Поради батькам та учням

Як допомогти дитині підготуватись до уроку англійської мови

Шановні батьки!

1. Повторюйте разом із дитиною вивчені на уроці слова та вирази у вигляді гри. Нехай дитина буде вашим учителем (якщо ви недостатньо володієте англійською або взагалі не володієте нею). Грайте у ті ігри, які були на уроці.

2. Якщо у дитини труднощі у вимові, проконсультуйтесь у вчителя. Якщо дитина погано запам‘ятовує слова та правила, учитель підкаже вам прийоми запам‘ятовування інформації.

3. Якщо є можливість, купуйте дитині книжки для позакласного читання. Вибір книжки вам підкаже педагог. При цьому контролюйте процес читання та розуміння прочитаного.

4. Виготовляйте предметні малюнки та інші наочні посібники разом із дитиною, водночас запам‘ятовуючи нові слова.

5. Розповідайте дитині, наскільки важливим є вивчення англійської мови людині

майже будь-якої професії.

6. Якщо дитина не засвоїла навчальний матеріал через хворобу або через іншу

поважну причину, одразу зверніться до вчителя. Він розповість вам, як організувати допомогу дитині вдома.

Як навчити дитину говорити англійською?

Чи задумувались Ви коли-небудь над тим, як вчиться говорити маленька дитина? Чи підраховували Ви кількість допущених помилок у мовленні дитини, і скільки разів Ви виправляли її? Безліч разів. Але оскільки наше мислення безперервне і постійне, так і наше мовлення може бути безперервним. Виправляючи дитину, ми не помічаємо, що маля не відразу засвоює правильне слово.

А коли починається вивчення іноземної мови, чомусь очікується, що дитина повинна засвоїти нові слова відразу ж, почувши їх всього кілька разів, більшість з яких не тільки нові, а ще й не асоціюються у неї ні з чим.

Турботливі батьки проявляють ініціативу і записують дітей до репетиторів. Дуже схвально. Та 2 - 3 заняття на тиждень, як показує практика, не вирішують проблему. Як би не викладався вчитель, а без щоденних регулярних занять успіху можна досягти років через 7 – 10. Так, не дивуйтесь, багато втрачається за 2 - 3 дні перерви між заняттями, коли немає іншомовного спілкування.

Як допомогти дитині вивчити англійську мову

В усі часи люди розуміли значення знань іноземних мов. ,,Скільки мов ти знаєш, стільки раз ти людина‛, - стверджує народна мудрість. Особливо актуальним є вивчення іноземних мов на сучасному етапі розвитку суспільства. Володіння іноземною мовою – це природня потреба дітей та їхніх батьків, які живуть у багатомовному полікультурному світі.

З розвитку, зближення націй та перехід до інформаційних технологій. Тому всі ми прагнемо створити найсприятливіші умови та дати хороший старт своїм малюкам. Адже так хочеться, щоб в житті вони стали духовно, морально та інтелектуально розвиненими особистостями, самодостатніми, гармонійними та успішними людьми.

Сьогодні, щоб досягти успіхів у будь-якій сфері, необхідно володіти іноземною мовою. Людина, що володіє ‛English‛ зможе вступити до престижного вузу, поїхати на стажування за кордон, влаштуватися на хорошу роботу . А які можливості для розвитку інтелекту відкриває знання іноземної мови: можна насолоджуватися книгами і фільмами на мові оригіналу, повноцінно користуватися можливостями інтернету…. Одним словом, всім і кожному відомо, що знати іноземні мови корисно, цікаво, вигідно і престижно.

Мовленнєвий апарат у немовлят дуже гнучкий, вони легко наслідують звуки та звукосполучення рідної та нерідної мов. Вони вкрай чутливі до вимови та особливо сприйнятливі до фонетики та інтонації мовлення. Вже у шкільному віці вони дещо втрачають попередню здатність легко й точно відтворювати звуки іноземної мови. Тому, керуючись власним досвідом, хочу зазначити, що подальшого розвитку англомовних здібностей. Більш поглиблене вивчення англійської мови проводиться з старшими дошкільнятами, ураховуючи їхні вже більш сформовані психофізіологічні особливості. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати іноземну мову.

