Безпека дорожнього руху

Батьки відповідають за безпеку дітей, але не можуть бути поруч з ними абсолютно весь час. Хто несе відповідальність за безпеку дитини на дорогах? 

Кожна дитина повинна знати правила дорожнього руху і безпеки. Зібрали найважливіші.

До того часу, коли дитина підросте настільки, що зможе сама виходити з дому, ви повинні навчити її правил. Під час прогулянок з дитиною перевіряйте на практиці, чи правильно вона їх зрозуміла.

1. Звертай увагу на сигнали світлофора

Розкажіть дитині про те, що означає кожен колір світлофора. Зауважте, що світлофор із зображення людини, яка йде — призначено для пішоходів. Переходити дорогу можна тільки тоді, коли він світиться зеленим. Але перед цим потрібно подивитися праворуч і ліворуч, щоб переконатися, що не наближається автомобіль.

У жодному випадку не можна переходити дорогу, якщо зображення з чоловічком горить червоним кольором.

2. Зупинися, подивись і переходь дорогу

Поясніть дитині, що переходити дорогу можна тільки на пішохідному переході. Якщо поруч з переходом немає світлофора, дитина повинна дотримуватися таких правил:

До шести років дитина повинна переходити дорогу тільки разом з дорослими, тримаючись за руку.

3. Будь уважний. Не тільки дивись навкруги, а й слухай

Поясніть дитині, що вона не завжди може побачити зустрічний автомобіль. Тому перед тим, як переходити дорогу, вона повинна прислухатися, чи не наближається автомобіль. Поясніть дитині, що вона повинна дотримуватися таких правил:

4. Не можна вибігати на дорогу

Діти бувають нетерплячі, іноді вони перебігають дорогу, щоб швидше дістатися до іншої сторони вулиці. Дитина також може вибігти на дорогу під час гри.

Поясніть дитині, що не можна переходити дорогу в непризначеному для цього місці або ходити по ній. Дитина може легко відволіктися і випустити вашу руку, коли ви переходите дорогу, або просто втекти від вас. Навчіть дитину завжди зберігати спокій, коли ви йдете вулицею, і не тікати від вас.

5. Гуляй по тротуарах

Навчіть дитину ходити тільки по тротуарах, коли вона йде по вулиці. Покажіть їй хороший приклад: переходите дорогу тільки на пішохідному переході. Неважливо, якою вулицею ви йдете, людною чи ні — ходіть тільки по тротуару, щоб залишатися в безпеці.

6. Переходь дорогу тільки по пішохідному переходу

Діти часто бігають по вулиці де завгодно. Це може бути небезпечно: машини не знижують швидкість, якщо поруч немає світлофора або попереджувального знака. Поясніть дитині, що переходити дорогу можна тільки на пішохідному переході. 

7. Коли їдеш в автомобілі, не висувай руки з вікна

Діти часто висувають руки з вікна, коли їдуть у машині. Старші діти можуть навіть висунути голову, щоб помахати зустрічним автомобілям або закричати щось. Діти вважають це кумедним, але насправді це може бути дуже небезпечно. Дитину може травмувати автомобіль, який їде назустріч.

8. Ніколи не переходь дорогу на поворотах

Повороти — це «сліпі плями» для водіїв. Якщо дитина переходить дорогу на повороті, у водія немає достатньо часу, щоб помітити її та пригальмувати. Поясніть дитині, що не можна переходити дорогу на повороті, бо це небезпечно.

9. Дотримуйся правил безпеки, коли катаєшся на велосипеді

Якщо ваша дитина вже настільки доросла, що сама катається на велосипеді, переконайтеся, що вона знає правила безпеки:

Не дозволяйте дитині кататися на велосипеді на багатолюдних вулицях без вашого супроводу.

10. Дотримуйся правил безпеки, коли їдеш в автомобілі

Ви можете забезпечити безпеку дитини в автомобілі, встановивши автокрісло або переконавшись, що дитина пристібнута паском безпеки. Щоб дитина залишалася в безпеці в транспорті, навчіть її таких правил:

11. Будь завжди видимим

Якщо дитина збирається гуляти ввечері, одягти чорний одяг — погана ідея. Дитина буде в безпеці, якщо водії будуть добре бачити її навіть у сутінках:

12. Не поспішай

Дитина може поспішати, щоб наздогнати когось на вулиці або потрапити кудись вчасно. Це може бути небезпечно для неї. Навчіть дитину таких правил:

Однією з головних і актуальних причин високого рівня аварійності в Україні є низька дисципліна учасників дорожнього руху, особливо пішоходів. ПІШОХОДИ НАЙЧАСТІШЕ ПОТРАПЛЯЮТЬ У ДТП.  Слід зазначити, що пішохід – це особа, яка бере участь у дорожньому русі поза транспортними засобами. До пішоходів прирівнюються також особи, які рухаються в інвалідних колясках без двигуна, ведуть велосипед, мопед, мотоцикл, везуть санки, візок, дитячу чи інвалідну коляску.

