Звіт керівника ЗЗСО

Звіт керівника закладу загальної середньої освіти - 2021

На виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, у відповідності до функціональних обов’язків та з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю Вашій увазі звіт про свою діяльність у 2020 – 2021 навчальному році.


У своїй діяльності протягом звітного періоду я як керівник закладу керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом закладу та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.

Головне завдання закладу - надання якісної повної загальної освіти дітям шкільного віку. Досягнення цієї мети забезпечується шляхом формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності. Спільними для всіх компетентностей є такі вміння: читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, співпрацювати з іншими людьми, творчість, ініціативність, уміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми.

Освітня програма, що реалізується в закладі, спрямована на формування в учнів сучасної наукової картини світу, виховання працьовитості, любові до природи; розвиток в учнів національної самосвідомості, формування людини, яка прагне удосконалення та перетворення суспільства; інтеграцію особистості в систему світової та національної культури; рішення завдань, формування загальної культури особистості, адаптації особистості до життя в суспільстві; виховання громадянськості, поваги до прав і свобод людини, до культурних традицій в умовах багатонаціональної держави; створення основи для усвідомленого, відповідального вибору та наступного освоєння професійних освітніх програм; формування потреби до самоосвіти, саморозвитку, самоудосконалення тощо.

На сучасному етапі педагогічний колектив вважає найважливішим допомогти кожній дитині досягти успіхів, реалізувати духовні, комунікативні, пізнавальні й творчі потреби. Тому співпраця учителів школи, учнів, батьків і громадських структур спрямована на досягнення кожною дитиною значущих для неї особистісних і колективних успіхів. Результати роботи закладу свідчать про те, що у школі працюють професіонали своєї праці, які забезпечують високий рейтинг школи в освітянському просторі міста. Прийняті управлінські рішення логічно і тактично сприяли вирішенню та реалізації пріоритетних питань роботи школи, серед яких найвищим пріоритетом було і залишається створення комфортних умов навчання для дитини та надання якісної освіти як передумови всебічного розвитку, виховання та самореалізації особистості, готової до свідомого життєвого вибору, самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності, такої, що прагне до самовдосконалення і навчання упродовж життя.


Упродовж року навчальний заклад був забезпечений кадрами. У минулому навчальному році педагогічний колектив школи налічував 31 учителя і 17 працівників, які забезпечували освітній процес.

Існувала така мережа класів:

Всього 15 класів. Протягом року зі школи вибуло 10 учнів, прибуло – 4 учнів.

На 1 вересня 2020 року чисельність учнівського контингенту складала 294 учнів, на 05 червня 2021 року – 288 учнів.

Особлива увага учителів була звернута на забезпечення повного виконання навчальних планів та програм, підвищення рівня викладання та якості знань учнів з основ наук, на реалізацію пізнавальних, виховних і розвиваючих можливостей навчального матеріалу.

Уроки максимально забезпечувалися необхідним обладнанням, навчально-наочними посібниками, матеріалами. Основою педагогічної діяльності колективу була методична робота, спрямована на підвищення кваліфікаційної професійної майстерності вчителів. У структурі організації науково-методичної роботи важливе місце посідала робота над методичною проблемою, яка забезпечувала участь кожного педагога в удосконаленні освітнього процесу. Переважна більшість педагогів досягла підвищення якості знань учнів шляхом використання інноваційних освітніх технологій, інформаційної мережі Інтернет.

Для забезпечення особистісно орієнтованого підходу до підвищення професіоналізму, розвитку індивідуального творчого стилю діяльності кожного учителя в закладі проводилась різнорівнева методична робота, якою були охоплені всі педагоги колективу.

Форми роботи обирались відповідно до потреб кожного учителя та можливостей школи: масові, групові, індивідуальні.

У 2020-2021 н.р педагогічний колектив продовжив роботу над науково-методичною проблемою школи «Формування ключових компетентностей учнів на основі використання новітніх педагогічних технологій в освітньому процесі».

Центром методичної роботи в закладі є методичний кабінет, в якому зібрано нормативні, інформаційні документи, навчальні програми, методична і довідкова література, матеріали з діагностики учителів. Вся необхідна інформація висвітлюється на змінних та постійних стендах.

Основною формою методичного забезпечення освітнього процесу було функціонування шкільних методичних об’єднань, діяльність яких була спрямована на якісну реалізацію навчальних планів і програм, на вивчення нормативних документів, на організацію позакласної роботи з предметів, на впровадження сучасних педагогічних інновацій, інформаційних технологій. Кожне з п'яти шкільних МО працювало над реалізацією методичної проблеми, яка підпорядкована загальношкільній науково-методичній проблемі. Заходи, передбачені планами роботи методоб’єднань, визначалися чіткістю та практичною цілеспрямованістю.

Члени МО на своїх засіданнях виступали з доповідями, обмінювалися досвідом роботи, обговорювали новинки методичної та фахової літератури, проводили відкриті уроки. Було проведено 14 відкритих уроків та 12 виховних заходів, з яких визнано високоефективними – 8 уроків та 6 заходів. Заслуговують на увагу уроки вчителів: Бєлової А.О., Федосій Л.В., Царенко О.В., Кисельової Ю.О., Білоущенко О.Б., Соломахи Л.О., Лавренчука Л.В., Березової В.М., Макаревич Г.Ю., Степанова В.П., Дегтерьової Н.Д.

Набула індивідуально-особистісних орієнтирів самоосвіта учителів. Педагоги продовжували роботу над власною методичною проблемою, керуючись прагненням подолати невирішені проблеми або вдосконалити сильні сторони викладання.

Методичному зростанню учителів сприяв самоаналіз діяльності, вивчення і впровадження передового перспективного досвіду. Учителі закладу постійно дбали про власне методичне зростання, виявляли зацікавленість новими методами, технологіями вдосконалення освітнього процесу. Минулий навчальний рік ознаменувався подальшим активним вивченням і впровадженням інтерактивних технологій, опанування освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання.

