KREDYTY W CHF

Masz kredyt w CHF? Przeczytaj koniecznie.

W tzw. "sprawach frankowych" można zaobserwować dwa skrajne podejścia. Jedni uważają, że aktualna sytuacja prawna powoduje, że wszystkie umowy "frankowe" są nieważne i już tylko z tego powodu bank musi oddać pieniądze. Inni są skrajnie ostrożni i wolą nie podejmować otwartej "walki" z bankiem.

Które podejście jest właściwe? To zależy do konkretnego przypadku.

Nie wszystkie umowy będą uznane za nieważne i nawet Rzecznik Finansowy ostrzega, że w przypadku procesu sądowego należy mieć jednak na względzie, że każda sprawa – jej stan faktyczny – jest oceniana indywidualnie przez niezawisły Sąd i trudno zagwarantować, że w każdym przypadku Sąd wyda orzeczenie stwierdzające nieważność umowy w przypadku nawet istnienia w niej postanowienia będącego klauzulą abuzywną.

W niektórych publikacjach zwraca się też uwagę, że "frankowicza z wyrokiem unieważniającym kredyt czekają dalsze potyczki z bankiem", a "wzajemne rozliczenie z bankiem, wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej oraz danych o zobowiązaniu z Biura Informacji Kredytowej może trwać latami" ponieważ banki "nie zawsze bowiem idą na rękę kredytobiorcom" i  "niektóre mocno utrudniają życie frankowiczom". Również "w opinii Związku Banków Polskich nie można generalizować" bo każdy przypadek jest inny. 

Potrzebujesz rzetelnej konsultacji i być może reprezentacji w takiej sprawie? Napisz do mnie lub zadzwoń, wspólnie znajdziemy rozwiązanie problemu.