Jaunumu arhīvs

     

2022./2023. M.G.

Instrumentālās mūzikas koncerts 2023

  2023. gada 10. maijā skolā notika mūzikas novirziena klašu skolēnu sagatavots instrumentālās mūzikas koncerts. Instrumentālā mūzika ir viens no mūzikas izpausmes veidiem. Koncertā skanēja instrumentālā mūzika no klasikas līdz džezam. Savu instrumentālās mūzikas izpildītāju pieredzi demonstrēja 1.-9. klases skolēni, spēlējot gan individuāli, gan mūzikas kolektīvos. Koncertā skanēja klavieru, akordeona, saksofona un sintezatora solo. Kolektīvo muzicēšanu pārstāvēja klavieru un akordeona dueti,  ģitāristu ansamblis, akordeonistu ansamblis, instrumentālā grupa un pūšamo instrumentu ansamblis.

Ņirgāšanās izplatības mazināšana izglītības iestādēs

  2022./2023. mācību gadā Rēzeknes 5. pamatskolas atbalsta personāls (psihologs, sociālais pedagogs) ir iesaistījušies projektā “Ņirgāšanās izplatības mazināšana izglītības iestādēs”, kura ietvaros tika īstenotas sekojošas aktivitātes:

- Emociju atpazīšana, nosaukšana, kontrole;

- Nomierināšanās un savaldīšanās tehniku apguve konfliktu risināšanā;

- Draudzēšanās prasmes.

- Klases mikroklimats;

- Klases saliedēšana (trenings);

Atšķirību un citādā pieņemšana.

   Atbalsta personāls turpinās sadarbību ar klašu audzinātājiem ņirgāšanās prevencijai un skolēnu sociāli emocionālo prasmju attīstīšanai, piedāvājot dažādas izglītojošās un psihokorektīvās aktivitātes.

Skolotāju un skolēnu delegācijas brauciens uz Čenstohovu

  No 22. līdz 25. martam skolas direktore Vija Poikāne, skolotājas Iveta Kepule, Nataļja Panova un 9. klases skolēni Mareks Gusāns un Edgars Reinis Slavinskis viesojās Čenstohovas pilsētas pamatskolā Nr. 50 (Polija).

   Skolotāji un skolēni piedalījās dažādās aktivitātēs gan prezentējot Latviju,  Rēzekni un savu skolu, gan piedaloties mācību stundās (poļu valoda, franču valoda, angļu valoda, mūzika, dejas u.c.)Pēc nodarbībām skolā tika apmeklēta slavenā Čenstohovas bazilika Jasna Gora un senās pilsdrupas netālu no Čenstohovas.

  Šajā braucienā mēs iepazināmies ar Polijas un Čenstohovas vēsturi, kultūru, tradīcijām, izglītības sistēmu un vienojāmies par jomām, kurās mūsu skolu skolēni un pedagogi turpmāk sadarbosies.

   Liels paldies par atbalstu brauciena norisē Rēzeknes Valstspilsētas pašvaldībai un Marinai Sokolovai.

   Ar nepacietību gaidām Polijas draugu delegāciju savā skolā.

Līvi mūžam dzīvi!

Ar šādu moto 30. marta vakarā Rēzeknes 5. pamatskolā izskanēja par sirsnīgu skolas tradīciju kļuvušie koru kari. Šogad pēc skolēnu pašpārvaldes prezidenta Mareka Gusāna iniciatīvas klases ar mūzikas novirzienu tika aicinātas izvēlēties kādu dziesmu no rokgrupas „Līvi” repertuāra. 

Skaļu klausītāju ovāciju pavadībā, skanot dziesmas „Dzelzsgriezējs” ritmiem, zālē ieradās visīstākie „Līvi”, bet grupas leģendārais mākslinieks Aivars Brīze, kura tēlā iemiesojās skolēnu pašpārvaldes prezidents Mareks, vakara gaitā ne tikai atraktīvi pieteica uzstāšanās secību, bet arī atgādināja dažādus faktus no rokgrupas gandrīz 50 gadus garās vēstures. Izskanēja tādi grupas hīti kā „Zīlīte”, „Aprīļa pilieni”, ”Zelta sirds”, „Laika dziesmiņa”, „Meitene zeltene”, „Tikai tā”, „Viva”, „Vecais, mums ir laimējies” un „Latvietis”. 

Pasākuma saviļņojošākais brīdis bija tad, kad noslēgumā kopdziesmā „Dzimtā valoda” vienojās lielais 200 skolēnu koris kopā ar mūziķiem un Ingu Urtāni - Baranovsku. Skatītāji ar ovācijām prasīja dziesmas atkārtojumu, un tas bija nepārprotams vēstījums:

Līvi mūžam dzīvi! 

Izglītojošie pasākumi par bērnu traumatisma profilaksi

Laikā no 20. februāra līdz 3. martam notika nodarbības Rēzeknes 5.pamatskolas bērniem, t.i., 1. — 9. klases skolēniem.

Nodarbības mērķis: izglītot pamatskolas 1. — 9. klases skolēnus par drošību, biežākajiem traumatisma veidiem, traumu gūšanas apstākļiem un veicamajiem profilakses pasākumiem, tādējādi veicinot bērnu traumatisma prevenciju Latvijā. 

Nodarbībā ietvertie traumu veidi: termiskie apdegumi, ceļu satiksmes negadījumi, batuti, dzīvnieku kodumi, kritieni, pie/uz ūdens. 

