ДВД-2021: Запитання - відповіді

(🤔 Стаття оновлюється...)

Вступ. Умови прийому на навчання

Відповіді декана факультету, професора Тараса Олексійовича Олефіренка

? → Вартість навчання?

! → Поки що Університет не затвердив вартість на 2021 рік. Орієнтовно денна форма навчання до 16 тис. грн.; заочна – до 15 тис. грн. Наказ про вартість навчання буде оприлюднено за тиждень до подачі документів абітурієнтами! Див. наш сайт https://fpp.npu.edu.ua (Абітурієнту/Вступна кампанія)

Із вартістю навчання у 2020 році можна ознайомитись за посиланням: https://vstup.npu.edu.ua/derzhavne-zamovlennia-ta-vartist/vartist-navchannia

? → Які потрібно здавати екзамени при вступі на базі ОКР "Молодший спеціаліст"?

! → Для вступу на базі диплому молодшого спеціаліста потрібно здавати ЗНО з української мови й літератури та вступне випробування. Програми вступних випробувань опубліковані на офіційному сайті вступної кампанії у розділі Правила прийому (https://vstup.npu.edu.ua/pidhotovka/prohramy-vstupnykh-fakhovykh-vyprobuvan)

? → Терміни подачі документів? Як подавати документи для вступу? Які документи потрібні для вступу?

! → Терміни подачі документів будуть відомі в кінці травня. Деталі про правила вступу: https://vstup.npu.edu.ua.

Для вступу на освітній ступінь «Бакалавр» документи подаються виключно онлайн через свій електронний кабінет на сайті https://ez.osvitavsim.org.ua/.

Документи:

- копію документа (одного з документів), що посвідчує особу, передбаченого Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство, посвідчують особу чи її спеціальний статус»;

- копію військово-облікового документа – для військовозобов’язаних (крім випадків, передбачених законодавством);

- оригінал документа державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і оригінал додатка до нього;

- оригінал сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання

- чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.

? → Які є пільги при вступі?

! → В НПУ імені М.П. Драгоманова діє квота-1, та квота-4. Більш детально про це можна дізнатися на сайті Приймальної комісії https://vstup.npu.edu.ua/pravyla-pryiomu/pravyla-pryiomu/viii-spetsialni-umovy-uchasti-v-konkursnomu-vidbori .

? → Чи на всіх спеціальностях наявні бюджетні місця?

! → Бюджетні місця наявні на всіх спеціальностях, окрім 014 "Середня освіта (Здоров’я людини)". Більш детально про це можна буде дізнатися після розподілу Міністерством освіти та науки України під час Вступної кампанії 2021. З інформацією про бюджетні місця, які виділялися в 2020 році, можна ознайомитися на сайті https://vstup2020.edbo.gov.ua/offers

? → Скільки років дійсний сертифікат ЗНО?

! → Сертифікати ЗНО дійсні протягом 4 років (2018, 2019, 2020, 2021 роки здачі ЗНО).

? → Який прохідний бал для вступу на бюджет?

! → Мінімальний прохідний бал – 124 балів з усіх предметів ЗНО.

? → Як можна покращити вступний бал?

! → У цьому розділі прописана повна процедура формування конкурсного балу: https://docs.google.com/viewerng/viewer?url=https://vstup.npu.edu.ua/images/pk-2020/Привила_прийому/По_розділам/VII2020.pdf

? → Хочу вступити на факультет педагогіки та психології. Цікавить мене друга вища освіта, магістратура. Яка дата подачі документів, які іспити, яка оплата за рік?

! → Подача документів мала розпочатися в липні місяці. У зв’язку з епідемією готуються зміни до Умов прийому. Гадаємо, що в кінці травня ми будемо знати нові терміни подачі документів. Щодо іспитів:

1. Вступний іспит з іноземної мови.

2. Фахове випробування.

3. Додаткове випробування.

Оплата за навчання та програми вступних випробувань див. за посиланням: https://vstup.npu.edu.ua

? → Які умови вступу на спеціальність «Психологія», якщо є вже здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень магістра з іншої спеціальності?

! → Вам потрібно пройти 3 вступних випробування в нашому Університеті:

1. Вступний іспит з іноземної мови.

2. Додаткове випробування.

3. Фахове випробування.

