Новини   закладу

Хочете отримувати щоденну інформацію про життя ліцею і ліцеїстів? Щоденник ліцеїстів - сторінка "Відкритий простір" у Facebook. Читачів сторінки - більше 1000. Долучайтеся!

09.05.24. Отримали результати обласного конкурсу "Лідер року". З результатом 110,3 бали зі 120 можливих (за сумою двох конкурсів) Софія Шершон, Лідер братства "Крила", стає переможницею! З чим ми її і ВІ-ТА-Є-МО! Умовою цьогорічного конкурсу було презентувати свої якості, які допомагають в житті (самопізнання, критичне мистення) та 5 додатків для смартфону, які полегшать життя громади (громадянська активність, ініціативність, креативність). За обидва конкурси маємо високу оцінку журі.

03.05.24. Після кількарічної вимушеної перерви відбулося  вручення відзнак "Золоте зерно" кращим учням та колективам Новоодеського ліцею №4. Свято було започатковане в 2002 році, про що нагадала присутнім директор Валентина Петрівна Гузенко у вітальному слові, та покликане підвести підсумки року та відзначити учнів, які доклалися до примноження слави закладу, реалізувавши себе в різних галузях освітнього і громадського життя. Війна поставила багато проєктів на паузу, але життя триває, а ліцеїсти зібрали щедрий врожай перемог. Тому традиційно лунав Гімн ліцеїстів, аплодисменти для номінантів, вітальні слова, а щасливі, талановиті діти отримували заслужені відзнаки (маленький спойлер: одна з персональних номінацій буде вручена по завершенні навчального року. Хто її отримає - велика таємниця)

Інтригою завжди є переможці номінацій "Клас року" та "Учень року". Цьогоріч не випустили статуетку з рук учні 11а класу (класний керівник Альбещенко І. А.) . Учні та учениці протягом 7 років навчання  ініціювали та  реалізували безліч цікавих проєктів, вели цікаве шкільне життя, про що можна почитати на нашій сторінці. На ІІ місці за результатами участі в шкільному  житті - учні 5а класу (класний керівник Іваніна Т. І.), на ІІІ місці - учні 5б і 8 класів (класні керівники Савчук А. В. та Тертична С. А.) - яскраві та креативні.

Учнем року за щедрий врожай особистих перемог (в районних, обласних предметних олімпіадах, МАН...) визнано Дубинко Анастасію .

В персональній номінації "Волонтер за покликом душі" відзначено Незнающу Софію, а  Грамоту від директора за високий лідерський потенціал, креативність, активну участь в житті ліцею і громади  отримала Шершон Софія. Багато учнів стали володарями одразу кількох відзнак. Найчисленнішою була номінація "10 і вище" за найвищий навчальний рейтинг.

Аплодисментами подякували людям, які  стоять за дитячими перемогами: вчителям, тренерам, батькам.

Підводячи підсумок, сподіваємося, що наступні роки будуть такими ж щедрими на перемоги. Це наш освітянський внесок в омріяну спільну ПЕРЕМОГУ

15.04.2024. Радіємо за колег, вчимося у колег під час  відкритих уроків. А ще приємно спостерігати за дітьми, які насолоджуються живим спілкуванням, яке вже встигли забути за роки карантину та війни (як завжди нагадуємо, що можливість навчатися очно нам забезпечують ЗСУ - подяка кожному захиснику і захисниці).

Завершили минулий тиждень уроки вчителів Шарової Алли Юріївни (хімія) та Крайнюк Алли Володимирівни (Здоров'я, безпека, добробут)

На уроці хімії учні  7-а  класу перевіряли на практиці як добре вони знають властивості води – природного оксиду.  Досліджували воду на наявність забруднення різними маслами та обговорювали їх наслідки, відтворювали процес забруднення ґрунтових вод. В урок було інтегровано знання з  української мови, географії, біології, фізики. Алла Юріївна вчила дітей системно мислити, формувати цілісну картину про будову та поширення води у природі.

