Події

Події з життя Путильського РЦДЮТ

Районний семінар-практикум керівників гуртків технічного напрямку

опубліковано 17 трав. 2018 р., 23:44 btputyla btputyla


10  травня на базі  Сергіївського   ЗЗСО  І-ІІІ ступенів було  проведено  районний семінар-практикум  керівників  гуртків  технічного  напрямку з проблеми: «Сучасні  наукові  підходи до   моделювання  та  організації  навчально – виховного  процесу  в  гуртках  технічного   напрямку.На семінар запрошені вчителі трудового навчання закладів освіти району.

Тепло і привітно зустріла гостей  Сергіївський ЗЗСО. Цікаво і змістовно були проведені заплановані заходи.

 Учасники семінару відвідали  відкриті уроки  та цікавий  виховний  захід - театралізоване   дійство «Суд  над   аплікацією»,який  провела  Несторяк  І.Ю., вчитель  трудового  навчання, заступник   директора  з  виховної   роботи.

Практичний  психолог Поліщук Ю.Г., провела  психолого-педагогічний  тренінг: «Творчий учитель – творчий учень».

Методист Путильського РЦДЮТ   Нагорна Л.В.  провела   майстер – клас для вчителів трудового   навчання та   керівників   гуртків ПРЦДЮТ:

«Виготовлення плаваючого  засобу»;

«Виготовлення  моделі   транспортної   техніки»:

Виготовлення моделі  планера».

Під час проведення круглого столу, учасники семінару поділились досягненнями вихованців та обговорили питання збільшення кількості дітей бажаючих відвідувати заняття у гуртках з початкової технічної творчості. Висловили щиру вдячність колективу та адміністрації закладу загальної середньої освіти за підготовку і проведення семінару-практикуму, теплий і щирий прийом.

 

  

                                        Методист   Путильського РЦДЮТ                             Л. В. Нагорна.
Навчально-тренувальні збори (вишкіл) юних авіамоделістів

опубліковано 24 квіт. 2018 р., 00:14 btputyla btputyla

18-19 квітня відбулися навчально-тренувальні збори (вишкіл) юних авіамоделістів для вихованців технічних гуртків на базі Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді де відбулось  урочисте відкриття.  Для  учасників  була підготовлена насичена програма  протягом двох днів. Під час яких відбулися екскурсії до Чернівецького міжнародного аеропорту та прикордонного загону. Проведені майстер-класи з пілотування та виготовлення моделі літака, авіамодельні змагання та багато іншого

Учасниками   відкритого  вишколу  були   вихованці  Путильського  РЦДЮТ Сирбов Євгеній  та Дурлов  Олег   учні  Путильської  ЗОШ  І  - ІІІ  ступенів.

 Дирекція  Путильського РЦДЮТ   вдячна   батькам  за підтримку та участь вихованців в навчально-тренувальних зборах

Методист  

Путильськог  РЦДЮТ           

               Л. В. Нагорна

Участь у обласному фестивалі- конкурсі читців- гумористів «Буковинські пересмішники»

опубліковано 18 квіт. 2018 р., 06:19 btputyla btputyla

13 квітня 2018 року, Чернівецький обласний центр естетичного виховання ”Юність Буковини” гостинно зустрів учасників обласного фестивалю-конкурсу читців-гумористів “Буковинські пересмішники”.

Метою фестивалю-конкурсу є розвиток дитячої художньої виконавської майстерності, популяризація художнього читання та театрального мистецтва, відкриття юних обдарувань та сприяння розвитку творчої особистості. 
Цього року учасниками фестивалю-конкурсу, який проводиться традиційно один раз у два роки, стали 45 учнів загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів області - переможці районних (міських) етапів

Путильський район представляли вихованці Путильського РЦДЮТ Дяченко Ірина, учениця Путильського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, керівник Москаль Л.Ю. та Слижук Петро, учень Підзахаричівського НВК «Перлина Гуцульщини», керівник Семенюк М.М.

