ІСТОРІЯ 

ОПОРНОГО ЗАКЛАДУ ГРЕБІНКІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №4 ГРЕБІНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ 

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Перша згадка про школу починається з будівництва клубу для залізничників на території теперішньої школи в далекому 1928 році. Якось так вже сталося, що 30-і роки і початок 40-х десь загубилися на теренах історії. Чи то життя таке важке було, чи то пам'ять людська тримає події тих літ у таємниці…

  19 вересня 1943 року до міста ввійшли фашистські війська. На території школи вони облаштували жандармерію. Ділянку навколо клубу обнесли колючим дротом, натягнутим на п’ятиметрові «гусаки». Огорожа сягала  нинішньої дистанції цивільних споруд з одного боку і залізничної поліклініки – з іншого. Поліційна дільниця була в іншому місці, але з участю місцевих запроданців у жандармерії постійно когось катували. За два роки окупації знищено десятки  гребінківців. При відступі фашисти приміщення не спалили, тому, після невеликого ремонту,  відновилася робота залізничного  клубу.  А в 1946  році у цьому приміщенні  відкривається неповна  середня   школа № 47 станції Гребінка Південно-Західної залізниці. Навчальний  заклад вважає 1946 рік роком свого народження. Очолювала школу   Бондаревська М. С.

  У школі № 47 заняття проводилися російською мовою,  у зв’язку з міграцією працівників залізничного вузла. На навчання приймалися всі діти станції Гребінка і навколишніх населених пунктів, які бажали навчатися російською мовою. Навчання проводилося в дві зміни, бо  в цьому ж приміщенні функціонував і клуб залізничників: сцена, зала для глядачів, де постійно працювали гуртки художньої самодіяльності, демонстрували кінофільми. Також тут розміщувався партком та партійна бібліотека. Так було до здачі в експлуатацію Будинку культури залізничників (жовтень 1957р.). Так як школа була залізничною, вона підпорядковувалася відділу навчальних закладів Південно-Західної залізниці в м. Харкові, який керував підвідомчими школами та вирішував усі кадрові питання. У 1946-1947н.р. у школі працювали 17 вчителів. Перший випуск НСШ № 47 ст. Гребінка  відбувся 20 червня 1947 року. Було всього 10 випускників-семикласників. А вже в наступні роки кількість учнів постійно збільшувалася.                  Школа стала середньою.  8-10 класи на той час були платними. Перший випуск 10 класу відбувся у 1952-1953 навчальному році.

Із золотою медаллю школу закінчили: Кравець В. А. та Сквирська О. О.

Із срібною  медаллю школу закінчили: Богдашкина Л. І., Зуєв А. К., Перельман Б. Д., Таран В.М.

Улітку 1953 року школу перейменовано на середню школу  № 60 Південної залізниці ст. Гребінка Міністерства шляхів сполучення.

  Із  1954 р. по 1959 р. - директор школи  Рожков А.А.

З 15 жовтня 1954 року було запроваджено в школі «Дошку пошани». На неї заносили прізвища та імена учнів, які проявили себе в навчанні, на роботі в колгоспі, на підприємствах, у шкільних майстернях, на пришкільних ділянках, на чергуваннях по школі.

Школа в 1958р 

На високому рівні робота комсомольської та піонерської організацій  під керівництвом старшої піонервожатої Говор Р.І.

У піонерському таборі в с. Гурбинці з ст.піонервожатою Говор Р.І.

Бібліотекар Шилова А.В., ст.піонервожата Говор Р.І.

Драматичний гурток після постановки п’єси «Юність батьків». Керівник гуртка           Симонова А.К.

Ст.піонервожата Говор Р.І.,учень-старшокласник Плит Г. з учителем фізики Гальонкіною А.А.

Учні школи №60 із ст.піонервожатою Говор Р.І., вчителями Шадриною В.І., Ковалевською М.Г., Деркач С.В. 

Із срібною медаллю  школу закінчили:                                                                     

 1955-56р. Деркач  П.А.,1956-57р.  Ложечкіна О.К.