«Тютюн і здоров’я» - така відома для дорослих тема. Цікаво було поспостерігати за учнями 6-а класу на уроці, який провела Крайнюк Алла Володимирівна. Учні активно обговорювали причини, за яких люди починають курити, негативні наслідками вживання тютюнопродуктів, електронних сигарет та вейпів, які останнім часом популярні серед підлітків, для здоров’я. Зробили підрахунок скільки коштує така шкідлива звичка на тиждень, місяць, рік  та запропонували куди можна використати ці кошти. Опрацювали Ні-стратегію у вападку пропозиції "покурити". Зробили висновок «Здоров'я - цінність, яку дуже легко втратити необдуманою поведінкою». Завершуючи урок  виконали інтерактивну вправу та наповнили свій «наплічник знань».

Розпочав тиждень урок математики від вчителя-методиста Дорошенко Світлани Олександрівни. Пили інтелектуальну каву і прокачували знання з теми "Площа фігур". А вчитель, немов  факір з капелюха, діставав нові і нові завдання, які більше нагадували розваги,  але тільки якщо знаєш формули. Ось тут вони і знадобилися, щоб вирішити життєві задачі: визначити посівну площу поля, обчислити чи вистачить куплених кахлів на кімнату... Згадали Дідону та Карфаген, розгадали загадку про фізика, архітектора та математика, побавилися, складаючи творин з фігур... і все це не відходячи від теми.

Захоплююче дивуватися разом з учнями, здійснюючи відкриття  на уроках колег!

10.04.2024. А наші вчителі продовжують ділитися з колегами знахідками і досвідом в серії відкритих уроків. Сьогодні, 10 квітня, обидва відкриті уроки припали на долю учнів 6-а класу. Перший - урок математики вчительки  Шпілевої Марини Сергіївни. Тема уроку - "Напрямок та координатна площина" - стала не просто теоретичним матеріалом, а надзвичайно захопливим пригодницьким шляхом до розуміння основ математики. Найцікавішим моментом для учнів стало практичне завдання з компасами. Це завдання сприйняли як захопливу гру, в якій  не лише навчилися визначати напрямок, але й відчули себе справжніми дослідниками.  Так в інтеграції знань і навчальних предметів формуються ключові компенентності дітей. Другий урок був про життя. Вірніше про те, як воно може змінитися, якщо бути необережними з сучасними технологіями. А ще про те, що важливо залишатися мислячою людиною з чутливою душею. Як гадаєте який це був предмет?   Зарубіжна література. Твір "Усмішка" Рея Бредбері - це фантастичне оповідання і про нього фантастично розповіли вчителям учні та вчителька Тертична Світлана Андріївна. А ще  на уроці  (ШІ - рулить) ожили Леонардо Да Вінчі і його шедевр - Джоконда. 

09.04.2024. Вітаємо переможців обласного конкурсу з інфомедійної творчості "Пролісок" та їх вчителя Воробйова Владислава Івановича!

У номінації "2D графіка"

В ІІІ віковій категорії (8-9 класи):

ІІ місце - Андрусенко Софія (8 клас), ІІІ місце - Незнающа Софія (8 клас)

В ІІ віковій категорії (5-7 класи)

ІІІ місце - Руденко Софія (6 клас)

Воробйов Владислав Іванович

Робота Андрусенко Софії

Робота Незнающої Софії

Робота Руденко  Софії

08.04.2024. Маємо щедрий врожай перемог після підведення підсумків І етапу щорічного обласного конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»

На конкурс надійшло 33 творчих роботи вихованців гуртків декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва Новоодеського центру дитячої та юнацької творчості, учнів Новоодеських ліцеїв №2 та №4.

Плідно попрацювала з гуртківцями та ліцеїстами вчителька Крайнюк Алла Володимирівна

Номінація «Аплікація»

Старша вікова категорія

І місце – Колективна робота гуртка Новоодеського ліцею №4, «Великодня голубка»

Номінація «В’язання гачком»

Середня вікова категорія

І місце – Бурлан Поліна, «Дракончик Степашка»

Номінація «Витинанка»

Старша вікова категорія

І місце – Гунішев Ігор, «Фентезі»

Номінація «Вироби з бісеру»

Молодша вікова категорія

І місце – Середа Дарина, «Пшениця та калина–символи України»

Номінація «В’язання руками»

Молодша вікова категорія

І місце – Ярмуш Іванна, «Зайчик Кеша»

