Новини шкільного життя

ЗВЕРНЕННЯ РЯТУВАЛЬНИКІВ ДСНС ТА ОСВІТЯН ДО БАТЬКІВ 

 

Щорічно на Чернігівщині виникає значна кількість надзвичайних подій за участю дітей, внаслідок яких вони, на жаль, гинуть або одержують травми.

Особливо загострюється ситуація у весняно-літній період, коли діти більше часу проводять на вулиці чи вдома без належного нагляду дорослих і в пошуках розваг часто вигадують небезпечні ігри з вогнем, газовими, електричними приладами, вибухонебезпечними предметами. Також причинами трагедій часто стає порушення заходів безпеки на дорогах і водоймах.

Так, у райцентрі Прилуки в одній з квартир житлового будинку внаслідок пустощів з вогнем 2-річного хлопчика виникла пожежа. Скориставшись безконтрольністю дорослих, дитина вигадала небезпечні ігри з сірниками. У місті Бахмач з аналогічних обставин сталося загоряння в господарчій будівлі. Причиною цього послужили саме небезпечні ігри з вогнем 8-річного племінника господаря. Лише за щасливим збігом обставин діти в обох випадках не постраждали.

У річці Сейм у межах міста Батурин Ніжинського району потонула 7-річна дитина. Інший нещасний випадок трапився на річці Десна в Новгород-Сіверському районі. Там потонуло двоє дівчат, 2008 року народження.

Це вказує на те, що підростаючому поколінню необхідно роз’яснювати, до яких наслідків призводить недотримання заходів безпеки та як потрібно поводити себе, щоб уникнути лиха.

 

Шановні батьки!

Головне управління ДСНС України у Чернігівській області та Управління освіти і науки облдержадміністрації звертаються до Вас з наполегливим проханням не залишати дітей без відповідного нагляду та постійно контролювати їхні розваги. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки та періодично роз`яснюйте правила поводження з вогнем, на водоймах, під час користування пічним опаленням, електричними та газовими приладами, вибухонебезпечними предметами тощо. Обов’язково розкажіть дітям, що в разі виникнення екстреної ситуації необхідно терміново повідомити про це дорослих та Службу порятунку за номером "101"!

 

 

 

 

 


Куди телефонувати у випадках домашнього насильства

·       Національна поліція – 102 для повідомлення про факт насильства

·       Урядовий контактний центр – 15 47, де цілодобово надають інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які потерпіли від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, консультують з питань насильства стосовно дітей або загрози вчинення такого насильства

·       Система безплатної правової допомоги – 0 800 213 103

·       Національна «гаряча лінія» з питань запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації – 0 800 500 335 або 116 123


День пам'яті жертв Голодомору

Цьогоріч наша держава відзначає 90-ті роковини Голодомору - геноциду Українського народу.

У ході російсько-української війни, повномасшабного вторгнення у нашу країну, ворог подекуди не змінює свої звички - використовує голод як інструмент впливу.

Попри те, гаслом цьогорічного вшанування пам'яті жертв голодоморів є : "ПАМ'ЯТАЄМО. ЄДНАЄМСЯ. ПЕРЕМОЖЕМО"! Саме під таким гаслом в школі проведені тематичні години спілкування та загальношкільна акція "Колоски пам'яті".

Адже скрізь призму часу, багатьох страждань, наш ворог незмінний. Саме тому, в єдності - наша сила. Лише об'єднані до Перемоги ми зможемо вистояти.

25 листопада о 16:00 запаліть свічку у своєму вікні. Нехай вогниками наших домівок будуть вшановані жертви голодоморів, нехай світлом наповниться кожна оселя у пам'ять про полеглих Захисників. Нехай у кожному вікні буде нагадування про те, що ми єдині, ми Переможемо! 

До Вашої уваги відеоролик "Голодомор", щоб нагадати про важливість відзначення цієї події. 

drive.google.com/file/d/1jbntWGHAkginnbsmVD4V3Ex61-l4AbQF/view?usp=sharing 

Учні Оболонської ЗОШ І-ІІІ ступенів отримали світловідбиваючі стрічки від МінРеінтеграції у співпраці з UNICEF для безпечного руху у темну пору.

