  даного заходу спрямоване на виявлення та  підтримку талановитої  учнівської  молоді в галузі кіно та  фотомистецтва.

 Загалом в заходах взяли участь більше сімдесяти учасників, які приїхали з 11  регіонів України, а саме:  Вінницької, Дніпропетровської, Сумської,  Запорізької, Івано-Франківської, Хмельницької, Кіровоградської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Черкаської та Чернівецької областей.   

  Цього  року команду Путильського  районного центру дитячої та юнацької  творчості представляли  два  вихованці:  Скрипчук Владислав вихованець гуртка «Об’єктив»  Путильського РЦДЮТ, керівник Гончарюк В. М., учень Дихтинецького ЗЗСО І – ІІІ ступенів та  Ямніцький  Дмитро,  вихованець гуртка «Об’єктив»  Путильського РЦДЮТ, керівник  Гончарюк В. М., учень   Киселицького ЗЗСО  І – ІІІ ступенів.

Наші вихованці активно змагалися за призові місця конкурсу. Ямніцький  Дмитро  нагороджений дипломом  за І місце, Скрипчук Владислав   нагороджений  двома дипломами  за ІІ та ІІІ місця. Вихованці  отримали   цінні  подарунки.

Команда  юних   фотоаматорів Путильського РЦДЮТ  нагороджена кубком та подякою за зайняте командне  ІІ місце.

Під  час  змагання  проводились майстер-класи, екскурсії, бліц-конкурс  на  тему  «Кременчук  гостинне  місто».

Наші  учасники  конкурсу повернулися з  фестивалю з новими  враженнями та здобули  значний  професійний  досвід.

Дирекція  Путильського районного центру дитячої  та  юнацької творчості і керівник   гуртка   Гончарюк В. М. дякують  батькам  за   співпрацю і гарне  виховання  дітей.

Бажаємо  юним  фотомитцям  нових творчих  злетів.

 

Методист ПРЦДЮТ

Нагорна Л.В.

 

«Гей, Гуцульщино, барвистий краю!»

опубліковано 2 серп. 2018 р., 05:47 btputyla btputyla

З 21 по 29 липня у м. Яремче пройшов XXV Міжнародний гуцульський фестиваль на який завітали гуцули не лише із Західної України, але й Румунії, Польщі та Литви.

Путильщину представляли на фестивалі протягом двох днів 28-29 липня -19 аматорських колективів та окремих виконавців, 8 майстрів декоративно-прикладного мистецтва.  

Педагоги та вихованці Путильського  районного центру дитячої та юнацької творчості    взяли активну участь    в цьому фестивалі та вибороли багато нагород.

Приємно зауважити що наш заклад нагороджений диплом ІІ ступеню за популяризацію гуцульського мистецтва.

Дипломом І-го ступеня та подякою від Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» нагороджено дитячий фольклорний колектив «Любисток» НВК «Перлина Гуцульщини», керівник гуртка ПРЦДЮТ Семенюк М.М

Дипломом І  ступеня нагороджений  Гончарук В.М. керівник фото гуртка Путильського РЦДЮТ, за  представлену  виставку у сфері кіно-фото мистецтва.

Нагороджені дипломом ІІІ ступеня Дяченко Ірина, у номінації «Художнє слово», та подякою  Кравченко Емілія, у номінація «Художнє слово «Мистецька надія»»» , керівник  Москаль Л.Ю..

В номінації «Бісероплетіння» дипломом ІІІ ступеня нагороджена Анастасія Руснак,  керівник   Майєр І.П..  .

Дипломом  ІІІ-го ступеня нагороджена Ангеліна Логош у жанрі естрадний спів,  керівник   Михно Т.В..

Цьогорічний фестиваль став рекордним для України за кількістю фестивальних днів. Святкові заходи тривали цілих дев’ять днів, у кожен з яких змінювалася програма та локації. Гостей очікувала феєрія традицій та обрядів гуцулів, серія тематичних майстер-класів, дегустації традиційних страв і напоїв, концерти народних ансамблів і безліч інших сюрпризів.