Номінація «Паперова пластика»

Середня вікова категорія

І місце – Хілевська Ірина, «Ваза»

Номінація «Папероплетіння»

Середня вікова категорія

ІІ місце – Карпов Олександр, «Підвіска серце»

Номінація «Стринг Арт»

Середня вікова категорія

І місце – Літвінчук Максим, «Я люблю Україну»

Номінація «Шиття»

Середня вікова категорія

І місце – Терещук Крістіна, «Скандинавський гном»

Номінація «Полігональне моделювання»

Середня вікова категорія

І місце – Майбородюк Владислав, «Вовк»

Номінація «Живопис»

Молодша вікова категорія

І місце – Помінчук Аліна, «Молитва за мир».


"Великодня голубка"

"Пшениця та калина–символи України"

«Підвіска серце»

"Вовк"

02.04.2024. Днями в ліцеї завершилася чергова атестація педагогічних працівників (це як екзамен у дітей, тільки триває з жовтня по березень) Так, вчителі теж постійно доводять своє право навчати і виховувати дітей, підвищують рівень своєї майстерності, ростуть і підтверджують свої звання. Цьогоріч на відповідність займаній посаді атестувалися заступники з навчально-виховної та з виховної роботи, підтверджували свої найвищі категорії та звання "Вчитель-методист" Тертична С.А і Гончар Г.А. та "Старший вчитель" - Голуб Т.П., підвищували категорію вчителі Шпілева М.С. та Крайнюк А.В. Справи говорили за кожну з колег краще, ніж слова: компетентні, високопрофесійні, кожна виплекала не одну перемогу своїх учнів та вихованців, мають публікації власного досвіду в учительських часописах та спільнотах, користуються повагою колег, кожну цінує керівництво як спеціаліста та людину - так коротко можна їх схарактеризувати. На нараді В.П. Гузенко з вітальними словами вручила кожній копію Атестаційного листа, а від нас усім дісталися оплески (ми завжди радіємо успіхам колег, бо знаємо, яка то важка праця: засівати душі добром і знаннями). Ві-та-є-мо! 

Вчитель-методист Гончар Г.А.

Вчитель-методист Тертична С.А

Старший вчитель  Голуб Т.П.

Вчитель першої категорії Шпілева М.С.

Вчитель другої категорії      Крайнюк А.В.

Старший вчитель Татаренко Т.В.

05.03.2024. Триместр педагогічної майстерності набирає обертів! Сьогодні протягом двох уроків ми забули про війну, бо поринули в справу, яку любимо понад усе - в педагогічну творчість. Майстерність в кожній вправі, мотивація у кожній фразі - це стосується наших колег Андрусенко Ірини Анатоліївни та Альбещенко Ірини Сергіївни. Такі різні уроки англійської і німецької мов, різні за віком діти (8 і 11 класи), але спільна тема - Професії... Ірина Анатоліївна на уроці англійської мови у 8 класі допомогла учням зрозуміти не тільки нові лексичні і граматичні правила, але й принципи обрання професії. А допомагав їй у цьому штучний інтелект.  Ірина Сергіївна на уроці німецької мови з 11-класниками продемонструвала любов до прислів'їв (німецькою, звичайно ж), яких учні вже знають аж 36! А розмову про професії, які вже за кілька місяців обиратимуть учні, доповнили випускники гімназії різних років, які розповіли про  свою професію  німецькою мовою. Сподівання, що майбутні випускники працюватимуть на розбудову і розквіт України з Іриною Сергіївною розділили всі присутні. А ще ми відчули себе повноправними європейцями, бо німецька і англійська мови, якими протягом уроків спілкувалися діти і вчительки наблизили Європу до нас. 