У рамках місячника «Увага! Діти на дорозі» та в межах проекту «Світло для кожної дитини» здобувачі освіти отримали спеціальні стрічки, які відбивають світло автомобільних фар та роблять  пішохода помітним для водіїв.

https://drive.google.com/file/d/1AmlatwFBzZ2ucmc1MySQd507esblTfIk/view?usp=sharing


https://drive.google.com/file/d/1A6rb-dm_vG3aXtIsfHSpxpBbj-zVSZPD/view?usp=sharing


Про запобігання поширенню

анонімних повідомлень

терористичного характеру

 

Відповідно до листа Управління Служби безпеки України в Чернігівській області від 11 вересня 2023 року № 74/5/3/2-1157 «Щодо запобігання поширенню анонімних повідомлень терористичного характеру» з початку поточного року на території Чернігівської області спостерігається загострення суспільно-політичної обстановки, обумовлене істотним зростанням інтенсивності надходження на адресу закладів освіти області анонімних повідомлень, що містять ознаки терористичного характеру та інформацію щодо можливого замінування.

Зазначені терористичні прояви у вигляді електронних анонімних повідомлень про замінування в більшості випадків неправдиві та являються елементами інформаційно-психологічних операцій, які реалізуються за координації спецслужб російської федерації. Зокрема, враховуючи зростання кількості викладених фактів, вказані протиправні діяння спрямовані на дестабілізацію обстановки та поширення панічних настроїв серед населення регіону. Такі дії провокують відволікання сил та засобів правоохоронних органів на хибні об’єкти, що може сприяти залишенню поза увагою передумов до реальних загроз.

У ході проведення численних перевірок та аналізу терористичних проявів встановлено, що до окремих фактів вказаної протиправної діяльності причетні неповнолітні особи з числа учнів та студентів закладів освіти Чернігівської області.

Зокрема, встановлено факт причетності учня Чернігівського закладу освіти  до серійного поширення анонімних повідомлень про замінування освітніх закладів м. Чернігова у першому кварталі 2023 року. При цьому, у ході документування його протиправної діяльності, отримано дані про те, що він перебував у спільнотах мережі «Інтернет», які спеціалізувалися або мали певне відношення до вищевказаної протиправної діяльності. У даних спільнотах здійснювався обмін, в тому числі за грошові кошти, методичними рекомендаціями та навчальними матеріалами щодо заходів забезпечення власної анонімності при поширенні повідомлень терористичного характеру, методів деанонімізації та способів так званого «сватингу» (поширення неправдивої інформації про вчинення суспільно-небезпечного правопорушення від імені «жертви», з метою нанесення їй певних емоціональних страждань або притягнення правоохоронними органами до відповідальності).

Як правило, переважну більшість учасників даних спільнот складають неповнолітні особи – учні та студенти закладів освіти, в т. ч. з російської федерації.

Крім цього, отримано дані стосовно учня одного із закладів освіти Чернігівської області, який здійснює адміністрування спільноти в мережі «Інтернет» та пропонує за грошову винагороду поширювати анонімні повідомлення про замінування або надавати необхідні методичні рекомендації та навчальні матеріали з вказаного питання.

 Неправдиві анонімні повідомлення відволікають сили та засоби правоохоронних органів на хибні об’єкти, що в свою чергу може сприяти тимчасовому залишенню поза увагою передумов до реальних протиправних дій. Батькам  необхідно контролювати діяльність їх дітей у мережі «Інтернет» та мати на увазі, що за це передбачено Кримінальним кодексом України персональну відповідальність за вчинення даних правопорушень, в тому числі які вчинені неповнолітніми особами.


18 вересня 2023 року у школі відбулася важлива подія – вибори Голови шкільного учнівського парламенту.

Виборам передувала передвиборча агітаційна кампанія, під час якої кандидати змогли представити свої програми.

Вибори відбулися дуже активно та цікаво. І хоча обидві кандидатки були гідні, за підсумками голосування Головою учнівського парламенту більшістю голосів було обрано ученицю 10 класу Солоху Поліну!

Вітаємо! Бажаємо сил на нові звершення!