Програми вступних випробувань: https://vstup.npu.edu.ua/pidhotovka/prohramy-vstupnykh-fakhovykh-vyprobuvan

Терміни вступної кампанії мають зміститися у зв’язку з пандемією. Тому слідкуйте за новинами: https://vstup.npu.edu.ua

«Наука. Міжнародні проєкти. Академічна мобільність»

Відповіді заступника декана з наукової роботи та міжнародних зв'язків, професора Олени Валеріївни Матвієнко

? → Чи залучаєте ви студентів до участі у наукових дослідженнях?

! → Ми активно залучаємо наших студентів до проведення наукових досліджень. На факультеті створено студентське наукове товариство імені Григорія Волинки, працюють студентські наукові гуртки та проблемні групи.

? → У яких міжнародних проєктах студенти можуть взяти участь?

! → У 2020-2021 році студенти нашого факультету можуть взяти участь у таких міжнародних проєктах, як: «Розвиток культури демократії в педагогічній освіті в Україні, Норвегії та Палестині», «Навчання через гру» LEGO Foundation, «Фінський досвід – українській школі».

? → Чи займаються студенти науковою роботою на вашому факультеті?

! → Викладачі нашого факультету стимулюють наукове зростання кожного студента. На факультеті працює 10 наукових гуртків та 66 проблемних груп за різними науковими напрямами: початкової та дошкільної освіти; практичної психології; образотворчого мистецтва; валеології. Студенти нашого факультету беруть участь у: Міжнародних та Всеукраїнських наукових конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах наукових робіт.

? → Чи мають можливість студенти вашого факультету взяти участь у програмі академічної мобільності?

! → Факультет співпрацює із закладами освіти Фінляндії, Польщі, Чехії, Норвегії, Китаю та інших країн, що дозволяє залучати наших студентів до участі у програмах академічної мобільності.

Навчаючись у магістратурі на спеціальності "Середня освіта (Здоров’я людини)", студенти мають можливість паралельно отримати диплом Університету педагогічного в Кракові (Польша).

Стипендія і поселення в гуртожиток

Відповіді заступника декана по роботі зі студентами, доцента Володимира Миколайовича Тітяєва

? → Чи надають студентам місця у гуртожитку? Де він розташований і які там умови?

! → Студентам факультету педагогіки і психології, які приїхали з інших областей України (або з віддалених районів Київської області), надається можливість поселення в одному з двох гуртожитків НПУ імені М.П. Драгоманова.

Гуртожиток № 3 розташований за адресою: м. Київ, вул. Маршала Тимошенка, 2з (Оболонь).

Гуртожиток № 8 розташований за адресою: м. Київ, вул. Космічна, 8в (Дніпровський район).

Вартість проживання на 2020/2021 навчальний рік складає 520 грн на місяць (5200 – за навчальний рік)

? → Хто зі студентів має право на отримання стипендії?

! → Порядок нарахування стипендій визначається Положенням про стипендіальне забезпечення студентів, аспірантів і докторантів НПУ імені М.П. Драгоманова від 2018 року.

Згідно з Положенням академічну стипендію отримують студенти, які поступили на навчання за державним замовленням за рахунок коштів загального фонду державного бюджету. Але не всі, а лише 45% з них, згідно рейтингу. Рейтинговий бал вирішальною мірою (на 90%) складається з навчальної успішності, але також враховує спортивні, творчі, мистецькі досягнення студента та його громадську активність (10%). Розмір академічної стипендії – 1300 грн. Підвищена (за відмінне навчання) – 1892 грн.

Крім академічної, існує також і соціальна стипендія.

Соціальна стипендія виплачується студентам із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентам, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків.

