НОВИНИ

#UAразом, #Україна_в_серці, #Україна_понад_усе #обєднанні_Україною

ЄДНАЙМОСЯ ЗАРАДИ МИРУ

16 лютого в Україні святкують особливе свято — День Єднання. Акцію створив президент Володимир Зеленський 2022 року. Головна мета цього дня — показати єдність українського народу на тлі військової загрози.

Сьогодні учнівська громада  нашої школи об'єдналася, аби висловити свою любов та підтримку нашій рідній, єдиній країни. Всі ранкові зустрічі «Єднаймося заради миру» для учнів 1-11 класів розпочалися з виконання Гімну України.

Наша єдність має залишитись міцним ланцюгом, який захищає та оберігає всіх нас і Україну не тільки в цей день, а й на віки. Тільки разом ми сильні, бо наша сила – у єдності.

Разом і спільними зусиллями ­– до Перемоги!


МІСЯЧНИК ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ 

В БАХМУТСЬКІЙ ШКОЛІ № 5

Життя й здоров’я дітей є найвищими цінностями нашого суспільства. Навчаючи дітей правилам безпеки життєдіяльності, ми закладаємо надійний фундамент знань на майбутнє.

З метою посилення безпеки, захисту життя та здоров’я учасників освітнього процесу, поглиблення поінформованості та знань учнів про пожежну безпеку в Бахмутській школі № 5 протягом листопада було організовано та проведено місячник пожежної безпеки в дистанційному форматі.



Саме з метою навчання дітей правилам пожежної безпеки та дотримання їх у повсякденному житті, виховання в учнів розуміння тяжких наслідків з причин порушення правил пожежної безпеки, навчання діяти в різноманітних надзвичайних та екстремальних ситуаціях було проведено низку заходів: інструктажі з техніки безпеки, перегляд мультфільмів з обговоренням на протипожежну тематику,  виховні години на тему: «Причини пожеж та правила пожежної безпеки», «Дії учнів при пожежі», «Правила пожежної безпеки у вашому домі», «Гасіння пожежі на початковій стадії загорання», «Запобігання виникненню пожеж від електричного струму та правила гасіння таких пожеж», «Правила пожежної безпеки», «Небезпечні ігри з вогнем», конкурс малюнків; практичні заняття з учнями щодо відпрацювання дій, щодо надання першої медичної допомоги, створення інтерактивних плакатів та буклетів.

В ході освітніх заходів діти знайомились з правилам поведінки під час пожеж, дізнавались про причини виникнення пожеж, а також вчились цінувати людське життя та берегти оточуюче середовище, природні екосистеми. Особлива увага приділялась правилам поведінки в побуті та під час відпочинку на природі.

Заходи, які відбувались протягом місячника, допомогли дітям отримати знання про те, якою має бути поведінка під час пожежі, щоб уникнути нещасних випадків. При пожежі не можна чекати й бути повільним чи байдужим. Тому всім варто пам’ятати, що означає цифра «101». Треба діяти негайно.

Твій друг – безпечний рух

Тиждень безпеки дорожнього руху в Бахмутській школі № 5

Життя – це найдорожчий скарб. Та в дитинстві ми не розуміємо, що ним треба дорожити і здоров'я берегти. В цей час майбутнє уявляється безхмарним, а життя – безкінечним. Та насправді це не так, мить - і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди. А щоб цього не сталося, потрібні знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко їх дотримуватись.

Тому традиційно, у листопаді,  в нашій школі проводиться тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.

В рамках тижня класними керівниками вже проведені інструктажі з правил дорожнього руху, тематичні уроки та бесіди на тему «Правила для пішоходів», «Учасники дорожнього руху та умови безпеки пішоходів», «Безпека дорожнього руху – це життя!» з використанням відеопрезентацій та навчальних мультфільмів.

