Школа - це майстерня,

де формується думка 

підростаючого покоління,

треба міцно тримати її в руках,

якщо не хочеш випустити з рук майбутнє.

А. Барбюс




Радий вітати Вас

на персональному сайті Рудчика Ігоря Миколайовича 

директора Ратнівського ліцею  № 2 

ім. М. Заліпи 

Ратнівської селищної ради

Учасники НМТ можуть зареєструватись через застосунок «Дія»

Майбутні учасники національного мультипредметного тесту можуть створити персональний кабінет за допомогою мобільного застосунку «Дія».

У такому випадку у ході реєстрації на НМТ-2024 необхідно в е-кабінеті окремо завантажити тільки документ про освіту.

Натомість усі особисті дані про учасника мультитесту будуть внесені до системи автоматично.

Таке автоматичне внесення вступниками особистих даних не потребує їхнього підтвердження, тобто вступнику не треба завантажувати копії документів, які підтверджують унесені ним особисті дані.

Також регіональному центру оцінювання якості освіти не потрібно буде витрачати додатковий час на верифікацію особистих даних, що пришвидшить процедуру реєстрації.

НМТ-2024: Календар проведення

Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту (НМТ). 

Тестування проходитиме під час основних і додаткових сесій:

Відповідно до наказу також передбачено два періоди реєстрації осіб, які бажають узяти участь в НМТ, —  основний та додатковий. 

Основний етап реєстрації осіб для участі в основних сесіях НМТ триватиме з 14 березня до 11 квітня включно.

До 15 квітня зареєстрований учасник матиме змогу в персональному кабінеті внести зміни (змінити предмет на вибір на інший чи змінити населений пункт в Україні / за кордоном, у якому він бажає пройти НМТ).

У додатковий період (10–15 травня) матимуть змогу зареєструватися для проходження НМТ під час додаткових сесій особи, які не змогли цього зробити з поважних причин під час основного періоду реєстрації, та ті, хто реєструвався в основний період реєстрації, але їм було відмовлено в реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 19 травня.

З 08 травня для зареєстрованих учасників основних сесій НМТ з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткових сесій матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування з 8 липня. З міркувань безпеки ми не публікуватимемо інформації про те, де на території України відбудуться тестування, ні на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, ні на наших офіційних сторінках у соцмережах. Наполегливо рекомендуємо учасникам не розголошувати, де й коли проходитиме тестування, адже від цього може залежати безпека і їхня, і організаторів НМТ.

Інформацію про результати основних сесій НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено в персональних кабінетах учасників до 2 липня, додаткових сесій – до 26 липня.

Зауважимо, що 28 лютого на YouTube каналі Українського центру відбудеться пряма трансляція із директоркою УЦОЯО Тетяною Вакуленко. Доєднавшись до прямого етеру, потенційні учасники НМТ-2024 отримають відповіді на важливі питання щодо його проведення. Цей етер розпочне низку випусків «НМТ-2024: ви запитуєте — ми відповідаємо» від команди УЦОЯО.

Як вплести в різні предмети завдання про сімейний бюджет і захист від шахраїв: декілька прикладів інтеграції фінансової грамотності

Чи будуть у нас уроки фінансової грамотності?” – часом запитують учні у вчителів, бо хочуть знати більше про гроші та як із ними поводитися. Це підтверджують і дані опитування Національного банку України, за яким майже 60 % учнів та студентів віком 10–25 років самостійно шукають інформацію про гроші та заощадження.

Школи можуть реагувати на цей запит, вводячи предмет фінансової грамотності. Наразі його вивчають за вибором у 10–11 класах. Нагадаємо, що “Підприємництво та фінансова грамотність“, як обовʼязковий предмет, зʼявиться в 8 класах шкіл України з 2025–2026 навчального року. Девʼятикласники продовжать його вивчення у 2026–2027 році (модельна навчальна програма вже має гриф МОН).

