اخبار گذشته: سوارکاری مازندران


برای اطلاع از آخرین اخبار سوارکاری کشور، بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

اخبار هیات سوارکاری مازندران

اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران


==================

اخبار این بخش مربوط به پیش از سال 1397 است

برای مشاهده آخرین اخبار به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید یا اینجا کلیک نمایید


 

اخذ مدرک مربیگری سوارکاری توسط آقای حسین عالمیان

رییس هیات سوارکاری بابل

5n9a_1398_h._alamian_morabi-3.jpg

با توجه به اعلان اسامی نهایی قبولی آزمون مربیگری درجه سه فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی ایران که طی دوره آموزشی کامل بصورت تئوریک و عملیاتی در استان خوزستان برگزار گردید، خوشبختانه آقای حسین عالمیان رییس هیات سوارکاری بابل موفق به اخذ این مدرک گردید

3lzz_1398_مربی_گری_خوزستان_عالمیان.jpg


اهداف و برنامه­ های این هیات تا پایان سال 1397

 Image result for ‫سوارکاری و یوز ایرانی فدراسیون‬‎

مطابق مصوبه 19 دیماه 1397 هیات رییس سوارکاری بابل اهم "اهداف و برنامه­ه ای این هیات تا پایان سال 1397مصوب هیات رییسه سوارکاری بابل جهت استحضار و اطلاع علاقه مندان تقدیم می­گردد:

 

1-     برگزاری منظم جلسات هیات رییسه و کمیته­های تخصصی

2-    برگزاری گشت سواره در تاریخ 28 دیماه 1397، به مناسبت روز هوای پاک: مبداء: باشگاه ورزشی جستان، مقصد: پل تاریخی محمدحسن خان قاجار

3-    برگزاری چهارمین دوره مسابقات درساژ قهرمانی شهرستان بابل، بزرگداشت دهه فجر 1397

4-    برگزاری مراسم روز درخت­کاری: 15 اسفندماه 1397

5-    اقدام شرکت و همکاری در پروژه حمایت از گوزن زرد ایرانی پروژه­ای که فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی ایران حامی آن است و برقراری ارتباط و هماهنگی­ های لازم با اداره کل حفاظت محیط زیست استان مازندران در راستای تشکیل جلسات مشترک با این هیات و دعوت از ریاست فدراسیون سوارکاری جهت حضور در جلسات مربوطه


اعزام 4 راس اسب جهت شرکت در جشنواره زیبایی اسب کاسپین

10 آذر 1397: با توجه به هماهنگی های صورت گرفته با اداره ورزش و جوانان شهرستان بابل و نیز مدیریت دامپزشکی این شهرستان و با تایید برگه سلامت؛ تعداد 4 راس اسب کاسپین با نامهای "ریکا؛ تیزپا؛ فلفل و حنا" از سوی هیات سوارکاری شهرستان بابل به جشنواره زیبایی اسب کاسپین، (بندر انزلی 15 آذر 1397) اعزام خواهند شد.


جلسه کمیته آموزش و برگزاری کارگاههای هیات سوارکاری بابل

30 بهمن 1396: جلسه هیات رییسه سوارکاری بابل پیرامون برگزاری کارگاههای آموزشی به ویژه کارگاه درساژ استان مازندران (شهرستان های بابل و قائم شهر) برگزار شد. در این جلسه اعضاء حاضر به بیان نقطه نظرات خود پرداخته و راهکارهایی جهت توسعه امر آموزش و برقرار ارتباط با مدرسان برجسته فدراسیون و همچنین  شناسایی مدرسین تخصصی اسب (تغذیه و اصلاح نژاد، بیماری شناسی و ...) در سطح استان مازندران به بحث بررسی پرداختند.

 sed1_1396_komite_amoozesh_02.jpg

e213_1396_komite_amoozesh_03.jpg

در حاشیه جلسه حکم مسئولیت کمیته آموزش هیات سوارکاری بابل به آقای امیرحسین حق­پناه توسط دکتر هدایتی فرد دبیر این هیات تقدیم شد. در این جلسه آقایان عالمین (رییس هیات)، حق پناه (مسول کمیته آموزش)، حسین زاده (مسئول کمیته جشنواره زیبایی)، نیاکی (عضو هیات)، هدایتی فرد (دبیر هیات) و خانم جمالی (نایب رییس هیات) حضور داشتند.