В категорії до 9 років виступала Дяченко Ірина, яка нагороджена Дипломом за ІІ місце. А Слижук Петро став дипломантом фестивалю-конкурсу у віковій категорії  13-15 років. Ми вітаємо наших вихованців і бажаємо наступних перемог.

Адміністрація ПРЦДЮТ дякує батькам за допомогу в поїздці на конкурс.

 

Методист ПРЦДЮТ  Дутчак О.В.

 

Обласний етап Всеукраїнського фестивалю хорового мистецтва «Співає юність України»

опубліковано 18 квіт. 2018 р., 02:28 btputyla btputyla

Хоровий спів – один з видів колективної виконавської діяльності. Він сприяє розвитку співочої культури школярів, їх загальному та музичному розвитку, вихованню духовної культури учнів, становленню світогляду, формуванню майбутньої особистості.

17 квітня 2018 року в Чернівецькому обласному центрі естетичного виховання «Юність Буковини» відбувся обласний етап Всеукраїнського фестивалю хорового мистецтва «Співає юність України», у якому взяли участь 22 хорові колективи області. Кілька сотень дітей вражали конкурсне журі своїми вокальними і артистичними даними. Оцінювало таланти учасників конкурсне журі, до складу якого увійшли викладачі музичних шкіл, педагогічного коледжу,  кафедри музики національного університету. Колективи оцінювали за кількома критеріями, за рівнем виконавської майстерності, емоційністю виступу, культурою виконавської майстерності, сценічною культурою та естетикою зовнішнього вигляду.

Путильський район представляли вихованці гуртка «Хоровий» Путильського РЦДЮТ, що працює на базі Сергіївського ЗЗСО І-ІІІ ступенів. Керівник хорового колективу «Горяни» Самашко П.В. зумів зібрати, згуртувати та навчити співати 84 дітей різних вікових категорій. Підібрав репертуар, який відповідає віковим особливостям учасників. Виступ колективу відзначився емоційністю, високою виконавською майстерністю  і супроводжувався оплесками глядачів та членів журі. А пісня «Верховино, світку ти наш» прозвучала у супроводі ансамблю народних інструментів Путильського РЦДЮТ «Путильчани» (керівники Самашко П.В. та Поляк С.Д.). Дякуючи батькам учасники хорового колективу одягнені в однакові вишиті сорочки.

За рішенням журі хоровий колектив «Горяни» нагороджений Дипломом ІІ ступеня та кубком переможця.

Адміністрація Путильського РЦДЮТ виносить щиру подяку адміністрації еко-курорту «Хутір Тихий» та ДП «Путильський лісгосп» (Фрею П.П. та Юрбашу М.Ю.) за спонсорську допомогу у придбанні палива для 3 автобусів.

 

 Методист ПРЦДЮТ Дутчак О.В.

 

 

 

 

«Співає юність України»

опубліковано 18 квіт. 2018 р., 02:23 btputyla btputyla

11 квітня 2018 року в Путильському районному центрі дитячої та юнацької творчості пройшов районний етап Всеукраїнського фестивалю хорового мистецтва «Співає юність України». Він  проводиться  в  рамках  Всеукраїнського   огляду художньої  творчості  дітей  та юнацтва "Таланти твої,  Україно" і започатковується  з   метою   залучення   учнівської   молоді   до
відродження    і    становлення   кращих   традицій   національної музично-хорової   школи,   розвитку   аматорського    українського дитячо-юнацького хорового  виконавства,  використання можливостей хорової культури для виховання і розвитку  у  дитячому  художньому колективі творчої особистості.

У фестивалі взяли участь хорові колективи Сергіївського та Розтоківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів під керівництвом вчителів музичного мистецтва та керівників гуртків «Хоровий» Самашка П.В. та Корпана Ю.О.

У виконанні розтоківчан (38 учасників) прозвучали твори: «По діброві вітер виє», слова Т.Шевченка музика народна, «Не цурайся пісні», слова М.Федунця, музика В.Кравчука та «Десь по світу», слова Р.Стахіва, музика Луїса Фонці. Хористи продемонстрували високу виконавську майстерність та сценічну культуру.

