O lektorce

"Poprvé jsem se s africkým tancem setkala v roce 2004 na kurzu Lucie Hawy Goldin v Praze ve Školské. Tanec mne oslovil svojí energií, nespoutaností a podněcoval ve mně pocit absolutní svobody a uvolněnosti. V té době jsem se věnovala závodnímu tanci, který je velmi jemný a krásný, ale oproti afru mne svými pravidly značně svazoval."

Lektorka Klára Kubátová (Hůdová) se věnovala západoafrickému tanci v západní Africe v Gambii pod vedením guinejského tanečníka Secou Conte, člena skupiny Tamala. V Praze navštěvovala workshopy afrických tanečníků a tanečnic: Koffi Koko (Benin), Mohamed Cisse (Guinea), Bijou Camara (Guinea), Daudet Grazai (Pobřeží Slonoviny), Oumou Mariko (Mali), Kaolack Ndiaye (Senegal), Lamine Sonko Diatta (Senegal). Účastnila se také pravidelných kurzů nebo workshopů českých lektorek Lucie H. Goldin, Akashy Markelové, Terezy Pospěchové, Simony Prokůpkové, Hany Říhové, Katky Szymanské a německé lektorky Natashy Noack.
Klára v současné době tančí a hraje s jabloneckou afrokapelou Tutabota, pro kterou vytváří taneční choreografie.

Původně Klára tančila standardní a latinsko-americké tance v závodních klubech Astra, Staccato, Silueta. Tančila také orientální tance a vystupovala v taneční skupině Al Azhar. Dále se věnovala afrobrazilskému tanci pod vedením lektorky Kuska Caceres (Peru, Brazilie, Švýcarsko).