zemestan

ادکلن مناسب فصل زمستان


بهترین ادکلن برای زمستان


با خواندن این مقاله انتخاب صحیح ادکلن مناسب فصل زمستان کار ساده‌ای خواهد شد؛ چه برای آن‌ها که همیشه از ادکلن‌های فصل استفاده می‌کنند و چه برای آنانی که نمی‌خواهند رایحه‌های زمستانی عطرها را مورداستفاده قرار دهند؛ در هر دو مورد به شما خواهیم گفت که در زمستان چه‌کار باید بکنید! با شیک فام همراه باشید.


هوای سرد و بوی محبت!


ادکلن مناسب فصل زمستان گذشته از اثرات مناسب یک ادکلن خوب در اطرافیان، هاله‌ای از دلگرمی و عشق به زندگی را در هوای سرد به ارمغان می‌آورد. شما با انتخاب و تهیه‌ی ادکلن مناسب فصل زمستان تبدیل به سفیر بهار می‌شوید و پیام گرم محبتتان بر دل مخاطبان و اطرافیانتان می‌نشیند؛ حتی در سکوت!
یک ادکلن مناسب فصل زمستان نه‌تنها روحیه‌ی خودِ فرد بلکه روحیه‌ی یک جمع بزرگ را می‌تواند بهبود بخشد، نگاه‌ها را به شخص تا حدی تغییر دهد و بر وزن حضور انسان بیفزاید. این سخن اغراق نیست.


راهنمای انتخاب بهترین ادکلن فصل زمستان

ادکلن های فصل زمستان


می‌خواهیم علاوه بر این‌که به این سوال جواب بدهیم که بهترین عطر و ادکلن‌های گرم برای هوای سرد و زمستان را چگونه باید انتخاب کرد؛ به جواب این سوال نیز برسیم که بهترین عطر فصل زمستان برای شما آقا یا خانم خوش‌سلیقه، کدام عطر می‌تواند باشد!
برای انتخاب بهترین ادکلن زمستانی باید ابتدا قالب‌های بویایی که به آن علاقه‌مند هستید را تشخیص دهید؛ به این منظور و برای آگاهی بیشتر از چرخه‌ی رایحه‌ها و ویژگی‌های نت‌های مناسب برای نیمه‌ی دوم سال، ابتدا مقاله‌ی بهترین عطر و ادکلن‌های لاکچری برای فصل پاییز را مطالعه کنید.
ما با فرض مطالعه‌ی این مقاله توسط شما به بررسی ویژگی‌های بهترین ادکلن زمستانه می‌پردازیم.
به‌طورکلی فصل بهار و تابستان، موسم استفاده از عطرهایی با رایحه‌های ملایم و گذرا است و فصل زمستان ایام استفاده از رایحه‌های سنگین و ماندگارتر به شمار می‌رود زیرا رایحه‌ها در هوای سرد زودتر محو می‌شوند و علت آن هم این است که در فصل زمستان، پوست شما بسیار خشک‌تر از فصل تابستان است و درنتیجه پخش بوی عطر در آن کاهش شدیدی پیدا می‌کند.
 می‌دانید که هر عطری سه نت آغازین، میانی و پایانی دارد. رایحه‌ی نت آغازین بسیار سریع و نت پایانی بسیار دیرتر محو می‌شوند. در خرید ادکلن فصل سرد نیز مانند خرید ادکلن برای فصل پاییز باید به هریک از سه نت ادکلن، از چنین جنبه‌ای دقت کنید.