Ми впевнені, що діти усвідомили необхідність бути уважними і дисциплінованими на наших вулицях, дотримуватися правил дорожнього руху. Адже від цього залежить їх життя і здоров'я!


«Кенія – земля масаїв» -

тематичний тиждень НУШ у ЗОШ № 5

 

У рамках тижня «Кенія- земля масаїв» учні другого класу  подорожували Африкою. Діти познайомилися з країною, до якої вирушили за допомогою кросворду, дізналися інформацію про Кенію та плем’я масаїв, яке там проживає, його звичаї, традиції, обряди. Досліджуючи світ, школярі обговорювали, як живуть діти з цього племені, як проводять свій день, виконували танці племені,  змагалися у стрибках. Виходячи на дистанційні уроки, учні одягали шуку (одяг масаїв), маски, які виготовили власноруч.

   Родзинкою тижня стало виготовлення намиста та браслетів з макарон. Також діти ділились враженнями, що найбільше запам’яталось або здивувало їх, при цьому повторювали рухи вже вивчених ними танців.

   Тиждень пройшов весело і дружно.


#онлайн_урок #рятувальникиДонеччини 22 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Донецькій області

У Бахмутській школі № 5 триває місячник мінної безпеки

Провідний інспектор відділу організації профілактичної роботи Бахмутського районного управління Головного управління ДСНС України в Донецькій області, лейтенант служби цивільного захисту Євген Савенко провів з учнями Бахмутської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 з профільним навчанням Бахмутської міської ради Донецької області онлайн-урок на тему: "Мінна небезпека. Дії у разі виявлення вибухонебезпечного предмета"



Даний захід проходив в онлайн-форматі, адже безпека дітей — найголовніше! Інспектор у своїй просвітницькій роботі розповів школрам про види вибухонебезпечних предметів, знаки маркування, які вказують на їх наявність на місцевості, а також нагадав алгоритм дій при виявленні предметів схожих на них.

Дякуємо Бахмутському районному управлінню Головного управління ДСНС України в Донецькій області за допомогу в проведенні заходів, спрямованих на запобігання нещасних випадків серед дітей, адже їх реалізація підвищує обізнаність школярів у питанні мінної загрози та розвиває в них культуру безпеки.

В нас усіх мета єдина, щоб жива була дитина.

Ми читаємо казки

І вчимось їм завдяки.

Виростаємо сміливі,

Добрі, чуйні, терпеливі…

 

     Вже другий тиждень поспіль Бахмутською школою № 5 крокує місячник шкільної бібліотеки. І на цей раз учні початкової школи знайомились з загадковим світом казок.  

        Українська народна казка захопила маленьких читачів і вони взяли участь у виставці дитячого малюнка «Герої українських казок» за сторінками улюблених творів. Своїми роботами діти створили атмосферу чарівної казки.

 

Казку варто всім читати,

Щоб над злом перемагати.

І по-доброму всміхнутись,

Та в дитинство повернутись.


#інф_кампанія_ми_проти_куріння

Інформаційна кампанія з профілактики тютюнопаління 

у закладах освіти Донецької області

6 жовтня, відбулась перша онлайн зустріч з учнями 9-10 класів 

Бахмутської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 з профільним навчанням.

В рамках інформаційної кампанії з профілактики тютюнопаління Олександром Романенко, заступником завідувача Бахмутської районної філії ДУ "ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ" представлена презентація та ознайомлення з основними проблемами та викликами людства у боротьбі з тютюнокурінням:

Глобальні наслідки тютюнокуріння.

Поширеність тютюнокуріння в Україні, у тому числі серед підлітків.

Рівень освіти впливає на поширеність тютюнокуріння

Міфи та факти щодо куріння.

Причини початку куріння.

Токсичні речовини в продуктах для куріння (звідки беруться, вплив на організм людини).

Нікотин та його вплив на людину.

Звичайні сигарети, е-сигарети, ТВЕН – однаково небезпечні.

