Кафедра теоретичної та прикладної механіки

Ласкаво просимо на сайт кафедри

теоретичної та прикладної механіки!

Кафедра теоретичної механіки була створена в 1944 р. ЇЇ завідувачем протягом двох років був видатний український вчений-механік, доктор фізико-математичних наук, професор Микола Олександрович Кільчевський, який згодом був обраний академіком АН УРСР. Надалі теоретичну механіку викладали на кафедрі будівельної механіки, згодом – опору матеріалів. Після чергової реорганізації кафедр у 1987 р. була створена кафедра теоретичної та прикладної механіки, яку очолив доктор технічних наук, професор Рассказов Олександр Олегович. З 2015 р. на посаді завідувача кафедри теоретичної та прикладної механіки працює доктор фізико-математичних наук, професор Лоза Ігор Андрійович.

Викладачі кафедри забезпечують викладання дисциплін математичної, природничо-наукової, професійної та практичної підготовки для здобувачів вищої освіти бакалаврського рівня, серед яких, теорія механізмів і машин; теоретична механіка; технічна механіка; прикладна механіка; динаміка механічних систем; диференціальні рівняння; лінійна алгебра та аналітична геометрія; чисельні методи, елементи теорії функцій та функціональний аналіз, теорія нестійких множин.


На кафедрі працюють шість штатних співробітників, серед яких два доктори фіз.-мат. наук, два кандидата фіз.-мат. наук, один кандидат техн. наук, у тому числі два професори та три доценти.

Інститут прикладних проблем механіки і математики

ім. Я. С. Підстригача НАН України

 

11-та Міжнародна наукова конференція

МАТЕМАТИЧНІ ПРОБЛЕМ МЕХАНІКИ НЕОДНОРІДНИХ СТРУКТУР


яка проходитиме у Львові 24-26 вересня 2024 р. в Інституті прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача НАН України


Роботу конференції передбачено у вигляді пленарних, секційних та стендових доповідей, які стосуються таких проблем:

Робочі мови конференції: українська, англійська.

Матеріали доповідей будуть опубліковані в електронному збірнику на сайті конференції.


З вимогами щодо участі у конференції можна ознайомитись на сайті Інституту 

у вкладенні КОНФЕРЕНЦІЇ

Під час чергової звітної сесії Загальних зборів Національної академії наук України, що відбулася 24 квітня 2024 року в Києві, Президент НАН України академік Анатолій Загородній вручив дипломи лауреатам премій імені видатних учених України за підсумками конкурсу 2023 року.

Премію імені С.П. Тимошенка за видатні досягнення в галузі теоретичної та прикладної механіки – за монографію «Selected Problems in the Elastodynamics of Piezoceramic Bodies» отримали:

Нагороду отримує доктор фізико-математичних наук Ігор ЛОЗА

Доктор фіз.-мат. н. Ігор ЛОЗА і член-кор. НАНУ Олександр ГРИГОРЕНКО


-----------------------------------------------

ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ РЕКОМЕНДОВАНОГО ПЕРЕЛІКУ ВИДІВ НАВЧАЛЬНОЇ, МЕТОДИЧНОЇ, НАУКОВОЇ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ РОБОТИ ДЛЯ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ, НАУКОВИХ І ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Професійний стандарт на групу професій "Викладачі закладів вищої освіти" від 23.03.2021,№610

Європейський стандарт цифрової діяльності для освітян  / три кола компетентностей (6 доменів - 22 компетентності) / : European Framework for the   Digital Competence of Educators (DigCompEdu)

Європейський стандарт цифрової діяльності для здобувачів / The Digital Competence Framework 2.0