Крім цього, право на соціальні стипендії мають студенти, які не перебувають на державному утриманні, не перебувають в академічній відпустці та, які за результатами навчального семестру не мають академічної заборгованості, незадовільних результатів навчання, включені до рейтингу і списку на отримання соціальної стипендії та належать до однієї з таких категорій:

1) осіб, які мають право на отримання соціальної стипендії відповідно до статей 20-22 і 30 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;

2) шахтарів, які мають стаж підземної роботи не менш як три роки відповідно до статті 5 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці”;

3) осіб, батьки яких є шахтарями, що мають стаж підземної роботи не менш як 15 років або загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами I або II групи, відповідно до статті 5 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” – протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти;

4) осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та їх дітей (до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) відповідно до статті 44 Закону України “Про вищу освіту”;

5) дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції (до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), відповідно до статті 44 Закону України “Про вищу освіту”;

6) дітей, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту (до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), відповідно до статті 44 Закону України “Про вищу освіту”;

7) дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи (до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), відповідно до статті 44 Закону України “Про вищу освіту”;

8) студентів, яким призначені соціальні стипендії Верховної Ради України для студентів вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей у розмірі відповідно до постанови Верховної Ради України від 24 жовтня 2002 р. № 218-IV;

9) дітей-інвалідів та осіб з інвалідністю I—III групи;

10) студентів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”.

Розмір соціальної стипендії:

- сиротам та позбавленим батьківського піклування – 2360 грн;

- решті категорій – 1180 грн.

Також студентам, які проявляють особливі успіхи у навчальній та науковій діяльності можуть бути окремо присуджені іменні стипендії.

«Середня освіта (Здоров'я людини)»

Відповіді завкафедри медико-біологічних та валеологічних основ охорони життя і здоров'я, професора Станіслава Васильовича Страшка

? → Чи можна, навчаючись у вас на факультеті, отримати диплом європейського вишу?

! → Так. Поступивши в магістратуру на спеціальність «Здоров’я людини», Ви можете паралельно навчатися на спеціальності «Біологічна віднова» (що відповідає українській спеціальності «фізична реабілітація») у Педагогічному університеті в Кракові. Це навчання можливе завдяки договору між нашим факультетом і відповідним факультетом у Польщі на основі міжнародних угод про «Подвійні дипломи».

? → Чи можливо поступити до вас з інших, в тому числі непедагогічних, спеціальностей?

! → Так. Такий вступ можливий в магістратуру. Але студенти, що вступають з непедагогічних спеціальностей, повинні будуть додатково вивчити дисципліни психолого-педагогічного блоку обсягом 18 кредитів.

? → Після закінчення вашої спеціальності, чи зможу я працювати в медичних закладах та/або косметичних салонах?

! → Так. Особливо за умови, що Ви вступили на спеціальність «Здоров’я людини» після закінчення медичного коледжу (такі абітурієнти вступають на ІІ курс бакалаврату. Ви зможете працювати масажистом, консультантом зі здорового способу життя, психологом або фізичним реабілітологом (в залежності від обрано освітньої програми), працювати парамедиком. За умови проходження факультативів (за додаткові кошти) Ви можете отримати диплом «медичної сестри навчального закладу» та/або косметолога.

«Практична психологія»

Відповіді завкафедри практичної психології, професора Олександра Яковича Митника

? → У 2020-2021 навчальному році вперше розпочнеться набір абітурієнтів на навчання за освітньо-професійною програмою «Психологія розвитку особистості» для освітнього рівня «бакалавр». У чому полягає відмінність між існуючою ОПП «Практична психологія» і новою ОПП?

! → Нова ОПП спрямована на оволодіння студентами знаннями, уміннями, професійно-значущими якостями щодо здійснення вікового консультування особистості. Яна наслідок студенти оволодівають кваліфікацією «психолог» і можуть працювати як у закладах освіти, так і у медичних та пенітенціарних закладах; на підприємстві, в органах державної влади та управління, у центрах раннього розвитку дітей, закладах для осіб похилого віку.

? → Де можна працювати після отримання диплома ОС «Бакалавр» спеціальності «Психологія» («Практична психологія»)?

! → Практичний психолог у закладах освіти; практичний психолог у реабілітаційних центрах та на підприємстві.

? → Кого ви берете на навчання з дипломом ОС «Молодший спеціаліст»? Які екзамени треба здавати?

! → Випускників коледжів. Віддаємо перевагу випускникам педагогічних і медичних коледжів. Екзамен із загальної психології.

? → Скільки років треба вчитися на базі ОС «Молодший спеціаліст»? Чи є окремий навчальний план?

! → На базі ОС «молодший спеціаліст» необхідно вчитися 2р.10міс. Є окремий навчальний план. Поступити на навчання можна на 2-й курс.