Лекція була насичена важливою інформацією щодо наслідків та ризиків для здоров'я і життя, пов'язаних зі споживанням тютюнових виробів.

Безпечного куріння не існує


У закладах освіти Донецької області 2 жовтня 2023 року стартує інформаційна кампанія з профілактики тютюнопаління серед учнів 9-11 класів окремих шкіл і триватиме до кінця року.

Метою кампанії є захист здоров’я учнів, інформування про шкідливий вплив на організм тютюнового диму сигарет та електронних пристроїв для куріння. Інформаційна кампанія дасть можливість підвищити обізнаність учнів щодо небезпеки тютюнопаління та у майбутньому зберегти здоров’я. Звичайні сигарети чи електронні, системи для нагрівання тютюну та кальян однаково погано впливають на наш організм. Пасивне куріння також небезпечне для організму людини. Аби усвідомити, що ця шкода дійсно є, про неї потрібно знати. Ці знання необхідно доносити до дітей з самого дитинства.



Заклади освіти мають бути прикладом здорового способу життя для дітей. Для учнів проводитимуть лекції про шкоду тютюнопаління та як кинути курити з використанням ілюстративних матеріалів, протягом трьох місяців будуть надаватися різні інформаційні матеріали, транслюватися відеоролики, учні будуть самостійно створювати плакати та будуть їх виставки.

Ініціаторами інформаційної кампанії стали Державна установа «Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», департамент освіти і науки Донецької ОВА.

В інформаційній кампанії візьмуть участь учні 9-11 класів тринадцяти шкіл області:

1.Опорний заклад освіти «Новодмитрівський ліцей» Костянтинівської міської ради

2. Билбасівський опорний ЗЗСО Слов’янської міської ради

3. Слов’янський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №4 Слов’янської міської ради

4. Слов’янський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №12 Слов’янської міської ради

5. Шандриголівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Лиманської міської ради

6. Лиманська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Лиманської міської ради

7. Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 12 Покровської міської ради

8. Ліцей № 35 імені Валентина Шеймана Краматорської міської ради

9. Селидівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6 Селидівської міської ради

10. Красногорівський опорний заклад загальної середньої освіти I-III ступенів Мар’їнської міської ради

11. Навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7 - дошкільний навчальний заклад" Добропільської міської ради

12. Дружківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 12 Дружківської міської ради

13. Бахмутська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 з профільним навчанням Бахмутської міської ради.

Якщо така ініціатива сподобається дітям і батькам, то й інші школи зможуть брати участь в таких активностях.

Здорове покоління – це вклад у перемогу та майбутнє України!

#інф_кампанія_ми_проти_куріння

У Бахмутській ЗОШ № 5 триває місячник безпеки дорожнього руху

«Увага! Діти на дорозі»

 

     З 1 вересня в Бахмутській ЗОШ №5 традиційно стартував місячник "Увага! Діти на дорозі!", мета якого - профілактика дитячого дорожньо-транспортного травматизму, формування навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконалення й узагальнення знань з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів.

     Так, у дистанційному форматі класними керівниками проведено Єдиний урок з правил дорожнього руху «Безпека на дорозі – безпека життя» на якому учні обговорили основні правила безпечної поведінки на вулиці.  На ранкових щоденних зустрічах проведено години спілкування – «Твій друг – дорожній рух», «Правила дорожнього руху», «Безпека пішоходів», бесіди – «Дотримуйся правил дорожнього руху», «Ми – зразкові пішоходи», «Організація дорожнього руху», «Будьмо на дорозі обережними». Для учнів початкових класів організовано перегляд мультфільмів «Безпека на дорозі», «Азбука безпеки на дорозі від тітоньки Сови», «Левенятко. Правила дорожнього руху» тощо з подальшим обговоренням та невеликими вікторинами з правилами дорожнього руху.