 Методист ПРЦДЮТ Коваль О.Т.

 

Звіт директора ПРЦДЮТ за 2017-2018 н.р.

опубліковано 18 черв. 2018 р., 00:17 btputyla btputyla

Щорічно після завершення навчального року відбувається звіт керівника установи. В Путильському РЦДЮТ звітує весь колектив – керівники гуртків, методисти та підсумовує роботу центру директор.

Путильський районний центр дитячої та юнацької творчості завжди перебуває в лідерах. У 2017- 2018 навчальному  році вихованці центру разом з своїми керівниками взяли участь у 948 фестивалях-конкурсах різних рівнів та стали 15 разів володарями Гран-прі. Також нагороджені дипломами І ступеня 278 вихованців, ІІ ступеня – 222 вихованці, ІІІ ступеня – 250 вихованців. Варто відзначити нагородження вихованців та педагогів центру грошовими винагородами: в ІІІ етапі  фестивалю-конкурсу «Розквітай, писанко!» у номінації «Писанкове дерево» - сертифікатом в сумі 7000 гривень;  в обласному фольклорно-етнографічному святі «Від Різдва Христового до Йордану» - премією в сумі 4000 гривень.

Про успіхи центру свідчить результативність роботи  всіх працівників, які були відзначені на святкуванні 65 - річниці Позашкільної освіти у районі.

На завершення Наталія Петрівна Хромей побажала успіхів, творчої наснаги, мирного неба та Божих благословінь.

Заступник директора Синиця С.М.

 

На Буковині відсвяткували 100-річчя позашкілля

опубліковано 18 черв. 2018 р., 00:14 btputyla btputyla

 Діти нічого не хочуть відкладати «на потім». Вони воліють жити, а не готуватися до життя, завжди «горять» бажанням пізнати щось нове, творити, мріяти… І саме позашкільна  діяльність допомагає здійснюватись цим  дитячим бажанням і мріям. Сьогодні на Буковині працює 34 заклади позашкільної освіти.

Святкування 100-річчя позашкілля відбулося в Центральному парку культури і відпочинку імені Т.Г.Шевченка, де тривав обласний фестиваль позашкільної освіти.

Розпочався  Фестиваль урочистою ходою вихованців закладів позашкільної освіти області за маршрутом вул. Кафедральна – вул. Головна - ЦПКіВ імені Т. Г. Шевченка.

З вітальним словом до присутніх звернувся Ігор Богатирець, заступник голови обласної державної адміністрації, Віталій Мельничук, заступник голови Чернівецької обласної ради, директор Департаменту освіти і науки Оксана Палійчук.

На Фестивалі представлені локації за художньо-естетичним, туристично-краєзнавчим, науково-технічним, еколого-натуралістичним, науково-дослідницьким та фізкультурно-спортивним напрямами роботи закладів позашкільної освіти. На Фестивалі панувала цікава та насичена концертна програма, а також всі охочі мали змогу взяти участь у різноманітних пізнавальних майстер класах, квестах, конкурсах та флешмобах.

В концертній програмі взяли участь вихованці Путильськго районного центру дитячої та юнацької творчості Пердей Іван, керівники Хромей Наталія Петрівна, Михно Тетяна Василівна; Дяченко Ірина, керівник Москаль Любов Юріївна. На території парку розмістили виставку художньої обробки дерева Журавця Дмитра, керівник Томюк Марко Миколайович та Туряка Володимира, керівник Верешко Софія Іванівна.

 Під час Фестивалю було здійснено благодійну акцію по збору коштів, які будуть спрямовані на лікування онкохворих дітей.

Методист Тріщук Н.М.


Творчий звіт дитячих талантів «Вернісаж»

опубліковано 5 черв. 2018 р., 00:54 btputyla btputyla   [ оновлено 5 черв. 2018 р., 01:17 ]Дримба, сопілка, зелені вершини,

Де далечінь наших любих  Карпат.

Богом даровані зерна таланту

Тут проростають як зоряний сад.

