Стартап Dress X

Стартап Dress X — це онлайн-бутік, де продають одяг, який існує лише в електронному вигляді. До вбрання не можна доторкнутись, але його можна «одягнути» для виходу у соцмережі. Стартап належить двом українкам — Дарії Шаповаловій і Наталії Моденовій, пише Голос Америки.

Чому це корисно. Такий одяг не забруднює довкілля та не накопичується вдома.

Детальніше. Щоб «одягнути» цифровий одяг, потрібно зайти на сайт, обрати фасон і оплатити замовлення. Також необхідно завантажити свою фотографію. Важливо, щоб на світлині було хороше світло та покупця було добре. Після завантаження фотографії потрібно зачекати від одного до трьох днів, поки вбрання «готують» для вашого фото. Розробниці запевняють — одяг ідеально сяде на будь-яку фігуру будь-якого віку та статі. Серед одягу — багато суконь від українських дизайнерів. Частина з них існує лише у цифровій версії, а чистина і в реальності, але коштують останні набагато дорожче, ніж цифрові версії.

Діджитал-одяг — це нова філософія моди, кажуть засновниці стартапу. Дарія і Наталя. Вони були власницями кількох модних бутіків у Парижі та Лос-Анджелесі. Їхній новий стартап не потребує ні оренди приміщення, ні закупівлі самого одягу, ні жодних ресурсів на виробництво.

Цитата. «Ми зрозуміли, що контент є дуже важливим для людей і вони готові за нього платити. Коли почалася пандемія коронавірусу, я усвідомила, що працювати у традиційному роздрібному продажу не має жодного сенсу.Настав час запустити перший у світі магазин діджитал-одягу», — розповідає Дарія Шаповалова, співзасновниця стартапу Dress X.

Що ще варто знати про креативні модні новинки

  • «A new line for a new world»: Converse випустив гендерно-нейтральну колекцію одягу. Shapes — це нова лінія одягу, яка ігнорує гендерну приналежність і спрямована на те, щоб люди у ній почувались максимально зручно. Її розробив всесвітньо відомий бренд взуття Converse, дотримуючись головної ідеї — «Ви визначаєте одяг, а не одяг визначає вас».

  • Куртку з павутини створили у Японії. Створення такої куртки — більш екологічно, ніж виробництво нейлону і поліестеру на основі нафтопродуктів.

  • Компанія The North Face випустила сумку з перероблених наметів. Колекція стала колаборацією з британським дизайнером Крістофером Рейбьорном. Доступні три різні моделі в жовтих кольорах, кожна з них прикрашена принтом «RÆBURN / RECYCLED», який підкреслює політику бренду — екологічний підхід у виробництві. Вартість сумок від 80 до 135 фунтів стерлінгів (93-156 євро).

  • Створили футболку, яка розкладається за 3 місяці. Екологічну річ презентував стартап Vollebak. В основі одягу – деревина та водорості. Одяг здатен розкладатися у ґрунті або компостері протягом трьох місяців. В основі футболки – деревина з евкаліпта, бука та ялини. Вона ретельно перемелюється для того, щоб стати волокном. З останнього потім роблять пряжу, згодом – тканину. Після використання футболку можна закопати або покласти у компостер. У землі, збагаченій бактеріями, вона розкладеться за три місяці. Чим вища температура у довкіллі, тим більше у землі бактерій і грибів. Тому футболка розкладатиметься швидше. Що холодніше, то довше триватиме цей процес.

  • Zara планує повністю перейти на екологічні матеріали, які переробляються, до 2025 року. За планом, до 2025 року — бавовна і льон в колекціях Zara будуть органічними, а поліестер — переробленим. Нині у Zara є лінія Join Life, яка виробляється з екологічних матеріалів. Вона становить 20% від усього асортименту бренду. До 2020 року корпорація Inditex (власниця мережі крамниць Zara) відмовиться від пластикових пакетів у магазинах своїх брендів, а до 2023 року — від усіх одноразових пластикових предметів. Офіси та магазини компанії планують перейти на споживання енергії з відновлюваних джерел — до 2025 року її частка повинна бути не менше 80%.