Порадували глядачів високим рівнем виконання, емоційністю та чистотою інтонування і учасники сергіївського хору (86 учасників). Перший твір «Ми поклонімся люди цій землі», слова і музика Г.Васіної прозвучав під акомпанемент баяна. А наступний твір «Верховино, світку ти наш», слова М.Устияновича, музика народна у обробці М.Лисенка, звучав у супроводі ансамблю народних інструментів «Путильчани». І на закінчення виступу виконано пісню «Всі ми потрібні», слова і музика Л.Горової.

Взагалі, виступи обох хорів  відзначалися емоційністю, сценічною культурою та естетикою одягу, репертуар відповідав віковим особливостям виконавців.

За рішенням журі Дипломом за І місце  нагороджений хоровий колектив Сергіївського ЗЗСО (керівник Самашко П.В.), за друге місце хоровий колектив Розтоківського ЗЗСО (керівник Корпан Ю.О.).

17 квітня на обласний етап Всеукраїнського фестивалю хорового мистецтва «Співає юність України» поїде хор Сергіївського ЗЗСО. Бажаємо їм перемоги.

 

Методист ПРЦДЮТ Дутчак О.В.

 

Обласна учнівська конференція «Зоряний шлях»

опубліковано 16 квіт. 2018 р., 06:44 btputyla btputyla
11 квітня  на   базі  КЗ «Чернівецький обласний  центр науково – технічної  творчості учнівської  молоді» відбулась учнівська   конференція «Зоряний  шлях».

Мета конференції різнобічна. Це і розвиток зацікавленості учнів у поглибленому вивченні космічного простору, і залучення молоді до рішення наукових і технічних завдань, і обмін знаннями й інформацією в області астрономії, фізики, природних явищ та екології Всесвіту, технічної творчості й ракетно-космічного моделювання, і, зрештою, поширення досвіду роботи з дітьми, котрі захоплюються космонавтикою.

Основні завдання заходу:

·              виявлення обдарованих дітей і створення умов для реалізації їхніх здібностей;

·              формування творчої й наукової еліти для аерокосмічної галузі;

·              підвищення інтересу до поглибленого вивчання базових, спеціальних і професійних дисциплін, із залученням широкого кола учнівської молоді до дослідницької роботи;

·              пропаганда досягнень науки, техніки й новітніх технологій.

 Учасників обласної  учнівської конференції привітав Петро Плешко, директор КЗ « ЧОЦНТТУМ»: “Безперечно ви всі вже є переможцями. Та сьогодні перед нами стоїть завдання обрати найкращих з кращих. То ж бажаю всім успіху та позитивних вражень” та закликав вшанувати хвилиною мовчання пам’ять космонавта, земляка Леоніда Каденюка.
            Старшокласники презентували власні дослідницькі роботи у секціях: «Космос у лабораторії», «Твої можливості, людино», «Українці в космосі», «Лицарі духу».

Путильський   район   представляв учень Дихтинецького  ЗЗСО І  - ІІІ ступенів  Скрипчук Владислав, у секції «Твої  можливості  людино» з роботою на тему: «Психологічні особливості  поведінки людини  в екстремальних ситуаціях», (керівник  Савчук  М. М.) та  виборов   почесне ІІ  місце.

Вітаємо переможця та бажаємо нових звершень у галузі науки!

                   Методист  Путильського  РЦДЮТ     Л. В. Нагорна

 

Переможці обласного фестивалю-конкурсу «Розквітай, писанко!»

опубліковано 13 квіт. 2018 р., 01:15 btputyla btputyla

12 квітня   біля Чернівецької обласної державної адміністрації відбувся обласний етап фестивалю-конкурсу «Розквітай, писанко!» метою якого було відродження, збереження українських народних традицій щодо виготовлення писанок, великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва, сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їх творчого і духовного розвитку, виявлення і підтримки талановитої та обдарованої учнівської молоді.

