Мотивація

У дитини відсутня мотивація. Що робити?

У дитячому садку і в перших класах школи дитина вчиться спілкуванню з однолітками, дисципліни і відповідальності. Період дуже важливий, але складний для батьків в тому плані, що вони вже не можуть контролювати дитину в повній мірі, як звикли в перші роки її життя. Звичайно, хочеться, щоб малюк радісно біг в садок вранці, через пару років - добре вчився і з задоволенням ходив на заняття в школі.

А ось дитина не хоче. Не подобається їй в садку. А потім не подобається і в школі. Буває таке. І мама з татом намагаються якось зацікавити її, мотивувати. Але це часто не дає бажаних результатів просто тому, що робиться безсистемно. Або не зовсім коректно. Я позначу кілька моментів, які дуже важливі для того, щоб підтримувати в дитині бажання розвиватися і ходити на заняття. Розглянемо дві ситуації.

Перша - ви тільки готуєтеся віддати малюка в садок / школу і турбуєтеся про те, щоб підтримати його мотивацію.

Друга - найбільш часта - дитина вже ходить в садок або школу, але зовсім без задоволення і всіляко саботує цей процес. Уроки робити не хоче, до знань не прагне. Що робити в першій ситуації: За півроку-рік до початку занять почніть підлаштовувати її графік під той, який буде в майбутньому: підйом в один і той же час. 10-годинний сон. спати не пізніше 21-00. Слідкуйте за харчуванням: Повноцінний сніданок (складні вуглеводи і білки). Якісне харчування. Раціон повинен бути повноцінним. Норма води. Спонукайте до самостійності. До школи дитина повинна бути в змозі повністю себе обслуговувати і, головне, звикнути це робити. Відповідайте собі на питання: "Те, що я роблю за свою дитину, вона здатна робити самостійно?" Якщо відповідь "Так", то можна говорити про гіперопіку. Відстежуйте такі моменти і поступово ліквідуйте їх. З садком не так все строго, звичайно, але вікових норм самостійності потрібно дотримуватися.

До трьох років малюк вже може самостійно їсти, ходити на горщик і хоч в якійсь мірі одягатися і роздягатися. Торкайтеся тем відповідальності і наслідків: Розкидав іграшки - обов'язково прибирає. Допомогла помити посуд - у мами з*явилося більше часу для гри. У разі, якщо у вас друга ситуація: Проаналізуйте дії, які я розписала для першої ситуації - у вас з цим все в порядку? Якщо ні, то просто поступово опрацьовуйте ті пункти, які просідають.

Зверніть особливу увагу на сон, будь ласка. Дітям дуже важливо висипатися, щоб встигати відпочити і засвоїти інформацію, отриману за день. Недолік сну або несвоєчасний відхід до сну сприяють збільшенню вироблення гормону стресу. Більше стресу - менше мотивації. Організм буде намагатися зберегти енергію, а не направити її на навчання. Якщо бачите залежність від гаджетів - обмежуйте. Ігри в телефоні, планшеті і т.д. - це легкий дофамін. Дитина не буде прагнути ні до чого іншого, поки у неї є можливість отримувати так звані гормони задоволення цим простим способом. Тут не її вина, так влаштований наш мозок.

Оцініть атмосферу в садку / школі. Розпитайте думку інших батьків - як поводяться їхні діти. Не часто, але трапляється, що проблема просто в цьому конкретному закладі або викладачеві. Але це має сенс робити лише в тих випадках, коли з усіма іншими пунктами у вас порядок. Подавайте приклад. Ви постійно в телефоні - чи варто дивуватися, що дитині не подобається читати? Ходіть на виставки, в театр, на різні заходи, заохочуйте будь-яку тягу до знань і цікавість. Підкреслюйте те, що вчитися чомусь новому - це здорово! Цікавтеся успіхами. Не оцінками, а враженнями від уроків і знань. Хваліть, запитуйте думку з приводу предметів в школі. Щиро. Пам'ятайте про баланс. Теж важливий момент для мотивації. Слідкуйте за гармонійним розвитком дитини в трьох напрямках: Інтелектуальний розвиток. Багато батьків занадто стараються "прокачати" дитину в цій сфері, залишаючи без належної уваги інші аспекти розвитку. Як думаєте, цікаво дитині буде вчитися, якщо їй у в школі будуть раз по раз пропонувати вже відому інформацію?

Емоції і сила волі. Розуміння себе, інших, вміння спілкуватися. Здатність виконувати рутинні і не дуже приємні завдання, доводити справи до кінця. Фізичний розвиток. Прогулянки. Спорт за віком. Пам'ятайте, що мотивація і бажання розвиватися у всіх нас є актуальними тільки коли задоволені базові потреби. Ваша дитина досить спить, правильно харчується? Комфортно себе почуває емоційно? Чи не занадто втомлюється або, навпаки, недостатньо навантажена фізично? І на останок. Дитині важлива підтримка батьків і впевненість в тому, що її люблять і приймають в будь-якій ситуації. Її стан - віддзеркалення атмосфери у вашій родині. Якщо у вас вдома мають місце постійні конфлікти, агресія, погані звички, саме час розібратися з цим - самостійно або за допомогою психолога. Пам'ятайте, що саме в цьому віці у вас є можливість вкласти в вашу дитину вірні установки на все життя.