Nodarbības formāts: klātiene 

Nodarbības norises vieta: Rēzeknes 5. pamatskola 

Nodarbības ilgums: 40 minūtes

Ukrainas varoņus godinot

   24. februāra rītā, atbalstot valsts augstāko amatpersonu aicinājumu, arī mēs, Rēzeknes 5. pamatskolas saime, atlicinājām laiku, lai kopā uz mirkli pārtrauktu ikdienas gaitas, lai pieminētu un godinātu Ukrainas tautas upurus. 

1.-3. klašu skolēni no pašu izgatavotiem karodziņiem izveidoja Ukrainas zili dzeltenā karoga atveidojumu, kuru lielākie skolēni ietvēra svecīšu izgaismotā sirds veidolā. Skolēni ieklausījās skolotājas Daigas emocionālajā stāstījumā par kara pirmajām dienām Ukrainā, kas arī viņas ģimenei lika doties bēgļu gaitās. Pēc direktores Vijas Poikānes aicinājuma vienojāmies kopīgā klusuma brīdī.

2022./2023. m.g. izglītības iestāžu sacensības

   II vieta Rēzeknes pilsētas un Rēzeknes novada 2022./2023. m.g. izglītības iestāžu sacensībās " Jauno basketbolistu kauss" 2011.-2012. g.dz.

Skolas komandu pārstāvēja: Roberts Stirāns, Žanis Muhins, Ņikita Dzenis, Kristens Zeps, Aleksejs Razumejevs, Pāvels Miņins un Braens Arikāns.

Saņemta Ata Kronvalda fonda balva

    24. augustā Rīgas pils Svētku zālē notika Ata Kronvalda fonda organizētā balvas pasniegšanas ceremonija, kurā tika pasniegta Ceļojošā balva „Lielā pūce” un „Mazā pūce” par ievērojamu ieguldījumu talantīgo skolēnu izglītošanā un skolēnu zinātniskās darbības vadīšanā.

2021./2022.mācību gada reitingā mazo skolu grupā ir:

Sportiskā Tēva diena

    Jau trīspadsmito gadu septembra otrajā svētdienā Latvijā tiek atzīmēta Tēva diena. Šīs dienas nozīmīgākais devums ir atgādināt un uzsvērt tēva lomu ģimenē, bet Rēzeknes 5. pamatskolā jau vairāku gadu garumā ir izveidojusies skaista tradīcija- gaidot Tēva dienu, aicināt uz kopīgu sporta pēcpusdienu sākumskolēnu ģimenes. 

   9. septembra vakarpusē sportiskais azarts piepildīja piepūšamo futbola halli pie skolas. Pēc direktores Vijas Poikānes uzmundrinošajiem ievadvārdiem bērni kopā ar tētiem, brāļiem vai krusttēviem iesaistījās jautrās aktivitātēs: „Pikošanās”, „Mīnu lauks”, „Riču raču”, „Pionierbols”, „Nosargā bumbu”!” un citās. Protams- svarīgi bija uzvarēt, bet lielākais ieguvums ikvienam- kopā pavadītais laiks, atkalsatikšanās neformālā gaisotnē un pārliecība, ko varēja izlasīt ikviena bērna sejā: „Mans tētis var visu!”

   Paldies ikvienam tētim, brālim, krusttēvam un vectēvam par iesaistīšanos, paldies mammām, māsām un brāļiem par līdzjušanu!

   Paldies klases audzinātājām par skolas tradīcijas- Sportiskā Tēva diena- saglabāšanu un popularizēšanu!

   Paldies Denisam Smirnovam par muzikālā fona nodrošināšanu! 

 Paldies sporta skolotājai Anitai Gudrenikai un 9. klases brīvprātīgajiem palīgiem par pasākuma organizēšanu un vadīšanu! 

Tevu_diena_2022.mp4

Rēzeknes 5. vidusskolai – 55

Darbs un mīlestība - tāds varētu būt Rēzeknes 5. vidusskolas jubilejas pasākuma moto.

Svētku reizē tika izšķirstīta vidusskolas 55 gadu pastāvēšanas vēsture, izmantojot skolotāju atmiņas. Šie gadu desmiti bija patiešām piepildīti, lai no pirmsākumiem 1967. gadā, kad skola tika dibināta, ar neatlaidīgu skolotāju darbu, ar skolēnu centību, aktivitāti un neatlaidību, ar vecāku iesaisti un līdzdalību Rēzeknes 5. vidusskola iegūtu savu vietu valsts skolu vidū, vairāk nekā desmit gadus uzrādot nemainīgi augstus rezultātus centralizētajos eksāmenos, gūstot panākumus mācību priekšmetu olimpiādēs un konkursos, piedaloties Dziesmu un deju svētkos, veidojot un popularizējot skolas tradīcijas.

Diemžēl šis pasākums bija pēdējā vidusskolas jubileja, jo, apmetusi grandiozu loku, skola atgriežas gandrīz pirmsākumos. Nu jau kā Rēzeknes 5. pamatskolai tai būs jāizcīna sava vieta Rēzeknes izglītības sistēmā.

Taču svētku reizē pilsētas Izglītības pārvaldes pārstāvji sumināja daudzus skolas pedagogus par sasniegumiem profesionālajā jomā, bet skolas direktore pateicās katram skolas darbiniekam par viņa uzticību Rēzeknes 5. vidusskolai.

2021./2022. M.G.