Підвищенню ефективності роботи вчителів сприяло проведення методичних та предметних тематичних тижнів. У лютому проведено місячник педагогічної майстерності вчителів, які атестувались. За результатами атестації підтверджено вищу кваліфікаційну категорію та звання «вчитель-методист» Степанову В.П., підтверджено вищу кваліфікаційну категорію та присвоєно звання «старший вчитель» Березовій В.М., присвоєно першу кваліфікаційну категорію Бєловій А.О. та Соломасі Л.О.; присвоєно другу кваліфікаційну категорію Мусатенко В.О.; підтверджено першу кваліфікаційну категорію Дегтерьовій Н.Д. та Гнатченко М.М.; підтверджено другу кваліфікаційну категорію Кисельовій Ю.О.

В системі роботи з підвищення якості освіти особливу увагу було надано вивченню стану викладання і рівню навченості учнів з предметів.

Упродовж року вивчено і розглянуто на педагогічних радах та нарадах при керівнику освітнього закладу стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів із української мови та літератури, предметів освітньої галузі «Суспільствознавство», хімії та біології, англійської та французької мов, курсу «Захист України», фізкультури у початкових класах, предметів освітньої галузі «Природознавство та суспільствознавство» у початкових класах.

Крім того, розглядалися питання:

· формування мовленнєвих компетенцій учнів на уроках іноземних мов;

· формування безпечного освітнього простору, запобігання булінгу та мобінгу в закладі освіти;

· формування позитивного іміджу школи;

· інтегроване навчання як освітній пазл Нової української школи;

· формування в учнів здорового способу життя як складова виховного процесу;

· навчання дітей з особливими освітніми потребами;

· про роботу педагогічного колективу з батьками та громадськістю;

· про дотримання вимог Санітарного регламенту в закладі освіти;

· про стан методичної роботи у школі;

· про стан виховної роботи у закладі;

· про стан збереження підручників та прогноз забезпечення ними на наступний навчальний рік;

· про спільну роботу вчителів філологів та бібліотекаря школи щодо виховання в учнів цікавості до навчання;

· про педагогічні умови формування особистісно орієнтованого навчального середовища;

· про соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

· про роботу органів учнівського самоврядування;

· про хід виконання рішень попередніх педрад.

Розгляд цих питань сприяв активізації роботи з вдосконалення форм і методів навчання та виховання учнів.

Особлива увага в методичній структурі освітнього закладу приділялась роботі з молодими вчителями. Для цього використовувались такі форми роботи:

  • парне співробітництво, наставництво (досвідчений учитель – молодий учитель);

  • індивідуальні консультації;

  • діагностування.

Упродовж навчального року постійна увага приділялася методичному забезпеченню організації навчання і розвитку обдарованих учнів. У 2020 – 2021 н.р. учні 6-11 класів школи здобули 20 призових місць в районних предметних олімпіадах. 4 учнів стали переможцями та призерами районного конкурсу знавців української мови імені П. Яцика.

Навчальний рік закінчили 288 учнів.

За результатами моніторингу річного оцінювання високий рівень навчальних досягнень мають 15 учнів (7,7%), достатній рівень навчальних досягнень – 68 учнів (34,5%), середній рівень навчальних досягнень - 86 учнів (43,6%), початковий рівень навчальних досягнень – 28 учнів (14,2%).

Індекс успішності по школі – 7,8 б. Якісний показник – 42,2 %.

З 1 вересня 2020 року 34 учнів 1-их класів, 24 учнів 2-го класу та 36 учнів 3-х класів нашої школи розпочали навчання за новою освітньою програмою НУШ, розробленою під керівництвом О.Я. Савченко. Новий зміст освіти заснований на формуванні необхідних для успішної самореалізації в суспільстві компетентностей.

Для забезпечення дослідницької діяльності дітей, формування самостійності, організації роботи дітей у парах, у малих групах, а також індивідуально, облаштовано навчальні осередки. Є куточки відпочинку, усамітнення, змінні тематичні осередки, зони художньо-творчої діяльності, дитячі класні бібліотечки, куточки живої природи.

Здобувачі початкової, базової та повної загальної середньої освіти у 2020-2021 навчальному році звільнені від проходження ДПА.

Рівень навчальних досягнень учнів школи за 2020-2021 н.р., успішність учнів по класах, якісний показник успішності учнів по класах, успішність учнів по предметах, показник відвідування учнями школи по класах за минулий навчальний рік подано в діаграмах.

Організація дистанційного навчання під час карантину

Особливість 2020-2021 навчального року – тривалий карантин і дистанційне навчання, яке стало викликом для нас усіх. В першу чергу для вчителів, а також для батьків та дітей. Складність полягала у неоднаковому технічному забезпеченні та професійних навичках його учасників (вчителів, батьків, учнів). Дистанційне навчання мало своїх прихильників і противників. Як серед дітей, так і серед їхніх батьків. Найголовніше – налагодити співпрацю між учнем, вчителем і батьками. Щоб вони почули одне одного, щоб не було опору батьків. Що важливіше для життя: оцінки, знання самі по собі чи сформовані компетенції? Карантин лише виявив проблеми, а нам усім разом треба прагнути навчитися їх вирішувати.


Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2», в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 17.02.2021 № 104 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», на виконання п.1.12 Протоколу Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (протокол №67 від 13.11.2020р.) «Про посилення обмежувальних заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2» з 13.10.2020 по 21.10.2020, з 16.11.2020 по 30.11.2020, з 11.01.2021 по 24.01.2021, з 29.03.2021 по 30.04.2021 освітній процес у закладі освіти здійснювався в дистанційній формі шляхом застосування електронних засобів комунікацій (Skype, Viber, сайт школи, електронна пошта, Zoom, Google meet) та інформаційнокомунікаційних технологій та платформ: Google classroom, Google-документи, Google презентації, Google-форми, «На Урок». На 2020-2021 н.р. вибрано єдину платформу Google Meet для здійснення освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання.

Для здійснення обміну навчальними матеріалами кожен вчитель самостійно обирав форму, методи, технології і засоби організації дистанційного навчання, що відповідають освітній програмі із застосовуванням будь-яких пристроїв та інструментів, зокрема мобільного телефону, а також розміщення навчальних матеріалів на вебсайті школи, в тому числі відео-уроки або гіперпосилання на них. Розклад занять та робочий час вчителів в дистанційному режимі було встановлено у відповідності до розкладу навчальних занять та поточного режиму роботи школи. Оцінювання результатів навчання здобувачів освіти та зазначення тем здійснювалось відповідно до безпосередньо проведених навчальних занять у дистанційному режимі через електронні та інші наявні засоби у зручний для вчителя спосіб, з урахуванням того, що навчальні досягнення кожної дитини можуть бути доступними лише для її батьків або законних представників. Кожним педагогічним працівником було вжито заходів щодо виконання методичної, організаційно-педагогічної роботи, зокрема розроблення індивідуальних планів професійного розвитку, підвищення кваліфікації, самоосвіти тощо.