3vup_1396_komite_amoozesh_01b.jpg

انتصاب مسئول کمیته آموزش هیات سوارکاری بابل


بازدید استاد مهدی جمشیدخانی از هیات سوارکاری بابل

13 دیماه 1396: آقای مهدی جمشیدخانی استاد برجسته فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی ایران و پیش­کسوت ورزش سوارکاری به دعوت هیات رییسه سوارکاری بابل در این هیات حضور یافته و از امکانات هیات و نیز باشگاه سوارکاری جستان بازدید بعمل آوردند.

 lh6d_1396_jamshidkhani_in_heyat_babol_[13.10.1396]_01.jpg

آقایان حق پناه، جمشیدخانی، عالمیان و هدایتی فرد

 در ادامه آقای جمشیدخانی در جلسه هیات سوارکاری بابل که در محل کمیته دامپزشکی هیات در دانشکده دامپزشکی بابل برگزار شد به بررسی پیرامون راهکارهای آموزش دامپزشکان و دانشجویان دامپزشکی با ورزش سوارکاری و تبیین سرفصل­های آموزشی این رشته پرداختند. 

x021_1396_jamshidkhani_in_heyat_babol_[13.10.1396]_05.jpg

در این جلسه آقایان عالمیان (رییس هیات)، دکتر حسینی فرد (مسئول کمیته دامپزشکی و عضو هیات رییسه)، استاد جمشیدخانی (مدرس فدراسیون سوارکاری)، آقای حق پناه (مسئول کمیته آموزش و مربی سوارکاری) و دکتر هدایتی فرد (دبیر هیات سوارکاری بابل) حضور داشتند.


طی حکمی از سوی دکتر خلیلی رییس فدراسیون:

رییس هیات سوارکاری بابل به عضویت کمیته ولتیژ فدراسیون درآمد


ih45_1396_alamian_in_commiteee_voltige.jpg

7 دیماه 1396: طی حکمی از سوی آقای دکتر مسعود خلیلی رییس فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی ایران، آقای حسین عالمیان رییس موفق و پرتلاش هیات سوارکاری بابل از 5 آذرماه 1396 به عضویت کمیته ولتیژ فدراسیون درآمد.


اولین دوره مسابقات سوارکاری روستایی و عشایری در هیات سوارکاری شهرستان بابل برگزار می گردد

bw9i_1396_savarkari_roostaei_ashayeri.jpg

6 دیماه 1396: با همت و تلاش هیات­های ورزش عشایر روستایی و سوارکاری شهرستان بابل، در بهمن ماه سال جاری اولین دوره مسابقات سوارکاری عشایری و روستایی در میدان سوارکاری باشگاه جستان وواقع در هیات سوارکاری شهرستان بابل برگزار می گردد. علاقه مندان و فعالان در این زمینه با شماره های اعلام شده در فراخوان جشنواره تماس حاصل فرمایند: 09111182730  و  09112160027

q0ud_1396_jamshidkhani_in_heyat_babol_[13.10.1396]_12_ashayer.jpg

نخستین کارگاه ولتیژ سوارکاری به میزبانی استان مازندران در هیات سوارکاری بابل برگزار شد

اول آبان 1396: نخستین کارگاه ولتیژ با حضور ورزشکاران رشته سوارکاری از نقاط مختلف کشور و به میزبانی هیات سوارکاری مازندران در شهرستان بابل برگزار شد.


m2g_1396_voltige_babol_00.jpg

به گزارش روابط عمومی فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی ایران، مسئول کمیته ولتیژ فدراسیون سوارکاری کشور هدف از برگزاری این دوره را آشنایی بیشترعلاقمندان به این رشته ورزشی و نیز استفاده از ظرفیت آنها برشمرد و گفت: این دوره با حضور بیش از 20 نفر از هنرجویان علاقمندان به این رشته ورزشی برای فراگیری و آموزش تخصصی و از شهرهای مختلف کشور مانند تهران، اصفهان، گیلان، گلستان، رامسر و چالوس با همکاری هیات سوارکاری مازندران و هیات سوارکاری شهرستان بابل در این شهرستان برگزار شد.

معصومه فراهانی با بیان اینکه ورزش ولتیژ، ترکیبی از ژیمناستیک و سوارکاری بر روی اسب است افزود: در حال حاضر 60 نفر استان های چهارمحال و بختیاری ، سنندج ، سمنان ، تهران ، آذربایجان شرقی فعالیت دارند. گفتنی است اجرا و برگزاری دوره مذکور با حمایت هیات سوارکاری استان مازندران و تلاش­های هیات سوارکاری بابل به انجام رسید.  .

https://www.feiri.ir/برگزاری-نخستین-کارگاه-ولتیژ-به-میزبان/

 

اولین کارگاه فدراسیون سوارکاری در استان مازندران


q00k_0008_voltige.jpg

هفتم مهر 1396 اطلاعیه:

فدراسیون سوارکاری با توجه به درخواست استان مازندران در خصوص برگزاری دوره آموزش ولتیژ به اطلاع می رساند هیأت استان مازندران به عنوان استان معین در نظر گرفته شده است. لذا خواهشمند است متقاضیانی که  از استانهای خراسان جنوبی ، شمالی، رضوی و گلستان تمایل به شرکت در دوره فوق را دارند با مراجعه به سایت فدراسیون نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. زمان برگزاری دوره فوق تاریخهای 27 و 28 مهرماه 1396 می باشد

شرکت فعال هیات سوارکاری بابل در کلاس داوری پرش با اسب آذربایجان غربی


kev9_0006_davari_paresh.jpg

جمعه 20 مرداد 1396:

حسین عالمیان رییس هیات سوارکاری بابل با هماهنگی فدراسیون سوارکاری در کلاس داوری پرش با اسب که طی 2 روز توسط هیات سوارکاری ارومیه  برگزار گردید، شرکت نمود و با طی دوره موفق به اخذ مدرک مربوطه گردید.


هیات سوارکاری بابل حامی یوزپلنگ ایرانی


t2cu_0007_yooz.jpg

حضور نمایندگان هیأت سوارکاری شهرستان بابل

در کلاس نعلبندی هیات سوارکاری استان در تنکابن


q7ko_0005_nalbandi.jpg

16 تیرماه 1396:

کارگاه نعلبندی اسب توسط هیات سوارکاری استان مازندران و طی ۲ روز بصورت تئوری و عملی به میزبانی هیات سوارکاری غرب مازندران در شهرستان تنکابن برگزار گردید و طی آن نمایندگانی از هیات سوارکاری بابل نیز به کارگاه مذکور اعزام شدند.

کارگاه آموزشی مربیان کودکان با حضور مربی فدراسیون جهانی

h5hr_0004_workshop_amoozesh_koodakan.jpg

7 تیر 1396:حضور رییس هیات سوارکاری بابل در کارگاه آموزشی مربیان کودکان با حضور مربی فدراسیون جهانی و مسوول پونی کلاب فدراسیون . امروز نوروز آباد تهران.


طرح آشنایی و استعداد یابی کودکان بابل


avag_0001_estedad_yabi.jpg

2 خرداد 1396:

طرح آشنایی و استعدادیابی هیات سوارکاری بابل از کودکان موسسه بهارنارنج بابل با استقبال نونهالان برگزار گردید. در طرح ده ها کودک علاقه مند به رشته مفرح سوارکاری مورد تست تخصصی قرار گرفتند و نتایج آن به باشگاه سوارکاری و نیز اداره تربیت بدنی شهرستان بابل گزارش گردید.


شرکت رییس و اعضاء هیات سوارکاری استان مازندران در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستای 1396


https://www.uplooder.net/img/image/30/cef3db9846bb06abeda5b1d40d8c363c/1396-Asad-President-00.jpg

انتخابات 1396، 29 اردیبهشت؛ آقای مهندس سیدعلی اسد ریاست محترم و اعضاء هیات های سوارکاری در شهرهای مختلف استان مازندران در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها شرکت نمودند.


اولین نشست تخصصی بانوان سوارکار برگزار می شود

20 اردیبهشت 1396


b3ed1e8e-903f-4f1c-831b-be87ab511a22

فدراسیون سوارکاری: اولین نشست تخصصی نواب رییس هیات های سوارکاری استان ها روز شنبه 22 اردیبهشت 1396 برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی فدراسیون سوارکاری این فدراسیون به منظور مشاركت گسترده، تعامل و همفکری، ایجاد بستری مناسب برای همگانی کردن و استعداد یابی ورزش سواركاري بانوان در كشور، اقدام به برگزاري” اولين نشست تخصصي نواب رئيس استانهاي كشور”، را روز شنبه در سالن مهرباني مجموعه ورزشي انقلاب کرده است. اين نشست با حضور رياست فدراسيون، دكتر مسعود خليلي، دبير فدراسيون محمد كاظميان، مدير كل دفتر هماهنگي امور بانوان وزارت ورزش خانم كرملو، مشاور محترم امور هماهنگي بانوان وزارت ورزش و جوانان خانم عبادي و رؤساي كميته هاي همگاني، جانبازان و معلولين، پوني كلاپ و آموزش برگزار خواهد شد.


راه اندازی سامانه ثبت اسب های مسابقه ای فدراسیون

20 اردیبهشت 1396

فدراسیون سوارکاری جهت حفظ سوابق ورزشی اسب ها در رشته های مختلف سوارکاری تحت پوشش و با الگوگیری از فدراسیون جهانی، سامانه پروفایل برای اسب های مسابقه ای را ایجاد نموده است. از تمامی مالکان دارای اسب های مسابقه ای، که اسب هایشان در مسابقات ورزشی در سطح هیات استانی به بالا شرکت می نمایند، خواسته می شود در اسرع وقت (تا 5 خرداد ماه 1396) نسبت به ایجاد پروفایل و دریافت آی.دی(ID) در سامانه جامع اقدام نمایند.