Mācību gada noslēguma līnija


31. maijā skolas laukumā uz svinīgo mācību gada noslēguma līniju pulcējās visa skolas saime, lai atskatītos uz paveikto. Lai arī populārajā dziesmā dzied, ka „cāļus skaita rudenī”, ar to metaforiski domājot, ka tieši rudens ir atskaites punkts ražas novākšanai, skolā ir citādi- pēc garajiem 9 skolas mēnešiem pēdējā skolas dienā tika godināti čaklākie skolēni, kuri saņēma pateicības par sasniegumiem mācībās, iesaistīšanos skolas pašdarbības kolektīvos un sporta sacensībās, kā arī īpaši čaklu grāmatu lasīšanu un brīvprātīgo darbu.

Pasākumu ar priekšnesumiem kuplināja 2. kl. tautas deju kolektīvs un popgrupa „Pepijas”, bet noslēgumā skolas pagalmu piepildīja bērnu priecīgās gaviles un krāsaini ziepju burbuļi.

          Lai vasaras brīvlaikā katram ir kāds negaidīts atklājums, brīnišķīgs piedzīvojums un nemainīgi labs noskaņojums!

Starptautiskajā Ģimenes dienā 15. maijā Rēzeknes pilsētas ziemeļu rajonu pieskandināja skanīgas bērnu balsis, skanēja  mūzikas instrumentu skaņas un tautas deju soļi, jo ikviens pilsētas iedzīvotājs tika aicināts uz Rēzeknes 5. vidusskolas kolektīvu koncertu.

Šis pasākums pulcināja diezgan daudz skatītāju, un, neskatoties uz vēso laiku, gaisā virmoja svētku noskaņa, kuru radīt palīdzēja daudzie pašdarbības kolektīvi: 2.-4. klašu koris (diriģ. I. Džigune un I. Arbidāne), zēnu koris (diriģ. I. Skrule), meiteņu koris (diriģ, I. Kepule),1. kl.deju kolektīvs (vad. I. Krievāne), 2. kl.un 7.-9. kl. deju kolektīvs (vad. I. Peļņa), popgrupas „Šurumburums” un „Pepijas” (vad. I. Urtāne-Baranovska), akordeonistu ansamblis (vad. V. Poikāne), 6. kl. instrumentālā grupa (vad. I. Kepule), jaunie pianisti Beatrise Baranovska un Markuss Svelpe, ģitāristu ansamblis, VIA „Tonikas trijstūris”, VIA „Pēdējais izlaidums”, pūtēju orķestris (kolekt. vad. D. Smirnovs).

Pateicamies ikvienam koncerta skatītājam un klausītājam svētku laukumā, parkā, iespējams-  arī pie atvērtiem logiem! Lai ikvienā ģimenē netrūkst mīlestības, cieņas, saticības un izpalīdzības! 

  Piens un augļi - mūsu draugi!

   Marta mēnesī 1. - 2.klasēm norisinājās pasākums „Piens un augļi-mūsu draugi!”

   Pasākumu ievadīja skolēnu sagatavotās dziesmas, kurās tika slavināti dažādi augļi un dārzeņi.

   Lai darbošanās būtu interesantāka, skolēni tika sadalīti grupās, kuras veica dažādus uzdevumus. Skolotāja Inese ar prezentācijas palīdzību izstāstīja veselīga uztura pamatprincipus, un iegūtās zināšanas noderēja rotaļā „Veselīgs vai neveselīgs?” 

   Nākamajās aktivitātēs skolēni salika un līmēja no mozaīkas gabaliņiem dažādus augļus un dārzeņus, no burtiem veidoja vārdus. Katra grupa savu darbu lika pie darba sienas un varēja salīdzināt.

   Noslēgumā skolēni veidoja savu veselīgo ēdienkarti vienai nedēļai. Katra grupa varēja vērtēt un izteikt savu viedokli par citu grupu darbu.

   Pasākums noslēdzās ar jautru dziesmu par burkāniem, katrs skolēns balvā saņēma pa lielam, sarkanam ābolam, bet visus pasākuma dalībniekus vienoja apņemšanās arī turpmāk lielāku uzmanību pievērst veselīgo augļu un dārzeņu lietošanai savā uzturā.

Pasākumu vadīja Ingrīda D. un Inese J.

Koncertlekcija „Sprādziens mūzikā” Rēzeknes 5. vidusskolā

     Pēc pēdējo divu mācību gadu pasākumiem galvenokārt digitālā formātā koncertlekciju „Sprādziens mūzikā” (SIA „Framest Music”) Rēzeknes 5. vidusskolas 1. - 4. klašu skolēni gaidīja ar īpašu nepacietību. Arī tāpēc, ka tika apsolīts - šis pasākums nebūs lekcija tradicionālā formātā, bet varēs arī dejot.

   Atraktīvais koncertlekcijas vadītājs mūziķis Mikus Abaroniņš darbojās kā īsts multimākslinieks: demonstrējot prezentāciju, īsumā iepazīstināja skolēnus ar mūzikas attīstību 100 gadu laika posmā (1920. - 2020. gads), pastāstot par džezu, blūzu, svingu, rokenrolu, disko, popmūziku un mūsdienu ritmiem; spēlēja ģitāru un dziedāja, kā arī vienlaicīgi spēja noturēt skolēnu interesi un uzmanību.

   Koncertlekcijas īpašo gaisotni radīja iespēja ļauties deju ritmiem, ko skolēni arī ļoti aktīvi izmantoja.

   Pēc pasākuma bērni atzina, ka tas bija ļoti jauks notikums, un izteica cerību, ka nākamajā semestrī atkal ko līdzīgu piedzīvosim.

Ruta Geidāne, Rēzeknes 5. vidusskola

Piepūšamās futbola halles atklāšana Rēzeknes 5. vidusskolas stadionā

2022. gada 4. februārī visa pasaules uzmanība bija pievērsta Pekinai, jo tieši tur tika atklātas Ziemas olimpiskās spēles.