Дійство відбулося за підтримки влади буковинського краю та з ініціативи Департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

У рамах Фестивалю учасники мати змогу взяти участь у майстер-класі по розписанню писанок, переглянути концертну програму, скуштувати смачну великодню випічку, а також долучилися до благодійної акції, організованої на підтримку дітей з вадами слуху в рамках ХІІІ Всеукраїнської акції «Серце до серця».

На фестиваль-конкурс було  представлено 49 писанкових дерев та 78 великодніх рушників. В рамках фестивалю в КЗ «Чернівецький обласний центр естетичного виховання «Юність Буковини»»  був проведений конкурс на найкращий розпис традиційної писанки.

У концертній програмі взяли участь дует «Писанка» Чернівецької обласної  державної філармонії у складі Народних артистів України – Оксани Савчук та Івана Кавацюка, Чернівецький міський фольклорний театр-студія «Гердан»  та учнівські художні колективи Буковини.

Справжньою особливістю дійства стало введення дрес-коду  Фестивалю – української вишиванки, що становить собою неповторний генетичний код нації, символ величної духовної та культурної спадщини нашого народу. Адже  особливість  кожного українця – це наша мова, пісня, вишиванка та неповторна писанка. Вони уособлюють величне надбання української культури, в якому зашифровані елементи світу, природи, традиції минулого та магія національного світобачення.

Оцінювали роботи компетентне та професійне журі у складі 11 осіб. Голова журі – Беженар Василь Ілліч, майстер народного мистецтва України.

Дуже приємно, що колективна робота Путильського районного центру дитячої та юнацької творчості стала Володарем гран-прі Фестивалю. Колектив був нагороджений цінними подарунками та грошовою премією 7000 тис. грн.

Дякуємо всім педагогам та вихованцям, які взяли участь у підготовці та участі у фестивалі-конкурсі  «Розвітай, писанко!».

 

Методист Путильського РЦДЮТ

Тріщук Н.М.

Вихованець гуртка «Об’єктив» знову переможець

опубліковано 3 квіт. 2018 р., 02:20 btputyla btputyla

Результатом  кропіткої  праці  є  щорічна   висока   результативність  участі  вихованців  фотогуртка  «Об’єктив»    Путильського РЦДЮТ у регіональному  відкритому конкурсі юних фотовідеоаматорів «Погляд майстра», який проходив в місті Полтава та  у 11- му відкритому конкурсі мобільного кіно та фото «Творчий світ дитини» в місті Кременчук.  Вихованець фотогуртка «Об’єктив» Танасс Степан учень Путильської гімназії.,та керівник гуртка Гончарюк Валентин Миколайович взяли участь в конкурсах.   За результатами журі конкурсів Танасс Степан нагороджений  дипломами І,ІІ,ІІІ ступенів та цінними подарунками . Гончарюк В.М. нагороджений  подякою за підтримку талановитої молоді, популяризацію позашкільної освіти та підготовку учасників конкурсу. 

Дирекція Путильського районного центру дитячої та юнацької творчост  дякує  батькам  за виховання дітей та співпрацю.


Методист  Путильського РЦДЮТ     Нагорна  Л. В.


Районний семінар-практикум керівників гуртків декоративно-прикладного напрямку

опубліковано 3 квіт. 2018 р., 00:33 btputyla btputyla

                27 березня  2018 року на базі Путильського районного центру дитячої та юнацької творчості, з метою підвищення ефективності та результативності роботи було проведено районний семінар-практикум керівників гуртків декоративно-прикладного напрямку з проблеми: «Шляхи підвищення рівня розвитку особистості в гуртках декоративно-прикладного напрямку».

На семінарі-практикумі були присутні: директор центру – Наталія Петрівна Хромей., заступник директора ПРЦДЮТ - Синиця С.М., методист ПРЦДЮТ - Тріщук Н.М., 9 керівників гуртків ПРЦДЮТ.