ادکلن مناسب فصل زمستان


رایحه‌های ادکلن مناسب فصل زمستان بخصوص برای نت‌های پایانی و میانی عبارت‌اند از:
برای خانم‌ها: شرقی چوبی- آنیمالیک- چایپر میوه‌ای- کهربا و مشک.
رایحه‌های ادکلن مردانه فصل زمستان عبارت‌اند از: آروماتیک فوژه و آروماتیک تند- چوبی آروماتیک- چوبی تند- برخی از رایحه‌های آنیمالیک (چرمی)- شرقی فوژه و شرقی چوبی.
بررسی‌ها نشان می‌دهد که نت مشترک اغلب ادکلن‌های فصل زمستان عبارت‌اند از: پاچولی، وانیل و صندل. این نکته، فوت کوزه‌گری تشخیص بیشتر ادکلن‌های زمستانی است.
تا اینجای مقاله دانستیم که برای خانم‌ها و آقایان دنبال چه رایحه‌هایی بگردیم و نیز رایحه‌های مشترک ادکلن مناسب فصل زمستان کدام‌ها هستند.
در ادامه‌ی مقاله با شگردهای ظریف بیشتری که دانستن آن‌ها موجب صرفه‌جویی در وقت و نیز هزینه‌ی خرید ادکلن مناسب برای فصل زمستان می‌شود، آشنا خواهید شد.
در خریدهای فیزیکی برای انتخاب بهترین عطر زمستانی با فروشنده صحبت کرده و نت‌های موردعلاقه‌ی خود را با اشاره به نوع نت (آغازین، میانی یا پایانی) ذکر کنید.
 اگر قصد خرید اینترنتی ادکلن مناسب فصل زمستان را دارید؛ مشخصات و توضیح محصول ادکلن‌ها را به‌دقت بررسی کنید تا از منطبق بودن نوع رایحه‌ها و نت‌های پایه با سلیقه‌ی خود مطمئن شوید.
نکته‌ی دیگری که باید در نظر بگیرید این است که در زمستان از انواع غلیظ‌تر عطر استفاده کنید تا ماندگاری بیشتری داشته باشد.
تقسیم‌بندی صحیح نام عطرها و ادکلن و افترشیو به‌قرار زیر است:
1.    «پرفیوم» (Perfume) غلظت 20 تا 30 درصد
2.    «اودو پرفیوم» (Eau De Perfume) غلظت 15 تا 20 درصد
3.    «اودو توئیلت»(Eau de Toilette) غلظت 5 تا 15 درصد
4.    «ادوکلن» (Eau De Clologne) غلظت 2 تا 4 درصد
5.    «اُو فِرَش» (Eau Fraiche) یا «افترشیو»، غلظت 1 تا 3 درصد.

ادکلن فصل زمستان


 
توصیه می‌کنیم که حتماً برای ماندگاری بیشتر، ادکلن مناسب فصل زمستان خود را به ترتیب اولویت از پرفیوم- اودو پرفیوم و در غیر این صورت از اودو توئلیت‌ها انتخاب کنید، البته طبیعی است که قیمت پرفیوم گران‌تر خواهد بود.
برای خریدن ادکلن مناسب فصل زمستان تصوری که از شدت بویایی یک ادکلن دارید را باید مقداری کمتر از آنچه در ماه‌های بهار و بخصوص تابستان تجربه کرده‌اید در نظر بگیرید زیرا همان‌طوری که گفتیم رایحه‌ها در زمستان از قدرت انتشار کمتری برخوردارند.
هرچند که فصل پاییز و زمستان برای رایحه‌های تلخ مناسب‌تر هستند ولی در صورت علاقه‌ی شدید، می‌توانید رایحه‌های شیرین را نیز انتخاب کنید.
 بخشی از رایحه‌ها وجود دارند که به رایحه‌های خوراکی مشهور هستند، به صاحب فروشگاه عطر و ادکلن بگویید که به شما نت‌های میانی و یا پایانی خوراکی (مثل رایحه‌ی شکلات یا میوه‌‌ای) را نشان دهد یا در اینترنت در مورد رایحه‌های Gourmand جستجو کنید. رایحه‌هایی که همیشه شیرینی‌ها، شکلات‌ها و امثال آن را تداعی می‌کنند.
معمولاً برای ادکلن مناسب فصل زمستان رایحه‌های شیرین کمتر مورداستفاده قرار می‌گیرند مگر آن‌که مناسبت خاصی وجود داشته باشد. به‌عنوان‌مثال، در اروپا و آمریکا برخی افراد، رایحه‌ی شیرین را در طول زمستان، فقط در جشن‌های کریسمس به کار می‌برند.
برخی از عطرهای شیرین مناسبت‌های زمستانی که می‌توان با شرایط خاص گفته‌شده در ادکلن مناسب فصل زمستان به دنبال آن‌ها بود؛ عبارت‌اند از:
 (Shay and Blue)- (Candy by Prada) -(Le Petite Robe Noire)
انتخاب دیگر شما برای ادکلن مناسب فصل زمستان می‌تواند درزمینه‌ی رایحه‌های شرقی (Orienta) و ادویه‌ای باشد که به خاطر گرم، سنگین و گاه تلخ بودنشان برای این فصل بسیار مناسب هستند چون این رایحه‌ها در اکثر موارد، ماندگاری زیادی دارند.
 از ویژگی‌های دیگر این نوع عطرها، رایحه‌‌ی اسرارآمیز و گاه عجیب آن‌ها است؛ رایحه‌هایی مانند دارچین، جوز هندی و هل، جزو رایحه‌های ادویه‌ای محسوب می‌شوند.
ازجمله نمونه‌های کلاسیک چنین رایحه‌هایی می‌توان به عطر Shalimar از طرف شرکت Guerlain اشاره کرد.
انتخاب دیگر شما رایحه‌های چوبی (Woody) برای نت‌های میانی و پایانی یک عطر زمستانی می‌تواند باشد. رایحه‌هایی غنی و غلیظ از بوی درخت‌ها و گیاهان جنگلی نظیر درخت کاج، برگاموت، پاچولی، بیشه‌زار و لادن.
رایحه‌های چوبی در اکثر موارد در ادکلن‌های زنانه با رایحه‌های مرکبات ترکیب و تعدیل می‌شوند. اصولاً خانم‌ها بهتر است که برای ادکلن فصل زمستان خود درصورتی‌که قصد استفاده از رایحه‌های چوبی دارند؛ از رایحه‌های شرقی چوبی استفاده کنند؛ چون رایحه‌ی چوبی بیشتر یک عطر مردانه است.
عطر Hypnose از شرکت Lancome جزو چنین ادکلن‌های چوبی محسوب می‌شود.

