Портфоліо

Будьмо знайомі !


Прізвище, ім’я, по батькові:         Гребік Оксана Володимирівна

Дата народження:                          06.08.1972 р.

Освіта:                                                вища (ВДУ імені Лесі Українки, 1999 р.) 

Спеціальність за дипломом:      географ, викладач географії

Місце роботи:                                   Загальносвітня школа І-ІІІ ст № 2 

                                                              смт Ратне        ім. М. Заліпи

Педагогічний стаж:                      27 років

Посада:                                              вчитель географії

Кваліфікаційна категорія :       вища

Звання :                                            старший вчитель

Методична проблема:                « Формування компетентностей школярів                                                                             засобами пізнавальної активності на уроках                                                                          географії»




Моє педагогічне кредо :

Хто опановує нове, плекаючи старе, той може стати справжнім вчителем!"

Конфуцій



Сьогодні, як ніколи, географічні знання потрібні кожному, оскільки доля Землі дедалі більше залежить від діяльності людей, від поведінки кожного з нас. Адже живемо ми в епоху глобалізації. Зростаючий швидкими темпами обсяг інформації, поява нових технологій в науці та на виробництві, збільшення ролі всесвітніх економічних, політичних, соціокультурних та інших форм відносин проникають у всі сфери діяльності, в тому числі й у географічну науку. Тому навчальний процес потрібно будувати так, щоб знання стали фундаментом практичної діяльності, тобто стали дієвими..". 

Навчатися протягом усього життя, формулювати, висловлювати, доводити власну думку, здійснювати захист своїх громадянських прав та інтересів, розробляти й реалізовувати соціальні проекти індивідуальних і групових дій - це те, що повинні діти взяти з собою в життя.

Тому, під час викладання географії я застосовую такі форми і методи, які збуджують творчість учнів, створюють емоційне піднесення, викликають захоплення навчальним процесом. Докладаю всіх зусиль, щоб урок був цікавим, зрозумілим, вмотивованим. Вважаю, що основний матеріал учні мають засвоїти на уроці.     


У своїй  діяльності  використовую  активні методи  навчання, які допомагають  у формуванні  компетентностей школярів :   

- аналіз конкретних ситуацій; 

- мозкова атака; 

- рольові ігри; 

- моделювання; 

-"сторітелінг"; 

- методику "перевернутого класу";

- проблемне навчання; 

- кооперативне навчання; 

- асоціативний кущ; 

- “акваріум”; 

- метод проектів; 

- "килим ідей" ;

- створення ментальних карт;

- «Кути» та ін. 

    Надзвичайно подобається учням "Дев’ятий вал" - творчий тест, який пропоную після вивчення окремих тем певних розділів у старших класах. До кожного завдання (їх дев’ять) включаю два запитання, на які учні шукають відповіді. У школярів спрацьовує логічне мислення, і вони швидко, часто на різному етапі, називають ключове слово.

Намагаюсь постійно привертати увагу учнів до господарських, глобальних проблем людства, визначати місце і роль держави у світовій політиці та економіці. А учні, вже з моєю допомогою, розвивають економічне мислення шляхом засвоєння програмних понять, встановлюють причинно-наслідкові зв’язки і виробляють спеціальні навички, зокрема, вміння працювати самостійно на уроках.

   Такий прийом забезпечує набуття учнями вміння обговорювати проблеми, доводити власну позицію, виробляти власну точку зору, розвивати критичне і креативне мислення та адаптуватися у середовищі.  Це дає можливість розкрити низку здібностей школярів, що виявляються у швидкості, глибині та міцності оволодіння засобами і прийомами діяльності, такими як:

    Недостатньо написати конспект уроку і розповісти все школярам біля дошки, бо це не зробить заняття цікавим та результативним. Я використовую практичні прийоми, які допомагають  зробити урок ефективним для учнів. Так, використання невеличких сюжетних розповідей допоможе досягнути певних педагогічних цілей. Адже діти часто запитують у вчителів: "А як було у вас у школі?", "А як ви робили у тій чи тій ситуації?", "А у вашому класі траплялось таке?". 