     Дотримання правил дорожнього руху – один з головних компонентів збереження життя і здоров’я дітей, адже безпека життєдіяльності є однією з головних умов існування людини.


    23 травня українці відзначають День Героїв – щорічне свято, запроваджене на честь усіх захисників нашої країни, які боролись та продовжують боротись за рідну землю протягом не одного століття. Українські Герої – це українці, які жили в різні епохи й захищали рідну землю. 

Українські герої – це прості люди, жінки та чоловіки, хлопці та дівчата, діти та літні люди, які ставали до лав руських дружин великого князя Святослава і короля Данила, козацьких полків Богдана Хмельницького, Івана Мазепи та Івана Виговського, Української Галицької Армії Мирона Тарнавського, Січових стрільців Дмитра Вітовського, а також Армії Української Народної Республіки Симона Петлюри, Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця і Степана Бандери, Української Повстанської Армії, членів визвольного руху шестидесятників, активістів Небесної сотні

воїнів АТО

       Сьогодні ж це свято всіх захисників України від російської орди.

       Пам’ятаймо: лише той народ вартий власної держави, який береже пам’ять про своїх синів і дочок, що віддали життя за свободу Вітчизни. Цей день є символом незборимості української нації!

       Тож хай на нашій рідній землі, освяченій кров’ю Героїв, панують мир і злагода, добро та процвітання!

СЛАВА УКРАЇНІ!

ГЕРОЯМ СЛАВА!


Партнерська  діяльність  стейкхолдерів  Бахмутської  ЗОШ №5

 

       Під час весняних канікул  у віртуальній студії Бахмутської ЗОШ №5 з профільним навчанням відбулася педагогічна  рада з теми «Вплив партнерської діяльності стейкхолдерів  освіти  на  якісне дистанційне навчання дітей з особливими освітніми потребами», на якій були присутні  педагоги, батьки  та діти з особливими освітніми потребами.  Всі учасники об’єдналися   в команду однодумців з метою розглянути питання партнерства в теоретичному та практичному аспектах.

Алла Мащенко, заступник директора, довела на прикладах, що  завдяки педагогіці партнерства дистанційна освіта стає доступною всім дітям з особливими освітніми потребами.   Надала можливість педагогам та батькам  поспілкуватися, скласти лайфхаки  щодо реалізації принципів партнерства. Учасники студії за допомогою штучного інтелекту поспілкувалися та задали питання стосовно освітньої діяльності відомим історичним постатям минулих століть, які  змінювали Україну, світ – В. Сухомлинському, Г.Сковороді, Л.Українці  та іншим. 

      Наталя Конюшенко, вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти,  спільно з мамою  дитини з особливими освітніми потребами  підготували та продемонстрували  вправи, які допомагають швидко зняти втомленість та напругу під час  освітньої діяльності.  Вчителі,  діти та батьки із задоволенням  долучилися до виконання цих вправ.

    Ольга Наголенко, асистент вчителя спеціальної освіти, підібравши ефективні прийоми для освітнього процесу, об’єднала всіх учасників у союз зацікавленних  однодумців  та  створила  атмосферу  успіху.   А  Вікторія Уманцева- Париш, вчитель зарубіжної літератури закладу загальної середньої освіти, познайомила присутніх  із зручними та доступними  онлайн – ресурсами на проведення уроків.  

        Марина Харченко та Вікторія Білик, вчителі початкових класів,  поділилися досвідом використання  сучасних онлайн -  технологій у роботі  з дітьми з ООП. Завдяки одній із інтерактивних  вправ,  вчителі, діти та їх батьки змогли  віртуально зустрітися в  Донецькій області у рідному місті Бахмут.   

      Педагогічна рада пройшла цікаво та інформативно.



