НОВИНИ

Чорнобильський  вітер по душах мете.

Чорнобильський пил на роки опадає.

Годинник життя безупинно іде.

…Лиш пам’ять, лиш розум усе пам’ятає.

 

Чорнобиль… Сьогодні це слово знає увесь світ. Слово це стало символом горя і страждань. 38 років тому, 26 квітня 1986 року, на Чорнобильській АЕС сталася найбільша і найстрашніша за своїми наслідками техногенна радіаційна аварія.

Долі багатьох людей різних професій - цивільних і військових, які стали свідками, учасниками, героями та жертвами Чорнобильської катастрофи, змінилися назавжди. І через 38 років цей  день змушує задуматися про можливі наслідки діяльності людини.

До 38-ї річниці Чорнобильської аварії в бібліотеці училища було проведено  годину історичної правди   «Важкий тягар Чорнобильського неба», під час якої

згадали імена учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, які ціною свого життя і здоров’я рятували не тільки мешканців України, бо наслідки Чорнобильської катастрофи мають планетарний масштаб.

Подвиг, який здійснили ліквідатори Чорнобильської АЕС, ніколи не буде забутий.



Сьогодні в Україні відзначають нове державне свято - День єднання. Це день, коли всі українці мають пригадати, що разом ми – сила, ми маємо бути сильними і стійкими; що наша країна – Україна,  якою ми  пишаємося  і яку варто захищати; ми – українці – волелюбний народ!

З нагоди Дня Єднання України бібліотекарка училища Алла УСАЧ та класна керівниця гр. № 11 Світлана ТРЕМБОВЕЦЬКА провели із здобувачами освіти груп № 8 та 11 патріотичний  діалог:  «Україна для нас єдина».

Тільки разом ми сильні, бо наша сила – у єдності. Разом і спільними зусиллями ­– до Перемоги!

Ми - єдиний народ! Ми сильні! Ми незламні!

#ДЕНЬ _ЄДНАННЯ_УКРАЇНА_16ЛЮТОГО



Стійкість, безстрашність і непереможність українських захисників Донецького аеропорту окремою сторінкою вписана в історію боротьби за незалежність України. За неймовірну мужність та нескореність їх назвали «кіборгами», а форпост який вони захищали став символом української мужності, оплотом українського духу.

Всеукраїнський день пам’яті захисників Донецького аеропорту було встановлено з ініціативи українських воїнів, які 242 дні боронили цей стратегічний об’єкт, а з 2022 року День вшанування захисників Донецького аеропорту відзначається щороку 20 січня, згідно зі спільним Наказом Міністра оборони України та Головнокомандувача Збройних Сил України.

Сьогодні наші воїни продовжують стримувати ворога на сході України, тим самим доводячи усьому світові, що українська нація є незламна та непереможна.

Україна завжди пам'ятатиме подвиг кожного з «кіборгів», кожного українського героя.

Пам’ятаємо і не дамо забути нащадкам!

# КІБОРГИ # ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ # НАШІ ГЕРОЇ # ПИТЕЛЬ ОЛЕКСАНДР




1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. День боротьби зі СНІДом проголошено Всесвітньою організацією охорони здоров'я та вперше відзначено 1 грудня 1988 року. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Всесвітній День боротьби зі СНІДом став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і можливістю підвищити рівень обізнаності про це захворювання і його профілактику. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.

1 грудня у бібліотеці ПТУ № 4 м. Бердичева соціальним педагогом  Віктором МАЙДАНЮКОМ та бібліотекаркою училища Аллою УСАЧ  в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» було проведено круглий стіл ««Доросла розмова про ВІЛ/СНІД» зі здобувачами освіти групи № 8 (класний керівник Віктор МАЙДАНЮК) та групи № 12 (класний керівник Валерій ЗУБРИЦЬКИЙ)

Сподіваємось, що проведення подібних заходів допоможе здобувачам освіти захистити самих себе, адже найкращий захист – це поінформованість. 

Сьогодні, 29 серпня, відзначається День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Цей День пам’яті держава започаткувала в 2019 році. Саме 29 серпня, бо з цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році.

