Вітальне  слово

Бех Іван Дмитрович, 

співголова організаційного комітету,
доктор психологічних наук, професор, дійсний член Національної академії педагогічних наук України, директор Інституту проблем виховання НАПН України, м.Київ

Павелків Роман  Володимирович,

співголова організаційного комітету,
доктор психологічних наук, професор,
в.о.ректора Рівненського державного
гуманітарного університету,
м.Рівне

Шановні учасники

Всеукраїнської науково-практичної конференції

«Освіта і виховання в інформаційному суспільстві

в умовах воєнного та повоєнного часу»!

 

 Від імені ректорату, всього науково-педагогічного складу Рівненського державного гуманітарного університету мені приємно вітати вас із відкриттям щорічної конференції, яка проводиться з нагоди святкування Дня науки та відзначення Дня Європи.

Це вже стало традиційним, що професорсько-викладацький склад,  молоді науковці та здобувачі відповідних освітніх ступенів зі всієї України в кінці навчального року проводять наукову конференцію для обговорення сучасних  проблем освіти і виховання учнівської та студентської молоді в умовах воєнного та повоєнного часу.

У своєму вступному слові я хочу привернути увагу присутніх до актуальних питань розвитку, удосконалення, модернізації сучасної системи освіти в епоху цифрових технологій та інформаційних впливів. Тому особливої уваги потребує врахування вищезазначених процесів у професійній підготовці майбутніх педагогів із врахуванням умов воєнного стану та повоєнного періоду для досягнення успіхів у їх майбутній роботі у світлі вимог до сучасної організації освітнього процесу у відповідних закладах освіти.

Від того, наскільки ефективно будуть впроваджуватися сучасні технології в освіті і вихованні, залежить рівень професійної підготовки сучасного вчителя та авторитет держави в цілому. Тому сучасний етап розвитку освіти та науки України, як ніколи раніше, потребує рішучого підвищення результативності науково-дослідної роботи вчених та майбутніх педагогів, яка обов’язково повинна бути пов’язана з актуальними практичними проблемами освіти і виховання.

Наукова робота професорсько-викладацького складу та здобувачів усіх рівнів освіти є невід’ємною складовою частиною наукової діяльності Рівненського державного гуманітарного університету. Це правильно і дуже добре. Адже саме талановиті молоді науковці мають сказати своє вагоме слово в розв’язанні багатьох проблем і завдань, пов’язаних з реформаційними процесами в системі освіти та збереження національної ідентичності підростаючого покоління. Цього року до оргкомітету надійшла значна частина наукових доповідей, в яких ви звертаєте увагу на найбільш гострі проблеми сучасної науки. Усі вони презентуються у збірці тез доповідей учасників конференції. Ми з повагою і гордістю ставимося до наших авторів, до вас, друзі. Всі ви є наполегливими ентузіастами, не байдужими до гострих проблем сьогодення, відданими науковому пошуку, а це – запорука якісної та плідної як наукової, так і подальшої практичної діяльності в сфері освіти. Сподіваюся, що сьогоднішня конференція сприятиме формуванню і вдосконаленню наукової думки, виробленню нових концептуальних підходів у справі трансформації освітнього процесу в умовах воєнного та повоєнного стану в Україні.

Упевнений, що на конференції прозвучить велика кількість цікавих та оригінальних доповідей, і ми почуємо нові імена молодих талантів, яким завдяки наполегливій праці, накопиченим знанням і прагненню до самовдосконалення вдасться приєднатися до спільноти видатних науковців у сфері освіти і виховання. Бажаю вам приємного та результативного наукового спілкування на цьому заході, творчих вам успіхів, здоров’я, миру і добра!

  

Роман ПАВЕЛКІВ