       

Педагогічна рада у школі № 5

 

Глобалізація життя на планеті зумовлює щосекундне оновлення підходів до роботи у багатьох сферах  діяльності людини, однією з яких є освіта. Основні шляхи оновлення освіти у новому тисячолітті визначено в законі України «Про повну загальну середню освіту» та Концепції «Нова українська школа». Разом із тим переформатовані й трудові функції вчителя, а професійні компетентності педагога, визначені Професійним стандартом за професіями «Вчитель початкових класів», «Вчитель ЗЗСО», набувають ключового значення.


Педагоги школи № 5 удосконалювали свої професійні компетентності та поповнили актив своїх професійних знань під час педагогічної ради «Сучасні підходи до розвитку ключових професійних компетентностей педагога: складові творчої самоосвітньої діяльності». Присутні практикувалися у складанні індивідуальної стратегії розвитку інформаційно – цифрової компетентності, визначали складові самоосвітньої діяльності, ділилися досвідом щодо розвитку оцінювально – аналітичної компетентності педагога та, звісно, не забули розвантажитися: виконали декілька прийомів психологічного супроводу та грали в освітню гру.

Педагоги є рефлексивними практиками, які входять у професію з певною базою знань і протягом своєї професійної діяльності постійно набувають нові знання і досвід, додаючи їх до попередніх. У тому і полягає вміння педагога мобільно реагувати на виклики та реформи у сфері освіти.

 


Тиждень безпеки дорожнього руху у Бахмутській ЗОШ № 5

   На виконання листа Міністерства освіти і науки України, з метою здійснення широкої профілактичної роботи щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, підвищення інформованості учасників освітнього процесу про негативні наслідки дорожньо-транспортних пригод та стимулювання дій, спрямованих на усунення основних факторів ризику дорожньо-транспортного травматизму у Бахмутській ЗОШ № 5 триває Тиждень безпеки дорожнього руху.

   

Здобувачі освіти на ранкових зустрічах переглядають та активно обговорюють навчальні фільми з безпеки дорожнього руху «Ціна неуваги. Пішоходам присвячується», «Азбуку міста вивчай до ладу, щоб не потрапити раптом в біду», грають у онлайн – вікторини,  інтерактивні ігри з ПДР, а учні 8 – 9 класів прийняли участь у квесті "Знавці правил дорожнього руху".   Під час проведених заходів діти повторили, узагальнили та систематизували знання про правила дорожнього руху та дорожні знаки, навчилися застосовувати їх в певних життєвих ситуаціях. Усі заходи Тижня провадяться з використанням технологій дистанційного навчання.

  Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент майбутнього безпечного життя.


День  української мови та писемності у Бахмутській ЗОШ № 5

 

Єдиний скарб у тебе – рідна мова.

Заклятий для сусіднього хижацтва.

Вона твого життя міцна основа,

Певніша над усі скарби й багатства.

П. Куліш

      Мова і нація — це невід'ємна органічна цілість. Мова - це той чарівний інструмент, що здатен об'єднати багатьох людей у єдине ціле. Мова - це неоціненний скарб, який ми повинні берегти, плекати і розумно збагачувати. Адже від життя мови залежить і життя народу: зникне мова - зникне народ.

      Сьогодні  день учнів школи № 5 розпочався святковими ранковими зустрічами, присвяченими Дню української писемності та мови, на яких діти мали змогу доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.

      Ми повинні берегти свою мову, чітко усвідомивши її важливе значення як у власному житті, так і у житті своєї держави. Ми маємо очищати мову від усього засмічення, дбати про її розвиток і піднесення, адже це наш священний обов'язок. Зі святом, рідно мово! Зі святом, українці!


Методичні будні педагогів ЗОШ 5

Тиждень канікул – вдала нагода для педагогів школи № 5 зануритися у методичну роботу. Освітній процесс відбувається згідно із планом та, не дивлячись ні на які перешкоди, а питань, які потребують вирішення та обговорення, назбиралося дуже багато.