 

1 червня на площі селища Путила відбулася урочистість, присвячена ювілею Путильського районного центру дитячої та юнацької творчості та міжнародному Дню захисту дітей. Позашкіллю району 65 років. Позашкіллю України 100 років.

Розпочалося дійство з хвилини мовчання за загиблими воїнами, серед яких і наші земляки: Ферлієвич Віктор, Чигрин Олександр, Заєць Олександр, Горбан Дмитро , Потарайко Сергій. Порядні і чесні, відвага і совість яких не могли бути іншими, – вони не поступилися б свободою України за жодних обставин. Тому стояли до останнього, – за дітей і батьків, за кожного з нас. Щирі емоції викликала пісня «Плакала калина» у виконанні Самашко Марини, учениці Сергіївського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, вихованки гуртків центру творчості.

За останні роки Путильський районний центр дитячої та юнацької творчості завжди перебуває в лідерах. Тільки у 2017- 2018 навчальному  році вихованці центру разом з своїми керівниками взяли участь у 948 фестивалях-конкурсах різних рівнів та стали 15 разів володарями Гран-прі. Також нагороджені дипломами І ступеня 278 вихованців, ІІ ступеня 222 вихованці, ІІІ ступеня 250 вихованців. Секретом такого успіху поділилася директор ПРЦДЮТ Хромей Н.П. та нагородила грамотами працівників центру за сумлінну творчу працю, вагомий особистий внесок у виховання та розвиток обдарованих дітей.

Прийшли привітати ювілярів шановані та щирі гості. Ямніцький М.І., заступник голови райдержадміністрації привітав колектив центру та нагородив грамотами Нагорну Л.В., методиста ПРЦДЮТ, Тріщук Н.М., методиста ПРЦДЮТ та Самашка П.В., керівника гуртка ПРЦДЮТ.

Керуюча справами районної ради, Скидан Р.Д. також привітала центр зі святом та нагородила грамотами Поляка С.Д., Семенюка М.М., Касіян М.В., керівників гуртків ПРЦДЮТ.

З щирими словами привітання перед присутніми виступила завідувачка районним методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту, голова райкому профспілки працівників освіти  Шевчук Л.І. Вона нагородила грамотами Мігуцу І.В., Корпана Ю.О., Томюка М.М., керівників гуртків ПРЦДЮТ та в честь ювілею закладу подарувала ламінатор.

Також прийшла привітати нас з ювілеєм та вручила подарунок Стадник Л.В., заступник директора музичної школи. 

Начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Фрасинюк Т.М. привітала присутніх зі святом і запросила дітей до участі у конкурсі  «Юні художники»  та до спортивних змагань. 

Святковий настрій для присутніх створювали виступи вихованців гуртків ПРЦДЮТ. Це хоровий колектив «Горяни», керівник Самашко П.В., ансамбль народних інструментів «Путильчани», керівники Самашко П.В., Поляк С.Д. та Хромей Н.П., хореографічні колективи «Веселка» та «Горяни», керівники Дроняк Г.В. та Несторяк І.Ю., вокальні ансамблі середня та старша група, керівник Матейчук С.М., Пердей Іван, керівник Михно Т.В., Дяченко Ірина та Кравченко Емілія, керівник Москаль Л.Ю., Різун Інна, Бурдузяк Христина, Ямніцька Анастасія, Тріщук Таїсія, Тріщук Інна, Струтинська Мар’яна, Григоряк Анастасія, Плиска Іванна, Косован Анастасія,  керівник Матейчук С.М., Тимуш Олена, Кричун Марія. Щирі оплески викликала пісня «Батьки» у виконанні керівника гуртка Михно Т.В. та вихованця Пердея Івана.

Присутні мали змогу переглянути виставку робіт вихованців гуртків образотворчого та декоративно-прикладного напрямків (керівники: Первісник Т.Ю., Майєр І.П., Сливчук Т.В., Мігуца І.В., Чокена Г.Ю., Синиця С.М., Томюк М.М., Різун Н.П., Касіян М.В.) та фотовиставку, керівник Гончарюк В.М.