04.03.2024. Триместр педагогічної майстерності - це час навчання і час відкриттів. А ще час натхнення. Сьогодні надихалися на уроках колег: Третякової Лариси Петрівни та Воробйова Владислава Івановича. Уроки української мови в 10-му класі та інформатики в 5-му. Вони були дуже різні, але на обох продемонстровано високий професіоналізм і творчий підхід у подачі знань та формуванні умінь і навичок. На уроці Лариси Петрівни попри складну тему, яку добре засвоїли через вправи, завдання і проєкти, учні будували графік успіху, згадували видатних українців різних часів, співали, а з роллю мовних експертів  блискуче впоралися переможці мовознавчих конкурсів і олімпіад Незнающа Софія (8 клас), Риженко Марина(10 клас) і Богданова Тетяна (11 клас). У виконанні пісні В. Івасюка Курбанову Владиславу допоміг учень 11 класу Грищук Богдан. Таким чином вчителька об'єднала дітей навколо рідної мови, задіявши при цьому знання із математики, історії, мистецтва. Багатим на відкриття, форми роботи і міжпредметні зв'язки був і урок інформатики. На ньому вчитель не тільки навчив учнів працювати з презентаціями, але  і помандрував з ними Львовом, разом з учнями створили надихаюче весняне панно, лепбук для засвоєння знань, а фізкультхвилинка не тільки відволікла очі від моніторів, але й прокачала  вміння додавати прості числа, активізувала пошукові здібності та уміння орієнтуватися в просторі. Різноманітні форми уроку так захопили, що час уроку сплинув непомітно у відкриттях та творчій роботі. Компетентнісні уроки високого класу! 

Фінішуємо в обласному етапі предметних олімпіад! Вітаємо з ІІ місцем в олімпіаді з АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ: Дубинко Анастасію (11 клас) і Геворгян Аріну (9 клас) та Іваніну Тетяну Іваніну! Пишаємося і радіємо! 

Дубинко Анастасія

Геворгян Аріна

Іваніна Тетяна Іванівна

22.02.2024. Де вчаться вчителі? В інститутах післядипломної педагогічної освіти, а ще у своїх колег. Велику роль у зростанні педагога відіграє самоосвіта. Додавши всі компоненти, маємо сучасного вчителя. Саме продемонструвати власну майстерність і поділитися з колегами новинками, родзинками, знахідками і покликаний щорічний триместр педагогічної майстерності. Цьогоріч його розпочала майстер своєї справи Голуб Тетяна Павлівна (уроком для колег). Восьмикласники були вдячними учасниками уроку: заглиблювалися в суть матеріалу про історичну правду періоду козаччини методом фішбоуну, підсумовували побачене, напрацьоване, вивчене в активній взаємодії за допомогою кубика Блума. А історичні паралелі з сучасністю були проведені вивірено і торкалися кожного серця. Такі уроки слугують гарним прикладом молодим вчителям (а в ліцеї практикується принцип наставництва). Триместр педагогічної майстерності стартував. Слідкуйте за перебігом на сторінці. 

21.02.2024. "Нації вмирають не від інфаркту, спочатку у них забирають рідну мову",- писала Ліна Костенко. Нікому не віддамо нашу солов'їну, барвінкову, українську мову! Сьогодні, у Міжнародний день рідної мови, у ліцеї багато активностей. До Дня рідної мови в ліцеї створено арт-об'єкт, розташований у фоє. Кожен клас долучився до створення  - і як результат - інсталяція, що демонструє любов до рідної мови, до її правічних скарбів. 

19.02.2024. Свіженька перемога! Вітаємо з ІІІ місцем в обласному етапі олімпіад з ГЕОГРАФІЇ Богданову Тетяну (11 клас) та Малую Оксану Іванівну! Пишаємося і радіємо! 

12.02.2024. Ві-тан-ня! Гунішеву Ігорю (10 клас) та Дубинко Анастасії (11 клас) - переможцям обласного етапу олімпіади з ІСТОРІЇ(ІІІ місце)! Дякуємо за якісну підготовку вчительці Голуб Тетяні Павлівні! 

Гунішев Ігор

Дубинко Анастасія

Голуб Т.П.