بدیهی است بعد از این زمان، ثبت نام در مسابقات صرفا برای اسبهای دارای هویت در سامانه فدراسیون مجاز و ممکن خواهد بود. لذا برای جلوگیری از بروز مشکل ناخواسته در اسرع وقت نسبت به ایجاد پروفایل اسب خود، از طریق فرم مقابل اقدام نمایید.

برای شروع عملیات شماره میکروچیپ اسب را در کادر وارد نمایید و دکمه ارسال را بزنید.

سامانه اسبهای مسابقه ای

http://ets.feiri.ir/horses/Create0


گشت سواره روز سلامتی در جنگلهای بابلکنار


9mi2_1396_bahar_gasht_[18.1.1396]_06.jpg

هیات سوارکاری بابل در ابتکاری چندمنظوره در روز جمعه 18 فروردین 1396 اقدام به گشت سواره در پارک جنگلی منطقه بابلکنار و با شعار "اسب؛ سلامتی؛ بهار" نمود. استقبال سوارکاران و مردم عادی نیز از این گشت ستودنی بود./ه


گزارش "مراسم هفته منابع طبیعی و نهال­کاری هیات سوارکاری شهرستان بابل"

جمعه 20 اسفند 1395، هیات سوارکاری بابل

tupw_derakhtkari_savarkari_babol_[20.12.1395]_sa_asad.jpg

به مناسبت هفته منابع طبیعی و به همت هیات سوارکاری بابل پیش از ظهر روز 20 اسفند 1395 با حضور آقای امیرنیا رییس محترم اداره ورزش و جوانان بابل، تعداد 225 نهال اهدایی اداره منابع طبیعی شهرستان بابل در محوطه میدان آموزش و پیست سوارکاری این هیات غرس و مجموعه هیات سوارکاری شهرستان بابل نهالکاری شد.

در این مراسم علاوه بر آقای امیرنیا، آقایان عالمیان (رییس هیات)، مسعود هدایتی فرد (دبیر هیات) و خانم  زهره جمالی (نایب رییس هیات سوارکاری) و آقایان علی­تبار و حسین­زاده مسئولین کمیته های درساژ و جشنواره نیز حضور داشتند.

در همین روز و پیش از آغاز مراسم نشست تخصصی رییس اداره ورزش شهرستان بابل با هیات رییسه سوارکاری این شهرستان برگزار شد و علاوه بر ارائه گزارش عملکرد سال 1395 هیات، برنامه های سال آینده نیز بررسی گردید.     


bu87_derakhtkari_sm.jpg


                  

برکزاری "دومین دوره مسابقات قهرمانی درساژ شهرستان بابل"

جمعه 6 اسفند 1395، مجموعه سوارکاری جستان


re7f_1395_heyat_savarkari_babol_gozaresh_00.jpg

با تلاش هیات سوارکاری شهرستان بابل، ساعت 11 صبح روز جمعه ۶ اسفند ۹۵ زنگ "دومین دوره مسابقات قهرمانی درساژ" در بابل به صدا درآمد. در این دوره سوارکاران شهرستان در سه رده نو نهالان، نوجوانان بانوان و بزرگسالان به رقابت پرداختند.

در رده نونهالان شهریار شکوهی، طه مومنی و امیر محمد نجاریان؛ در رده نوجوانان بانوان  مژده گنجوی، تینا صادقی و هیوا نویدی و در رده بزرگسالان نیز حسین عالمیان و علی باروتچی حضور داشتند.

 سوارکاران پس از طی مسیر و انجام حرکات اختصاصی درساژ مقدماتی به کار خود پایان دادند که در پایان که طی آن شهریار شکوهی­راد در رده نونهالان،  تینا صادقی در رده جوانان و نیز حسین عالمیان در رده بزرگسالان به مقام نخست دست یافتند؛ و به برندگان "تندیس اسب قهرمان" به همراه لوح تقدیر و حکم قهرمانی اهداء گردید.


o0e1_1395_heyat_savarkari_babol_gozaresh_06.jpg

سرپرستی داوری مسابقات بر عهده آقای مرادی از هیات سوارکاری شهرستان ساری و مربی و عضو هیات رییسه سوارکاری استان مازندران بود که با دقت مضاعف امتیازات سوارکاران را مورد ارزیابی و محاسبه قرار دادند.

در این مسابقه مسئولین شهرستانی و استانی با حضور خود گرمابخش مراسم بودند از جمله آقایان حبیب امیرنیا (رییس اداره ورزش شهرستان بابل)، دکتر علیزاده (مسئول ورزش آموزش و پرورش بابل)، آقای هاتف مرادی (عضو هیات رییسه استان و رییس هیات سوارکاری ساری) و مهندس حسینیان (دبیر هیات سوارکاری ساری) مهمان مسابقات بودند.