Taču ne mazāk svarīgs notikums norisinājās Rēzeknes 5. vidusskolas stadionā, kur tika  atklāta piepūšamā futbola halle, kas tapa kā veiksmīgi realizēts Rēzeknes valstspilsētas  pašvaldības un Latvijas Futbola federācijas sadarbības projekts.

Pasākumā piedalījās visu halles tapšanā iesaistīto pušu pārstāvji, izskanēja pateicības vārdi, laba vēlējumi un apsveikuma runas.

Pasākuma nozīmīgākais brīdis — sarkanās lentītes pārgriešana — tika uzticēts pilsētas domes priekšsēdētājam A.Bartaševičam, Latvijas Futbola federācijas priekšsēdētājam V. Ļašenko un Rēzeknes 5. vidusskolas direktorei V.Poikānei.

Saņemot simbolisko halles atslēgu, skolas direktore Vija Poikāne uzsvēra tos ieguvumus, kurus sajutīs arī mūsu skolas skolēni: līdz ar sporta halles uzcelšanu ir sakārtota un labiekārtota sporta laukuma teritorija, paredzot jaunas iespējas dažādu sporta veidu cienītājiem; arī mūsu skolas skolēni sporta stundu nodarbībām varēs izmantot jauno zāli, bet jaunās iespējas, cerams, rosinās jauniešus veltīt vairāk laika sportiskām aktivitātēm arī ārpus obligātajām sporta stundām. Direktore izteica cerību, ka jaunā halle būs vieta, kur trenēsies un pēc vairākiem gadiem izaugs augsta līmeņa futbolisti, kuri kaldinās uzvaras un sasniegs sportiskas virsotnes un olimpiskos rekordus.

Latgaliešu rakstu valoda Rēzeknes 5. vidusskolā 2021./2022. m.g.

Latgaliesu_val.pdf

Projekta aktivitāšu foto

Projekta aktivitāšu video

Veltījums mūsu absolventiem 2022. gadā!

Absolventi_2022

Katrā no mums ir nots. Un visa pasaule ir milzīga partitūra. Katram no mums ir pa notij, bet mūzikai ar vienu noti ir par maz. Lielākā daļa no mums meklē iespēju skanēt, meklē savu akordu, savu dziesmu, savu simfoniju…un kas to lai zina, kuras pilsētas un skolas partitūrā katrs no mums šodien skanētu, ja pirms 40 gadiem Rēzeknes pilsētas Izglītības nodaļas vadītājs Jānis Laimonis Rožukalns un  Rēzeknes 5. vidusskolas  administrācija - direktors Francis Laurs un direktora vietniece Inta Vītola - lemtu savādāk.

Jā, mūsu skolas veiksmes stāsts par mūzikas novirzienu sākās ar varenu „Lai top” no „augšas”. To radīja skolēnu dziedātprieks apvienojumā ar skolotāju prasmi šo prieku pamanīt, sekmēt un attīstīt. Rēzeknes 5.vidusskolas 5.-8.klašu koris skolotājas Vilhelmīnas Uščas vadībā un 9.-11.klašu meiteņu koris skolotāja Rolanda Ankipāna vadībā 4.Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koru skatē ieguva 1.vietu. Šo koru ievērojamie sasniegumi kļuva par sākumu mūzikas novirzienam mūsu skolā.

1981./1982. m.g. 1.a klasē tika uzņemti 30 skolēni, kuri paralēli vispārizglītojošiem mācību priekšmetiem apguva solfedžo, klavierspēli un kora dziedāšanu. Darbu uzsāka jaunie mūzikas pedagogi Mārīte Opincāne un Ojārs Burmistrs.

Pamazām mūzikas novirziens „apauga” ar jauniem skolotājiem (1982.gadā darbu uzsāka Ieva Arbidāne, 1983.gadā Vija Poikāne, 1984.gadā Anita Jureviča (Lipkova), Ināra Zlidne (Skrule), 1985.gadā Ingrīda Džigune, 1987.gadā Inga Urtāne-Baranovska (Mazure), 1988.gadā Iveta Kepule, 1999.gadā Johanna Geikina) un dažādiem mūzikas instrumentiem (akordeona spēle, ģitāras spēle, vijoļspēle, pūšamo un sitamo instrumentu spēle).

Ināra Zlidne uzņēmās zēnu kora vadību, kurš jau 1995. gadā Skolēnu Dziesmu un deju svētku finālskatē kļuva par 1.pakāpes laureātu un 2000. gadā tika ierakstīts Latvijas radio kā viens no labākajiem zēnu koriem valstī.

A. Jureviča sāka vadīt 5.-8. klašu meiteņu kori, tad jaukto kori „Zīle”,  kurš 2000., 2005., 2010., 2015. gadā Skolēnu Dziesmu un deju svētku finālskatēs kļuva par 1. pakāpes laureātu.

Iveta Kepule uzņēmās 5.-9.klašu meiteņu kora vadību, kurš ir vairāku Dziesmu un deju svētku skatu laureāts, bet 2010. gadā pirmo reizi skolas vēsturē koru finālskatē ieguva Zelta godalgu.

1989.gadā tika izveidots akordeonistu ansamblis (vad. Vija Poikāne), kas ir koncertējis ne tikai Latvijā, bet arī Polijā, Dānijā, Norvēģijā, Lietuvā. Kolektīvs ir daudzkārtējs mūzikas konkursu DO RE MI, „No baroka līdz rokam” u.c. uzvarētājs.