На початок карантину всі педагогічні працівники склали індивідуальні

плани роботи щодо забезпечення виконання освітніх програм засобами он-лайн спілкування з учнями, індивідуальних інтернет-консультацій, відеоуроків. Завдання для учнів висвітлювалися на офіційному сайті школи у розділі «Дистанційна освіта» для кожного класу окремо, з розміщенням у ньому інформаційних матеріалів та посилань на додаткові ресурси (відео, завдання, тести) та корисні ресурси для самоосвіти. Щотижня педагоги звітували за складеним алгоритмом про проведену роботу в умовах дистанційного навчання: вказували вивчені теми, кількість проведених індивідуальних консультацій, тестів, кількість учнів, які оцінені, засоби дистанційного навчання.

Під час організації дистанційного навчання було забезпечено чітке дотримання нормативно-правового забезпечення з цього питання. З метою забезпечення організації освітнього процесу та виконання освітніх програм використовувалися інструменти онлайн-спілкування та електронні ресурси й веб-сервіси в синхронному та асинхронному режимі, веб-ресурси, розроблені педагогами, практикувалися індивідуальні консультації та самостійне опрацьовування навчального матеріалу. Всіх батьків здобувачів освіти було проінформовано про особливості освітнього процесу в період карантину, були визначені форми зворотного зв’язку (контролю) зі здобувачами освіти та їх батьками. Для спілкування в дистанційному навчанні використовувались електронна пошта, форуми, чати, відеоконференції, блоги тощо. Практикувались уроки через Skype, підготовка завдань на самостійне опрацювання через платформу Google meet.

Для підготовки учнів 11 класів до ЗНО-2020 практикувались індивідуальні консультації щодо використання матеріалів на веб-ресурсах УЦОЯО, на платформах Рromethеus, iLearn (школярі). Активно використовувалися інтернет-ресурси для самоосвіти: EdEra, Рrometheus, Освіторія, Youtube-контент (освітні Youtube-канали, відеоролики і т.п.).

Опрацювавши звіти вчителів-предметників щодо проведення дистанційного освітнього процесу, можемо зробити висновок, що усі педагоги закладу намагалися забезпечити засвоєння навчального матеріалу учнями та вихованцями за допомогою інформаційно-комунікативних технологій. У більшості класів дистанційним навчанням за весь період карантину було охоплено переважну більшість учнів.

Про підсумки виховної роботи закладу освіти у 2020-2021 н.р.

та завдання на 2021-2022 н.р.

У 2020-2021 н.р. виховна робота закладу освіти була спрямована на вирішення проблеми «Виховання морально-духовної, життєво компетентної особистості з високим рівнем інтелекту шляхом формування загальнолюдських цінностей»

На виконання Закону України «Про освіту», Концепції національного виховання, Концепції Нової української школи, обласної соціальної програми протидії торгівлі людьми на 2021 рік, обласної цільової соціальної програми «Молодь Черкащини» на 2021 рік виховна робота Корсунь-Шевченківської ЗСШ № 5 із поглибленим вивченням іноземних мов спрямована на виховання особистості, що керується загальнолюдськими цінностями в ставленні до оточуючих людей і до себе.

Планування і організація виховної діяльності здійснювалась згідно із Законом України «Про освіту», Концепцією національного виховання та Концепцією Нової української школи, листа МОН № 1/9-385 від 20.07.2020 року «Деякі питання організації виховного процесу у 2020/2021 н.р. щодо формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок», планом виховної роботи з учнівськими колективами сектору освіти, молоді та спорту Корсунь-Шевченківської міської ради і річного плану виховної роботи школи. Питанням виховної діяльності педагогічний колектив школи приділяв належну увагу.

В основі виховної системи школи закладено зміст виховної діяльності і вся робота спрямована у відповідності до наступних ключових ліній:

1. Національно - патріотичне виховання (формування і розвиток особистості – людини і громадянина високої національно – патріотичної свідомості, почуття відданості своїй Українській державі)

2. Превентивне виховання «Безпечне навчальне середовище»

(це комплексний цілеспрямований вплив на особистість у процесі її активної динамічної взаємодії із соціальними інституціями, спрямованої на фізичний, психічний, духовний, соціальний розвиток особистості, вироблення в неї імунітету до негативних впливів соціального оточення, профілактика і корекція асоціальних проявів у поведінці дітей та молоді, допомога і захист)

3. Всебічний розвиток дитини «Компетентна дитина»

(це цілеспрямована діяльність, яка здійснюється в системі, орієнтована на створення умов для розвитку духовності зростаючої особистості на основі загальнолюдських і національних цінностей, надання допомоги в життєвому самовизначенні, громадянській і професійній компетентності та цілісній самореалізації)

4. Робота з батьками «Співпраця з батьками»

(Партнерство і комунікація. Формування у кожної дитини ціннісного ставлення до власного життя і співставлення його з життям інших людей. Процес відкритості школи для дитини забезпечує розширення соціальних контактів школи з родиною, поліпшує взаємодію педагогічного та батьківського колективу з усіма соціальними інституціями, причетними до виховання, шкільне спілкування максимально наближене до родинного)

Заходи, проведені впродовж року, відповідали напрямкам виховної діяльності:

1) тематичні місячники (патріотичного та екологічного виховання);

тематичні тижні та декади (Пошани школи, Олімпійський тиждень, партизанської слави, українського козацтва та захисника України, Всеукраїнський тиждень права, української мови і літератури, пам'яті жертв голодомору і політичних репресій, толерантності, збереження шкільного підручника, дитячої та юнацької книги, Шевченківські дні, тиждень сім'ї)

2) загальношкільні конкурси та заходи, проведені впродовж року:

1. Шкільна виставка дитячих поробок «Дари осені» та «Новорічна фантазія».

