НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ 

КАФЕДРА ДОРОЖНЬО-БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ І ХІМІЇ 

Вступникам

Шановний абітурієнте!

Ви закінчили загальноосвітню середню школу, ліцей або професійно-технічне училище, коледж або технікум і хочете продовжувати навчання?

Вас цікавить відбудова автотранспортної інфраструктури з питань технології будівництва автомобільних доріг чи технології захисту навколишнього середовища?


Тоді запрошуємо Вас здобути вищу освіту у Національному транспортному університеті

на випусковій кафедрі дорожньо-будівельних матеріалів і хімії,

яка забезпечує підготовку фахівців за освітньо-професійними програмами:


"Технології будівельних конструкцій, виробів і матеріалів"

в межах спеціальності 192 "Будівництво та цивільна інженерія"

та

"Технології захисту навколишнього середовища на автозаправних комплексах та підприємствах будівельної індустрії"

в межах спеціальності 183 "Технології захисту навколишнього середовища"


Інформація про ці освітньо-професійні програми наведена нижче

Освітньо-професійна програма "Технології будівельних конструкцій, виробів і матеріалів"

Спеціальність 192 "Будівництво та цивільна інженерія"

Важливу роль у підвищенні обороноздатності та розвитку економіки України відіграє транспортна інфраструктура, ключовим сектором якої є транспортне будівництво. Успішне вирішення питань відновлення, ремонту, реконструкції, будівництва та утримання автомобільних доріг і вулиць, мостових споруд та аеродромів неможливе без фахівців з питань сучасних передових технологій виробництва дорожньо-будівельних матеріалів, виробів і конструкцій та контролю їх якості.

Підготовку фахівців такого профілю, вперше серед автомобільно-дорожніх закладів вищої освіти України, започаткував Національний транспортний університет, ще у 2002 році.

Особлива увага під час навчання фахівців з технологій виробництва дорожньо-будівельних матеріалів, виробів і конструкцій приділяється ознайомленню з технологіями отримання та застосування сучасних будівельних матеріалів і методам контролю їх якості.

Підготовка фахівців за освітньо-професійною програмою "Технології будівельних конструкцій, виробів і матеріалів" здійснюється за ступенями бакалавра і магістра на денній формі навчання.


Строк навчання для здобуття освітнього ступеня

Бакалавр:

на основі повної загальної середньої освіти


на основі 5-го рівня Національної рамки кваліфікацій


Магістр:

на денній формі – 1 рік 4 місяці


Випускники університету отримають ступінь вищої освіти Бакалавр/Магістр та освітню кваліфікацію бакалавра/магістра з будівництва та цивільної інженерії.


Після завершення навчання Випускник зможе

розробляти:

• технологічні рішення виготовлення та застосування будівельних матеріалів, виробів і конструкцій для будівництва, ремонту, реконструкції та експлуатації об'єктів транспортного будівництва;

• технології контролю якості та сертифікації дорожньо-будівельних матеріалів;

• методологію випробування матеріалів і виробів.

приймати участь у:

• державній та незалежній експертизі; аудиті якості виконання робіт та виготовлення будівельних матеріалів і конструкцій;

• удосконалені існуючих або створені нових технологій виготовлення та застосування будівельних конструкцій, виробів і матеріалів для потреб галузі транспортного будівництва.

працювати:

технологом, головним технологом, інженером, керівником випробувальної лабораторії, головним інженером, інспектором та експертом  в виробничих, сертифікаційних, контролюючих, аудиторських, експертних, науково-дослідних, проектних організаціях і підприємствах.

Спеціальність 183 "Технології захисту навколишнього середовища"

Освітньо-професійна програма "Технології захисту навколишнього середовища на автозаправних комплексах та підприємствах будівельної індустрії"

На сьогоднішній день для економічного зростання, забезпечення обороноздатності та транзитної привабливості України вкрай важливим є реновація існуючої мережі автомобільних доріг та її подальший розвиток. Для оптимізації транспортних витрат щільність мережі доріг необхідно збільшити не менше ніж у 5 разів, щоб досягти параметрів розвинутих країн Європи. Це веде до збільшення обсягу автомобільних перевезень та потребує розбудови мережі автозаправних комплексів, а також суттєвого збільшення обсягів виробництва дорожньо-будівельних матеріалів для будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг. Діяльність цих підприємств впливає на повітряне і водне середовище, ґрунти, ландшафт, рослинний і тваринний світ та здоров’я людини.

Тому, для забезпечення сталого розвитку незалежної України, вище зазначене вимагає підготовки фахівців, які зможуть виконувати оцінку забруднення довкілля та зможуть запропонувати ефективні заходи щодо його захисту. Навчання таких фахівців у Національному транспортному університеті започатковане з 2017 року.