1998.gadā 2.-4.klašu kora „Podziņas” vadību uzņēmās skolotājas Ieva Arbidāne un Ingrīda Džigune. Koris ir vairākkārtējs koru salidojuma „Tauriņu balsis” dalībnieks.

No  2001.gada skolā sākās popgrupu laikmets, jo mūsu skolotāja Inga Urtāne-Baranovska (slavenā dueta Inga un Normunds soliste) savas dziedāšanas un skatuves mākslinieces prasmes nodod četru skolas popgrupu dalībniekiem. Popgrupas „Pepijas” un Šurumburums” regulāri piedalās skolas un pilsētas pasākumos, 2015.gadā kolektīvi piedalījās muzikālā albūma ”Munai Latgolai” ierakstā.

2010.gadā skolā uzsāka darbību jaunais un talantīgais mūzikas pedagogs Deniss Smirnovs. Viņa vadībā atdzima pūtēju orķestris, kurš arī pūtēju orķestru skatēs gūst teicamus panākumus, ir vairākkārtējais 1.un 2.pakāpes laureāts.

Taču visus mūzikas novirziena pastāvēšanas gadus galveno vērību esam pievērsuši kora dziedāšanai, kas ir mūsu latviešu tautas viena no senākajām tradīcijām un lielākajām vērtībām. Kori ir mūsu darbības mērķis,  rezultāts un lepnums.

Sagaidot 40 gadu pastāvēšanas jubileju, skolas mūzikas kolektīvi aktīvi piedalās gan valsts nozīmes konkursos un skatēs, gan pilsētas kultūras notikumos un pasākumos, gan kopj skolas mūzikas tradīcijas. Milzīgu popularitāti ir ieguvuši „Koru kari”, kurus  organizējam no 2011.gada. Skolas „Koru karus” ar interesi vēro ne tikai skolēnu vecāki, arī pilsētas iedzīvotāji un viesi.

Diemžēl Covid-19 ierobežojumi neļauj organizēt svētku lielkoncertu un plašu svinēšanu, tādēļ šajā reizē aprobežosimies ar svētku nedēļu ”Mūzikai 40” un maziem koncertiem pa klašu grupām. Vecāki saņems Koncertu videoierakstus.

Svētku priekšvakarā mēs sakām lielu paldies visiem mūzikas skolotājiem, kas mūzikas novirziena 40 gadu darbības laikā strādāja 5. vidusskolā un ievadīja skolēnus skaņu pasaulē: Rolandam Ankipānam, Zinaīdai Tabūnei, Anitai Jurevičai, Johannai Geikinai, Mārītei Opincānei, Astrīdai Dreiblatei, Anatolijam Garančam, Aijai Grabustei, Ilgai Šarkovskai, Romānam Ivanovam, Jānim Pavlovskim, Tatjanai Krickai, Lienei Čibulei, Lolitai Kovaļenko un citiem.

Īpašu paldies un Rēzeknes valstspilsētas  Izglītības pārvaldes Atzinības rakstus par ieguldījumu skolēnu kultūras izpratnes un mākslinieciskās pašizpausmes veidošanā saņem šobrīd strādājošie mūzikas pedagogi: Iveta Kepule, Ieva Arbidāne, Ingrīda Džigune, Ināra Zlidne, Inda Urtāne-Baranovska un Deniss Smirnovs.

Droši vien skolas dibināšanas gadā zvaigznēs bija ierakstīts, ka mūzikai te būs skanēt  un katra mūsu, mūzikas skolotāja liktenī bija ierakstīts, ka ar savu noti, savu akordu mums būs jāveido Rēzeknes 5.vidusskolas harmonija.

Harmonija nebūtu tik krāšņa, ja mums līdzās neskanētu blakustoņi - mūsu mīļie skolēni, bez kuriem  iedomāties savu dzīvi nevaram. 40 gadu laikā klases ar padziļinātu mūzikas mācīšanu pabeidza vairāk nekā 1000 absolventu.

Paldies Jums, skolēni, paldies vecāki, par to, ka izvēlējāties savam bērnam mūzikas izglītības programmu.

Katram no mums ir  nots. Un sava Dziesma: uz darbu ejamā un draugu pulkā dziedamā, smejamā un raudamā, sauli norietam un uzlecam sveicamā, klusi dungojamā un skaņi kliedzamā. Latvieši vēl aizvien ir dziedātāju tauta.

Un mēs vienmēr meklēsim iespēju skanēt, veidot Rēzeknes 5. vidusskolas simfoniju krāsainu, aizraujošu, atpazīstamu un tautā iemīļotu.

Skatīt pasākuma Mūzikai-40 foto attēlu galerijā Rēzeknes 5. vidusskolas direktore un mūzikas skolotāja Vija Poikāne

CE_rezultati_2021.2022.png

VECĀKI PASĀKUMI

Labo darbu nedēļa

   3.B klase

Labo darbu nedēļas ietvaros 3.b klase nolēma iepriecināt un uzmundrināt Rēzeknes slimnīcas bērnu nodaļas mazos pacientus, piedaloties labdarības akcijā. Kopīgi piepildījām „drosmes kasti” slimnīcas pacientiem. „Drosmes kastes” mērķis ir atbalstīt un ar mazām dāvaniņām iepriecināt mazos pacientus, kam jāpārdzīvo sāpīgas procedūras un manipulācijas. Kā arī paši izveidojām „drosmes” medaļas, novēlot ikvienam slimnīcā nonākušajam pacientam ātrāk izveseļoties!