5ic2_1395_heyat_savarkari_babol_gozaresh_03.jpg

از مسئولین هیات سوارکاری شهرستان بابل نیز آقایان حسین عالمیان (رییس هیات) دکتر مسعود هدایتی­فرد (دبیر هیات)، سرکار خانم زهره جمالی (نایب رییس بانوان هیات بابل) و آقایان حسین علی تبار (مسئول کمیته درساژ)، علی باروتچی (مسئول کمیته استقامت) مهندس مهیار بابازاده (مسئول کمیته همگانی) و  مهندس یاسر حسین­زاده (مسئول کمیته زیبایی) حضور فعال داشتند. همچنین آقایان فغانپور و رشیدی مسئولیت تدارکات مسابقات را برعهده داشتند.


proh_1395_heyat_savarkari_babol_gozaresh_08.jpg

هیات رییسه سوارکاری شهرستان بابل از همه عزیزانی که چه با شرکت خود در بخش مسایقات، چه با تلاش خود در برگزاری مسابقات و چه با حضور خود گرمابخش مسابقات بودند با کمال فروتنی سپاسگزاری می­نماید./6/12/1395.


c6bg_1395_heyat_savarkari_babol_gozaresh_13.jpg

و من ا... توفیق

هیات سوارکاری شهرستان بابل


                دومین دوره مسابقات قهرمانی درساژ شهرستان بابل

جمعه 6 اسفند 1395

 r0d8_1395_babol_games_dresage_[6.12.1395].jpg

با استعانت از خداوند متعال در راستای توسعه ورزش سوارکاری و پیرو اطلاعیه­های قبلی هیات سوارکاری شهرستان بابل "دومین دوره مسابقات درساژ شهرستان بابل" گرامیداشت دهه فجر را در صبح روز جمعه مورخ 6/12/1395 در باشگاه جستان این شهرستان (بابل، خیابان کشاورز، خیابان آبیاری، انتهای لاله 5) برگزار می­نماید.

از علاقه­مندان و مردم شریف شهرستان دعوت می­گردد با حضور گرم و پرشور خود حامی ورزش مفرح و زیبای سوارکاری و توسعه آن در شهر بابل باشند.

و من ا... توفیق

هیات سوارکاری شهرستان بابلحضور رییس هیات سوارکاری بابل در کارگاه آماده سازی مربیان

برای آموزش افراد معلول در فدراسیون سوارکاری

4l2h_photo_2017-01-25_23-05-54.jpg

6 بهمن 1395، به گزارش روابط عمومی فدراسیون سوارکاری، كارگاه هشتم ، نهم و دهم آماده سازي مربيان سواركاري براي افراد دچار معلوليت برگزار شد. كميته سواركاري جانبازان و افراد داري معلوليت فدراسيون سواركاري با همكاري پژوهشگاه تربيت بدني و علوم ورزشي كارگاه هاي هشتم ، نهم و دهم از سري كارگاه هاي آماده سازي مربيان ويژه را برگزار كرد .در اين كارگاه مفاهيم روانشناسي، توانبخشي و تمرينات ورزشي، ترمينولوژي توانبخشي به كمك اسب و اصول كار با افراد با كم تواني ذهني آموزش داده شد. از هیات سواراری شهرستان بابل نیز آقای حسین عالمیان (رییس هیات) نیز در ادامه دوره­های ادواری آموزشی، در این کارگاه شرکت نمود. اصل خبر:

 http://www.feiri.ir/برگزاری-کارگاه-آماده-سازي-مربيان-سوار/بازدید جناب آقای مهندس اسد ریاست محترم هیات سوارکاری استان مازندران

از هیات سوارکاری بابل و مجموعه ورزشی جستان

دیماه 1395


lwo9_bazdid_sa_asad_babol_[12.10.1395]_00_kolli.jpg

عصر روز گذشته (12 دیماه 1395) جناب آقای مهندس سیدعلی اسد رییس محترم هیات سوارکاری استان مازندران از مجموعه ورزشی جستان و هیات سوارکاری بابل بازدید نمودند. در ادامه جلسه هیات رییسه سوارکاری بابل با حضور ایشان تشکیل و راهکارهای توسعه هیات و ورزش مهیج و فرح بخش سوارکاری در سطح شهرستان بابل و نیز استان مازندران بررسی شد. در همین رابطه اعضاء هیات نقطه نظرات خود را مطرح نمودند و آقای مهندس اسد نیز فرآیندهای منتج به توسعه ورزش به ویژه در بخش های اکوتوریسم، آموزش پایه از دوره خردسالی، برگزاری دوره های آموزشی برای مربیان، برگزاری مسابقات با تعامل و همکاری سایر شهرستانهای مجاور که امکانات مکمل فضا و مکان و سخت افزاری دارند و همچنین ایجاد فضای جذاب و شاداب برای محیط های آموزشی تفریحی سوارکاری در شهرستان بابل را تشریح نمودند. ایشان همچنین شناساندن این ورزش را که از جمله ورزشهای توصیه شده پیامبر عظیم الشان (ص) بوده است از سنین پایین به ویژه به نونهالان و نوجوانان و همکاری با مدارس پایه شهرستان خواستار شدند. رییس هیات سوارکاری استان ضمن مثبت ارزیابی کردن فعالیتهای هیات بابل در این مدت کوتاه، قول همه گونه همکارای در راستای توسعه هیات سوارکاری شهرستان بابل را دادند.