? → ЗНО з яких дисциплін необхідні для вступу на навчання на спеціальність «Практична психологія»?

! → ЗНО з дисциплін: українська мова і література; математика; біологія чи іноземна мова.

? → Які випробування для вступу у магістратуру на базі ОС «Бакалавр»?

! → З основ теоретичної і практичної психології (співбесіда), ЗНО з англійської мови.

? → Чи можна поступити в магістратуру на базі вищої освіти з іншої спеціальності?

! → Можна. Навчання відбувається за освітньо-професійною програмою «Практична психологія» для «перехресної» магістратури і триває 1р. 10міс.

? → Які випробування для вступу в магістратуру на базі вищої освіти з іншої спеціальності?

! → Із загальної психології з практикумом. З методології наукового дослідження. Відбуваються вони у форматі співбесіди. ЗНО з англійської мови.

? → У чому полягає відмінність між освітньо-професійною та освітньо-науковою програмами на магістратурі?

! → Опанувавши освітньо-професійну або освітньо-наукову програму, отримуєте кваліфікацію «викладач психології у закладах вищої освіти.

Термін навчання різний, відповідно: 1р. 4міс. та 1р. 9міс.

Опанувавши освітньо-наукову програму, можна отримати додаткову кваліфікацію «науковий співробітник» і працювати у науково-дослідних установах.

«Дошкільна освіта»

Відповіді завкафедри педагогіки і психології дошкільної освіти та дитячої творчості професора Анни Георгіївни Цвєткової та доцента кафедри Гальченко Вікторії Миколаївни

? → Які дисципліни вивчаються на спеціальності "Дошкільна освіта"?

Цвєткова А. Г.:

! → Під час навчання на бакалавраті студенти отримують базові знання з психології загальної, психології дитячої, психології дитячої творчості, педагогіки, педагогіки дошкільної, історії дошкільної педагогіки, методик і технологій дошкільної освіти та багатьлх інших дисциплін з циклу професійної підготовки та вибіркових блоків – «Психологія», «Інклюзивна освіта», «Іноземна мова», «Початкова освіта».

У магістратурі на спеціальності «Дошкільна освіта» студенти вивчають цілу низку фундаментальних та вибіркових дисциплін: «Педагогіка вищої школи», «Психологія вищої школи», «Методологія і методи наукових досліджень», «Методика викладання фахових дисциплін», «Управління в системі дошкільної освіти», «Актуальні проблеми дидактики початкової школи», «Арт-терапія в роботі з дітьми» тощо.

? → Яких фахових компетентностей я набуду під час навчання?

Гальченко В.М.:

! → Шановні абітурієнти, навчаючись на бакалавраті спеціальності «Дошкільна освіта», ви набудете наступних фахових компетентностей:

  • Здатність працювати з джерелами навчальної та наукової інформації.

  • Здатність до розвитку в дітей раннього і дошкільного віку базових якостей особистості (довільність, самостійність, креативність, ініціативність, свобода поведінки, самосвідомість, самооцінка, самоповага).

  • Здатність до розвитку допитливості, пізнавальної мотивації, пізнавальних дій у дітей раннього і дошкільного віку.

  • Здатність до формування в дітей раннього і дошкільного віку первинних уявлень про предметне, природне, соціальне довкілля, властивості і відношення предметів; розвитку самосвідомості («Я» дитини і його місце в довкіллі) та низку інших компетентностей.


Цвєткова Г.Г.:

- Навчаючись на спеціальності «Дошкільна освіта» (освітній ступінь магістр), Ви зможете компетентно розв’язувати комплексні задачі і проблеми в галузі вищої освіти, менеджменту і моніторингу дошкільної освіти, керуючись принципами толерантної комунікації, культурної і міжкультурної взаємодії, творчої, креативної й інноваційної професійної діяльності у виробничих ситуаціях, що характеризуються невизначеністю умов і вимог. Будете готові до педагогічної діяльності у міждисциплінарних середовищах, до професійного володіння інноваційними методами навчання з використанням ІКТ і медіа, включаючи програмування та інформаційну гігієну; здатні до саморозвитку та самоорганізації на основі усвідомлення власного образу й професійної ідентичності.

? → Який зміст пар? Що роблять студенти та викладачі на парах?