3.b klases audzinātāja
V.Baltuža

4.B klase

   „Labo darbu nedēļa” ir brīnišķīgs iemesls un instruments pamēģināt, ko nozīmē dot - ne tikai ņemt. Pat veiktie pētījumi pierāda, ka, darot labu otram, tiek uzlabota labā darba darītāja mentālā un fiziskā veselība.

   4.b klases skolēni izgatavoja pateicības kartītes un uzdāvināja tās skolas tehniskajiem darbiniekiem - apkopējām, sargiem, pavāriem, veselības un drošības speciālistiem - visiem tiem labajiem cilvēkiem, kurus ikdienā bieži vien nepamanām, bet bez kuriem skola nebūtu tāda, kāda tā ir.

   Arī tik mazs vārds „Paldies” var padarīt ikdienu gaišāku un darbu nozīmīgāku.

Biežāk teiksim „Paldies!”

4.b klases audzinātāja
Aija Babre

Ceļa sākums uz bibliotēku

Skolas tradīcija ir septembra mēnesī 1. klašu skolēnus iepazīstināt ar bibliotēku. Arī šogad audzinātāju vadībā skolēni ieradās mūsu gaismas kabinetā. 6. a klases skolēni A. Čiževska, K. Zeps, E. Kurakins, A. Grebeža, I. Krievāne bija sagatavojuši nelielu I. Zanderes dzejas lasījumu uzvedumu. 1. a klase visus aktieru sniegumus pavadīja ar skaļiem aplausiem. Bērniem patika klausīties. 

Skolēniem interesi izraisīja bibliotēkas lielākā grāmata, jo to vajadzēja pacilāt ikkatram, ļoti patika vismazākā grāmata. Arī to katrs paturēja rokā, centās kaut ko izlasīt. Vienaldzīgas palika visvecākās grāmatas. 

Pa grupiņām bērniem vajadzēja salikt no dotajiem burtiem 1 vārdu. Tas bija problemātiski, toties patiesu prieku radīja iespēja pašiem izvēlēties un uz mājām paņemt lasīšanai kādu daiļliteratūras izdevumu. Grāmatas gandrīz lidoja pa gaisu, tik radoša atmosfēra valdīja bibliotēkā. 

   Skolēni bija pārsteigti, ka tik daudz grāmatu atrodas vienā telpā. 

   Man lielākā vēlme ir, lai bērni patiešām iemācās labi lasīt, nāk uz bibliotēku un prieku rod lasītprasmē. 

Bibliotekāre B. Trimalniece

100 dienas skolā

      09.20.2023. mūsu skolu pieskandināja 1. klašu skolēnu dziesmas, dejas un smiekli. Brašie pirmklasnieki svinēja savas pirmās 100 dienas skolā.

   Mazie skolnieki droši un pārliecinoši sagaidīja savus viesus, skolotājus un direktori ar svinīgu uzrunu. 1. a klases skolēni, Burtiņš un Zilbīte iepriecināja skatītājus ar „Pasaku par burtiņiem” un jautro dziesmu „Alfabēts”. 1. b klases audzēknes skandināja dzejoļus un visus pārsteidza ar humora pilno ludziņu „Mazā skolotāja”. Savukārt, 1. c klases prātnieki noskaidroja visu par cipariem no 1 līdz 10.

   Ar sirsnīgiem sveicieniem visu 1. klašu saimi sveica skolas direktore Vija Poikāne, pasniedzot pirmklasniekiem saldumus un dāvanas.

   Arī turpmāk mūs visus vienos dziesma, deja un draudzība! Paldies vecākiem par atsaucību pasākuma organizēšanā, par krāšņo radošo darbu izstādi.

Pirmo klašu audzinātājas:
I. Krievāne, I. Gabrusāne, R. Ogriņa


Akcija „Eiropas medus brokastis”
1.-3. klasēm

   19. janvārī Rēzeknes 5. pamatskolā viesojās Latvijas Biškopības biedrības pārstāvis akcijas “Eiropas medus brokastis” ietvaros.

   Nodarbības sākumā biškopis Guntars rādīja video par bišu dzīvi. Pēc tam stāstīja par bitēm, medu, bišu nozīmi apputeksnēšanā un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā. Nodarbības laikā skolēniem bija iespēja ietērpties biškopja aizsargkostīmā un saprast, ka būt par biškopi nav tikai skaists, bet arī ļoti grūts darbs.

   Pēc nodarbības skolēniem medu nodegustēja un saņēma izglītojošus bukletiņus par veselīgo našķi.

Medus

Ziemassvētku pārsteigumi no Čenstohovas

9.decembrī skolā uzņēmām delegāciju no sadraudzības skolas Čenstohovā (Polija). 

200 skolēni saņēma Ziemassvētku dāvanas par teicamām sekmēm mācībās,sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs, konkursos un aktīvu piedalīšanos skolas pasākumos.   

„SĀC DIENU AR LASĪŠANU SKOLĀ
UN BEIDZ DIENU AR LASĪŠANU MĀJĀS!”

   Lai rosinātu skolēnus lasīt, no 28. novembra līdz 2. decembrim 2. – 3. klašu skolēni piedalījās lasīšanas izaicinājuma pasākumā „SĀC DIENU AR LASĪŠANU SKOLĀ UN PABEIDZ DIENU AR LASĪŠANU MĀJĀS!”

   Vienas nedēļas garumā, vienā noteiktā laikā, katru dienu 2. - 3. klašu skolēni lasīja katrs savu izvēlēto grāmatu 15 – 20 minūtes.

   Katru vakaru, vienā noteiktā laikā, bērni turpināja lasīt savu izvēlēto grāmatiņu mājās.