Переважно ДТП за участю пішоходів відбувається в темний час доби та вумовах недостатньої видимості. Тому пішоходи повинні виділити себе, а за можливості мати на зовнішньому одязі світловідбивні елементи для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху. 

Світловідбивачі елементи спрямовані на відображення всього світла, що потрапляє на них з метою запобігання дорожньо-транспортної пригоди шляхом збільшення можливості огляду дорожнього полотна водієм і наявності перешкод на ньому. ОСОБЛИВО ДОРОСЛИМ НЕОБХІДНО ПОТУРБУВАТИСЯ ПРО  СВІТЛОВІДБИВНІ ЕЛЕМЕНТИ НА ОДЯЗІ ДИТИНИ. Сьогодні на ринку запропоновано різноманітніелементи: стікери (можуть кріпитися до одягу на липучці); термополоски (кріпляться на тканини за допомогою прогріву праскою); жорсткі браслети (скручуючись, кріпляться на руку, ногу або сумку); кулони; брелоки; значки; шнурки.

Правила носіння світловідбивачів (СВЕ)

Як вжезгадувалося раніше, СВЕ повинні бути рівномірно розподілені по всьому тілупішохода. Державним стандартом  встановлені також нормативи за кількістюсвітловідбаючих елементів для дорослих і дітей. Для дітей шкільного віку такийнорматив становить два метри стрічки шириною в п’ять сантиметрів або різнівставки на одязі з тією ж площею в сумі. Схема розташуваннясвітловідбиваючих елементів на тілі також встановлена Державним стандартом.

Стікериможуть розташовуватися не тільки на руках або ногах людини. Допустимим такожвважається розташування стікерів на головних уборах, сумках, рюкзаках, взуття,рукавичках. Слід зазначити, що стікер повинен бути розташований таким чином,щоб частково повторювати анатомічну форму частини тіла людини. Якщо це –  одиничний елемент, його площа повинна бути не менше 25 см2. Інакше  він буде просто непомітний автомобілісту з великої відстані і непринесе бажаного ефекту.

Фахівці виділяють кілька основних  правил розташування СВЕ на тілі:

·        при використанні нарукавних пов’язок –розташування їх в зоні видимості (необхідно, щоб водій автомобіля міг помітитиїх з відстані не менше 400 м при світлі включених фар дальнього виду);

·        носіння не менше 2 флікерів одночасно;

·        наявність світловідбивачів як з правого, такі з лівого боку.

Якщо ж светільк один, його необхідно розташувати якомога вище – на головному уборі або на грудях ( елементи, розташовані на взутті,  менш помітні водієві з точки зору фізики).

Чинні Правила дорожнього руху трактують, що пішоходам забороняється:


а) виходити на проїзну частину, не впевнившись увідсутності небезпеки для себе та інших учасників руху;

б) раптово виходити, вибігати на проїзнучастину, в тому числі на пішохідний перехід;

в) допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільноговіку на проїзну частину;  

г) переходити проїзну частину поза пішохіднимпереходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг дляруху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження;

ґ) затримуватися і зупинятися на проїзнійчастині, якщо це не пов’язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху; д)рухатися по автомагістралі чи дорозі для автомобілів, за винятком пішохіднихдоріжок, місць стоянки і відпочинку .

       Виконання цих правил може зберегти Ваше життя та здоров`я!!!         

Порушення правил дорожнього руху: причини та відповідальність

https://ns-plus.com.ua/2019/05/12/porushennya-pravyl-dorozhnogo-ruhu-prychyny-ta-vidpovidalnist/

Правила дорожнього руху 

https://vodiy.ua/pdr/4/

Безпека на дорозі: корисні мультики і ігри, які вчать дітей Правилам Дорожнього Руху

https://dityvmisti.ua/blog/6926-bezpeka-na-dorozi-korysni-multyky-i-igry-iaki-vchat-ditei-pdr/  

Консультація для батьків на тему:"Батькам про правила дорожнього руху

https://www.youtube.com/watch?v=Etaku3zjbhw


велосипед

Презентація  

Urok-polytsyia-fynal_converted-1.mp4

Відеоурок "Поліція інформує"

Консультація для батьків і дітей Правила дорожнього руху.mp4

Консультація для дітей та батьків