Search this site
Embedded Files
Skip to main content
Skip to navigation
TCEA 17
Home
Problem 1
Problem 2
Problem 3
Problem 4
TCEA 17
Home
Problem 1
Problem 2
Problem 3
Problem 4
More
Home
Problem 1
Problem 2
Problem 3
Problem 4
Problem 1
Use 3.14 for pi
A pumpkin pie costs $12.55 at Cooper's Bakery. If the pie has a diameter of 12 inches, what is the cost per square inch of the pie?
Open up the Sheet to try your luck at an answer.
Deeper Mathematical Thinking
2014-15_RefMat-G8-f.pdf
Report abuse
Report abuse