بهترین عطر زمستانی

 


من ادکلن مناسب فصل زمستان را دوست ندارم، چه کنم؟!


اگر ادکلن مناسب فصل زمستان برای شما معنا و مفهومی ندارد و می‌خواهید کماکان حال‌وهوای رایحه‌های بهاری را از عطرها استشمام کرده و همراه خود داشته باشید، (بخصوص خانم‌ها) یکی از رایحه‌های گل‌بو (Floral) را که بیشتر می‌پسندید؛ انتخاب کنید.
اما برای این‌که عطر بهاری شما بتواند در سرمای زمستان خوب پخش شود؛ باید به سراغ رایحه‌های سنگین‌تر گل‌بو مانند نت‌های پایانی و میانی یاسمین یا گل مریم بروید.
ادکلن Princess از Vera Wang نمونه‌ی خوبی برای نشان دادن یک رایحه‌ی گل‌بو برای استفاده در زمستان است.
برای انتخاب ادکلن مناسب فصل زمستان ابتدا از طریق اینترنت به بررسی بپردازید بخصوص که اگر قبلاً از ادکلنی که می‌خواهید استفاده کرده باشید. از تجربه‌های مشاوران ما در شیک فام بهره بگیرید و با تماس تلفنی یا تماس از طریق وب‌سایت، اطلاعات بیشتری دریافت کنید.
 

بهترین عطر فصل زمستان

روش تست بهترین ادکلن برای فصل زمستان

 


به‌عنوان بخش تکمیلی مقاله، تست صحیح ادکلن‌های زمستانی را نیز توضیح می‌دهیم:
•    پیش از مراجعه به فروشگاه عطر و ادکلن، هیچ ادکلنی نزنید یا از هیچ لوسیون بدن و موارد مشابهی استفاده نکنید.
1.    در گام اول، عطر را به یک تکه مقوای نازک اسپری کرده و آن را بو کنید. سپس 5 دقیقه صبر کرده و مجدداً تکه مقوا را ببوئید، اگر دیدید که از هر دو رایحه‌ی اول و دوم، خوشتان می‌آید به مرحله‌ی دوم آزمایش بروید.
2.    معمولاً صاحبان عطرفروشی‌ها، دانه‌های قهوه در اختیار دارند، برای خنثی کردن عطر قبلی می‌توانید از بوییدن دانه‌های قهوه کمک بگیرید.
3.    در مرحله‌ی دوم آزمایش، عطری را که در حال تست آن هستید به پوست محل نبضتان اسپری کنید و ببینید که آیا از بوی آن خوشتان می‌آید یا نه.
4.    علت آزمایش عطر بر روی تکه‌ای مقوا و پوست بدن این است که هر عطری پس از زدن آن به پوست برحسب شرایط پوست و بدن فرد، نوع خاصی از رایحه را تولید می‌کند لذا برای درک مجزا، اول، عطر را روی تکه‌ای مقوا امتحان می‌کنیم و در صورت پسندیدن، به آزمایش آن بر روی پوست نبضمان می‌پردازیم.
5.    پس از انجام مرحله‌ی فوق و پسندیدن مجدد بوی عطر، مطمئن‌ترین و نهایی‌ترین راه برای اطمینان از این‌که آیا بهترین ادکلن برای فصل سرما را انتخاب کرده‌اید یا نه این است که در صورت امکان، چند ساعت صبر کنید و به‌یقین برسید که تغییرات بوی آن عطر را می‌پسندید البته این روش راجع به هر عطر و ادکلن فصل دیگری نیز می‌تواند صادق باشد ولی به یاد داشته باشید که سرمای زیاد، تست صحیح و کامل ادکلن مناسب فصل زمستان را کمی حساس‌تر می‌کند. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

بهترین عطر وادکلن های گرم برای هوای سرد وزمستان

Comments