1957-58р.   Ворошилова С.А. та  Божко Л.Ф. 

Поет  Павло Деркач народився у м. Полтава 9 лютого 1939 р. 

Працював інженером на заводі, старшим науковим співробітником, завідуючим сектором в науково-дослідних інститутах, редактором "Укртелефільму", кореспондентом заводської багатотиражки. Друкувався в газетах "Молода гвардія", "Літературна Полтавщина", у журналі "Ранок", у альманасі "Поезія", у районній пресі. Казку "Про Козлика і про Орлика" показували по телебаченню. Має публікації з питань економіки і естетики. Перекладає з німецької і китайської. Член Полтавської Спілки літераторів. 


З 1959 р. по 1960р. - директор школи  Мягков І.А.

Директор школи  

 Педагогічний колектив та випускники 1959-60 н.р.

Школа в 1960р.

У 1960 році,  відповідно до Постанови Ради Міністрів СРСР за № 1115 від  24 жовтня 1960р., усі працівники школи переведені у підпорядкування Міністерства освіти УРСР. Під керівництвом Мягкова І.А. в школі запроваджено виробниче навчання. У школі працювали вчителі - інструктори столярної і токарної справи, кулінарії та крою і шиття.

  Із срібною медаллю  школу закінчили: Леонович Л.Б.

  З  1960р. по 1975.р – директор школи Антонець А.Е.(О.О.), прихильник педагогічної  теорії   А. Макаренка.

Директор школи 

У 1962 році школу було перейменовано в Гребінківську середню                                          загальноосвітню трудову політехнічну школу з виробничим навчанням № 4. За ініціативи  Антонця  А.Е.(О.О.) та при його безпосередньому сприянні відбулося будівництво пришкільних і господарських приміщень, майстерень, гаража для автомобіля.

Школа

Господарські приміщення

На пришкільній території також розміщувалися навчально-дослідні ділянки. Учні займалися вирощуванням сільськогосподарських культур, доглядали за квітниками. Вагомий вклад цього директора і у зміцнення матеріально-технічної бази навчального закладу. У школі було 8 класних кімнат, 2 класи-кабінети, кабінет біології, спортивна зала, бібліотека, деревообробна та металообробна  майстерні.  Інших допоміжних кімнат не було. У школі працювали поряд з іншими гуртками  драматичний та танцювальний. Педагогічний колектив відвідував різні виставки, музеї.

1961р. Танцювальний колектив «Бульба»

На той час педагогічний колектив налічував  31 особу.

1963р.Випускник школи Говор Ю.Ф. з нареченою Плотниковою Р.І.(Говор Р.І.) 

1963р.Говор Р.І., Антонець А.Е., Щербак Г.А., Мініна Г.А. відвідали Музей Полтавської битви.

1965р.Учитель історії Говор Р.І., ст.піонервожата Линовицька Н.І.

Школа працювала повністю в дві зміни. В другу зміну навчалося 50 % всіх учнів.

1967р.Учні школи Борис і Ніна Олійники 

Симонова А.А. з учнями.

Прийом у піонери  

Педагогічний колектив з піонерами 

Педагогічний колектив із старшокласниками 

Педагогічний колектив та випускники 1968-69н.р. 

70-і роки. Урок історії проводить Говор Р.І. Учні зліва на право:Зінченко, Федоненко, Міхно, Боровський, Петровський. 

1971р.Педагогічний колектив на мітингу, присвяченому Дню Перемоги. 

1974р.День Перемоги. На фото учителі Говор Р.І., Полтавець Г.І., Кондрашова Г.А., Антонець А.Е., Юрченко Л.А., Кравченко Л.В., Шадрина В.І., Фундова Л.О. 

За   діяльності Антонця А.Е.(О.О.) в школі запроваджується самоврядування та самообслуговування, що підвищило освітній рівень. Школа бере активну участь у житті міста, району, області. Діяльність педколективу та учнів відзначена численними грамотами та  дипломами.