Тому протягом тижня відбуваються тематичні зустрічі та практичні

заняття для різних цільових груп педагогів: дискусійний майданчик учителів

початкової школи «Проміжні результати освітньої діяльності здобувачів

освіти», психологічний тренінг для вчителів, які атестуються у поточному

навчальному році «Самооцінка та мотивація у процесі атестації»,

методичний лайфхак для педагогічних працівників «Дистанційний урок:

технічні можливості».

Відпочинок учнів на канікулах продовжується, а педагоги не втрачають

можливості вдосконалити свої професійні компетентності у цей час.



Психологічна підтримка учасників освітьного процесу 

у Бахмутьскій ЗОШ № 5

Одним із важливих пріоритетів в діяльності закладів освіти є забезпечення психологічної стійкості всіх учасників освітнього процесу, які страждають від російської воєнної агресії. 


В умовах воєнного стану, з метою надання психологічної підтримки та формування навичок первинної психологічної допомоги і самодопомоги під час війни практичний психолог Бахмутської ЗОШ № 5 Оксана Борисенко проводить індивідуальні консультації з педагогами. На ранкових зустрічах спілкується з дітьми, проводячи профілактичні бесіди «Як опанувати себе під час стресу» та «Як підготувати себе до навчання». Батькам надає поради, як вони можуть зняти напруження у дитини. Психолог сформулювала корисні поради, як опанувати себе в критичних умовах, як допомогти близьким та підтримувати здоровий психічний стан в критичних умовах.

     Війна виснажує нас фізично та психологічно. Попри те, що наша психіка здатна адаптуватися під будь-які складнощі, кожен день бойових дій у рідній країні пережити надзвичайно складно. У цей непростий час варто підтримувати себе, рідних та близьких. Це життєво необхідно для того, щоб зберегти здоров’я – фізичне та психологічне.

У Бахмутській ЗОШ № 5 триває місячник пожежної безпеки

З метою поліпшення профілактичної роботи з пожежної безпеки в школі, формування в учнів навичок обережного поводження з вогнем, свідомого відношення до дотримання правил пожежної безпеки  в жовтні в Бахмутській ЗОШ №5 триває місячник пожежної безпеки у дистанційному форматі.

Розпочався місячник 03.10.2022 «Єдиним уроком з безпеки» для учнів 1 – 11 класів, під час якого класні керівники нагадали учням  правила безпечної поведінку у побуті під час воєнного стану. Акцентували увагу на правилах користування електроприладами з дотриманням пожежної безпеки та наголосили на важливості перебування в укриттях під час повітряної тривоги.

13.10.2022 класні керівники провели виховні години: «Вогонь – твій друг, але обережно! Жартувати з ним – небезпечно!» 1 – 4 класи, «Пожежні небезпеки» 5  -8 класи, «Приборкувачі вогню» 9  -11 класи.

У період з 17.10.2022 по 21.10.2022 на ранкових щоденних зустрічах проведено години спілкування – «Поведінка у побуті», «Експлуатація побутових газових та електричних пристроїв», «Пожежа в квартирі», «Правила поведінки при виявлені маловідомих предметів»,

Вчителями основ здоров’я в 5-9 класах у період з 24.10.2022 по 28.10.2022 було проведено тематичні уроки «Знаю, вмію, врятую» з вивченням основ надання долікарської допомоги потерпілим.

Для учнів початкових класів організовано перегляд  навчальних дитячих фільмів та мультфільмів: «Служба порятунку 101. Правила безпеки - правила життя», «Приборкувач вогню», «Вперед, вогнеборці» з подальшим обговоренням та невеликими вікторинами з правилами пожежної безпеки.

Учні середньої ланки на уроках основ здоров’я  грали у  ситуативно – рольову гру «Знайте номер 101», під час якої змагалися у знаннях правил пожежної безпеки та колективно склали перелік дій, які допоможуть врятуватись під час пожежі.

Учні 1-5 класів 27.10.2022 стали учасниками онлайн-виставки дитячих малюнків «Пожежна безпека очима дітей».

