Студентська активність

Студенти опановують основи дизайну та верстки, працюють в спеціальних комп'ютерних програмах, створюючи індивідуальні графічні проєкти, відкривають сторінки в соцмережах, ведуть власні Ютуб-канали.

ТЕМИ ДИПЛОМНИХ РОБІТ 2021-2024


2021

1.                 Гавриленко Валентина Анатоліївна

 

Гавриленко В. А. Мова журналістських розслідувань програми «Гроші» на телеканалі «1+1»: кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня бакалавр; спец.: 061 – журналістика; наук. керівник Н. С. Подоляка.  Ніжин. НДУ імені Миколи Гоголя, 2021. 58 с.

 

У роботі розглянуто особливості програми журналістських розслідувань «Гроші» на телеканалі «1+1», наведено факти з історії жанру розглянуто існуючі класифікації методів, використовуваних в журналістських розслідуваннях, охарактеризовано безпеку журналіста в області отримання інформації, досліджено обмеження в отриманні інформації та можливі ненадання інформації журналісту, визначено технологічні  характеристики програми. проведено аналіз мови журналістських розслідувань програми «Гроші» на телеканалі 1+1, з’ясовано результативність жанру журналістське розслідування на прикладі програми «Гроші».

 

2.                 Гоблик Аліна Володимирівна

 

Гоблик А. В. Вечірні ток-шоу: формат, жанр, стиль, дискурсивні практики: кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня бакалавр; спец.: 061 – журналістика; наук. керівник Н. С. Подоляка.  Ніжин. НДУ імені Миколи Гоголя, 2021. 70 с.

 

У роботі розглянуто типологічні характеристики телевізійного ток-шоу; визначено жанрові структурні особливості ток-шоу та їх тематику; проблеми розвитку сучасного телевізійного ток-шоу; проаналізовано ток-шоу  «Говорить і показує Україна» та «Свобода слова».

 

3.                 Кармазін Станіслав Станіславович

 

Кармазін С. С. Авторська програма «В гостях у Дмитра Гордона»: мова, стиль, режисура : кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня бакалавр; спец.: 061 – журналістика; наук. керівник Н. С. Подоляка.  Ніжин. НДУ імені Миколи Гоголя, 2021. 62 с.

 

У роботі розглянуто особливості авторської програми «В гостях у Дмитра Гордона», проаналізовано психологічну поведінку телеведучого Дмитра Гордона при веденні ним телеінтерв’ю. Розглядаються різні способи вербального та невербального впливу, використовувані Д. Гордоном на його екранних  співрозмовників, мову, стиль, режисуру.

 

4.                 Лоцько Марина Степанівна

 

Лоцько М. С. Патогенні тексти у виборчих кампаніях XXI століття: кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня бакалавр; спец.: 061 Журналістика; наук. керівник Н. С. Подоляка. Ніжин. НДУ імені Миколи Гоголя, 2021. С.

 

У роботі розглянуто таке явище як патогенність, його ознаки та типи. Також були проаналізовані приклади патогенних текстів під час виборчих кампаній в Україні, країнах Европи та Сполучених Штатах Америки. Розглядалися способи подачі даних видів текстів у рекламі та під час виборів.

 

5.                 Науменко Марія Сергіївна

 

Науменко М. С. Політичні та медійні стратегії російсько-українського конфлікту: кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня бакалавр; спец.: 061 – журналістика; наук. керівник Н. С. Подоляка.  Ніжин. НДУ імені Миколи Гоголя, 2021. 66 с.

 

У роботі розглянуті поняття, класифікація та функції політичного конфлікту; визначено роль засобів масової інформації у висвітленні політичних конфліктів і формуванні громадської думки; виявлено основні методи і способи репрезентації російсько-українського конфлікту на прикладі телеканалів 1+1 і  Russia Today; проведено контент-аналіз публікацій присвячених висвітленню стратегії російсько-українського конфлікту.

 

6.                 Протащук Сніжана Василівна

 

Протащук С. Меми про Covid-19 в українському медіапросторі: кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня бакалавр; спец.: 061 – журналістика; наук. керівник Н. С. Подоляка.  Ніжин. НДУ імені Миколи Гоголя, 2021. 79 с.

 

У роботі розглянуто визначення поняття «мем» в публікаціях сучасних дослідників журналістикознавства; окреслено історичну факти виникнення поняття «мем»; охарактеризовано інтернет-меми як жанр журналістики; визначено основні класифікаційні характеристики мемів; досліджено специфіку функціонування мемів про ковід на українському медійному ринку; визначено потенціал мемів у медіа-просторі України.

