Робота зі студентами

Екскурсію до музею для студентів першого курсу організувала доцент кафедри конституційного та адміністративного права - Панфьорова Марина Анатоліївна.

  Національний військово-історичний музей України — військово-історичний музей міста Києва. Музей є єдиним в Україні, який охоплює історію створення і розвитку військової справи на території України від доби бронзи до сьогоднішніх днів.

Створений у жовтні 1995 року на підставі наказу начальника управління виховної роботи Міністерства оборони України. Підпорядкований Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики міністерства.


У вересня студенти Національного транспортного університету завітали на першу офлайн екскурсію нового навчального року — до НАБУ!

На екскурсії ми дізнались, з чого почалось становлення НАБУ, як зараз працює антикорупційна інфраструктура та у чому складність розслідування топкорупції.

Під час розмови з старшим детективом НАБУ Іваном студенти запитували про досягнення і виклики Національного бюро, як доєднатись до команди Бюро, а також про робочий графік детективів. Також старший детектив НАБУ Іван зауважив, що: «Боротьба з корупційними злочинами — суспільно важлива справа. Це змушує детективів працювати на найвищому рівні».  

Національне антикорупційне бюро України ,НАБУцентральний орган виконавчої влади із спеціальним статусом, на який покладається попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних та інших кримінальних правопорушень, віднесених до його підслідності, а також запобігання вчиненню нових.

Утворене Президентом України 16 квітня 2015 року на чолі з директором Артемом Ситником , Бюро займається протидією корупційним та іншим кримінальним правопорушенням, які вчинені вищими посадовими особами та становлять загрозу національній безпеці. Бюро розслідує корупційні справи, до яких причетні держслужбовці категорії «А».


В тренінговому центрі прокурорів України відбулось підписання Меморандуму про співробітництво з Національним транспортним університетом. Сторони домовились про співпрацю у галузях, які становлять взаємний інтерес з метою позитивного впливу таких партнерських відносин на статутну діяльність кожної зі Сторін.

Тренінговий центр прокурорів України є державною установою, яка створена з метою  здійснення підвищення кваліфікації прокурорів. 

Як юридична особа Тренінговий центр здійснює свою діяльність відповідно до ст. 80 Закону України «Про прокуратуру» та наказу Генерального прокурора

Створення центру є частиною реформи органів прокуратури, яка передбачає, зокрема, атестацію прокурорів всіх рівнів та розробку нових механізмів їх роботи. 

Тренінговий центр прокурорів України відповідає потребам підготовки прокурорів та якісному підвищенню їх професійного рівня. Він створений та працює за прикладом кращих світових практик із застосуванням прикладної спрямованості навчальних програм, які ґрунтуються на потребах практики. Особлива увага у навчанні приділяється розвитку особистісних компетенцій для формування якісно нової професійної культури прокурорів. 

Екскурсія студентів кафедри "Конституційного та адміністративного права" до ВЕРХОВНОГО СУДУ під час проходження навчальної практики 

Верховний Суд — найвищий суд у системі судоустрою України, який забезпечує сталість та єдність судової практики у порядку та спосіб, визначені процесуальним законом. Це касаційна інстанція, у певних випадках — суд першої або апеляційної інстанції.

Діяльність Верховного Суду регулюється Конституцією України, Законом України «Про судоустрій і статус суддів».


Представники юридичної клініки НТУ  долучилися до роботи Форуму Форум Асоціації юридичних клінік України, на форумі обговорювали результати діяльності АЮКУ у 2020 році та майбутні плани на 2021 рік,  також було презентовано навчальний посібник «Основи правничої клінічної практики», посібники з консультування для проведення занять у форматі «Street Law», прототип ІТ платформи для спільної роботи юридичних клінік України та Польщі.

Екскурсія студентів кафедри "Конституційного та адміністративного права" до КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ.

Конституційний суд України - орган конституційної юрисдикції, який забезпечує верховенство Конституції України, вирішує питання про відповідність Конституції України законів України та у передбачених Конституцією України випадках інших актів, здійснює офіційне тлумачення Конституції України, а також інші повноваження відповідно до Конституції України. 



Екскурсія студентів кафедри "Конституційного та адміністративного права" до КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ під час проходження навчальної практики.

Місцева державна адміністрація в Києві. місцевий орган державної виконавчої влади в Україні. У межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці країни (область, район, міста Київ та Севастополь), а також реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою. 

Екскурсія студентів кафедри "Конституційного та адміністративного права" до КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ під час проходження навчальної практики.

Кабінет Міністрів України (Кабмін України) кабінет міністрів в Україні, колегіальний, вищий орган виконавчої влади України. Кабінет Міністрів України відповідальний перед Президентом України та Верховною Радою України, підконтрольний і підзвітний Верховній Раді України у межах, передбачених Конституцією України

Екскурсія студентів кафедри "Конституційного та адміністративного права" до ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ  під час проходження навчальної практики.

Верховна Рада України (ВРУ) — єдиний законодавчий орган державної влади України, який має колегіальну будову та складається з чотирьохсот п'ятдесяти народних депутатів України, обраних терміном на п'ять років на основі загального, рівного та прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

Верховна Рада України є єдиним органом законодавчої влади, що вповноважений ухвалювати закони.

Повноваження Верховної Ради України реалізуються спільною діяльністю народних депутатів України на засіданнях Верховної Ради України під час її сесій.

Повноваження народних депутатів України визначають Конституція та закони України. Народні депутати України можуть добровільно об'єднуватися у фракції.

Екскурсія студентів кафедри "Конституційного та адміністративного права" до   КАСАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ У СКЛАДІ ВЕРХОВНОГО СУДУ господарського суду у складі Верховного Суду  з куратором групи.

Касаційний господарський суд — один із чотирьох касаційних судів у складі Верховного Суду України, що здійснює касаційне провадження у господарських справах.

До судової реформи 2016 року був самостійним судовим органом (Вищий арбітражний суд України, Вищий господарський суд України), який очолював систему господарських судів держави.