2. Свято першого та останнього дзвоника.

3. Тематичні конкурси та виставки малюнків.

4. Привітання вчителів із професійним святом та святом 8 Березня.

5. Тематичні флешмоби «Голуб миру», «Ми проти СНІДу!», «Рух – це здорово!»

6. Конкурси відеороликів «З Новим роком!» «Ліричне слово про війну», «Краса рідного краю», «Містер і Місіс екологи»

7. Свято української хустки і української вишиванки, День сміху.

8. Шкільна Книга пам'яті.

9. Тематичні відеоролики «Я – літературний персонаж», «День Європи», «30-річчя Незалежності України», «Стоп! Булінг»

10. Новорічне свято.

3) Акції допомоги українським воїнам до Дня Покрови, до Нового року, «Військові обереги до Дня Святого Миколая.

4) Участь у конкурсах.

Впродовж року учні школи разом з учителями взяли участь у 22 позашкільних конкурсах і посіли призові місця. Ліга старшокласників – 7 конкурсів. Конкурси Районного центру дитячої та юнацької творчості – 4; Районного будинку культури – 3; Районної міської ради відділу освіти, молоді і спорту – 2; Всеукраїнські конкурси – 3; обласні конкурси – 3; Роботи наших учнів та вчителів відмічені на обласному рівні конкурсів Ліги старшокласників області.

Результати участі учнів школи у конкурсах:

  1. Районний фестиваль дитячої творчості «Зірки Надросся» :

1м. – Кисельов О (4 клас), 2м. – Мороз Діана ( 3-а клас), 3м. – ансамбль 3-А класу «Яскраві зірочки»

2. Районний конкурс пісень іноземною мовою:

2м. - Пшоно Даниіл (6-Б клас), 3 м. – Захарченко Дарина (11 клас)

3. Районний конкурс «Сила в єдності!» до Дня Соборності України:

1м. - Мельников Григорій (3 – б клас), 2м. - Шаблій Максим і 3 м - Руденко Софія – учні 3-а класу

4. Виставка - конкурс малюнків «Шляхами пам'яті і слави»:

1м. - Мирошніченко Віталіна (11 клас), 2 м. - Мачула Поліна ( 6 – Б клас) і 3 - м. Перехрест Вікторія (3 – б клас)

5. Конкурс – фестиваль вокального, образотворчого мистецтв і художнього слова «Шевченкові вершини» номінація «художнє читання»: учні Риженко О.М. : Луценко Анна – 2 м. Учні Білоущенко О. Б.: Музиченко Марина – 1 м., Мороз Діана – 1 м., ансамбль «Яскраві зірочки» - 2 м. Учні Федосій Л.В. (7-А клас): Козодой Анна – 1 м. А також учителі школи – Русс Анастасія Юріївна (інформатика) - 2 м.

6. Конкурс "Новий рік надихає усіх», «Щедрівочка щедрувала»:

ансамбль «Яскраві зірочки» - 2 м. Мороз Діана, Полтавська Олександра, Федірко Анна – вихованці Білоущенко О.Б. ( 3 – а клас)

7. Онлайн – читання «І повіє вогонь новий з Холодного Яру», присвячений творчості Т.Г. Шевченка: учні – Козодой Анна і Стріленко Діана, учениці 7 – А класу, учитель Федосій Л.В.

8. Районний конкурс читців «Барви рідної мови»1м. - Козодой Анна (7-А клас), Мороз Діана (3- А клас) 2м. - дует (Козодой Анна і Стріленко Діана ( 7 – А клас), Музиченко Марина ( 3 – А клас) 3 м. -Луценко Анна ( 3 – Б клас)

9. Відкритий дистанційний творчий конкурс «Диво-Зірка» на кращу різдвяну зірку, відзначені родини : Лоєнко Маргарити ( 8 клас), Мороз Діани ( 3-А клас), Бетер Ігора ( 3 – Б клас)

10. Міжнародний етап конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика:

1м.- Стріленко Діана ( 7-а клас), 3 м.- Горобець Микита ( 5 клас), Федірко Анна (3-А клас), Музиченко Марина ( 3 – А клас)

11. Команда «Прогресивна молодь» нашої школи перемогла у районній грі «Лідер» у номінації «Герої нашого часу»

12. Районний конкурс «Новорічна фантазія»: 1м. - Руденко Софія (3 – А клас), 2м. - Пилюченко Богдан ( 7- Б клас)

13. Родина Русс взяла участь у обласному конкурсі «Сім Чудес Черкащини», ця робота відзначена дипломом.

Учні школи взяли також участь у конкурсах від Благодійного фонду «Центр порятунку тварин» і отримали корисні подарунки. У районному конкурсі малюнків «Україна єднає», у Всеукраїнському конкурсі плакатів «Я – Україна!» У командному заліку школа виборола почесне 2 м. на районному етапі обласного Інтернет – проєкті «Ми – патріоти Черкащини – 2020». Осередок районної Ліги старшокласників школи нагороджений грамотою за активну громадську діяльність щодо утвердження загальнолюдських цінностей, національно - патріотичного виховання учнівської молоді.

5) зв’язки з громадськістю ( зустрічі з представником служби у справах дітей, працівниками поліції) До послуг учнів у школі працює медична сестра, яка стежить за станом здоров’я учнів, надає консультації дітям та їх батькам.

Згідно з перспективним прогнозуванням роботи школи адміністрацією закладу проведено вивчення:

- роботи класного керівника 6-Б класу Царенко О.В.

- роботи класного керівника 11 класу Бєлової А.О.

- роботи класного керівника 7-А класу Федосій Л.В.

На нарадах при керівникові ЗЗСО слухалися питання:

- про формування здорового способу життя;

- про виховну роботу з учнями, які стоять на внутрішкільному обліку;

- про профілактику дитячої бездоглядності у школі;

- про роботу класних керівників з превентивного виховання;

- про підсумки проведення громадського огляду стану утримання здобувачів

освіти в сім’ях;

- про організацію гурткової роботи;

- про роботу з учнями, схильними до правопорушень;

- про участь у конкурсах, змаганнях, вікторинах;

- про роботу шкільної учнівської ради;

- про роботу з обдарованими дітьми;

- про відзначення учнів в номінаціях конкурсу «Учень року»;

- аналіз стану відвідування учнями уроків;

- співпраця з позашкільними, громадськими організаціями, службами;

- контроль за відвідуванням учнями школи та за журналом обліку відвідування.