       Сучасну дитину складно здивувати, і якщо кожен день проводити заняття у звичайному форматі, то це швидко набридне. Натомість краще використовувати нетрадиційні сценарії уроків. Наприклад, учням подобаються уроки-ігри "Поле чудес", "Що? Де? Коли?", "Брейн-ринг" та інші.

      Також популярністю користуються й так звані "завдання на випередження": кільком учням необхідно знайти інформацію з теми, яка лише вивчатиметься. Діти готують невеличку доповідь і знайомлять клас з новими цікавими фактами.

      Крім того, використання на уроках QR-кодів, хмаринок слів, онлайн-квестів та тестувань допомагає постійно утримувати увагу учнів.


Для розвитку активності на уроках географії пропоную учням роботу з підручником і географічною картою, додатковою літературою, статистичним матеріалом, пошук інформації в Інтернеті. 

Учням пропоную завдання: "На кольорових листочках напишіть свої прогнози щодо майбутнього машинобудування. На контур України вчепіть кожен свою "ідею", при цьому вкажіть регіони, для яких ви передбачили цю "перспективу". На мою думку, це і цікаво, і ефективно. 

При вивченні " географії України" використовую метод проектів. Це один із способів реалізації певного завдання шкільної програми, що належить до групи активних методів навчання. Його суть полягає у самостійному виконанні учнями завдань під наглядом вчителя. Учень бере на себе відповідальність за власне навчання. Він вибирає теми, над якими буде працювати, використовує різні джерела інформації, розподіляє завдання між членами групи, проводить дослідження, збирає матеріали, опрацьовує їх, селекціонує, аналізує і, на завершення, представляє результати своєї роботи.

   Для мене і моїх учнів навчальні заняття – постійний пошук, спільна праця, в основі якої довіра та бажання досягнути високого результату. 

 Мають значення лише ті знання, що       використовуються на практиці.           

                                     Гордон Драйден

Вміння знаходити обдарованих та здібних дітей –- талант, вміння їх вирощувати – мистецтво. Але найважливішим -– є любов до дитини! Вчительство – це і мистецтво , і праця. Саме вчитель, педагог, викладач, вихователь закладає і створює основу творчої людської діяльності. Завданням кожного з нас - зробити процес навчання захоплюючим та радісним. 

В. О. Сухомлинський писав: « Кожна людська особистість неповторна,виховання  нової людини полягає насамперед у розкритті цієї неповторності, самобутності, творчої індивідуальності» 

Досягнення моїх учнів....

в олімпіадах з географії :

2013-2014 н.р. -ІІ м.(10 кл) - районний етап

2014-2015 н.р. - ІІІ м.(9 кл) - районний етап

2015-2016 н.р.- ІІІ м.(7,10,11 кл) - районний етап

2016-2017 н.р.- І м.(7кл), ІІІ м.(11 кл) - районний етап

2017-2018 н.р.- І м.(11кл), (ІІм.(8,9кл) - районний етап; 

                  ІІ м.(11кл) - обласний етап                    

2018-2019 н.р. - ІІ м.(7кл.), ІІІ м.(10,11 кл) - районний етап

2019-2020 н.р. - ІІІ м.(8,9,11 кл) - районний етап

в  географічних турнірах:

2014-2015 н.р. - ІІ м. - районний етап

2016-2017 н.р.- ІІІ м. - районний етап

2017-2018 н.р.- І м. - районний етап; 

                  ІІ м. - обласний етап  

                  ІІІ м - всеукраїнський

2018-2019 н.р. - ІІІ місце- районний етап

2019-2020 н.р. - ІІ місце - районний етап

2020-2021 н.р. - ІІІ місце - обласний етап

Недостатньо тільки отримати знання, їх треба     застосувати. Недостатньо тільки бажати, треба     діяти. 

                                    Йоганн Вольфганг фон Гете.

Мої досягнення

Підвищення кваліфікації

certificate (16).pdf
Сертифікат, моделювання.pdf
сертифікат 2021.pdf

Мої публікації

сертифікати за публікації у 2018р.docx