Організація життєдіяльності. Навчання дошкільників іноземної мови є, передусім, системою певним чином організованої педагогом цільової ігрової діяльності, сприяє розвиткові особистості дитини, реалізації нею свого індивідуального досвіду, прояву особистісних якостей, необхідних для засвоєння мінімізованого обсягу іншомовних знань вмінь. Процес засвоєння іноземної мови спрямовується задоволення особистісних, пізнавальних та ігрових потреб у ході цікавого спілкування з дорослими та одноліт¬ками. Навчання вважатиметься успішним за умови, що дошкільник уміє відрізняти правильне від неправильного, самостійно контролювати свої дії, сприймати звучання слова через фонологічну систему рідної мови. Важливо формувати в дитини іншомовний фонематичний слух,створювати для цього спеціальні ситуації.

Адже, мова - це перш за все засіб спілкування. Навчання іноземної мови повинно бути організованим у вигляді уявних чи реальних ситуацій спілкування, коли в дитини виникає потреба вживати у власному мовленні іншомовний матеріал. Тому, саме гра є провідною формою діяльності дітей на заняттях з англійської мови.

Поради батькам

Ваші діти відвідують гурток по вивченню англійської мови 2 рази на тиждень, тому вони перебувають в іншомовному середовищі лише на заняттях. Для досягнення успіху у вивченні англійської мови важливою складовою є плідна співпраця педагога, дітей та батьків. Отже, якщо ви маєте можтивість та хочете прийняти участь і допомогти у навчальному процесі ваших дітей радимо організувати ,,домашні уроки‛ англійської мови. У цьому вам допоможуть декілька порад.

1. Пам’ятайте, що мотивація є рушійною силою у будь-якому починанні.

Проте, як же зацікавити малюка, який не розуміє доцільності вивчення англійської мови? Тут вам стане у пригоді ігрова діяльність, організована у вигляді уявних чи реальних ситуацій спілкування, коли в дитини виникає потреба, бажання та інтерес висловлюватись англійською мовою.

2. Перегляньте разом мультфільми з англійським героями, розпитайте, які з них дітям сподобались. Виберіть улюбленого персанажа ( Superman, Sponge Bob, Mickey Mouse, Minnie Mouse…), та купіть іграшку або зробіть аплікацію улюбленого героя. Поясніть малюкові, що він спілкується та розуміє тільки англійську. Тому прийдеться вивчити дещо на його рідній мові. В словниковому запасі дитини з’являться назви предметів гардеробу, чим іграшку годувати, плюс різні дії (стрибати, спати).

3. Шановні батьки, навчати свого малюка іноземній мові слід лише у тому випадку, якщо ви впевнені, що у вас самих правильна вимова.

4. Навіть якщо ви впевнені у своїй вимові, дайте дитині можливість чути не лише ваше іноземне мовлення. Ставте їй аудіо – та відеодиски, використовуйте на домашніх уроках навчальні компакт- диски. Нехай дитина чує, як розмовляють носії мови. Спочатку їй буде важко що-небудь зрозуміти, але вона буде вловлювати правильну інтонацію. А з часом навчиться розуміти мовлення інших людей.

5. Значну увагу приділіть фонетичній розминці. Як перед фізкульттренуванням необхідно розім’ятись нашим м’язам, так і до розмови на іншій мові важливо підготувати язик. Нехай дитина повторює за вами іноземні звуки. Ось наприклад : заспівати, як пташка — [vi]- [vi] -[vi]; заку-вікати, як маленьке порося — [wi]- [wi]- [wi]; загарчати, як ведмедик або собака — [r — г — г]; зашипіти, наче змія [s — s — s] і таке інше. Розвивайте фонематичний слух ваших

6. Якщо ви володієте достатнім словниковим запасом, то у повсякденному житті є безліч можливостей створити ігрове середовище. Особливи ефективним є використання рольових ігор.

Наприклад, готуючи вечерю матуся виступає в ролі повара, а малюк в ролі помічника. Потім малюк розповідає своєму другу Мickey, що він полюбляє їсти. Від імені Mickey запитайте ‛What do you like ? – I like pizza and ice-cream‛. – до прикладу відповідає малюк.

7. Розвивайте пам’ять малюків, вивчаючи англійські пісні та вірші.

Особливо легко запам’ятовуються короткі вірші - римування, які є дуже корисними для закріплення мовленнєвих зразків. Наприклад:

‛I see a monkey

I see a dog

I see a mouse

I see a frog‛.

Розучувати римівку, потрібно спираючись на наочність. Покладіть перед дітьми картинки або іграшки тварин та запропонуйте подивитись через уявний бінокль.