Підготовка фахівців за освітньо-професійною програмою "Технології захисту навколишнього середовища на автозаправних комплексах та підприємствах будівельної індустрії" здійснюється за ступенем бакалавра.


Строк навчання за денною формою:


Випускники університету отримають ступінь вищої освіти Бакалавр та освітню кваліфікацію бакалавр з технологій захисту навколишнього середовища.


Після завершення навчання Випускник зможе

оцінювати:

можливість виникнення небезпечних ситуацій для навколишнього середовища в результаті будівництва та експлуатації автозаправних комплексів та підприємств будівельної індустрії;

ефективність технологій захисту навколишнього середовища.

розробляти та здійснювати:

інженерні заходи із охорони навколишнього середовища;

екологічну експертизу та аудит проектних рішень, будівельно-монтажних робіт, експлуатацію об’єктів автозаправних комплексів та підприємств будівельної індустрії.

працювати:

інженером; інспектором; експертом; аудитором на підприємствах та в органах державної влади.

Коротко про кафедру

Кафедра була створена при організації інституту в 1944 році, як одна з профілюючих під назвою "Кафедра дорожньо-будівельних матеріалів". Вона існувала в різних формах в різні роки. Найбільш вагомий внесок в створення і розвиток кафедри дорожньо-будівельних матеріалів вніс професор Сюньї Г.К., який очолював її до 1987 р. Потім кафедру дорожньо-будівельних матеріалів об’єднали з кафедрою хімії. Об’єднану кафедру очолила професор Пархоменко Н.Г. Секцію дорожньо-будівельних матеріалів у цей період керував всесвітньо-відомий вчений д-р техн. наук, професор Радовський Б.С.

З 1997 р. і по теперішній час кафедру дорожньо-будівельних матеріалів і хімії очолює Мозговий Володимир Васильович доктор технічних наук, професор, Відмінник освіти України, Почесний дорожник України, академік Транспортної Академії України. Має почесне звання "Заслужений працівник транспорту України", нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України "За особливі заслуги перед Українським народом". (Детальніша історія кафедри тут)

Кафедра має навчальні та наукові лабораторії, що обладнані необхідними вимірювальними приладами для проведення лабораторних та натурних випробувань. Крім того, для навчального процесу та науково-дослідних робіт використовується сучасне випробувальне обладнання і прилади філій кафедри створених на провідних наукових та виробничих установах.

З 2004 року на кафедрі діє науково-дослідна лабораторія "Технології матеріалів і конструкцій транспортного будівництва ім. проф. Г.К. Сюньї", на якій виконуються дослідження направлені на підвищення ефективності технології виготовлення і застосування дорожньо-будівельних матеріалів та удосконалення контролю якості у транспортному будівництві.

Під час навчання студенти проходять практику на передових підприємствах, працюють в наукових гуртках, беруть участь в тематичних виставках, у тому числі міжнародних. Крім того кафедра постійно залучає студентів до наукової роботи.

Дослідження за їхньої участі виконуються при вирішенні реальних практичних завдань транспортного будівництва, результати представляються на наукових конференціях різних рівнів, та опубліковуються у періодичних фахових виданнях.

Також навчаючись в університеті, студенти мають можливість:

Університет сприяє проходженню виробничих практик та стажування на кращих підприємствах транспортного будівництва, у науково-дослідних та проектних установах як в Україні, так і за кордоном.

У розпорядженні студентів є гуртожиток, спортивний комплекс, бібліотека, їдальні.

Випускники, які мають високі показники в навчанні та досягнення в науковій роботі, можуть вступити до аспірантури та докторантури, що дає їм змогу подовжувати підвищувати рівень кваліфікації і в подальшому займатися науковою та педагогічною діяльністю.

Університет сприяє працевлаштуванню випускників після закінчення навчання у престижних організаціях та на підприємствах.

Детальну інформацію про університет можна знайти на сайті НТУ

Контакти

Адреса університету:

01010, Україна, м. Київ,

вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 1

тел. +380 44 280 82 03

e-mail: general@ntu.edu.ua


Факультет транспортного будівництва:

кімн. 213

тел. +380 44 280 65 43

e-mail: dekanat_ftb@ukr.net


Приймальна комісія:

кімн. 119 б, тел. +380 44 280 54 09

e-mail: pkntu@ntu.edu.ua

Кафедра дорожньо-будівельних матеріалів і хімії:

01014, Україна

м. Київ, вул. Михайла Бойчука, 42

кімн. 109

тел.: +380 44 285 95 28

е-mail:

kafdbm.ntu@gmail.com

dbmhkaf@ntu.edu.ua

mozgoviy@gmail.com

ЧЕКАЄМО НА ВАС!