Latgaliešu rakstu valoda un novadmācība skolā

Novadmācības stundas notiek 1. – 4. klasēs. Mazie bērni sāk apjaust, kurā novadā dzīvo, kas ir mūsu pilsēta, Rēzeknes novads, Latgale. Ar teiku palīdzību viņi ir iepazinuši Rāznas ezeru, Lielo Liepu kalnu, Rēzeknes pilskalnu. Skolēni ir dzirdējuši, ka vecvecāki reizēm runā nedaudz nesaprotamāk kā viņi paši, tāpēc skolā sāk apjaust, ka Latgales novadā atšķiras valoda. Reizēm tas viņiem ir pārsteigums, reizēm ir skaidrojums, ka tā runā mājās. 

Bet mums ir arī latgaliešu rakstu valodas mācība

Paguojušijā muoceibu godā mēs ar 8. klašu školānim pamatšķolys pūsmā īsuokam muoceitīs latagalīšu volūdu. Šūgod tū turpinojom.

Eistineibā as ngrybu saceit, ka īsuokom. Tys ir turpynuojums myusu dzymtois pastuovušajai volūdai pyrms daudzim godsymtym. Mēs dzeivojom šudiņ, 21. godsymtā, bet nivīns nu myusim nav radīs nu grīķu mitoloģejis haosa. Ir vacoikī, vacvacoikī un tai daudzys, daudzys paaudzis atpakaļ.

Tagad ir Dvieseļdīnas, kopūs nūteik sveceišu vokori. Mes aizejom uz turīni, sakūpjam nūkrytušos lopys un runojom sovā storpā par ikdīnys problemom, prīkim un, prūtams, dorbu. Mes grybom vysim sovim meilīm aizguojiejim pastuosteit par sevi, sovu ģimeni. Un tod rūdās jautuojums, voi mes runojom babeņis un dzedeņa volūdā? Voi mes tīšom naasom puorruovuši kaidu ļūti svareigu sovas dzymtas saikni? Kuopiec mes daudzi vairs narunojom latgaliski?

Tuopiec myusu, 9. klašu 10 školānu, uzdavums ir atjaunuot sovys saknis, īzamuoceit laseit un runoit latgaliski. Prīks par jaunīšim, kuri cenšas, kurim izadūd, kuri apsazynojās, ka nuok nu tuos burveigos zylūs azaru zemis, kurā runoij latgaliski.

Viesturiskajā 1918. goda kongresā Latgale tyka pivīnuota Latvejai. Ja nabyutu myusu zemeitis, Latveja palyktu kai ar atvārtu krokodila muti. Tagad Latvejai ir skaista kontūra. Prīcoisimēs par tū!

Školā ir izvītuoti plakāti ar uzrokstu “Runuosim latgaliski!” Piec tam maiņāsim cytus uzrokstus. Arī ģimenois runoisim latgaliski! Nazakautrēsimēs nu sovys paguotnis! Lai atdzymst myusu babeņu un dzedeņu skaistuo volūda! Lai aizejūt uz kapeņim, vysi varātu parunout myusu mīlūs, kluot vairs naasūšūs cylvāku volūdā! Lai volūdai ir nuokūtne, lai tei skan školā, ģimenī tautā!

Sagatavoja: Biruta Trimalniece

Sadarbība – viens no priekšnosacījumiem, lai nodrošinātu bērna kvalitatīvu pāreju no pirmsskolas izglītības posma uz sākumskolu

24. novembrī Rēzeknes 5. pamatskolā notika sadarbības pasākums, kur audzinātājas no PII “Varavīksne”, “Māriņa”, „Bitīte” un „Vinnijs Pūks” vēroja stundas 1. a klasē (skolotājs I.Krievāne, A.Gudrenika) un 1. c klasē (skolotāja R.Ogriņa). 

Pēc stundām skolotājas, audzinātājas un sākumskolas MK vadītāja apsprieda aktuālākos jautājumus par sadarbību starp skolu un pirmskolas izglītības iestādēm.

Mārtiņdienas lustes 1. - 3.klasē

Kas tur dīc, kas tur rīb
Ap to mūsu istabiņu?
Mārtiņš gaili dancī veda,
Ap istabu tekādams.

10. novembrī tiek svinēta Mārtiņdiena. Kopš seniem laikiem to uzskata par rudens beigām un ziemas sākumu.

Mārtiņdienas nedāļā katra klase taisīja GAILI dažādās tehnikās. Tad tika veidota Gaiļu izstāde.

Mārtiņdiena arī šogad skolā tika svinēta, ievērojot skolas veidotās tradīcijas – masku gājienu, dziesmu dziedāšanu un rotaļās iešanu.

Neiztika arī bez Gaiļu cīņām, Katrā klasē bija noskaidrots stiprākais gailis. Zālē sacentās Gaiļi starp klašu grupām.

Noslēdzās Mārtiņdienas pasākums ar disenīti, kur izskanēja bērniem mīļākās dziesmas.

Sākumskolas skolotājas

Martindiena_rakstam

KARJERAS NEDĒĻA RĒZEKNES 5. PAMATSKOLĀ

   Karjeras nedēļas ietvaros skolā tika rīkots konkurss „Nosaki savas klases superspējas”, kur paralēlklases nedēļas garumā sacentās savā starpā, pielietojot dažādas prasmes un spējas, pielaikojot dažādas profesijas.

   Konkursa mērķis: veicināt interesi skolēnu vidū par karjeras un profesijas jautājumiem, pārbaudīt prasmes un spējas, veidot pozitīvu klases tēlu.