Кожен класний керівник працював за власним виховним планом, погодженим заступником керівника ззсо, має папку класного керівника з методичними рекомендаціями по роботі з учнями, власними розробками виховних заходів, протоколами батьківських зборів. Проводились години спілкування, виховні заходи. Педагогічний колектив школи готував заходи, що сприяють формуванню культури поведінки учнів, якостей особистості, яка керується загальнолюдськими й культурно-національними цінностями. Ефективними були години спілкування за планом виховної роботи школи та темами, розробленими самими класними керівниками. Заступником керівника закладу освіти, бібліотекарем надавались методичні рекомендації для класних керівників щодо проведення годин спілкування. Педагогічний колектив запроваджує систему виховної роботи, в основі якої – створення системи всебічної підготовки учнів та компетентно зорієнтованого випускника. Були організовані екскурсії та походи: для учнів 5-8 класів. Побували на екскурсії в Корсунь-Шевченківському заповіднику учні початкових класів разом із класними керівниками та вихователями ГПД, учні 7-8 класів. 6-Б клас ( класний керівник Царенко О.В.) мав нагоду відвідати музей «Межиріччя» (м. Канів), 10 клас ( класний керівник Макаревич Г. Ю.) побували у парку Софіївка (м. Умань).

Педагогічний колектив закладу звертав належну увагу на питання правової освіти та виховання учнів. На виконання вимог Національної програми правової освіти населення усі проведені заходи здійснювались згідно з планом.

У школі активно діяв волонтерський рух, до якого долучалися усі учні школи. Школярі неодноразово збирали продукти харчування, ліки для бійців. Проводили флешмоби, брали активну участь у всіх районних конкурсах та долучалися до всіх акцій.

Значна увага приділяється роботі з батьками у напрямку превентивного характеру. У рамках батьківського всеобучу класні керівники провели тематичні батьківські збори згідно із запланованою тематикою. Проводилась інформаційно-просвітницька робота серед класних керівників на засіданнях методичного об'єднання класних керівників.

Були розглянуті питання:

У школі ведеться активна робота з пропагування здорового способу життя. Працює орган учнівського самоврядування – учнівська рада, в якому діяльним є міністерство дисципліни і порядку, що контролює чітке виконання норм і правил Статуту учнівського самоврядування та правил внутрішнього розпорядку школи. Проводилась робота щодо удосконалення системи учнівського самоврядування. Учнівська рада - активний, творчий учасник управління та організації шкільного життя, роботу якого очолювала президент учнівського ради – Столова Єлизавета, яка за короткий період сформувала комісії та спланувала засідання ради, згідно з річним виховним планом школи. Парламент складається з інформаційного центру старост, загонових осередків: «Росичі», «Рада росичів», «Росинки». Своїм власним прикладом та своєю ініціативністю створила активнодіючу раду по різних виховних напрямках. За ініціативи Столової Єлизавети, були проведені вікторини, конкурси, різноманітного спрямування або згідно тематики тижня, результати яких стали бонусними балами до загального рейтингу навчання учня. Така мотивація дала змогу активізувати учнів до участі у позакласних заходах, конкурсах, турнірах як у школі так і у районних конкурсах. Щомісяця проводились засідання Учнівської Ради, на яких планувалась робота на місяць та обговорювались нагальні проблеми, приймались рішення.

У кінці семестру та в кінці року підводились підсумки шкільного конкурсу: «Кращий учень року» та «Клас року» згідно положення про конкурси. Відзначались «Кращий учень року» та «Кращий знавець іноземної мови» Цьогоріч переможцями стали у конкурсі «Клас 2021року» - 7 – А клас, класний керівник Федосій Л.В. у номінації «Старша школа» і 3 – А клас, класний керівник Білоущенко О.Б. у номінації «Початкова школа». «Кращий учень 2021 року» - перемогу розділили відповідно до положення – Семененко Микола ( 8 клас) у номінації «Середня школа» і Нех Антон ( 10 клас) у номінації «Старша школа»

Упродовж року в закладі ефективно працювали гуртки: «Євроклуб» (керівник Баранова Л.М.), спортивний «Баскетбольна секція» (керівник Степанов В.П.), «Патріот» (керівник Лавренчук Л.В.), «Фінансова грамотність» (керівник Макаревич Г.Ю.), «Чарівна намистинка» (керівник Лісова Л.І.), «Дивосвіт» (Руденко Л.І.). Кожен із них має свої досягнення, результати роботи були продемонстровані під час проведення шкільних конкурсів та турнірів предметного спрямування між класами. Гуртковою роботою (школа) охоплено 97 учнів, позашкільною гуртковою роботою – 105 учнів.

Питання виховного напрямку та нормативні документи розглядались на засіданнях педагогічної ради згідно з планом проведення роботи.

Бібліотекар школи Моренко Л.В. проводила виховну роботу за планом роботи бібліотеки, згідно плану виховної роботи школи. Щомісяця випускався календар пам’ятних дат, проводились тематичні виставки літератури до знаменних дат, предметних і тематичних тижнів, надавалась допомога у виборі літературних джерел для проведення виховної роботи класними керівниками. Бібліотекар разом із представниками учнівської ради проводила рейди перевірки стану ведення підручників. У шкільному конкурсі «Найращий читач школи» цьогоріч брали участь Петренко Я., учень 6-А класу, Щербак Анастасія, учениця 6 -А класу.

Заступником керівника закладу освіти Березовою В.М., бібліотекарем Моренко Л.В. та психологом Соломахою Л.О. надавались методичні рекомендації для класних керівників щодо проведення годин спілкування. Педагогічний колектив запроваджує систему виховної роботи, в основі якої – створення системи всебічної підготовки учнів та компетентно зорієнтованого випускника. Робота педагогічного колективу спрямована на поліпшення морально-правової освіти учнів, попередження злочинності і правопорушень, бездоглядності і охоплення виховним впливом кожного учня. Активно роботу проводить шкільна Рада профілактики, засідання якої проводились систематично 1 раз на 2 місяці. Багато уваги щодо профілактики правопорушень приділяється вчителем правознавства Хлепітьком Р.В. в ході викладання курсу практичного права.

