Про кафедру

Кафедру міжнародних перевезень та митного контролю було створено в 2011 році на шляхом реорганізації кафедри "Транспортні технології" на два структурні підрозділи: кафедри "Міжнародні перевезення та митний контроль" та "Транспортні технології".

І для кафедри розпочався новий відлік історії під керівництвом академіка Транспортної академії України та Української академії економічної кібербезпеки, доктора технічних наук, професора Прокудіна Георгія Семеновича. В 2020 році навчальну, навчально-методичну та наукову роботу кафедри забезпечує 17 штатних викладачів:

- 3 професори; 9 доцентів; 4 старших викладачі; 1 асистент.

Супроводження навчального процесу забезпечують завідуюча лабораторією Лога С.В. та інженер 1-ї категорії Самойлова В.М.

На сьогодні 67% викладачів кафедри мають науковий ступінь та успішно проводять педагогічну діяльність, беруть участь у міжнародних проектах, стажуваннях співпрацюють з вітчизняними та іноземними закладами вищої освіти.

За час свого існування під керівництвом професора Прокудіна Георгія Семеновича кафедра потужно нарощувала свій науковий потенціал, оскільки за цей час на кафедрі успішно підготовлено та захищено 5 кандидатських дисертацій: в 2014 році Цуканов О.І., в 2015 році Дудник О.С. успішно захистили кандидатські дисертації (науковий керівник д.т.н. професор Прокудін Г.С.) В 2017 році відбулися захисти дисертаційних робіт Гілевської К.Ю. (науковий керівник - Логачов Є.Г.) та Лебідь В.В. (науковий керівник к.т.н., професор Кунда Н.Т.). В 2018 році під керівництвом Прокудіна Г.С. успішно захистив кандидатську дисертацію Омаров Д.М. В 2019 році під керівництвом к.т.н., доцента Лебідь І.Г. підготовлено та захищено дисертаційну роботу Мєдведєвим Є.П. Наразі підготовлено до захисту кандидатську дисертацію асистентом Денис О.В. під керівництвом Гужевської Л.А.

Викладачі кафедри проводять плідну науково-дослідну роботу. За весь час існування кафедри підготовлено та опубліковано 210 наукових статей у провідних фахових виданнях України та за кордоном, з них 14 статей опубліковано у виданнях, що індексуются у наукометричних базах Web of Science та Scopus.

Кафедра міжнародних перевезень та митного контролю здійснює висококваліфіковану підготовку фахівців бакалаврського та магістерського рівня за спеціальністю 275 "Транспортні технології (на автомобільному транспорті)" та є випусковою за освітньо-професійними програмами "Організація міжнародних перевезень" та "Митна справа у транспортній галузі". Загалом, за роки свого існування кафедрою підготовлено 1006 бакалаврів (3 них 341 з відзнакою), 491 спеціалістів та 503 магістри, з яких 224 отримали диплом з відзнакою. Варто зазначити, що кафедра також готує фахівців за освітньо-професійною програмою "Митна справа у транспортній галузі" для Центру міжнародної освіти. а отже веде підготовку фахівців інших країн світу: Туркменістану, Азербайджану, Монголії та Узбекистану.

Значна увага кафедри приділяється організації та проходженню студентами різних видів практик, а саме навчальної, виробничої, переддипломної та науково-дослідницької. Під час проходження практики студенти опановують ази майбутньої професії ,вивчаючи специфіку роботи транспортно-логістичних та митно-брокерських підприємств, оскільки, зазвичай, фундамент їх карʼєри закладається саме на цьому етапі. В даному напрямку кафедра тісно співпрацює з АсМАП України, Міністерством інфраструктури України, Митною службою України, ТОВ "Рабен Україна", ПАТ "КВК "Рапід"", ТОВ "Автологістика", ПАТ "АТП 13 058", ТОВ "Орлан-Транс-Груп", ТОВ "В Вілтранс", ТОВ "UA TRANS", та іншими провідними автотранспортними підприємствами м. Києва та України.

Налагодження звʼязків з автотранспортними підприємствами транспортної галузі дає змогу спільним зусиллями подолати проблему працевлаштування випускників та підвищити якість освіти шляхом отримання студентами практичних навиків уже під час навчання, що дозволяє скоротити термін їх адаптації до вимог виробництва.

Основною метою роботи кафедри є підготовка висококваліфікованих фахівців у відповідності до потреб ринку, що сприятиме розбудові транспортної галузі та виходу України на якісно новий рівень зовнішньоторговельних зв"язків України.