در این جلسه علاوه بر آقای مهندس سیدعلی اسد؛ آقایان حسین عالمیان (رییس هیات بابل)، مسعود هدایتی فرد (دبیر هیات)، علی باروتچی (مسئول کمیته استقامت)، سیدجواد داشخانه (چابکسوار مسابقات استانی) و خانم زهره جمالی (نایب رییس بانوان هیات) حضور داشتند./ب


سفر هیات سوارکاری بابل به بیست و سومین مسابقات کورس اسبهای اصیل خوزستان

اهواز دیماه 1395

7t7z_alamian_khoozestan_(1395)_09.jpg

آقای حسن عالمیان به نمایندگی از هیات سوارکاری شهرستان بابل در بیست و سومین مسابقات کورس اسبهای اصیل استان خوزستان که در دیماه 1395 در اهواز برگزار شد، شرکت کردند. در این دوره از مسابقات علاوه برگزاری موفق چند کورس پاییزه، طی سفر مذکور تعاملهای آموزشی لازم با هیات سوارکاری خوزستان بعمل آمد و نیز از مراکز پروش اسب اصیل ایرانی در خوزستان نیز بازدید بعمل آمد.

a7oa_khoozestan_kolli.jpg

اسب اصیل خوزستان


حضور هیات سوارکاری بابل در مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی (ع)

در مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) 1395، اعضاء هیات سوارکاری شهرستان بابل علاوه بر حضور پررنگ در مراسم متعدد برگزار شده، با برگزاری جلسات متعدد در دبیرخانه هیات و آماده سازی و تجهیز امکانات در نمایش تعزیه و سوگواره های متعددی شرکت نمودند. منتخبی از تصاویر مربوطه که در شبکه های رسانه ای منتشر گردید، در زیر مشاهده می شوند:p4an_heyat_savarkari_babol_moharam_(1395)_04.jpg


سایت رسمی اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران معرفی کرد

انتشار عملکرد تابستان 1395 هیات سوارکاری بابل در سایت اداره کل استان

http://www.mazandaransport.ir/NewsDescription.aspx?i=28176

http://uupload.ir/files/uh15_1395_varzesh_maz_amalkard_heyat_babol.jpg


نشست هیات سوارکاری استان مازندران با مدیر کل بهزیستی استان

پیرامون مساله هیپوتراپی ( اسب درمانی)

11 مهر 1395

 

 

به گزارش پایگاه خبر رسانی هیات سوارکاری استان مازندران روز یکشنبه 11 مهر ماه 1395 (www.caspian-horse.ir) جلسه ای در اداره کل بهزیستی استان مازندران، با حضور آقای دکتر آرام مدیر کل بهزیستی و آقای مهندس اسد ریاست هیات سوارکاری به همراه اعضای هیات و متخصصین در امور آموزش معلولین برگزار گردید. دراین جلسه پیرامون اسب درمانی و اثرات آن بر روی معلولین ذهنی و جسمی و حرکتی بحث و گفتگو شد. مدیرکل بهزستی از اجرای طرح در استان مازندران استقبال نموده و اضحار امیدواری کردند بتوان گامهای مفیدی در این راستا برداشت.

در پایان جلسه تصمیم بر این شد که طرح توجیهی از طرف هیات سوارکاری به اداره بهزیستی ارائه گردد و پس از تحقیق و بررسی در این زمینه توافقنامه ای مابین اداره کل بهزیستی استان و هیات سوارکاری استان امضا گردد.
حضور نمایندگان هیات سوارکاری بابل

پانزدهمین دوره جشنواره زیبایی اسب کاسپین تالش 1395

استان گیلان؛ تالش، باشگاه سوارکاری رخش

 8 و 9 مهر 1395

xwp6_talesh_zibaee_1395.jpg

رقابتهای زیبایی اسب کاسپین طی روزهای 8 و 9 مهر درتالش استان گیلان برگزارشد و هیات سوارکاری بابل با دو نماینده درقالب تیم استان مازندران دراین دوره شرکت نمود.