Налагоджено чіткий контроль за відвідуванням учнями школи (облік ведеться класними керівниками в класному журналі, черговими вчителями –

в журналі відвідування). Заступником керівника закладу освіти з навчально-виховної роботи вівся облік відвідування учнями навчальних годин.

Розроблено правила для учнів.

Розроблені і реалізуються:

1. Програма заходів щодо реалізації обласної соціальної програми протидії торгівлі людьми на 2021 рік..

2. Заходи на виконання обласної цільової соціальної програми «Молодь Черкащини» на 2021 рік

Виховна робота у 2020-2021 н.р. згідно плану проведена на достатньому рівні, усі класні колективи брали активну участь у заходах, які проводились у школі.

Враховуючи сказане, педагогічний колектив розробив пріоритетні напрямки виховної роботи на 2021 -2022 навчальний рік:

1. Створення умов для творчого і духовного розвитку учнів, їх інтелектуального самовдосконалення ( участь у конкурсах, фестивалях, форумах, зльотах, тощо)

2. Проведення тематичних акцій, челенджів, конкурсів, організація переглядів відеофільмів з метою профілактики шкідливих звичок, попередження насилля, булінгу та популяризації здорового способу життя.

3. Проведення заходів, спрямованих на зміцнення психічного здоров'я учнів, формування внутрішньої культури їх взаємин у соціальному середовищі, репродуктивного здоров'я молоді, популяризації знань із безпеки життєдіяльності.

4. Організація заходів на формування почуття особистої гідності, подолання комплексів меншовартості, шанобливого ставлення до внеску національних меншин у державотворчі процеси України.

5. Організація співпраці закладу освіти і правоохоронних органів, соціальних служб з питань протидії торгівлі людьми.

6. Активізація роботи органів учнівського самоврядування для реалізації напрямків молодіжної політики, самореалізації та самовдосконалення.

Організація роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу в закладі освіти проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Санітарного регламенту

та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем керівника ЗЗСО. З працівниками закладу освіти постійно проводяться відповідні інструктажі з охорони праці, які фіксуються в журналах реєстрації інструктажів з питань охорони праці. Інструктажі з безпеки життєдіяльності проводяться з учнями закладу. Класні керівники ведуть журнали реєстрації інструктажів з питань безпеки життєдіяльності, в яких фіксують проведення вступного, первинного та цільових інструктажів; починаючи з 9-го класу учні розписуються в журналі інструктажів. Кожна класна кімната, кабінет, спортивна зала має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Впродовж року класними керівниками проводились бесіди з питань попередження травматизму серед учнів, були проаналізовані випадки побутового травматизму, питання травмування розглянуто на нарадах при керівникові та на засіданнях педрад. Було проведено тижні безпеки життєдіяльності та безпеки дорожнього руху, школа брала активну участь у Всеукраїнському рейді «Увага! Діти на дорозі».

Упродовж навчального року додатково проводилися бесіди з попередження дитячого травматизму напередодні осінніх, зимових, весняних і літніх канікул, поточні бесіди і повідомлення про нещасні випадки, проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності і охорони праці під час проведення екскурсій, участі у спортивних заходах. Напередодні літніх канікул з учнями проведені первинні інструктажі з питань запобігання дитячому травматизму. Серед учнів та їх батьків проведено також роз’яснювальну роботу щодо обмеження часу перебування на сонці, шляхів запобігання сонячних та теплових ударів, дотримання правил поведінки на воді, забезпечення необхідного для здоров‘я дитини водного балансу тощо. Здобувачі освіти та працівники закладу обізнані з вимогами охорони праці безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайної ситуації і дотримуються їх. Приміщення школи забезпечені первинними засобами пожежогасіння. По всій школі розміщені плани евакуації у разі небезпеки чи аварії. Для попередження виникнення надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовій період перевіряється температурний режим, дотримується енергозберігаючий режим роботи школи, перед зимовим сезоном перевіряється система опалення, постійно ведеться очистка від снігу території школи, попередження травм при падінні (посипається сумішшю від льодяної корки).

Усі кабінети, приміщення школи забезпечують оптимальні умови для реалізації освітньої програми та забезпечення освітнього процесу. Навчальні кабінетів початкових класів, фізики, біології, інформатики, спортивна зала обладнані засобами навчання відповідно до вимог законодавства та освітньої програми. У школі створені умови для здорового та якісного харчування: належний матеріально-технічний стан харчоблоку та їдальні; дотримання санітарно-гігієнічних вимог приміщень для приготування їжі та їдальні; столи, стільці, місця для видачі готових страв є чистими та регулярно миються.

Зважаючи на карантинні заходи, які введено в Україні в школі забезпечено дотримання вимог, які убезпечують учасників освітнього процесу від захворюваності на COVID-19: організовано проведення роз'яснювальної роботи з персоналом та здобувачами освіти щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів коронавірусної хвороби (COVID-19) серед персоналу та здобувачів освіти; організовано централізований збір використаних засобів індивідуального захисту; організовано проведення навчання працівників щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації; подано заявку до відділу освіти, молоді та спорту щодо придбання запасу миючих та дезінфікуючих засобів, що необхідні для дотримання працівниками та учнями правил особистої гігієни (мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук тощо), обладнання (безконтактними термометрами) для медичних пунктів закладу, засобів індивідуального захисту для персоналу із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи; розроблено маршрути руху здобувачів освіти, задіяно три входи в приміщення закладу; складено графік допуску до закладу освіти, з метою запобігання утворення скупчення учасників освітнього процесу; визначено різний час початку та закінчення занять (перерв) для різних класів та груп та виокремлено зони переміщення для різних вікових категорій дітей; розроблено графік харчування здобувачів освіти; обмежено проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях (окрім заходів необхідних для забезпечення функціонування закладу освіти – проведення педагогічних рад, конференцій трудового колективу тощо); розміщено інформацію (плакати/банери) про необхідність дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю.

Таким чином, в школі створено належні умови для успішної праці вчителів та навчання учнів. В школі затишно, панує доброзичлива атмосфера, хороший психологічний мікроклімат.