Також у жовтні класними керівниками проведено інструктаж з безпеки життєдіяльності на осінні канікули та інструктажі з пожежної безпеки, які записані у Журнал обліку проведення бесід, інструктажів, заходів з безпеки життєдіяльності в електронному журналі на порталі «Нові знання». 

Онлайн - виставка дитячого малюнка у рамках місячника пожежної безпеки "Пожежна безпека очима дітей"

Онлайн - виставка дитячого малюнка  “Пожежна безпека очима дітей” була проведена з метою привернення уваги громадськості до необхідності дотримання пожежної безпеки, запобігання виникнення травм під час пожеж та організації змістовного дозвілля школярів. 

У Бахмутській ЗОШ № 5 триває місячник шкільних бібліотек під гаслом «У нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи».



         Учні 5 класів   на  ранковому чаюванні «Нам українською судилось говорити» ще раз пригадали, що мова – це наша національна ознака, скарбниця духовної та культурної спадщини українського народу, яка повинна бути завжди правильною, лексично багатою. Діти продемонстрували улюблені книги, звідки вони поповнюють свій словниковий  запас.

        А на виховних годинах під час ранкових зустрічей у 8 – х класах, учні ще раз переконалися, якою різноманітною і цікавою є українська мова і пограли разом з класними керівниками у гру «Цікаві факти про українську мову».


НУШ – цікаво! НУШ - це клас! Всі приєднуйтесь до НАС!

Навчальний тиждень для учнів початкових класів в Бахмутській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 5 з профільним навчанням приніс дітям нові знання та навички, які їм необхідні для повсякденного життя.


Практичні завдання мали тісний зв’язок із реальністю. Отже, тепер ми:

- вміємо вирішувати будь – який конфлікт, знаходити рішення у будь –

якій нестандартній ситуації (адже власноруч виготовлене «коло вибору» нас цьому навчило), 

- обізнані із особливостями життя єгиптян та історією Єгипту (ажде практикували дослідження цієї країни у мережі інтернет та набували навичок медіаграмотності),

Темою навчального тижня для учнів 1-х класів стала «Моя Батьківщина». Протягом тижня наймолодші школярі вивчали історію виникнення державних символів та свят в Україні, знайомилися з їх значенням, а також практикували їх виготовлення із солоного тіста. Такі мейкерські заняття прийшлися кожному до вподоби!





4 жовтня у Бахмутській ЗОШ № 5

 

14 жовтня Україна щорічно відзначає три славетних свята: День захисників і захисниць України,  День  українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці

1


У Бахмутській ЗОШ № 5 традиційно пройшла низка заходів. Діти переглядали цікаві відеофільми про козаків, робили поробки, слухали героїчні козацькі пісні, дізнались про історію виникнення свята та пограли у козацьку вікторину. Діти обговорили, де черпають козацький дух і драйв наші славетні Захисники і Захисниці. У 3 – А класі виховну годину відвідала старший   солдат   Вікторія Чєрнова, яка захищала нашу країну під час Антитерористичної операції на сході України.

    На виховній  годині «Жінки з жовто-блакитним серцем» учні 5 – 8 класів  дізналися  про українських берегинь, захисниць, про історію та подвиги жінок, які боронять нашу Батьківщину від ворога. Згадали правила виконання державного гімну та вшанували хвилиною мовчання загиблих. А також привітали всіх, хто наразі боронить нашу державу від ворога.

   Учні старших класів прийняли активну участь  у загальноукраїнській ініціативі «Віртуальна дошка подяки від дітей захисникам України» від проєкту команди «Підтримай дитину» та Міністерства освіти України.

   День Захисників і Захисниць України - це свято міцності і патріотизму. Це свято не лише чоловіків і жінок, які служать, це свято всіх, хто любить і захищає свою Батьківщину. Це – свято України. Слава Україні!