За час роботи АнтонцяА.Е.( О.О.) із золотою медаллю школу закінчили: 1961-62р. Маслак Т.В., 1963-64р. Москаленко В.В.,1965-66р. Задорожня В.М., Прудникова В.О., 1967-68р. Кошель Л.О., 1972-1973р. Іванова Т.І.,1973-1974р. Филипенко Н.В. Із срібною медаллю школу закінчили: 1964-65р.  Карабан В.І., 1965-66р. Миронович Т.К., Россихіна Т.М., 1967-68р. Назаренко Л.С.

  Із 1975 по 1985 роки  навчальним закладом керувала Раковська Е.Д.(О. Д.) 

Директор школи 

При Раковській О.Д. з 1-го по 8-й клас були дві паралелі. В 9-й клас ішов відбір. Приймалися кращі учні, здібні до навчання, з високими моральними якостями. 80-85% випускників вступали до вищих навчальних закладів. Особливо популярними на той час були військові училища. 

1977р.Зустріч випускників 

Вирувало шкільне життя. Безкінечні зустрічі, збори, наради...

80-і роки. Раковська Е.Д(О.Д.)., Говор Р.І. 

80-і роки. Будні школи на перерві. Учителі:  Метельський О.К., Говор Р.І. Петрусенко А.Ф., Головань В.П.

80-і роки. Зустріч піонерів з передовиками  підприємств. 

А час іде…Говор Р.І. на групі продовженого дня. 

Уроки крою та шиття у дівчат. У 80-х р.учитель  трудового навчання Бондаренко(Смирнова)Л.П. 

1983р.Останній дзвоник. 

1984р.Районна газета «Серп і молот». Учителям району Мініній А.Г. та Говор Р.І. присвоєно педагогічне звання «Старший учитель» 

Такий вигляд мала школа до 1985року. 

  У 1985році при Раковській О.Д. розпочинається головна добудова школи: прибудовують нове двоповерхове крило(«нова»школа).

  За час роботи Раковської О.Д. школа веде активну участь у житті міста, району, області.

Із золотою медаллю школу закінчили: 1981-82р. Ярмоленко О.М., 1982-83р. Ходарева Л.Ю., Шубіна А.В., 1983-84р. Фундова Л.Л., 1984-85р. Линовицька І.І. 

З 1985 по 1992р. – директор школи Фундова Л.О. 

Директор школи   

При Фундовій Л.О. завершується добудова школи,  і школа набуває сучасного вигляду. В школі з’являється 12 нових аудиторій для навчання, простора їдальня та спортивна зала, медпункт, внутрішні туалети, роздягальня та підвальні приміщення. 

«Мій дім – моя фортеця»( Завершилася добудова школи). 

1986р. Вигляд школи з пташиного польоту. 

З 1986 року школа перейшла на навчання в одну зміну.

 15-16 травня 1987р. учитель історії Говор Р.І.  взяла участь у V з’їзді вчителів України. Нагороджена Почесною Грамотою Президії Верховної Ради УРСР.

Учасники з’їзду 

Вітальна листівка з нагоди нагородження. 

Гордість школи

Вирізка з газети 

Вирізка з газети 

Учні та вчителі не тільки вміли навчати і навчатися, а й відпочивали та впорядковували прилеглі території. 

1988р.Говор Р.І., Філіпенко В.О 

Говор Р.І. з учнями на суботнику. 

У школі працював учителем музики Сумцов Б.С. Борис Семенович – поет. Друкувався у районних та обласних газетах: "Гребінчин край", "Комсомолець Полтавщини", "Зоря Полтавщини", в журналі "Хлібороб України". 

Сумцов Б.С

Розучування нової пісні.

      Сумцов Б.С. є автором гімну «Гребінківщина». Вдячні нащадки закарбували слова пісні на стіні в приміщенні школи. 