Офіційним символом Дня пам’яті загиблих захисників України є сонях. З початку повномасштабної війни ця квітка стала для всього світу символом героїчного спротиву українців.

 Вічна пам’ять загиблим, хто поклав життя, захищаючи незалежність та суверенітет України!


https://www.youtube.com/watch?v=nraLe3CMSwk&t=7s&ab_channel=%D0%9F%D0%A2%D0%A3-4%D0%91%D0%B5%D1%80%D0%B4%D0%B8%D1%87%D1%96%D0%B2


Нещодавно книжковий фонд нашої бібліотеки поповнився новою книгою  Олега Калашнікова «ЗАХИСНИКИ,ЯКІ СТУПИЛИ ЗА МЕЖУ ЖИТТЯ». Це книга нарисів про воїнів нашої 26 артилерійської бригади ім. генерала-хорунжого Романа Дашкевича та 14 батальйону  тер. оборони «Черкаси», яі загинули у російсько-українській війні у 2014-2015 роках, захищаючи незалежність нашої країни.

Ця книга вмістила в себе 15 художньо-документальних нарисів, створених за спогадами родичів,друзів, знайомих, які знали полеглих захисників і в пам’яті  яких вони продовжують жити.

Ми щиро  дякуємо Олегу Калашнікову за такий чудовий подарунок, адже найкращий подарунок для бібліотеки – це книга!!!


Щорічно 9 березня Україна та світ святкує день народження Тараса Григоровича Шевченка --  поета прозаїка, мислителя, живописця, графіка, громадського діяча, справжнього пророка. Цього року славнозвісному українському письменнику виповнилося б 209 років.


#Книжковий_ланцюг_єдності

З нагоди державного свята Дня Соборності України, яке відзначається 22 січня Бібліотека Професійно-технічного училища № 4 м.Бердичева долучається до флешмобу

#Книжковий_ланцюг_єдності

Презентуємо вам книги авторів Бердичівщини (Житомирська область)

Ольга Калина «В тенетах війни»

Валентина Козачук «Час радіти життю»

Михайло Пасічник « У вільх цих кров моєї групи»

#Все_буде_Україна 

Молодь УБА Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association

6 січня 2023 року виповнюється 85 років від дня народження  Василя Стуса – українського поета, перекладача, дисидента. Життя і творчість Василя Стуса — це велика Любов до України, до українського народу та абсолютна відданість боротьбі за найвищі ідеали людства. Пропоную вашій увазі інтерактивний плакат "Відкрий для себе це ім'я: Василь Стус — людина, поет, громадянин" за цим посиланням  h5p.org/node/1337485 

Сьогодні – День Збройних Сил України! Це особливе свято - воно має особливе значення, адже вкотре за свою історію Україна бореться за свободу та неззалежність проти нападу росії.

Дата обрана не випадково, адже саме 6 грудня 1991 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про Збройні Сили України», саме ж свято відзначають із 1993 року.

Сьогодні вітаємо всіх військовослужбовців України. Ви наші захисники, опора держави. Спокій наших домівок, спокій близьких — у ваших надійних, сильних руках.

Захисники і захисниці, ви найкращі!!! Дякуємо вам за захист України!


https://h5p.org/node/1328243


# СлаваЗбройнимСиламУкраїни


3 грудня 2022 року виповнюється 300 років з дня народження Григорія Савича Сковороди – видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, музиканта, педагога.

Пропоную вам ознайомитись з  інтерактивним плакатом, де ви знайдете багато цікавої інформації.

Запрошую всіх до перегляду!

#300Сковороді


https://h5p.org/node/1326509




Сьогодні, 9 листопада, наша держава святкує День української писемності й мови.

Свято було встановлено указом Президента в 1997 році на 9 листопада. Дата свята обрана невипадково. Церковне свято 9 грудня присвячене українському літописцю Нестору.

З нагоди свята традиційно проводиться радіодиктант національної єдності. Початок об 11:00.