Щорічно покращується матеріальна база школи. Упродовж 2020-2021 навчального року за бюджетні кошти для школи придбано миючі та дезинфікуючі засоби, канцтовари. За кошти депутатського фонду було придбано меблі для класних кімнат, інструменти та матеріали для проведення ремонтних робіт, м’який куточок в учительську, комплект літератури в бібліотеку.

Не секрет, що необхідною запорукою будь-якого успіху освітнього закладу є створення психологічного мікроклімату, комфорту, затишку. За період літніх канікул у школі оновлено класну кімнату 1-Б класу, проведено капітальний ремонт бібліотеки, придбано меблі в бібліотеку, послано лінолеум у бібліотеці. Виготовлено та встановлено жалюзі в учительську, у вестибюль та 1-Б клас, проведено капітальний ремонт сцени, переклеїно шпалери у кабінеті трудового навчання, зміцнено матеріальну базу кабінету трудового навчання – придбано електроплиту та електродуховку, на харчоблоці школи замінено електроплити на нові, встановлено витяжні шафи, придбано частину нового посуду, встановлено фільтр очистки води. В коридорах ІІ поверху пофарбовано стіни, замінено частину шпалер. В класній кімнаті 7-Б класу замінено комплект парт, виготовлено та встановлено жалюзі. В кабінеті математики змонтовано підвісну стелю та освітлення. Обладнано шахову та тенісну спортивні кімнати. Здійснено ремонт кімнати технічного персоналу.

Організація харчування та медичного

обслуговування учнів і педагогічних працівників

Здорове та якісне харчування здобувачів освіти – одна із умов міцного здоров’я, розвитку та успішного навчання школярів.

Заклад освіти дбає про забезпечення умов для якісного і здорового харчування. Школа активно формує в учнів стійкі навички здорового харчування.

За останні роки в закладі освіти поліпшено матеріально-технічний стан харчоблоку та їдальні: придбано та встановлено 2 вентиляційні шафи над плитами. Замінено частину кухонного посуду.

Встановлено систему очистки води, які подається зі свердловини, розташованої на території школи.

В їдальні закладу розміщено примірники затвердженого 2-тижневого меню. Адміністрація школи та медична сестра здійснюють щоденний контроль за якістю продуктів, які доставляють у їдальню, умовами їх зберігання, дотриманням термінів реалізації та технологічним процесом під час приготування їжі, а також здійснюють контроль за фактичним дотриманням меню.

Ведеться щоденний контроль за санітарно-протиепідемічним режимом на харчоблоці. Контролюється проходження обов’язкових медичних оглядів працівників харчоблоку.

Всього забезпечено безкоштовним харчуванням 180 учнів (64%), для здобувачів 1-4 класів гаряче харчування організовано так: 50% вартості – батьківська плата, 50% - вартості за кошти міського бюджету. Харчувалося 104 учні (90%).

26 учнів пільгових категорій охоплено безкоштовним харчуванням.

Надання соціальної підтримки та допомоги дітям, які

потребують особливої соціальної уваги та підтримки

На виконання Законів України «Про охорону дитинства», «Про освіту», «Про загальну середню освіту», з метою вдосконалення роботи з забезпечення соціально-правових гарантій дітей пільгового контингенту, їх захисту, створення необхідних умов для повноцінного та різностороннього їх розвитку в школі проводилась робота щодо створення сприятливих умов для розвитку дитини, налагодження зв`язків і партнерських відносин між сім`єю та школою. Робота зданого напрямку здійснювалась відповідно до річного плану роботи школи, плану виховної роботи, плану роботи психологічної служби з організації соціального захисту дітей пільгових категорій. На початку навчального року було підготовлено банк даних соціально незахищених категорій дітей, який у ході освітнього процесу змінюється та поновлюється в залежності від кількісного складу учнів кожної визначеної категорії. В школі у 2020-2021 навчальному році навчалися 84 дітей, які потребували особливої соціальної уваги та підтримки, а саме 4 дітей позбавлених батьківського піклування, 4 учнів з інвалідністю, 58 дітей з багатодітних сімей, 14 дітей з малозабезпеченої сім’ї, 4 дітей, батьки яких є учасниками АТО. Постійно оновлювався банк даних дітей пільгових категорій. Ця робота проводилася на підставі відповідних документів класними керівниками. Діти пільгових категорій відвідували гуртки та секції, брали активну участь в житті школи: в шкільних та класних виховних заходах, конкурсах, вікторинах, спортивних змаганнях. Найактивніші з них внесені до банку даних «Обдаровані учні». Складені соціальні паспорти учнів пільгових категорій.

Соціальний педагог неодноразово разом із службою у справах дітей та представниками поліції відвідувала сім’ї, діти із яких допускали пропуски навчальних занять. По класах проводилися виховні заходи з профілактики булінгу, СНІДу, проводилась профорієнтаційна робота з учнями випускних класів.

Психологічна служба Корсунь-Шевченківської ЗСШ I-IIIст №5 налічує 2 працівників: практичний психолог та соціальний педагог.

Робота здійснювалася згідно вимог нормативно-правових документів, що регулюють діяльність практичного психолога:

· Закон України «Про освіту» від 05.09.2017 №2145-VIII

· Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькування)” від 18.12.2018 №2657-VІІІ

· Наказ МОН «Про затвердження положення про психологічну службу у системі освіти України» від 22.05.2018 № 509

· Етичний кодекс психолога, прийнятий на І Установчому з’їзді Товариства психологів України 18.12.1990

· Про затвердження професійного стандарту “Практичний психолог закладу освіти:

· Лист Міністерства освіти і науки України від 30.11.2020р.№6-1427-20”Лист МОН «Про типову документацію працівників психологічної служби у системі освіти України» від 24.07.2019 №1/9-477

· Лист МОН «Про пріоритетні напрямки роботи психологічної служби у системі освіти 2020/2021 н.p.» від 27.07.2020 №22.1/10-1495

· Положення про психологічний кабінет дошкільних, загальноосвітніх та інших навчальних закладів, затверджене наказом МОН від 19.10.2001 №691

· Положення про експертизу психологічного та соціологічного інструментарію, що застосовується в навчальних закладах МОН, затверджене наказом МОН від 20.04.2003 №330

· Лист МОН «Щодо організації інклюзивного навчання в закладах освіти у 2019/2020 н.p.» від 26.06.2019 №1/9-409

· Лист ІМЗО від 04.12.2020 № 22.1/10-2496 "Про методичні рекомендації щодо проведення профорієнтаційної роботи в закладах загальної середньої освіти"

· Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих МОН України для використання в навчально-виховному процесі закладів освіти працівниками психологічної служби у системі освіти України у 2020/2021 навчальному році

· Лист МОН від 14.08.2020 № 1/9-436 "Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)"

· Проєкт плану заходів розвитку психологічної служби на період до 2022 року.