8. Інколи поза заняттями говоріть що-небудь на іноземній мові. Без перекладу. Наприклад, «Який сонячний день» чи «візьми тарілку» (протягуючи руку). Спочатку по інтонації і жестам, а пізніше вже по словам дитина навчиться вас розуміти.

9. Суботу чи неділю можна оголосити Днем Особливих Дотиків. Все, до чого торкаєшся, повинен назвати на англійській мові. Інакше речі брати не можна. Правила поширюються на всю сім’ю. Якщо тато чи старший брат не знає цієї мови, нехай запитує у юного поліглота. Як варіант, заснувати правило:замовляти, що сьогодні приготувати на вечерю, можна лише на англійській мові.

10. Зверніть увагу на твердження ,,успіх породжує успіх‛. Не бійтесь перехвалити свого малюка адже він так потребує вашої підтримки,похвали та захоплення. Ніколи не навішуйте на сина чи доньку ярлик: «Ти не здібний». Можливо у малюка не так ярко виражені здібності щодо вивчення іноземної мови, проте проявляюються у чомусь іншому. А головне пам’ятайте, що ваша дитина унікальне та неповторне створіння Боже, зі закладеними здібностями та талантами, завдання ж батьків та педагогів бути мудрими, чутливими та терплячими для того,щоб їх виявити, розвитути та сформувати духовно, морально та інтелектуально розвиненими особистостями, самодостатніми, гармонійними та просто успішними людьми.

Поради учням

5 причин вчити іноземну мову

1. Покращуйте знання рідної мови

Спочатку це твердження здається безглуздим. Але якщо ви знаєте тільки одну, свою рідну мову, то вам не з чим його порівнювати. У різних мовах однакові думки виражаються різними засобами. Тому знання іншої мови надає можливість зрозуміти свою мову набагато краще: розібратися з частинами мови і виразом часів, тобто з тим, про що ви раніше ніколи не замислювалися. Ви почнете краще і точніше висловлювати думки і писати рідною мовою. Пам’ятайте, практично всі великі письменники володіли як мінімум однією іноземною мовою.

2. Мови прекрасні

Здатність говорити мовою робить людину людиною. Мова – це засіб, який ми використовуємо для вираження своїх думок та обміну інформацією. Ви можете уявити думку без мови? Тому вчити мову – значить вчитися думати по-новому, підвищувати свої інтелектуальні здібності.

3. Приєднуйтесь до світової спільноти

Всі розуміють, що весь світ не розмовляє російською мовою. Нові думки та ідеї виникають скрізь, і переводять їх далеко не відразу. Завдяки передовим засобам зв’язку, світ стає менше, а контакти з людьми, що говорять на іншій мові, частішають. Знаючи іноземну мову, ви змогли б зав’язувати особисті та бізнес-знайомства з людьми з різних країн.

4. Знати мови модно

Ні, це не означає, що вам потрібно вивчити пару рядків і повторювати їх при кожному зручному випадку. Потрібно володіти мовою і застосовувати її тоді, коли це відповідає ситуації. Знання мови має на увазі наявність вищої освіти і гарного смаку. При прийомі на роботу наявність цього пункту буде особливо цінуватися в резюме.

5. Збагачуйте подорожі

Цей пункт для тих, хто дозволяє собі їздити закордон, щоб відпочити від домашньої рутини. Подорожі дають масу вражень. Але якщо ви не знаєте мови країни, в яку ви їдете, вам лише залишається бродити по визначним пам’яткам і знімати свої посмішки на тлі монументів. Якщо ви будете знати мову країни (або хоча б англійську), ви зможете значно розширити свої знання про країну та враження про поїздку – ви зможете познайомитися з людьми, які з радістю поспілкуються з тим, хто виявляє видимий інтерес до їхньої культури та мови.

5 відмовок, аби не вчити мову

1. Мені мови не цікаві і не потрібні

Більшість людей, що говорять, що їм не потрібна іноземна мова, насправді хотіли б уміти спілкуватися нею. Багато з них чули про користь вивчення мови для розвитку розумових здібностей. Але вони малюють собі картину тупий і сумній роботи. Вони ніколи не спілкувалися іноземною мовою, тому не знають, яке задоволення це може приносити. Для цих людей найголовнішим завданням стало б почати, а потім вони б з радістю продовжили вивчення мови.