Konkursa noslēgumā klases saņēma diplomus ar šādām nominācijām:

1.A VISĀTRĀKĀ KLASE
1.B VISDRAUDZĪGĀKĀ KLASE
1.C VISIZPALĪDZĪGĀKĀ KLASE

2.A VISKREATĪVĀKĀ KLASE
2.B VISDROSMĪGĀKĀ KLASE

3.A VISSASKANĪGĀKĀ KLASE
3.B VISERUDĪTĀKĀ KLASE

4.A VISSALIEDĒTĀKĀ KLASE
4.B VISAKTĪVĀKĀ KLASE

5.A VISMŪZIKĀLĀ KLASE
5.B VISKLUSĀKĀ KLASE

6.A VISJAUTRĀKĀ KLASE
6.B VISUZSTĀJĪGĀKĀ KLASE

7.A VISJAUTRĀKĀ KLASE
7.B VISKOMUNIKABLĀKĀ KLASE

8.A VISSZINOŠĀKĀ KLASE
8.B VISKREATĪVĀKĀ KLASE

9.A VISORGANIZĒTĀKĀ KLASE
9.B VISPATRIOTISKĀKĀ KLASE

Īsts prieks darboties ar talantīgiem skolēniem!

Mēs lasījām dzeju un kastaņus…

    Jau vairāk kā 50 gadus septembris Latvijā vienmēr ir bijis Dzejas dienu mēnesis, kad ar pirmajām rudens lapām dzejas lasījumi pieskandina skolas, pilsētas un parkus. Rodas sajūta, ka tieši dzejas lasīšana kā viena no skaistākajām tradīcijām katru mūsu rudeni padara īpašu.

   Šogad Rēzeknes pilsētas 2. bibliotēkas - CB filiāles vecākās bibliotekāres Sanita Aļberhta un Vija Kasparenoka saulainā 15. septembra dienā tikās ar Rēzeknes 5. vidusskolas 4.b klases skolēniem pasākumā “Mēs lasījām dzeju un kastaņus”.

   Pasākums sākās ar to, ka katram skolēnam tika iedots kastanis, ko ielikt kabatā, jo pastāv ticējums, ka kastanis neitralizējot slikto enerģiju un piesaistot pozitīvo. Šajā trauksmainajā laikā tas ir īpaši svarīgi. 

   Skolēni uzmanīgi klausījās stāstījumu par Dzejas dienu tradīcijām, tad katrs pasākuma dalībnieks nolasīja dzejolīti, kurš bija uzrakstīts uz krāsaina papīra kļavu lapas formā.  

   Pēc skaļās un aizrautīgās lasīšanas bērni aktīvi iesaistījās diskusijā par dzejoļu saturu un galvenajiem tēliem, mēģināja iztēloties to, ko mums vēlējies pateikt dzejas rindu autors. 

   Pasākuma nobeigumā uz ietves skolas priekšā ar krāsainiem krītiņiem tika rakstītas gan dzejas rindas, gan zīmēti dzejoļu galvenie tēli. 

   Lai mums visiem lasītprieks neapsīkst, bet aug arvien lielāks!

Aelita Andrejeva, Sanita Aļberhta, Vija Kasparenoka


I.am.I” – Es esmu es, esmu daļa no pasaules 

Rēzeknes 5. vidusskolā 2021. gada jūnija mēnesī tika īstenots biedrības „IN-LAAT” organizētais piecu dienu aktivitāšu projekts I.am.I”. Projekta mērķis - veicināt jauniešu personības izaugsmi, spēju un talantu apzināšanu, veiksmīgas personiskās dzīves veidošanu, jauniešu kompetenču pilnveidošanu,  personīgo mērķu apzināšanu un sasniegšanu. Projekta uzdevums bija palielināt jauniešu motivāciju turpināt formālo izglītību un veicināt viņu aktīvu līdzdalību sabiedrības procesos. Projekta ietvaros piedalījās 20 jaunieši no 7. līdz 9. klasei.

Projekta rezultātā mērķa grupas jaunieši, darbojoties grupās un komandās, ieguva praktiski pielietojamas zināšanas dažādās dzīves jomās, kas ļaus pilnveidot savas komunikāciju prasmes, mācīties izmantot savus resursus un zināšanas, lai pārvarētu dzīves izaicinājumus un krīzes, kā rezultātā jaunieši ieguva pārliecību par savām spējām un talantiem. Projekts pozitīvi ietekmēja jauniešu klātienes atkalredzēšanos un kopīgo komunikāciju, kas veidoja izpratni par personīgo mērķu sasaisti ar izglītību, stiprināja ticību sev un veidoja vēlmi būt aktīviem.

Darbojoties treneru un speciālistu vadībā jaunieši apguva:

Noslēguma nodarbībā skolēni piedalījās konditorejas meistarklasē un gatavoja Pavlovas kūkas. Projekta noslēgumu atzīmēja ar kopīgo kliņģera baudīšanu. Kā pārsteigums jauniešus sagaidīja praktiski pielietojama balva – ūdens pudeles ar projekta logo, kas uzreiz tika likta lietā un lieliski noderēja karstajā dienā.

Īpašu paldies sakām Rēzeknes 5. vidusskolas jauniešiem par ļoti aktīvu līdzdarbošanos un atbalstu, kā arī liels paldies Rēzeknes 5. vidusskolai, īpaši skolotājai Indrai Čiževskai par veiksmīgu sadarbību!

Vairāk informācijas par projekta īstenošanas gaitu sociālā tīkla Facebook lapā IAMI projekts un Instagram lapā IAMI_projekts.

Nodarbības atbalsta Eiropas Savienības finansēts projekts Nr. 8.3.4.0/16/I/001 „Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas risku samazināšanai”.