Протягом 2020-2021 навчального року робота практичного психолога в ЗСШ I-IIIcт. №5 здійснювалася за такими функціональними напрямками: психодіагностична, консультаційна, корекційно-розвивальна, організаційно-методична робота, психологічна просвіта, зв’язки з громадськістю.

Психодіагностична робота працівника психологічної служби Л.О. Соломахи була спрямована на виявлення негативних чинників розвитку дітей з метою своєчасного їх усунення і корекції. Індивідуальною психодіагностикою було охоплено 18 осіб, з них 16 учнів, 2 педпрацівників. Групову психодіагностику було проведено в 30 групах, що налічує 312 осіб, з них 264 учні\25 груп, 30 педагогічних працівників \2 групи, 18осіб батьків\2 групи. Основні теми психолого-педагогічної діагностики: визначення рівня психологічної готовності дітей до навчання в школі, визначення готовності до дорослого життя, виявлення чинників дезадаптації в учнів 1,5,10 класів, діагностика шкільного стресу, визначення інтересів школярів, їх мотиваційної сфери та спрямованості особистості, діагностика мікроклімату колективів, рівня розвитку пізнавальних психічних процесів, вивчення індивідуальних особливостей учнів за запитом педагогів, адміністрації школи та батьків. За результатами діагностики було надано рекомендації, при потребі сплановано та проведено корекційно-розвивальну, консультаційну роботу.

Консультаційна робота була спрямована на підвищення психодіагностичної компетентності учасників освітнього процесу. Індивідуальним консультуванням було охоплено дітей-106 осіб, педпрацівників-48 осіб, батьків – 29 осіб. Основні теми звернень учнів: труднощі у відносинах дітей із батьками, педагогами, однокласниками, профорієнтація, втрата важливих стосунків, самотність, організація вільного часу, підготовка до ЗНО, закоханість, результати діагностик та ін.,тематика консультацій батьків: готовність дитини до навчання в школі, труднощі адаптаційного періоду, конфліктні відносини із дитиною, профорієнтація, підвищення рівня мотивації до навчання. Консультації для педагогів відбувалися з питань підтримки дисципліни учнів на уроці, диференційований підхід у навчанні, причини труднощів у навчанні, небажання учнів вчитися, байдужість батьків до навчальних досягнень власних дітей, результати діагностики.

Корекційно-розвивальна робота планувалась за результатами діагностики та була спрямована на вирішення завдань подолання дезадаптації учнів 1,5,10 класів, згуртування класних колективів, розвиток пізнавальних психічних процесів, навичок взаємодії, підвищення рівня мотивації до навчання, стабілізації психоемоційного стану, профілактики емоційного вигорання, розвиток навичок публічного виступу, стресостійкості та інше. Цим видом роботи було охоплено 268 осіб( групова з учнями- 265 осіб\15 груп, педпрацівників- 23 особи\1 група).Найкращі результати мала робота по адаптації учнів 1 класу до навчання в школі і в 5 класі по адаптації до навчання в середній школі, профілактиці та зниженні рівня емоційної напруги і перевтоми учнів. Ефективність корекційно-розвивальної роботи засвідчила повторна діагностика.

Психологічна просвіта планувалась згідно із запитом навчального закладу, на виконання національних програм та за результатами діагностики. Протягом року висвітлювались такі питання для учнів: протидія торгівлі людьми, попередження виникнення негативних чинників в учнівському середовищі, збереження репродуктивного здоров’я, толерантність у стосунках з оточуючими, просвіта з правової тематики, збереження психологічного і фізичного здоров’я учнів. Тематика просвітницьких форм роботи з педагогами: адаптаційний період учнів 5го класу, мобінг та шляхи подолання, особливості роботи педагогів із важковиховуваними дітьми. Питання які висвітлювалися для батьків: важливість благополуччя сім’ї для розвитку особистості дитини, вчимо дітей не допускати конфлікти, прояви і наслідки булінгу, роль сім’ї, психофізіологічні особливості учнів.

Організаційна робота була спрямована на підготовку до розвивальних занять, занять з елементами тренінгу, виступів з метою психологічної просвіти. Було виготовлено та розповсюджено пам’ятки для учителів: форми роботи із важковиховуваними. Батьків: допомагаю дитині при складанні ЗНО.

Зв’язки з громадськістю. Протягом року практичний психолог залучалася до роботи Ради профілактики, відвідування сім’ї.

Протягом 2020-2021 року брала участь у вебінарах:

«Психолого-педагогічні умови життєстверджувальної та стресостійкої поведінки дітей та молоді»,

«АВА – терапія: модель застосування поведінкового керівництва у роботі з дітьми з розладами розвитку»,

«Сучасні стандарти інклюзивного супроводу дітей з особливими освітніми потребами, за що отримала відповідні сертифікати».

В цілому роботу практичного психолога у 2020-2021 навчальному році вважаю задовільною.

Робота із зверненнями громадян

У 2020-2021 навчальному році було отримано 10 письмових звернень, 3 електронні звернення та більше 60 звернень було розглянуто під час особистого прийому громадян керівником закладу. Усі звернення, які надійшли, були вчасно розглянуті і про результати було повідомлено заявникам.


Завершення

Проте в діяльності педагогічного колективу є ряд суттєвих недоліків, наприклад організація роботи з формування позитивної мотивації навчальної діяльності, старанного та відповідального ставлення до навчання, готовності до практичного застосування знань, умінь.

Потребує кардинальних змін робота з організації учнівського самоврядування.


Про підсумки роботи школи у 2019-2020 н.р. та завдання на 2020-2021 н.р.

Річний звіт знаходиться за посиланням - >

Про підсумки роботи школи у 2018-2019 н.р. та завдання на 2019-2020 н.р.

Річний звіт знаходиться за посиланням - >