در این رقابت ها اسب ریکا قره کهر، علیرغم اینکه امتیازی حاصل ننمود، لیکن مورد توجه داوران قرار گرفت و تصاویر زیبایی از اسب بهمراه مسئول هیات بابل (آقای حسین عالمیان) در کرانه ساحل دریای خزر در منطقه زیبای جنگلی ساحلی تالش گیلان توسط سامان مرادی عکاس حرفه ای ثبت شده و در عکسنامه پانزدهمین جشنواره ملی اسب کاسپین منتشر شد.

zo91_talesh_alamian_(1395)_02.jpg


z2mz_talesh_alamian_(1395)_03.jpg

بنا بر گزارش رسیده، رئیس هیئت سوارکاری استان گیلان گفت : در این جشنواره ۶۰ اسب در ۲ گروه مادیان و نریان از استان های گیلان و مازندران شرکت دارند.

آقای شهدی نژاد هدف از برگزاری این جشنواره را شناسایی اسب های اصیل کاسپین اعلام کرد و گفت : هیئت سوارکاری استان گیلان با همکاری علاقمندان به پرورش اسب های اصیل در تلاش است تا از انقراض نسل اسب های اصیل کاسپین جلوگیری کند. وی افزود : با توجه به اینکه زیستگاه اصلی اسب های کاسپین در گیلان و مازندران در تالش است ، این جشنواره امسال در این شهرستان برگزار شد.

رییس هیئت سوارکاری استان گیلان گفت : در این جشنواره سه  داور ، اسب های شرکت کننده را از نظر قد سر و سینهچابکی و زیبایی مورد ارزیابی قرار دادند.

در پایان این جشنواره در گروه اسب های مادیان و رده سنی ۴ تا ۱۰ سال به بالا اسب های آلبا غزاله و مینا به مالکیت پروین یگان پور از شهرستان رضوانشهر اول تا سوم شدند و در گروه اسب های نریان در گروه های سنی ۴ تا ۷ سال اسب برنا به مالکیت محمود شیرزاد از شهرستان فومن ۷ تا ۱۰ سال اسب بل به مالکیت آرمان عباسی از شهرستان تالش  و ۱۰ به بالا اسب سایروس به مالکیت صفر قویدل از شهرستان صومعه سرا به عنوان زیباترین اسب های کاسپین معرفی شدند.

در ادامه این جشنواره چند برنامه بومی محلی از جمله آیین سنتی عروس بران و بازی محلی یعقوب یعقوب اجرا شد. در  این جشنواره بیش از ۲ هزار نفر حضور داشتند

برای مشاهده عکسنامه به روایت سامان مرادی اینجا کلیک کنید

شرایط فدراسیون برای حمایت از‌تعاونی‌های پرورش اسب

5 مهر 1395

به گزارش روابط عمومی فدراسیون سوارکاری ، رئیس فدراسیون سوارکاری ایران در گفت و گوی تلفنی با روزنامه «خراسان شمالی»، این بار از نژاد اسب اصیل ترکمن می گوید؛ اسب هایی که با نژاد غنی خود امیدها را برای روز به روز مطرح شدن اسب اصیل ایرانی بیشتر می کند.