10.02.2024. Ще одну сходинку успішно здолали наші учні! Вітаємо з перемогою у обласному захисті робіт Малої академіії наук (МАН) України:

Богданову Тетяну, ученицю 11 класу з Дипломом ІІ ступеню за захист роботи "Оцінка основних антропометричних показників дітей шкільного віку", відділення хімії і біології, секція "Валеологія" та її наставницю Діордіцу Яну Вікторівну

Дубинко Анастасію, ученицю 11 класу з Дипломом ІІ ступеню за захист роботи "Ономастикон роману Анни Софіної "Лавка продажу дітей", відділення філології, секція "Українська мова" та її наставницю Третякову Ларису Петрівну

Марчук Альбіну, ученицю 11 класу з Дипломом ІІ ступеню за захист роботи "Мотив самотності у казках Ганса Крістіана Андерсена", відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства, секція "Зарубіжна література" та її наставницю Тертичну Світлану Андріївну

Верцюх Анну, ученицю 11 класу з Дипломом ІІІ ступеню за захист роботи "Образ тоталітарної системи у творах Володимира Арєнєва «Порох із драконових кісток» та «Дитя Песиголовців», відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства, секція "Українська література" та її наставницю Третякову Ларису Петрівну

Богданова Тетяна

Третякова Л.П.

Тертична С.А.

Діордіца Я.В.

30.01.2024.  Вітаємо з перемогами  в обласному етапі олімпіад та конкурсів:

Риженко Марина

Незнающа Софія

Третякова Л.П.

Варша Єгор

Геворгян Аріна

Дорошенко С.О.

27 травня в стінах закладу відбувся день відкритих дверей для майбутніх п'ятикласників. Як завжди, тепло по-домашньому, дітей і батьків приймали вчителі, діти, які рік тому переступили цей поріг, випускники. Приємним сюрпризом був візит колишніх випускників Панчука Олександра та Лукіяненка Дмитра. Дмитро привів на навчання братика. Багато добрих слів і спогадів почули ми і гості від них. Випускники 2023 року теж поділилися спогадами про проведені тут 7 років, вклавши їх в пісню-спогад-жарт, а п'ятикласники, традиційно озвучили свої есе про рік в ліцеї. Основні думки яких: тут - круто, знайшли нових друзів, класно проводили час на класних зустрічах, цікаво навчатися, уроки дуже якісні, вчителі - феї. Приємно отримувати такий відгук. А на додачу для майбутніх учнів і гостей була проведена екскурсія чотирма поверхами і подвір'ям. І подив не раз читався у очах дітей. Ще б пак! Вразив не тільки внутрішній дворик з озером, панно, виготовленими учнями, та неймовірним ароматом квітів та свіжої зелені. Вчителі підготували цікаву презентацію своїх предметів (навіть я дізналася дещо новеньке!): були тут і подорож на повітряній кулі (повітряних кульках, які дісталися дітям у подарунок) країнами, чиї мови будуть вивчатися (англійська і німецька) (Іваніна Т.І., Андрусенко І.А., Савчук А.В.), і зустріч з Гаррі Поттером, Сортувальним Капелюхом та Магістрами мови, літератури та історії (Третякова Л.П., Тертична С.А., Голуб Т.П.); і фізкульт-розминка з Бовкуном Р.В., фокуси та мотиваційний дайджест від вчителів математики Дорошенко С.О. та інформатики Воробйова В.І., хімічні експерименти, жахачки з мікроскопа від вчителів хімії, біології, фізики (Діордіци Я.В., Шарової О.Ю., Крикун Н.М.), та творча виставка робіт ліцеїстів від їхнього вчителя Крайнюк А.В.. З формулою успіху ліцею та ліцеїстів дітей та батьків познайомили Адміністратори закладу Гузенко В.П., Гончар Г.А. та я, Татаренко Т.В.

Ось так пройшов суботній ранок в Новоодеському ліцеї №4.

Ласкаво просимо до нашої родини.

Цієї весни в місті розквітають не тільки квіти. Оновлюються зупинки громадського транспорту. Їх облаштуванням займаються освітні заклади міста. Одну із зупинок досі розмальовували учні ліцею. Цього року це зробили працівники ліцею і  вчителі. Було вітряно, холодно, але ми працювали разом, тож вийшло яскраво.

 Щиро вдячні Директору ТзДВ ім. Т. Шевченка В. М. Середі за надані  якісні матеріали для роботи та голові батьківської громади В. М. Дойчу за допомогу.