Семінар-практикум проводився згідно програми.

Директор Путильського районного центру дитячої та юнацької творчості Наталія Петрівна Хромей розпочала семінар-практикум та ознайомила присутніх з планом роботи.

Тріщук Надія Миколаївна,  методист ПРЦДЮТ виступила з доповіддю «Шляхи підвищення рівня розвитку особистості в гуртках декоративно-прикладного напрямку», провела тренінг «Професійна компетентність педагога»,  ознайомила керівників гуртків з результативністю участі вихованців гуртків у конкурсах та виставках різних рівнів  декоративно-прикладного напрямку за І півріччя та планом роботи на ІІ півріччя 2017/2018 н.р..

Учасники семінару-практикуму взяли участь у роботі майстер-класів, де навчилися новим технікам декоративно-прикладного мистецтва:

виготовлення квітки з фоамірану  – «Яблуневий цвіт» (керівник гуртка «Дизайн», «Палітра» Сливчук Т.Ю.);

плетіння гачком «Джгут з бісеру» (керівник гуртка «Чарівний клубочок» Мігуца І.В. та керівник творчої студії «Попелюшка» Майєр І.П.).

Керівники побували в  музеї-садибі Юрія Федьковича у Путилі.

На завершення семінару-практикуму було проведено круглий стіл з проблеми семінару,  під час якого учасники обмінялись досвідом роботи, враженнями, обговорили  питання підвищення ефективності подачі програмового матеріалу під час занять в гуртках.

Учасникам семінару-практикуму роздано методичний матеріал для використання в навчально-виховній роботі під час проведення занять в гуртках декоративно-прикладного напрямку.

 Методист ПРЦДЮТ                                  Н.М.Тріщук


Без названия

опубліковано 30 бер. 2018 р., 02:57 btputyla btputyla

Ми  живемо  у вік технічного прогресу коли техніка все  глибше впроваджується в життя людини, її побут. В молодшому  шкільному віці діти  знайомляться з технічними іграшками, спостерігають за роботою різних побутових приладів. Вони можуть не лише спостерігати, а й  моделювати  власні  іграшки.

 28 березня  2018 року був проведений обласний  конкурс  з початкового  технічного моделювання серед  учнів молодшого шкільного віку.

 Путильський район представляли учні  – переможці районного етапу конкурсу.

Учасники на належному рівні  представили  роботи на обласному конкурсі.     

Грамотами  Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної  державної адміністрації нагороджені за:

ІІІ місце учень Путильського  ЗЗСО І – ІІІ  ступенів, вихованець  гуртка  Путильського РЦДЮТ Дроняк Максим  в номінації «Транспортний  засіб», керівник Тріщук Н. М.

ІІІ місце  учень Підзахаричівського  НВК «Перлина Гуцульщини», Фокшек Роман,  в номінації «Плаваючий засіб», керівник  Холеван Л. М.

ІІІ місце учень Дихтинецького   ЗЗСО І – ІІІ  ступенів, вихованець  гуртка  Путильського РЦДЮТ   в номінації «Лего – конструювання», керівник Матіос Н.О.

Грамотами  лаурета  КЗ «Чернівецького   обласного центру  науково – технічної творчості учнівської молоді» нагороджені:  Ігнатюк Марія  учениця  Путильського  ЗЗСО  І – ІІІ  ступенів, вихованка  гуртка  Путильського РЦДЮТ  в номінації  «Модель планера»  керівник  Первісник Т. Ю.;

Різун Сергій,  учень  Розтоківського ЗЗСО  І – ІІІ ступенів, в номінації  «Виставка робіт з Лего-конструктора» (заочний учасник), керівник Левицька Н.Ю.

 Вітаємо  переможців обласного  конкурсу  та їх  керівників. Бажаємо  творчої  наснаги  та успіхів.

 

Методист  технічного  напрямку

Путильського РЦДЮТ

   Л. В. Нагорна

1-10 of 117

Comments