Неформальна освіта

Лекція Девіда Ретінджера “Коли хороші студенти ухвалюють хибні рішення: чому студенти обманюють”

16 лютого (вівторок) о 16.00 відбудеться лекція радника проєкту “Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти”, почесного президента Міжнародного центру академічної доброчесності Девіда Ретінджера “Коли хороші студенти ухвалюють хибні рішення: чому студенти обманюють”.

Зустріч відбудеться на платформі зум, мова заходу - англійська з синхронним перекладом на українську.

Більше про подію тут https://academiq.org.ua/novyny/lektsiya-chomu-studenty-obmanyuyut/ , форма реєстрації для участі тут: http://bit.ly/3q4Foaw

Лекція буде цікава студентам та викладачам, адже йтиметься не лише про академічні, але й психологічні причини недоброчесностей, роль особистісної етики, кращих практик викладання та мислення, зорієнтованого на постійне зростання.

Стипендія на участь в онлайн-курсах із журналістики і соціальних медіа від Litosvita

Для волонтерів вікіпроєктів доступна одна стипендія на участь в онлайн-курсах із журналістики і соціальних медіа від Litosvita.


Сторінка курсу: https://litosvita.com/journalism

Зголошення на стипендію та детальніші умови: https://ua.wikimedia.org/w/index.php?curid=7501


Наразі зголошення триває до 13 лютого включно.

НОВІ ЗДОБУТКИ СТУДЕНТІВ

Неформальна освіта - невід'ємна складова життя наших студентів. Таке навчання надає можливість розширити кругозір, доповнити знання, отримані під час прослуховування лекцій викладачів. Здобувачі вищої освіти мають можливість після отримання сертифікату за процедурою, обумовленою "Положенням про організацію освітнього процесу в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя", зарахувати результати свого навчання у неформальній освіті.

Так, студенти спеціальності 0.61. Журналістика Владислав Кравець та Владислав Пилипенко успішно закінчили курси на освітній платформі "Prometheus", пов'язані з мовною практикою журналіста та роботою менеджера в локальному медіа.



ЯК НЕ НАСТУПИТИ НА ІНФОРМАЦІЙНІ МІНИ ВОРОГА ДІЗНАВАЛИСЯ СТУДЕНТИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ "ЖУРНАЛІСТИКА"


В умовах війни країна-терорист все більше застосовує витонченішу інформаційну зброю. Далеко не всі розуміють, як самих українців використовують в інформаційних війнах та як наша поведінка ненавмисно стає допоміжним інструментом для ворога.

Багатьом українцям помилково вважається, що вони вміють розпізнавати фейки, проте лише невелика кількість насправді може це зробити. 32% українців визначає достовірність новини інтуїтивно, 42% – взагалі ніколи не перевіряють отриману інформацію.

Студенти першокурсники спеціальності «журналістика» Олена Савчук та Олександр Дусь намагалися розібратися як фільтрувати інформацію та розпізнавати брехню за допомогою безкоштовних онлайн-курсів «Інформаційна гігієна під час війни» та «Цифрова безпека журналістів та інших працівників медіа».

Після проходження курсів студенти набули інформаційно-комунікаційних компетенцій та оволоділи актуальними знаннями в умовах реформ та соціальних трансформацій; навчилися як логічно обґрунтовувати власну позицію та конструктивно доносити інформацію.

Результат успішно пройдених курсів засвідчено сертифікатом.

Надія Подоляка,

доц. кафедри літератури,

методики її навчання,

історії культури та журналістики