Учасники концертної програми разом зі своїми керівниками в кінці свята виконали пісню «Україна і Бог»  а ведучі,  Пердей Іван та Тріщук Таїсія,  сказали такі слова:

 Прийшла пора закінчувати свято
То ж дозвольте ще раз побажати:
Сонця, миру, здоров’я позашкільній родині
Процвітання і злагоди Україні!

І нехай щороку Путильський районний центр дитячої та юнацької творчості поповнюється новими талановитими вихованцями і збагачується та розширюється наша позашкільна галактика талантів,  прийдешній день буде радісним і щасливим і принесе всім тільки добро!

 

           Методист ПРЦДЮТ                                      Дутчак О.В. 

ХVІ зліт юних літераторів Путильщини «Поетична свічка»

опубліковано 29 трав. 2018 р., 07:24 btputyla btputyla

Поети! Вчіть планету доброті –

Вона давно вже миру  й ласки прагне.

В народів і серця і губи спраглі

Чекають слів, що мудрі та святі

 

16 травня в Путильському районному центрі дитячої та юнацької творчості відбувся зліт юних поетів «Поетична свічка», який проводиться з метою виявлення поетично обдарованих дітей, сприяння подальшому розвитку їх творчої особистості та популяризації поетичного слова, залучення юних талантів до активної участі у мистецькому житті краю, налагодження творчих та дружніх стосунків між учасниками зльоту та проведення пропаганди творчих надбань літераторів Путильщини.

У роботі зльоту взяли участь юні літератори шкіл району, їх наставники, любителі і шанувальники поетичного слова, що цінують і розуміють силу поезії. Завітали на форум юних літераторів поети, краєзнавці  Путильщини Галина Василівна Татарин, Кароліна Миколаївна Монарха, Оксана Юріївна Забродоцька, Валентина Юріївна Буняк, Любов Юріївна Москаль, Аліна Григорівна Ільчук. 

За традицією, на початку свята, Монарха Кароліна Миколаївна, яка започаткувала проведення зльоту та юна поетеса Логош Ангеліна запалили поетичну свічку, яка зігрівала своїм живим теплом нашу зустріч. Вже в шістнадцятий раз запалюється поетична свічка, символ якої означає таємницю живого вогню, адже свічка говорить правду, відображає усе, що є на душі людини.

З привітальним словом до учасників зльоту звернулася Наталія Петрівна Хромей, директор Путильського районного центру дитячої та юнацької творчості.

Особливі слова, що йдуть від серця присвячують усьому тому, що ятрить  нашу душу. Подіям на сході України. Про життя наших воїнів розповіла волонтер, поетеса Оксана Юріївна Забродоцька. Вона прочитала свої вірші та запросила дітей писати вірші і відсилати їх солдатам. Діти читали власні твори, присвячені воїнам та миру на Україні. А Кравченко Емілія, вихованка гуртка «Майстерня слова» виконала твір «Герої не вмирають».

Галина Василівна Татарин розповіла про свою творчість, про збірки віршів для дітей та представила своїх вихованців.

Валентина Юріївна Буняк, презентувала роботу про творчість Михайла Семеновича Крилатого. А правнучка поета Дяченко Ірина прочитала його дві байки.

Методист РМК відділу освіти, молоді та спорту, керівник гуртка «Майстерня слова» Любов Юріївна Москаль розповіла про досягнення вихованців та прочитала декілька своїх поетичних творів.

А вчитель математики Путильської гімназії Аліна Григорівна Ільчук представила до нашої уваги свою поезію.

На зльоті і юні літератори шкіл району презентували твори в різних жанрах, деякі з них уже мають свої збірочки та друкуються у пресі. Виступали і їхні наставники та бажали всім успіхів і творити справжню поезію, адже саме юні поети бачать  в житті те, чого не бачать інші.

Також перед учасниками зльоту виступила Монарха Кароліна Миколаївна, яка закликала юних поетів творити, писати, адже поетичне мистецтво це не розвага, а величезна наука, премудрі закони якої пізнавали протягом віків.

На протязі роботи поетичного свята учасники мали змогу написати свої побажання у газеті «Поетична свічка».