! → Акцент у викладання робиться на студентсько-центрованому навчанні, самонавчанні, проблемно-орієнтованому навчанні. Викладачі кафедри професійно проводять вебінари. Серед лекцій домінують бінарні, проблемні, панельні. Викладачі проводять брейстормінги, ділові ігри, візуалізації, тренінги, а також і традиційні семінарські, практичні, лабораторні заняття. Під час навчання в магістратурі на спеціальності «Дошкільна освіта» Ви продовжите розкривати себе як науковці в написанні курсових та магістерських робіт. Навчальні екскурсії, керівництво науковими гуртками, проблемними групами, керівництво практиками – це далеко не весь список того, що презентовано на нашій спеціальності «Дошкільна освіта».

? → Ким ще, окрім вихователем дитячого садочку, можуть працювати магістри спеціальності "Дошкільна освіта"?

Гальченко В.М.:

! → Наші випускники ніколи не залишаються без роботи, вони затребувані на ринку освітніх послуг і можуть працювати:

  • вихователем закладу дошкільної освіти;

  • асистентом вихователя в інклюзивній групі;

  • вихователем дітей дошкільного віку в сім’ї (гувернером);

  • вихователем-методистом;

  • директором закладу дошкільної освіти;

  • методистом з дошкільної освіти;

  • інспектором з дошкільної освіти;

  • менеджером системи якості (012 «Дошкільна освіта»). Тобто займати керівні посади в системі дошкільної освіти.

Гальченко В.М.:

Шановні наші абітурієнти! Якщо ВАШЕ життєве кредо – бути активним діячем, а не спостерігачем творення майбутнього – долучайтеся до когорти педагогів! Якщо ВИ прагете досягти Вершини власного самовдоконалення – вступайте на спеціальність "Дошкільна освіта"!


Цвєткова Г.Г.:

Ласкаво просимо до нас на навчання! Будемо раді зустрічі з ВАМИ – майбутніми повноправними членами великої драгоманівської родини!

«Початкова освіта»

Відповіді завкафедри педагогіки та методики початкового навчання, професора Олени Валеріївни Матвієнко

? → Чи можуть студенти вашого навчального закладу поєднувати навчання та роботу за спеціальністю, а саме вчителем початкової школи?

! → Ми вважаємо, що поєднання навчання та роботи за спеціальністю у школах м. Києва сприяє формуванню компетентного та конкурентоздатного спеціаліста. Наші студенти з 3 курсу вже працюють вихователями групи продовженого дня, а з 4 курсу школи м. Києва з великим задоволенням беруть їх на роботу вчителя початкової школи. Тому під час організації навчального процесу ми врахували дані обставини, а саме: студенти 1-3 курсів займаються у першу зміну, а 4 та магістерський рівень – у другу зміну, після 14.00. Єдиною умовою допуску до роботи за спеціальністю є виконання навчального навантаження та підписання індивідуального графіку навчання.

? → В чому полягають особливості навчання студентів на ОС «Бакалавр» спеціальності «Початкова освіта» скороченого терміну навчання на базі диплома «Молодшого спеціаліста»

! → На скорочений термін навчання, 1 рік 10 місяців, приймаються абітурієнти на базі диплома молодшого спеціаліста із кваліфікацією «Вчитель початкової школи». В розробці змісту підготовки студентів даної категорії був врахований рівень їх попередньої підготовки. Тому основний акцент робиться на авторські програми навчальних дисциплін, засвоєння студентами технологічних прийомів навчання та виховання молодших школярів, оволодіння ними тими новаціями, які відбуваються змісті та організації роботи сучасної початкової школи. Із студентами працюють автори навчальних підручників та посібників, розробники програм, педагогічна практика проходить в інноваційних закладах освіти.

На скорочений термін навчання, 2 роки 10 місяців, приймаються абітурієнти на базі диплома молодшого спеціаліста інших спеціальностей.

? → Чим відрізняється навчання в магістратурі на спеціальності «Початкова освіта» термінами навчання 1 рік 4 місяці, 1 рік 9 місяців та 1 рік 10 місяців?

! → Навчання за спеціальністю «Початкова освіта» ОС «Магістр» може здійснюватися в різні терміни, що обумовлено видами освітніх програм та попередньою підготовкою вступників. Абітурієнтам, які поступають на магістерський рівень, пропонуються дві освітні програми: освітньо-професійна та освітньо-наукова.