«В краю, де квітує Полтавська земля Оржиця стрічкою в’ється…»


1990р. Фотографія учителя російської мови та літератури Гуняги (Мірошніченко) В.В. розлетілася на весь Радянський Союз  на обкладинці журналу «Радянська жінка» 

Школа продовжує традиції минулих років. І впевнено здобуває перемоги майже з усіх видів спорту як серед учнів, так і серед педагогів.

З 1985 по1992р. із золотою медаллю школу закінчили:1988-1989р. ГолованьС.В.,  Мокроусова Н.Ю., Скитський С.О., Юзупкіна О.Є., 1989-1990р. Ковтун Л.В., Христенко Р.В., 1990 - 1991р. Головань П.В., 1991- 1992р. Мелащенко Н.С., Сніжко П.Г.

 Із срібною медаллю школу закінчили:1986-1987р. Гуренко М. О., 1988-1989р. Пушенко Н.М., 1991-1992р. Ковтун Л.В., Шиян Ю.В., Орлова І.С. 

1992-1998р. – директор школи Головань В.І.

Директор школи Головань В.І. 

У 1992році здійснюється добудова майстерні для юнаків. 

Зовнішній вигляд майстерні   

Внутрішній вигляд майстерні 

Педагогічний колектив школи

А говорять, що в освіті тільки жінки 

З 1992 по 1998р. із золотою медаллю школу закінчили: 1992-93р. Бусло А.М., 1993-94р. Копаниця І.М, Пастернак І.В., 1994-95р. Дикий В.В., Їжаков В.О., Корж Н.О., 1995-96р. Петрусенко Р.А., Прохоров С.А.. Сухонос С.Г., 1996-97р. Васильєва В.В., Кузьменко Н.І., Томіна О.В., Хімченко М.О., 1997-98р.Белінський С.Ю.. Корнієнко А.В.,Охріменко Ю.О. Із срібною медаллю школу закінчили: 1994-95р. Маліченко М.І., Шатохіна Л.Ф., 1996-97р. Олейник Р.О., 1997-98р.Нерознак Л.М., Соловей О.О.

З 1998 по 2011 рік школу очолювала Фундова Л.О.

Педагогічний колектив школи 

У 1999 році  назву школи змінено на Гребінківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 4. 

  Насадження квітників навколо школи під керівництвом Фундової Л.О.

Фундова Л.О., 

Правдицька Л.В. 

Мельниченко Л.М., Линовицька Н.І. 

Соловей В.М., 

Карпович С.П.

Мірошніченко В.В., Отченко С.О.

Учителі школи Кузьменко Г.Г., Кохно Л.С.,  Ічанська О.Б. у складі районної делегації освітян запрошені на урочистості з нагоди Дня працівників освіти в м.Київ.

«В тім твоя велич, Гребінко, і сила,

Що не одне покоління зростила 

Вірних і щирих душею людей, 

Захисників справедливих ідей»

                           А. Скитська

Випускники  школи Карпець Н. та   Захарченко П. удостоєні честі підняти державний прапор України 

З 1998 по 2011рік із золотою медаллю школу закінчили:1998-99р.Клименко Н.О., Литвиненко Ю.В., Могила Л.В., Охотник О.Ю., Селезень О., Тертичко А.О., Хазов В.А., Хандогій Т.Ю.1999-2000р. Данько О.О., Дикий Є.В.,  Жукотанська М.В., Кощій Л.Г., Левченко Ю.С., Петрсенко М.А., Солодкий О.В., Строменко О.В., Чепур С.А., 2000-01р. Карпович М.С.,  Обруч Ю.П., Протас І.О.,Сніжко Т.Г., Прохорова Т.А., 2001-02р.Белінська І.Ю., Деркач М.В., Литвинова Г.Б., Савченко О.С., Ставицький Д.А., 2002-03р.Гугля О.М., Боднар М.В.,Корнієнко А.В., Снітко Р.Ю., Стромець А.М., 2003-04р. Ічанська М.С., Карпович Ю.С., Обелець В.В., Петрусенко Б.А., Хатьонка Ю.С., Солодкий Є.В. 