Утім, деякі вчителі й вчительки, розуміючи важливість фінансової грамотності, уже зараз проходять відповідні курси, навіть якщо такий предмет не викладається в школі взагалі. Здобуті на курсах знання вони вплітають у свої уроки, наприклад, на математиці рахують з учнями витрати на поїздку в Карпати, а на інформатиці вчать дітей захищати свої дані та картки від шахраїв.

“Нова українська школа” поспілкувалася з декількома вчительками про їхній досвід інтеграції фінансової грамотності в шкільні предмети.

У матеріалі читайте:

“ТРЕБА ВМІТИ НЕ ЛИШЕ ЗАРОБЛЯТИ, А Й ПРИМНОЖУВАТИ І ЗБЕРІГАТИ СВОЇ ЗАОЩАДЖЕННЯ”

У Ківерцівському ліцеї № 3 (Волинь) уроки фінансової грамотності цього року з’явилися якраз у відповідь на запит десятикласників. Їх веде Олена Шкарлатюк, учителька географії та природознавства (в університеті вивчала ще й економіку). За її словами, фінансову грамотність не вивчали в жодній школі міста, але учні про неї якось довідалися.

Спочатку учні розпитували, чому в них не читаю фінансову грамотність, бо знали, що я викладала раніше економіку. Я поговорила про це з адміністрацією ліцею, що діти хочуть опановувати фінансову грамотність, а в серпні – перед початком 2023–2024 навчального року – у школі ввели цей предмет, – розповідає вчителька. – Для цього перерозподілили години, відведені на трудове навчання: із двох годин виділили півтори на фінансову грамотність та пів години – на трудове. У першому семестрі фінансова грамотність була двічі на тиждень, а трудове – один раз, у другому семестрі – навпаки”.

У Харківському науковому ліцеї “Обдарованість” фінансову грамотність, як окремий предмет, теж не вивчають, хоча учні цікавляться цим курсом. Аби задовольнити запит, учителі математики проводили для дітей бізнес-ігри, розуміючи, що такі знання так чи так їм знадобляться. А торік Світлана Кушнарьова, вчителька інформатики, долучилася з учнями до акції НБУ “Всесвітній тиждень грошей”, під час якої відвідували тематичні онлайн-лекції та онлайн-екскурсію в Музей грошей. Ці теми зацікавили учнів, а вчительці захотілося дізнатися більше про фінансову грамотність.


Спочатку вирішила пройти курси для саморозвитку в Школі фінансової грамотності “Талан”, бо розумію, що в наш час треба вміти не лише заробляти, а і примножувати й зберігати свої заощадження, – каже Світлана. – Під час навчання знайшла багато цікавої інформації, якою поділилася з колегами, родичами, а тепер ділюся на уроках з учнями. Бо це дійсно життєво необхідні знання, наприклад, щодо депозитів чи інвестицій, кібербезпеки або захисту платіжних карток від шахраїв”.

ДЕ ОСВІТЯНИ МОЖУТЬ ЗДОБУТИ ЗНАННЯ ПРО ФІНАНСОВУ ГРАМОТНІСТЬ

Попри те, що в школі Оксани Будрик (одна зі шкіл Сєвєродонецька, що на Луганщині) фінансову грамотність не викладають, вона теж пройшла курси: “Після навчання намагалася передати на уроках економіки, додатково до підручника, якісь цікаві знання, разом з учнями долучалася до різних освітніх активностей НБУ (опитувань, конкурсів, змагань), використовувала адвент-календар про гроші (навіть з учнями, які не вивчають економіку як предмет), бо насправді цікаво знати історію нашої валюти”.

Які три кроки необхідно зробити вже зараз для перезавантаження НУШ у 5–6 класах – Лілія Гриневич

Лілія Гриневич, ексміністерка освіти і науки України 2016–2019 та проректорка Університету Грінченка, акцентувала на трьох кроках до перезавантаження реформи НУШ у 5–6 класах, які варто здійснювати одночасно.

Про це вона розповіла під час презентації результатів дослідження “”Нова українська школа” в 5–6-х класах: виклики впровадження”, яке здійснила ГО “Смарт освіта” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Ознайомитися з повним текстом дослідження та коротким брифом усі охочі можуть за посиланням.