Сайт вчителя зарубіжної літератури та мистецтва Старушик Людмили Володимирівни

Я - вчитель і завжди хотіла ним бути. Відповідь на запитання «Ким бути?» – для мене існувала вже в ранньому дитинстві. Ще в дитинстві я грала у «вчительку», посадивши довкола себе своїх одноліток.

Вчитель – прекрасна професія, але я б сказала, що це не професія, це покликання. Вчителі - особливі люди.Треба лише задуматися над тією безмежною, колосальною відповідальністю, яку несуть на своїх плечах вони! Учитель по природі своєї професії творець, Творець з великої літери, бо створює він Людину. Якими людьми стануть мої учні, що після себе залишать - це і буде відповіддю на питання: який я вчитель. Своє головне завдання бачу в тому, щоб дати можливість розкритися індівідуальності кожного учня, зробити так, щоб діти вчилися із захопленням, і мені це вдається.

"Працю вчителя ні з чим не можна порівняти. Ткач уже через годину бачить плоди своєї роботи. Сталевар через кілька годин радіє вогненному потоку металу. Хлібороб через кілька місяців милується колосками і жменею зерна, вирощеного в полі. А вчителеві треба працювати роками, щоб побачити предмет свого творіння. Буває, минають і десятиріччя, а ледве-ледве починає позначатися те, що ти замислив. Нікого так часто не відвідує почуття незадоволення, як учителя. Кожна крихта твоєї людської краси — це його безсонні ночі. Сивина. Учителеві часто ніколи думати про себе, бо змушений думати про інших. Праця педагога — це напружена праця серця і творчість розуму" (В. Сухомлинський).

Роль літератури у житті людини 

Кожна людина тим чи іншим чином впливає на  світ і  суспільство, що в ньому живе. Світ, в свою чергу, відповідає людям тим самим. Яскравим прикладом такої взаємної гармонії є література, яка відіграє безперечно важливу роль у нашому житті.


Ще у давнину, коли люди тільки вчилися розмовляти, постала проблема – як донести свої думки до інших людей через простір і час. Спочатку виникла усна народна творчість, а потім на її фундаменті люди звели величний храм літератури. Кожен письменник поклав у його стіни  свою неповторну  цеглинку і навіть зараз цей храм ні на хвилину не пустує і не втрачає своєї могутності. Він росте з кожним днем, з кожним новим твором. І велич цієї споруди полягає у тому, що кожен, від малого до велика, ким би він не був і де б не знаходився, може ввійти туди і навіть покласти свою цеглинку.


Знайомлячись з літературою рідного краю та з творами письменників зарубіжних країн, ми вивчаємо власну  історію, поринаємо у вир тогочасних подій і черпаємо звідтіля дорогоцінну мудрість наших пращурів. На сторінках книг ми знаходимо  думки великих людей, що здатні докорінно змінити наше життя. Таким чином ми вчимося бачити світ з інших сторін і віднаходити у всьому щось нове, таке незвичне і таке близьке до нашого серця.


Також не можна забувати про насолодження, яке отримує людина під час читання книжок. Ми вчимося на помилках героїв, співпереживаємо їм і щиро радіємо їх успіхам.

Людина, яка прочитала багато книжок і використовує набуті знання, дуже поважається в суспільстві й стає найбажанішим і найкращим другом. Вона завжди має потрібні знання, щоб знайти вихід із будь-якої складної ситуації і неодмінно прийде вам  на допомогу, якщо ви втратите свої життєві орієнтири і допоможе знайти для вас літературні “ліки”.

Отже, література – це невід’ємна складова у житті та розвитку суспільства. Вона є найбільшою скарбницею мудрості, що відкрита для кожного. Тому не шукайте важких шляхів, а просто візьміть собі до рук книжку! 

7 причин, чому варто читати книги кожен день

У тому, що читання книг приносить людині неоціненну користь, не потрібно нікого переконувати. Чому тоді таким корисним і розвиваючим заняттям захоплюється так мало людей? Тільки 10% із нас читає більше, ніж 7 книг у рік. Для того, щоб закликати всіх до читання, представляємо вам 7 причин, чому варто читати книги кожен день.

1. Читання формує характер

Читаючи книги, художні, соціальні або психологічні, ми формуємо наш характер, незалежно від віку. Оцінюючи позитивні і негативні якості героїв, моральність поведінки, ми зіставляємо дії героїв із нашою власною совістю. Перипетії книжкових персонажів неодноразово дуже добре відображають наше повсякденне життя. Це означає, що ми набагато більше схильні до роздумів над тими рішеннями, які ми вже прийняли або які стоять перед нами.

2. Читання розширює ресурс словникового запасу

Чим більше книг прочитаєш, тим більше дізнаєшся і запам’ятаєш нових слів. Новий репертуар залишиться у вашому внутрішньому словнику вже назавжди. Це сприяє досягненню життєвого успіху – як у приватному, так і в професійному житті. Нові слова стимулюють процеси мислення, що безпосередньо впливає на реальні дії і вираження думок і почуттів.

3. Читання покращує пам’ять

Читання стимулює уяву на створення відео та зображення. Нові знання поєднуються з тими, які вже є. Читання зміцнює «м’язи пам’яті», так само, як і підняття ваги розвиває м’язи культуриста. З кожною новою інформацією, мозок створює нові синапси, покращує роботу вже існуючих і уповільнює процес їхнього відмирання. Завдяки цьому, у вас набагато більше шансів зберегти кращу пам’ять, ніж у людей, що переглядають телепередачі.

4. Читачі більш схильні висловлювати свою думку і брати участь у суспільному житті

Дослідження, проведене НЕА (американське агентство), показує, що люди, які регулярно читають, набагато легше адаптуються в соціумі. Вони мають більшу легкість і свободу слова, і висловлюють свої думки і позиції набагато красномовніше. Це означає – нові можливості. Також читання підвищує самооцінку і робить шанси на успіх у житті більш реальними.

5. Читання книг знижує стрес і покращує настрій

Коли ви читаєте, ваш світ переміщується в інше місце, тому, ви не відчуваєте на цьому тлі труднощів повсякденного життя. Під час читання, всі недоліки повсякденності йдуть у небуття. Дослідження 2009 року показали, що читання протягом кількох хвилин у день, знижує рівень гормонів стресу, навіть до 70%. Завдяки цьому покращується ваше самопочуття і якість сну.

6. Читання допомагає розвинути аналітичне мислення

Вам коли-небудь вдавалося прочитати роман, і самостійно передбачити його закінчення ще під час читання? Якщо так, то це означає, що книги зміцнили ваші навички аналітичного мислення та уяви. Чим більше ви читаєте, тим більше ви в змозі побачити. Також завдяки читанню ми краще аналізуємо будь-яку інформацію, і нам легше вибудовувати логічні ланцюжки. Читання – свого роду мозковий штурм.

7. Читачі швидше запам’ятовують і вивчають нові дисципліни

Книги передають нам багато цінних повідомлень, а також цікавих фактів із різних областей життя і науки. Це означає, що ми стаємо мудрішими і інтелігентнішими. Ми дивимося на світ із ширшої перспективи, що робить нас набагато об’єктивнішими і дозволяє дистанціюватися від проблем. Під час читання наш мозок працює як плеєр для візуалізації прочитаних уривків. Завдяки цій процедурі поліпшується пам’ять. Ми в змозі швидко і значно довше зберігати інформацію і спогади.