O lektorce

"Poprvé jsem se s africkým tancem setkala v roce 2004 na kurzu Lucie Hawy Goldin v Praze ve Školské. Tanec mne oslovil svojí energií, nespoutaností a podněcoval ve mně pocit absolutní svobody a uvolněnosti."

Lektorka Klára Kubátová (Hůdová) se věnovala západoafrickému tanci v západní Africe v Gambii pod vedením guinejského tanečníka Secou Conte, člena skupiny Tamala. V Praze navštěvovala workshopy afrických tanečníků a tanečnic: Koffi Koko (Benin), Mohamed Cisse (Guinea), Bijou Camara (Guinea), Daudet Grazai (Pobřeží Slonoviny), Oumou Mariko (Mali), Kaolack Ndiaye (Senegal), Lamine Sonko Diatta (Senegal). Účastnila se také pravidelných kurzů nebo workshopů českých lektorek Lucie H. Goldin, Akashy Markelové, Terezy Pospěchové, Simony Prokůpkové, Hanky Říhové, Katky Szymanské a německé lektorky Natashy Noack.

Klára tančila v letech 2015 - 2017 s jabloneckou afrokapelou Tutabota a vytvářela pro ni taneční choreografie.

Během vysokoškolských studií a po nich se Klára věnovala standardním a latinsko-americkým tancům v závodních klubech Astra, Staccato a Silueta v Praze a v taneční škole Koškovi Liberec. Tančila také orientální tance a vystupovala v taneční skupině Al Azhar.

Lektorka se věnovala zároveň africkým rytmům a bubnování pod vedením bubeníků skupiny Tamala - Sody a Lamina - v Gambii. Dále se účastnila kurzů Jakuba Severina, Jana Vorlíčka, Tomáše Kerleho, Davida Oplatky a Papise Nyasse.

Klára se jinak zabývá hrou na flétny a vytváří hudbu a texty pro kapelu Každej pes jiná ves. www.kazdejpesjinaves.cz

Vystudovala Matematicko-fyzikální fakultu na Univerzitě Karlově v Praze. Pracuje jako manažer softwarových sužeb.