2004-05р. Кохно І.Д., Кохно Д.О., Кириченко О.М., Мусієнко А.О., Обелець Ю.М., Отченко А.О.,Савенко Ю.А.,Тищенко М.С., Христенко Л.В., Шевченко С.М., 2005-06р.Дюжова О.А., Ковтун Ю.А., Кутова Н.Ю., Мовчан О.В., Нікітіна Є.В., Педенко Д.В., Правдін-Велігоцький Д.О., Соловей О.О., Соловей Ю.О., Ткаченко О.В., Шеруділо Т.М.,2006-07р.Гавриленко М.Б., Бондаренко А.С., Вербняк О.В., Забузова К.В., Кулікова Д.А., Даценко М.М., Задорожній Р.Ю., Корнєва Я.І., Козуб А.В., Мінченко О.С., Панімаш В.С., Севрюгіна К.В., Ткаленко М.С., Фойт Р.С., Хатенко К.А., Яременко І.О., 2007-08р.Запорожченко І.В., Будюк А.А., Бут О.П., Голик Д.М.,Гусак Я.А., Карпець Н.С., Мартинова Є.Г., Правдицька Я.Ю., Сердюк С.С, Степура Ю.А., Ступак І.В., Ткаченко О.В., Ющенко К.С., 2008-09р.Обруч Т.П., Сошин В.Ю.,2009-10р.Бортницька М.Ю., Вихор С.А., Воронов І.К., Запорожець А.В., Козорог Г.в., Кривошея Ю.В., Линовицький І.О.,Науменко О.С., Шаповал С.В.,Ященко В.Л., 2010-11р. Даценко М.М., Денисенко А.Ю., Котельнікова Н.О., Макогон Є.О., Осінна А.М.                                                                

 Із срібною медаллю школу закінчили:1998-99р. Мущенко О.В., Сергачьов А.І., Федоренко Є.О., 2000-01р.Бесараб Г.М., Ніколаєнко І.С., 2002-03р. Бібік Т.А., Кохановська А.В., Сачава І.В., 2003-04р.Бондаренко К.С.. Бондаренко О.В., Бортницький Б.Ю.,Дупенко Ю.І., Коршак В.В., Несен М.О., Ставицька О.А., Шаповал А.В.,2004-05р.Котляревська К.О.,Овчаренко К.А., Пономаренко Л.П., Стариков С.М., Федорова Д.О., 2005-06р. Маліщук Є.Л.,2006-07р.ЮщенкоВ.С., ОбелецьЮ.В., 2007-228р.Шеруділо Ю.М.,2008-09р.Гриценко А.О., Нежива К.С., Нечипоренко А.В., Пашковський О.І.,Самойлова А.В., Сергієнко А.В., Христенко Т.В., 2009-10р. Кича К.В., Шеруділо Ю.М., 2010-11р.Дзюбак А.В., Попович М.С., Пуя М.В., Стромець І.О., Христенко А.О., Цапенко В.В.

Учні школи тісно співпрацюють із шефами – Пасажирським вагонним депо. Працівники залізниці проводять профорієнтаційну роботу, лекції з ТБ. Учні здійснюють екскурсії на підприємство, виступають з концертами.

З випускниками 11-х кл. Бондаренко Н.В., Кохно Л.С., Фундова Л.О., Яременко В.Р., Карпець Н.В.

Лунає пісня земляка

Сліпак Максим Петрович народився в м. Гребінка 18 січня 1983 року. 

Вихованець середньої школи №4 та Гребінківської музичної школи. Сліпак Максим Петрович -  кобзар, артист капели бандуристів, член спілки  кобзарів України, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів та фестивалів кобзарського мистецтва. Активний учасник  всеукраїнських організацій: «Доля», «Спілка української молоді», «Молода просвіта». 

 Лейтенант-хорунжий всеукраїнської організації «Всеукраїнське козацьке військо». 

 Нагороди: Лауреат всеукраїнських конкурсів і фестивалів кобзарського мистецтва.

З 2011р.по 2013р. - директор школи  Крутій Ю. В.