Підвела підсумок зльоту директор центру творчості Хромей Наталія Петрівна, яка подякувала присутнім за участь у святі та побажала ще більших творчих доробок.

Бери перо у руки, юний друже,

Пиши, твори, талант свій проявляй.

Не будь ти до поезії байдужим,

Люби її і світ у ній пізнай.

Методист ПРЦДЮТ

 Дутчак О.В.

 

 

 

ХХІ зліт обдарованої учнівської молоді Гуцульщини

опубліковано 29 трав. 2018 р., 07:22 btputyla btputyla

4 травня 2018 року Верховинщина зустрічала учасників ХХІ регіонального зльоту обдарованої учнівської молоді Гуцульщини з восьми районів Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей та 16 об’єднаних територіальних громад Гуцульського краю.

 Впродовж Зльоту учні захищали свої науково-дослідницькі роботи у 16 номінаціях. Їх оцінювало компетентне журі згідно з вимогами положення конкурсу-захисту. Особливу увагу звертали на актуальність та новизну обраної теми, практичне застосування роботи. На завершення дійства підбили підсумки та нагородили переможців.

           Саме під час проведення  Зльоту всі учасники мали  можливість не тільки   обмінятися своїми думками й напрацюваннями, але й ознайомитися з новітніми досягненнями науки та передовими технологіями.  Всі учасники Зльоту були відзначені та нагороджені дипломами І, ІІ та ІІІ ступенів, а найкращі науково-дослідницькі та творчі роботи отримали «Гран-прі».

         Взяли участь у Зльоті і вихованці Путильського районного центру дитячої та юнацької творчості. У номінації «Музичне мистецтво» Пердей Іван, вихованець колективу «Перлинки-намистинки», захищав роботу «Гуцульські народні музичні інструменти», керівник Хромей Н.П. та отримав «Гран-прі».  У номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» взяла участь вихованка творчої студії «Попелюшка» Косован Ольга з роботою  «Гуцульська писанка – шедевр в мініатюрі», керівник Майєр І.П. та нагороджена дипломом ІІ ступеня. Ми вітаємо наших вихованців та бажаємо їм і надалі гідно представляти наш центр творчості.

Методист ПРЦДЮТ

Дутчак О.В.

 

 

 

 

 

Районний семінар-практикум керівників гуртків технічного напрямку

опубліковано 17 трав. 2018 р., 23:44 btputyla btputyla


10  травня на базі  Сергіївського   ЗЗСО  І-ІІІ ступенів було  проведено  районний семінар-практикум  керівників  гуртків  технічного  напрямку з проблеми: «Сучасні  наукові  підходи до   моделювання  та  організації  навчально – виховного  процесу  в  гуртках  технічного   напрямку.На семінар запрошені вчителі трудового навчання закладів освіти району.

Тепло і привітно зустріла гостей  Сергіївський ЗЗСО. Цікаво і змістовно були проведені заплановані заходи.

 Учасники семінару відвідали  відкриті уроки  та цікавий  виховний  захід - театралізоване   дійство «Суд  над   аплікацією»,який  провела  Несторяк  І.Ю., вчитель  трудового  навчання, заступник   директора  з  виховної   роботи.

Практичний  психолог Поліщук Ю.Г., провела  психолого-педагогічний  тренінг: «Творчий учитель – творчий учень».

Методист Путильського РЦДЮТ   Нагорна Л.В.  провела   майстер – клас для вчителів трудового   навчання та   керівників   гуртків ПРЦДЮТ:

«Виготовлення плаваючого  засобу»;

«Виготовлення  моделі   транспортної   техніки»:

Виготовлення моделі  планера».

Під час проведення круглого столу, учасники семінару поділились досягненнями вихованців та обговорили питання збільшення кількості дітей бажаючих відвідувати заняття у гуртках з початкової технічної творчості. Висловили щиру вдячність колективу та адміністрації закладу загальної середньої освіти за підготовку і проведення семінару-практикуму, теплий і щирий прийом.

 

  

                                        Методист   Путильського РЦДЮТ                             Л. В. Нагорна.
1-10 of 126

Comments