Здоров'я та безпека

На базі інформаційної кампанії "Викресли булінг" Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні розроблено рекомендації про те, як зрозуміти, що дитина зазнає цькування, що робити, щоб запобігти цьому, як батьки можуть підтримати дитину. Детальніше за посиланням https://t.me/UAmonogram/9078  

Буллінг.docx

Січень — місяць обізнаності про рак шийки матки (РШМ). Тож протягом місяця говоритимемо про основне щодо РШМ, щоб кожна жінка знала як уберегтися від цієї недуги. Рак шийки матки (РШМ) — тип раку, який виникає внаслідок мутації епітеліальних клітин шийки матки. Усі жінки мають ризик розвитку РШМ, найчастіше даний тип онкології зустрічається в жінок старше 30 років. І це четверте за поширеністю онкологічне захворюванням серед жінок. Цей вид раку на ранніх стадіях часто має безсимптомний перебіг або ознаки можуть бути не очевидними. Пізніше, коли рак розвивається, жінка може помітити такі симптоми:

вагінальні кровотечі після статевого акту, між місячними або після менопаузи;

водянисті кров’янисті виділення з піхви, що можуть мати сильний та неприємний запах;

біль в ділянці малого таза;

біль під час статевого акту.

При більш серйозних стадіях хвороби можуть спостерігатися:

набряк ніг;

проблеми із сечовипусканням або випорожненням кишківника

кров у сечі.

Важливо: ці симптоми також можуть свідчити про якісь інші хворобливі стани здоров’я. Тому обов’язково зверніться до лікаря-гінеколога, якщо помітили якусь із цих ознак. Лише лікар може визначити причину цих симптомів.

На інфографіці — основні фактори ризику розвитку раку шийки матки. Але пам’ятайте, що наявність факторів ризику не означає, що ви обов’язково захворієте на рак, проте вони збільшують ймовірність виникнення хвороби. Тому важливо звернути увагу саме на ті фактори, які самостійно або з допомогою лікаря можна усунути.

Більше інформації на сайті ЦГЗ: https://bit.ly/3TIzQUZ


 В рамках загальнонаціональної інформаційної кампанії “Шануйся, піклуйся, вакцинуйся”, яка реалізується за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який впроваджує організація Пакт в Україні, фахівці Центрів контролю та профілактики хвороб у всіх областях проводять виїзні вакцинальні сесії до громад та роз’яснюють важливість щеплень, особливо для населення із групи ризику: старшим за 60 років, людям, які мають ослаблений імунітет чи супутні захворювання та перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби.

Вакцинація проти COVID-19 залишається єдиним ефективним методом підсилити імунітет та запобігти ускладненням під час хвороби. Щеплення проти COVID-19 безоплатні, вакцинуватися можна у пунктах щеплення чи в амбулаторії через запис у свого сімейного лікаря. Вакцини проти грипу доступні в аптеках кожної області.

 Бережіть себе та своє здоров’я! Вакцинуйтесь самі та подбайте про батьків!

#ШануйсяПіклуйсяВакцинуйся

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАХОДІВ ПРОФІЛАКТИКИ ГРИПУ ТА ІНШИХ ГРВІ У ДІТЕЙ 

Загальні заходи профілактики грипу та інших ГРВІ у дітей:

 1.Вдягайте дітей відповідно до погоди;

 2.Уникайте переохолодження, протягів, промокання ніг;

 3.Врегулюйте режим навчання та відпочинку, виділяйте достатньо часу на сон;

 4.До раціону харчування дітей додайте часник, цибулю, відвари калини та смородини;

 5.Регулярно проводьте вологе прибирання та провітрювання квартири чи кімнати у якій проживає дитина;

 6. При відвідуванні місць  великого скупчення людей користуйтеся марлевою пов’язкою (одноразова марлева пов’язка замінюється через 2 год, багаторазова – прасується кожні 2 год);

 7.Старайтеся не приймати гостей і самі не ходіть в гості;

 8.Тимчасово не відвідуйте заходи з великим скупченням людей (кінотеатри, дискотеки тощо);

 9.Обмежте користування громадським транспортом. 

 10.Якщо ви захворіли негайно зверніться до лікаря.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАХОДІВ ПРОФІЛАКТИКИ КОРОНАВІРУСУ