2. Я б хотів вчитися, та все ніяк не почну

Мета вивчення мови – побіжна мова. Це дуже далека мета, здається, що для її досягнення потрібно величезна кількість часу і зусиль. Але не треба зневірятися. Головне – почати, і поступово ви прийдете до своєї мети.

Щоб почати вивчення мови, поставте собі іншу мету. Наприклад, ви можете прочитати вашу улюблену книгу англійською мовою, або здивуєте когось із родичів чи знайомих своїми знаннями. Якщо ви зробите перший крок, який буде мотивований іншою метою, незабаром ви зрозумієте, наскільки цікаво й приємно вчити мову.

3. Я вже намагався вчити мову, але нічого не вийшло

Найчастіше перший досвід вивчення іноземної мови трапляється у школі. Ви зобов’язані зубрити складні слова, вчити дурні правила і робити незрозумілі вправи. А батьки вимагають від вас доброї успішності! У підсумку до предмета складається негативне ставлення, яке в старшому віці дуже складно змінити.

Якщо ви все ще відчуваєте нелюбов до класним кімнатам, почніть займатися з репетитором. Він складе для вас індивідуальну програму, враховуючи ваші побажання.

Інтернет відкрив для нас ще одну можливість вивчення мови. У мережі є величезна кількість сайтів, присвячених вивченню граматики, фонетики та інших аспектів мови. Ви можете просто почати слухати радіо і переводити улюблені пісні і книги, і це вже буде величезним прогресом на шляху до швидкого мовлення.

4. Мені не вистачає самодисципліни, щоб вчитися самостійно

Тоді обов’язково займайтеся з викладачем. Зараз навіть з’явилася можливість займатися віддалено з репетитором через Skype та іншім засобам зв’язку. Пам’ятайте, вам немає необхідності займатися кожен день. Зустрічайтеся з репетитором раз-два на тиждень. Цього буде достатньо, щоб не забувати пройдене і підтримувати прогрес.

5. Я не можу дозволити собі вивчення мови матеріально

Давайте подумаємо, які витрати вас чекають при вивченні англійської. Якщо ви підете на курси, вам доведеться щомісяця платити за навчання і, швидше за все, купувати необхідні навчальні посібники. У принципі, це не так дорого, але деякі не можуть дозволити собі й цього. Заняття з репетитором можуть обійтися вам як дешевше (якщо репетитор не буде завищувати ціну за свої послуги і самостійно постачати навчальним матеріалом), так і дорожче курсів (якщо вам доведеться і купувати підручники і платити репетитора чималі гроші).

Цікаві факти

Англійська мова — одна з найпоширеніших і затребуваних мов. Знати англійську мову — значить розуміти більше 1 мільярда людей у нашому світі! Уявіть, скільки інформації ви можете почерпнути, скільки людей дізнатися, скільки книжок прочитати. Знання англійської мови обов'язково поліпшить ваше життя, а може навіть повністю переверне його. Адже можливості, пов'язані з англійською мовою - безмежні!

Англійська належить до тих мов, що має найширший словниковий запас.

Також це мова, яку знають найбільше людей як другу (нерідну) : (від 250 000 000 до 350 000 000 людей, для яких англійська не є рідною, знають її).

Англійською друкують найбільше.

Деякі цікаві факти англійської мови

1 млрд. людей володіє англійською мовою, а це майже кожен сьомий житель планети.

80% інформації, яка зберігається на всіх комп'ютерах у світі, написана англійською мовою.

Англійська мова - мова авіації, кожен пілот, незалежно від країни походження, повинен знати цю мову.

Вимова слова "queue" (черга) не змінеться, навіть, якщо прибрати 4 останні букви.

Найбільша кількість слів в англійській мові починається з літери S

Єдиний числівник в англійській мові, кількість букв якого збігається з числовим значенням, - це слово «four» («чотири»).

Слово “typewriter” - найдовше слово,яке можна набрати на клавіатурі в одному (верхньому) ряду.

“Almost” - найдовше слово в англійській мові, в якому всі букви розташовані в алфавітному порядку.

Речення The quick brown fox jumps over the lazy dog унікальне тим, що в ньому зустрічаються всі букви англійського алфавіту.

Найкоротше речення в англійській мові складається з трьох букв.(I am)

Найпоширеніша літера англійського алфавіту - "E", а рідковикористовувана - "Q".