Доєднатися до диктанту можна буде на таких платформах:

·         Українське радіо або Радіо Культура

·         Телеканал Суспільне Культура

·         Діджитал-платформи Суспільного: facebook, ютуб-канали Українського Радіо та Суспільне Новини

·         У додатку "Дія"

Дізнайтеся ще більше цікавих відомостей про українську мову в матеріалі

www.youtube.com/watch?v=Q4rUYSTOfz4 


22 вересня 2022 року Житомирській області виповнюється 85 років. Утворена 22 вересня  1937 року.  Житомирська область посідає 5 місце за площею серед усіх регіонів України, маючи загальну площу 29 832 км². Це більше за такі країни, як Вірменія чи Ізраїль. 

10 вересня 1894 р. Народився Олександр Петрович  Довженко - український режисер, письменник, кінодраматург, художник.

За своє творче життя О. Довженко поставив 14 ігрових і документальних фільмів, написав 15 літературних сценаріїв і кіноповістей, дві п’єси, автобіографічну повість, понад 20 оповідань і новел, ряд публіцистичних статей і теоретичних праць, присвячених питанням кіномистецтва.

На всесвітній виставці в Брюсселі в 1958 р. 117 відомих кінознавців і кінокритиків із 20 країн назвали „Землю” О. Довженка — одним із 12 найкращих фільмів усіх часів і народів.

Довженка називали поетом і водночас політиком кіно.

Його кінопоеми „Звенигора” (1928 р.) та „Арсенал” (1929 p.), кіноповість „Земля” (1930 р.) були визнані світовою кінокритикою шедеврами світового кінематографа, а Довженко — першим поетом кіно. Низку кіноповістей О. Довженка було екранізовано після його смерті: „Повість полум’яних літ” (1944 р., 1961 p.), „Поема про море” (1956 p., 1958 p.), „Зачарована Десна” (1956 p., 1957 p.).

Витоки творчості О. П. Довженка — в Україні. Вона давала йому силу і творчу наснагу. Віддана й щира любов до своєї землі, своєї батьківщини, свого роду й народу, добре, чуйне, мудре ставлення до всього живого — ось ті орієнтири, що пояснюють невмирущість його творчості: „Любіть землю! Любіть працю на землі, бо без цього не буде щастя нам і дітям нашим ні на якій планеті”.

www.youtube.com/watch?v=MrDG0hNsIuk 

Рівно 26 років тому, 28 червня 1996 року Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України — першу Конституцію незалежної української держави.

Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом – Днем Конституції України.

Цей день  є приводом згадати історію головного документа України, який відображає підсумки непростого шляху українського народу в боротьбі за свою незалежність і соборність.

Ми незламний народ незламної країни. Віримо у перемогу та знаємо, що наша країна стане вільною від окупантів. З Днем Конституції ! Все буде Україна!!!

https://www.youtube.com/watch?v=r0t3ea2NO0A




А у нас знову ПОДАРУНКИ! Сьогодні наша   бібліотека Професійно-технічного училища № 4 м.Бердичева  отримала в подарунок цікавий двотомник  “Це зробила вона” та “Це теж зробила вона”. Коротенько розповім про ці книги –  це наймасштабніший за авторським складом проєкт про відомих жінок в Україні. Разом ці книжки містять понад 100 історій успіху жінок, внесок яких став неоціненним для України та світу. Одночасно з особистостями, які негайно спадають на  думку, як-от Лесею Українкою чи Соломією Крушельницькою, ці книги розповідають про менш відомих, але важливих для історії України жінок.

Ми неймовірно вдячні Національний Демократичний Інститут (НДІ) та Благодійний фонд "Бібліотечна країна"  за такий чудовий подарунок!!!


Нещодавно наш навчальний заклад відзначив свій  день народження – 90 років із дня створення училища.

За цей час в училищі  було підготовлено понад  20 тисяч кваліфікованих робітників із різних професій машинобудівної галузі. І зараз наше училище готує кадри з таких потрібних професій як електрогазозварник, електромонтер, токар, монтажник санітарно-технічних систем.