Сторінка психолога

Метою діяльності психологічної служби є сприяння створенню умов для соціального та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, охорони психічного здоров’я, надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки всім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань системи освіти.
Практичний психолог разом із педагогічними працівниками позашкільного навчального закладу бере участь у здійсненні навчально-виховної роботи, спрямованої на забезпечення всебічного особистісного розвитку учнів, збереження їхнього повноцінного психічного здоров’я, і реалізує такі завдання:

— забезпечення можливості вільного і гармонійного розвитку дитини в умовах закладу;

— формування психологічної культури всіх учасників навчально-виховного процесу, сприяння в оволодінні ними психологічних знань, умінь, навичок;

— організація професійної взаємодії між адміністрацією, педагогами закладу, батьками вихованців, іншими суб’єктами освітнього процесу;

— допомога адміністрації та педагогічному колективу у створенні оптимальних умов для розвитку особистості вихованців, враховуючи їхні індивідуальні інтереси, здібності, нахили, обдарування;

— формування здатності дітей до життєтворчості

— вміння ставити в житті власні усвідомлені цілі і досягати їх;

— сприяння адаптації дітей та учнівської молоді до нових умов навчання;

— виявлення рівня творчої обдарованості вихованців закладу, надання допомоги керівникам гуртків у розробленні програм індивідуальної роботи з обдарованими дітьми;

— здійснення професійної орієнтації підлітків, допомога їм у розробці індивідуальних програм особистісного розвитку.

«Гарячі лінії» психологічної допомоги

Якщо вам тривожно, страшно і ви не можете опанувати думки – це нормально. У разі ж, якщо ви потребуєте допомоги, звертайтеся за одним із номерів «гарячих ліній» психологічної підтримки:

 0 800 60 20 19  – Контакт-центр МОЗ;

1547 – Урядова лінія;

0 800 33 20 29 – Лінія допомоги для ветеранів та членів їхніх родин Українського ветеранського фонду;

1548 – Лінія Мінреінтеграції;

0 800 100 102 – Лінія Національної психологічної асоціації;

0 800 210 160 – Лінія міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді»; 

0 800 211 444 – Лінія емоційної підтримки Міжнародної організації з міграції 

7333 – Лінія запобігання самогубствам Lifeline Ukraine;

0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного); 116 123 (з мобільного) – Лінія ГО «Ла Страда-Україна»;

ЯК ЗБЕРЕГТИ ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я ПІД ЧАС ВІЙНИ?

Необхідно пам’ятати про психічну гігієну:

По-перше, обов’язково маємо дозувати новини, тому що їх багато і звідусіль, зараз вони не надто приємні. Якщо постійно спостерігається негативний фон, наша психіка дуже швидко дестабілізується і привести її до адекватного стану важко.

По-друге, не забуваємо про обов’язкові побутові справи. Паніка вмикається тоді, коли ми абсолютно не займаємося тим, до чого звикли. Тому перемикайтеся на ті справи, які робили до війни.

По-трете, якщо ви перебуваєте поруч із людьми зі слабкою психікою, із дітьми, які не можуть ще керувати своїми емоціями, то, як би вам не було страшно, переповнювала злість чи агресія, намагайтеся керувати своїми емоціями.

Четверте, намагайтеся розслаблятися через заняття хобі, те що зараз доступне: малювання, Коли немає світломаскувального режиму, співи, прослуховування музики, фізичні вправи, зарядка, гімнастика, перегляд фільмів ваших улюблених жанрів.

П’яте, намагайтеся спілкуватися з рідними не лише на тему війни і обміну новинами, але й на нейтральні теми, обговорюйте плани на найближче майбутнє.

Шосте, здоровий сон необхідний організму. Головне правило здорового сну – його регулярність та більш-менш однакова тривалість.

5 кроків до покращення свого психічного здоров'я

Психічне здоров’я — це стан благополуччя, у якому людина реалізує свої здібності, може протистояти звичайним життєвим стресам, продуктивно працювати й робити внесок у свою громаду. Психічне здоров’я є основою благополуччя людини й ефективного функціонування спільноти.

П’ять головних порад, які допоможуть поліпшити ваше психічне здоров’я та самопочуття.

1. Спілкуйтеся з іншими людьми

Добрі відносини з оточенням важливі для вашого психічного здоров’я, адже вони допомагають розвинути почуття приналежності до групи, дають можливість поділитися позитивним досвідом з іншими та відчути емоційну підтримку. Спілкуйтеся з друзями, сім’єю, колегами, однодумцями. Обмінюйтеся думками, підтримуйте одне одного –– усе це допомагає відчувати себе в тонусі та зберігати життєві сили.

2. Будьте фізично активними

Регулярна фізична активність пов’язана з нижчим рівнем депресії і тривожності у всіх вікових групах, підвищенням самооцінки та гарним настроєм. Це не обов’язково має бути інтенсивне тренування –– можна просто прогулятися на свіжому повітрі в колі друзів чи сім’ї. Під час прогулянки знижується рівень гормону стресу (кортизолу), і внаслідок цього ми відчуваємо піднесення та отримуємо більше задоволення від життя. 

3. Продовжуйте вчитися

Дослідження показують, що освоєння нових навичок поліпшує психічний стан завдяки підвищенню впевненості в собі через розвиток цілеспрямованості. Навіть якщо ви відчуваєте, що у вас недостатньо часу або немає потреби вивчати щось нове, є багато різних способів додати нові знання у своє життя. Наприклад, ви можете спробувати: готувати щось нове та корисне, удосконалити свої вміння (поліпшити навички презентації, фотографії, полагодити зламаний велосипед) або спробувати нові види діяльності (вести блог, займатися новим видом спорту, вчитися малювати).

4. Допомагайте іншим

Науковці виявили, що доброта й щедрість можуть допомогти поліпшити ваш психічний стан завдяки створенню позитивних емоцій та відчуття важливості. Невеликі добрі справи для інших людей або волонтерство сприяють підвищенню рівня нейромедіаторів, як-от серотонін, дофамін та ендорфін. Також, коли ми робимо добрі справи, у нас збільшуються самооцінка, рівень емпатії та співчуття, покращується настрій. Це знижує артеріальний тиск і рівень кортизолу.

5. Уважно ставтеся до своїх думок, емоцій та поведінки

Усвідомлення допомагає краще розуміти власні думки та емоції, тривогу чи переживання, поліпшити ставлення до життя й підхід до розв’язання проблем. Намагайтеся дослухатися до свого тіла, бажань та процесів свого внутрішнього світу, адже це підвищує здатність планувати діяльність, позитивно ставитися до себе і, як наслідок, — мати високий рівень емпатії та самоприйняття.

міськСЮН насильство в сімї.pptx
ВІЛ СНІД.pptx

Коло безпеки - настільна ігрова методика, мета якої сформувати в учасників систему уявлень та знань щодо явища насильства, форм та методів його попередження та подолання, а також особливостей звернення по допомогу у разі ризику ситуації насильства або безпосереднього випадку.

Педагоги міськСЮН, під час Всеукраїнської акції 16 днів проти насильства, ознайомились з картковою ігровою методикою «Коло безпеки». Крок за кроком, знаходячи правильні відповіді на запитання, поставленні на картках педагоги розширювали свої знання та уявлення про дану проблему.