فدراسیون هم برای این پیشرفت قدم برداشته و مطالعه داشته است. در ادامه صحبت های رئیس فدراسیون سوارکاری را می خوانید.
در زمینه ژنتیک و اصلاح نژاد وضعیت اسب های ترکمن و اسب های ایرانی را چطور می بینید؟
ظرفیت های لازم در بعضی از اسب های ایران وجود دارد و خصایص منحصر به فردی دارند که اگر روی آن ها کار علمی انجام شود نتیجه خواهیم گرفت که خوشبختانه کارهایی را با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و مرکز اصلاح نژاد شروع کرده ایم. باید پی ببریم که دقیقاً ارزش اسب های بومی کشورمان چه هست و اسب های ایرانی در چه نوع کاربری می توانند موفقیت بیشتری کسب کنند.
اسب ترکمن یکی از اسب هایی است که قدرت پریدن مناسبی دارد، در جشنواره های زیبایی حرف های زیادی در دنیا می زند و البته استقامت بسیار منحصر به فردی هم دارد.باید تیره های اسب های ترکمن را مورد شناسایی قرار داد و جمعیتش را بیشتر کرد.
یک دوره آموزش داوری برای اسب ترکمن  تبیین کردیم که امیدوارم تا آخر سال از بین جوانان با استعداد مناطق مختلف، تعدادی را انتخاب کنیم و آن ها بعد از دوره آموزش چند ماهه به عنوان کمک داور کنار داوران استفاده شوند تا در زمینه داوران جوان مستقل شویم.
آیا استانی را می توان به عنوان قطب اسب اصیل ترکمن در ایران معرفی کرد؟
در خراسان شمالی این ظرفیت وجود دارد ولی بعضی از دوستان حرف هایی می زنند که هدف شان مطرح کرن خودشان و یا تعاونی شان است که باید کم شود و از بین رود.متاسفانه هر وقت بخش خصوصی وارد کار می شود تعدادی در مقابلش قرار دارند.
در این دو سال تلاش کردیم با تعاونی هایی که به طور اسمی در خراسان شمالی وجود دارند همکاری داشته باشیم ولی خیلی انحصار طلبی و تمامیت خواهی وجود دارد.
تعاونی های تولید و پرورش اسب باید مورد حمایت قرار بگیرند ولی چند شرط دارد؛ اول هویت صوری نداشته باشند، دوم حسن سابقه داشته باشد و  اگر مردم معترض به عملکردشان هستند، باید پاسخگو باشند.
جالب است که اساس نامه ای که در بعضی از تعاونی ها نوشته شده است با اساس نامه فدراسیون در تضاد است.
از وزارت تعاون درخواست کردم که مجامع عمومی تعاونی هایی که در استان وجود دارد برگزار شود تا ما و دوستان تعاون برای پاسخگویی به مجامع برویم.
چند اسب از تبارهای مختلف در ایران وجود دارد؟
بیش از ۱۷ هزار و ۸۰۰ راس اسب با شناسنامه ورزشی ثبت شده است که از این تعداد حدود ۷ هزار رأس اسب عرب هستند. پنجمین کشوری هستیم که اسب عرب را در دنیا پرورش می دهیم و سالی دو هزار اسب هم تولید می شود. بیش از ۲ هزار اسب ترکمن را ثبت کرده ایم و بقیه هم اسب های دو خون، اسب های پرشی و اسب های درشو، کرد و کاسپین و  دیگر اسب ها هستند.

 شرایط فنی مسابقات پرش با اسب قهرمانی کشور بزرگسالان- سال ۱۳۹۵
photo_2016-05-24_13-15-39

 
شرکت رییس هیات سوارکاری بابل در دوره مربی گری سوارکاری معلولان

 y7o5_photo_2016-09-21_18-48-36.jpg

نخستین دوره مسابقات پرش با اسب استان مازندران

اول مرداد 1395


tena_img_20160729_140212.jpg

نخستین دوره مسابقات پرش با اسب استان مازندران روز جمعه 1 مرداد ماه در باشگاه سوارکاری آراسپ ساری انجام پذیرفت.این مسابقه با همت آقای مرادی مدیر باشگاه آراسپ ساری و با همکاری خانم طاها نژاد نایب رییس هیات سوارکاری استان و جناب آقای سورتچی دبیر هیات برگزار گردید.

دکتر حسین زادگان مدیرکل ورزش و جوانان استان مازندران بهمراه مهندس اسد رییس هیات سوارکاری استان و آقای دلیری رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان ساری از این مسابقه بازدید بعمل آوردند.

 در این مسابقه  14 شرکت کننده از سطح استان به ترتیب زیر شرکت داشتند:

 

از باشگاه سوارکاری جستان بابل:

فاطمه اسماعیل پور با  تندر

جواد داشخانه با شهرزاد

 

از باشگاه سوارکاری کاسپین آمل:

مارال عمرانی با سکرت

امیر محمد توسلی با سحرناز

محمد مهرانی با جت

محمد قربانی با سحر ناز

حسین یحیی پور با سزار

محمد شریف حسینی با هما(لیدی)

آذین جمشیدی فر با سکرت

 

از باشگاه سوارکاری آراسپ ساری:

محسن خلیلی با میدنایت

هستی مصباح با زئوس

آرمینا حسین زاده با آنابل

سارا یعقوبیان با هپی اند

فاطمه منتظر با سروناز

 

این مسابقه در دو مرحله برگزار گردید و سوارکارانی که موفق شدن مرحله اول را بدون خطا به پایان برسانند به مرحله دوم راه پیدا کردند.

 خانمها مارال عمرانی با سکرت و سارا یعقوبیان با هپی اند و آقایان حسین یحیی پور با سزار و امیر محمد توسلی با سحرناز موفق به ورود به مرحله دوم شدند و از بین چهار سوارکار مذکور افراد زیر مقام های اول تا سوم را کسب نمودند.:

 

مارال عمرانی با سکرت( با زمان 34 ثانیه و بدون خطا)    مقام اول    

حسین یحیی پور با سزار    مقام دوم   

سارا یعقوبیان با هپی اند    مقام سوم  zgt3_img_20160729_135350.jpg

gssq_img_20160729_135353.jpg

4df_img_20160729_135356.jpg

 2lsp_img_20160729_135359.jpg

 zgt3_img_20160729_135350.jpg
Comments