Гарячі пиріжки! (свіжа подія) Хоча ні, тільки пиріжків і бракувало на Діловому чаюванні координаторів ліцейського Братства "Крила" у суботу 4 лютого. Але були: гаряче обговорення цікавих майбутніх справ, чай, пиріг імені Координаційної ради БК, та купа смаколиків, які прихопили з собою учасники зустрічі. А ще кожен приніс свою улюблену чашку. Вони допомогли нам краще пізнати один одного і зробили чаювання по-домашньому теплим. Цікаво і з користю проведений вихідний подарував кілька цікавих справ до плану роботи і гарний настрій учасникам. Чекайте анонси! 
18 листопада учні 11 класу взяли участь в інтерактивному уроці "Історія одного щоденника". Його   провела нам пані Тетяна Асєєва,  працівниця Національного музею Голодомору-геноциду м. Києва онлайн. Ми мали можливість перенестися у далекі 1932—1933 роки. Під час уроку ще раз пересвідчилися який злочин був створений проти українського народу.  Ми дізналися багато нового, почули свідчення очевидця тих подій  Олександри Радченко та перейнялися атмосферою тогочасної України. Ми маємо знати історію свого народу. Голодомор не можна забути і пробачити. Як не можна пробачити геноцид українців, який відбувається зараз. 

Увага! Збільшена безперервна тривалість роботи з технічними засобами навчання при організації дистанційних уроків для школярів.

В умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації іншого характеру безперервна тривалість навчальних занять при організації дистанційного навчання у синхронному форматі не повинна перевищувати для учнів:


Держпродспоживслужба

"Кухня" Братства "Крила" - ось так  з'являються справи, за які беруться ліцеїсти. (підгледіли на Лідерці)

Коли ти, вчитель, призначаєш конференцію учням - норм, але коли тобі призначають конференцію учні!... Навіть трішки хвилююче. І нічого, що знаєш - будуть вітати, все одно хвилюєшся. Нам сьогодні таку конференцію в ZOOMі провели представники координаційної ради на чолі з лідером Братства "Крила" Назарієм Пронтенком. Після слів вітання і вдячності діти змусили нас серйозно напружитись, щоб впізнати... себе в комп'ютерній творчості юних геніїв. Коротко кажучи - було приємно. Дякуємо, діти! 

У День людей поважного віку хочу подякувати нашим бабусям і дідусям. Вам зараз, мабуть, найважче. Але ви залишаєтесь нашими берегинями і хранителями, даруєте нам тепло мирного дому. Сподіваюсь, ваші онуки не забули вас сьогодні обійняти і поцілувати.Вітання нашим вчителям-ветеранам: у кожному куточку закладу живуть спогади про Вас.Також слова вдячності хочу адресувати мамам і татам наших учнів, які підтримали дітей у організації традиційних гостинців мешканцям Будинку для людей похилого віку. У мирні доепідемічні часи це  була справа, якою переймалися всі: хтось готував сувеніри, хтось - концерт, який, вже чекали причепурені бабусі і дідусі.Цього року до ліцею принесли картини, поробки, теплі кольорові шкарпеточки і багато солодощів (ось тут - велика подяка за підтримку батькам). Все це вже надійшло за адресою. Сподіваємось, наша дружба переживе ці складні часи
Керівництво,  учителі Новодеського ліцею №4 вітають учнів та батьків зі Святом Знань. Більше побажань у виступі нашої берегині -  Валентина Гузенко 
26 серпня на короткий час в ліцеї стало гамірно,  майже як у мирний час. Познайомитися із закладом, класними керівниками, вчителями,  які будуть викладати у 5-х класах, завітали батьки і самі п'ятикласники. Гузенко В. П. познайомила дітей і батьків з вчителями,  а ті,  в свою чергу,  презентували свої предмети. Цікава та пізнавальна інформація,  ексрурсія закладом з тестами на уважність,  бесіди з класними керівниками  - усе для того,  щоб полегшити адаптацію в новому колективі і закладі. Результати спостережень: нам все вдасться! 
Увага! Сторінка закладу в мережі Facebook змінила назву, проте так само виконуватиме свою місію: висвітлюватиме щоденне  життя, плани та звершення учнів, вчителів, публікуватиме цікаву та корисну інформацію для батьків. Запрошуйте до спільноти! https://www.facebook.com/groups/1236230366486648