Освітньо-професійну магістерську програму в галузі знань 01 Освіта/Педагогіка 013 «Початкова освіта» за 1 рік 4 місяців отримують на базі профільної освіти, тобто вищої освіти за спеціальністю «Вчитель початкової школи». Існує денна, заочна, вечірня та дистанційна форми навчання. Після закінчення навчання випускники отримують кваліфікацію: «Магістр початкової освіти. Викладач педагогіки та методики початкової освіти у закладах вищої освіти, вчитель початкової школи». Студенти цієї освітньої програми обирають наступні спеціалізації: іноземна мова, практична психологія, дошкільна освіта. Основні дисципліни, які вивчають: педагогіка та психологія вищої школи, теорія та методика навчання педагогіки, педагогічні технології навчання у вищій школі, методика навчання окремої освітньої галузі (математики, мови і літератури, природничої (за вибором)).

Освітньо-професійну магістерську програму в галузі знань 01 Освіта/Педагогіка 013 «Початкова освіта» за 1 рік 10 місяців отримують на базі непрофільної освіти, тобто вищої освіти за іншою спеціальністю. Існує заочна, вечірня та дистанційна форми навчання. Кваліфікація випускників по закінченню навчання: «Магістр початкової освіти. Вчитель початкової школи». Студенти цієї освітньої програми обирають наступні спеціалізації: на базі непедагогічних спеціальностей: вчитель іноземної мови в початковій школі, вчитель інформатики в початковій школі, асистент вчителя-дефектолога. На базі педагогічних спеціальностей обирають: вчитель іноземної мови в початковій школі, вчитель інформатики в початковій школі, асистент вчителя-дефектолога, вихователь дошкільного закладу освіти. Основні дисципліни, які вивчають студенти: дидактика початкової школи, методики та технології навчання освітніх галузей у початковій школі.

Освітньо-наукову магістерську програму в галузі знань 01 Освіта/Педагогіка 013 «Початкова освіта» отримують за 1 рік 9 місяців. Існує лише денна форма навчання. Кваліфікація випускників по закінченню навчання: «Магістр початкової освіти. Викладач педагогіки та методики початкової освіти у закладах вищої освіти». Основні дисципліни, які вивчають: педагогіка та психологія вищої школи, теорія та методика навчання педагогіки, педагогічні технології навчання у вищій школі, методика навчання окремої освітньої галузі у закладах вищої освіти. Пропонується випускникам, які зацікавлені дослідницькою роботою та пов’язують своє майбутнє з науково-педагогічною діяльністю.

«Образотворче мистецтво»

Відповіді завкафедри образотворчого мистецтва, професора Олени Леонідівни Шевнюк

? → Які завдання пропонуються на творчий конкурс?

! → Творчий конкурс передбачає виконання завдання з живопису простого натюрморту з геометричним тілом (акварель, папір формату 30×40 см). Термін виконання – 6 академічних годин.

? → Які завдання пропонуються на вступне фахове випробування на магістратуру?

! → Вступне фахове випробування передбачає виконання завдання з живопису складного просторового багатопланового натюрморту (гуаш, темпера, акрил, папір формату 60×40 см). Термін виконання – 6 академічних годин.

? → Чи можливий вступ у магістратуру з образотворчого мистецтва, якщо отримав диплом бакалавра за іншою спеціальністю?

! → Так, можливий. Вам цього року навіть не доведеться підтверджувати ваш рівень образотворчих умінь складанням додаткового фахового випробування. Завдання таке ж, як і для всіх вступників у магістратуру.

? → Які можливості працевлаштування після завершення навчання на спеціальності Образотворче мистецтво?

! → Ми маємо тісні зв'язки з працедавцями Києва і України на постійній основі. Наші випускники є затребуваними в найкращих школах і мистецьких закладах Києва, приватних інституціях, художніх студіях і гуртках.

? → Чи потрібно мати початкову художню освіту для вступу на бакалаврат?

! → Так, бажано. Тривала багаторічна художня підготовка у мистецькій школі забезпечує гарний результат при складанні творчого конкурсу. Але у нас є студенти, які готувалися до вступу самостійно і показали чудовий результат. Пробуйте і у вас все вийде!