 

7.                 Чубенко Ірина Вікторівна

 

Чубенко І. В. Маніпуляції у висвітленні медичної реформи на сторінках українських ЗМІ : кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня бакалавр; спец.: 061 – журналістика; наук. керівник Н. С. Подоляка.  Ніжин. НДУ імені Миколи Гоголя, 2021. 51 с.

 

У роботі розглянуто питання дезінформації та маніпуляцій в одній з ключових соціальних сфер, охороні здоров’я; проаналізовано матеріали про медреформу на сторінках ЗМІ; виявлено ознаки маніпуляцій у висвітленні медичної реформи в газетах.

 

2022

8.                 Воронуха Олександр Сергійович

 

Воронуха О. С. Роль засобів масової інформації у промоції музеїв: на прикладі Меморіального з музею імені Юрія Лисянського у Ніжині: кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня бакалавр; спец.: 061 - журналістика; наук. керівник Т. А. Дзюба. Ніжин. НДУ імені Миколи Гоголя, 2022. 38 с.

 

У кваліфікаційній роботі визначено 1 проаналізовано засоби промоції музею, якими є: мас-медіа, реклама, РК, видавнича діяльність. Запропоновано власні зразки промоційної продукції з метою популяризації та створення іміджу ніжинського Меморіального музею Юрія Лисянського.

 

9.                 Сердюк Олександра Олександрівна

 

Сердюк О. Використання методу інфотейнмент у практиці сучасного українського телебачення: кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня спеціаліст; спец. : 061 – журналістика ; наук. керівник Т. А. Дзюба. Ніжин. НДУ ім. Миколи Гоголя, 2022. 56 с.

 

У роботі розглянуто особливості виявлення прийомів інфотейнменту у ранковому розважальному шоу «Сніданок з 1+1» на телеканалі 1+1. Розглянуто різні інструменти його вживання: структурно-змістовні, мовні та паралінгвістичні. Досліджено та схарактеризовано їх роль та функціональне навантаження.

 

10.            Дерев’янко Віта Миколаївна

 

Дерев’янко В. Етностиль в книжковому оформлення як елемент ціннісної парадигми українців у незалежній українській державі: кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня бакалавр; спец.: 061 – журналістика; наук. керівник Н. С. Подоляка. Ніжин. НДУ імені Миколи Гоголя, 2022. 68 с.

У роботі розглянуто особливості етностилю в книжковому оформленні періоду незалежної української держави. Надано рекомендації для видавництв у використанні елементів етностилю.

 

11.            Кравець Владислав Русланович

 

Кравець В. Концептуальні орієнтири роботи редактора з психологічними тригерами: кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня бакалавр; спец.: 061 – журналістика; наук. керівник Н. С. Подоляка. Ніжин. НДУ імені Миколи Гоголя, 2022. 45 с.

 

У роботі розглянуто особливості маніпулятивної категорії тригери. Надано рекомендації у роботі редактора з психологічними тригерами.

 

12.            Пилипенко Владислав Євгенійович

 

Пилипенко В. Особливості гендерномаркованої періодики: типологічно-тематична характеристика, жанрологія: кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня спеціаліст; спец. : 061 – журналістика; наук. керівник Т. А. Дзюба. Ніжин. НДУ ім. Миколи Гоголя, 2022. 47 с.

 

У роботі розглянуто особливості функціонування чоловічого журналу «Егоїст» та жіночого «Cosmopolitan» в умовах сучасного видавничого ринку. Розглянуто типологічно-тематичну характеристику аналізованих видань, з’ясовано специфіку жанрів на сторінках гендерномаркованих журналів.

 

2023

 13.            Пилипенко Дмитро Станіславович

 

Пилипенко Д. Книжкові челенджі у популяризації видань: кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня бакалавр; спец.: 061 – журналістика; наук. керівник Н. С. Подоляка.  Ніжин. НДУ імені Миколи Гоголя, 2023. 50 с.

 

У роботі розглянуто процес популяризації книжкових видань. Розкрито поняття про челендж, розкрито особливості організації букчеленджів; наведено приклади розробки виданням книжкового виклику;  проведено дослідження пріоритетів читацьких інтересів та розроблено книжкові челенджі.

14.            Пономарчук Роман Сергійович

 

Пономарчук Р. Колаборація брендів у роботі видавництв як тренд і тенденція: кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня бакалавр; спец.: 061 – журналістика; наук. керівник Н. С. Подоляка.  Ніжин. НДУ імені Миколи Гоголя, 2023. 48 с.

 

У роботі розглянуто процес колаборації брендів як тренд і тенденцію в промоції видавництв. Охарактеризовано категоріальний апарат поняття «бренд», «колаборація», розкрито переваги колаборації брендів над іншими засобами промоції, проаналізовано колабораційні практики у роботі видавництв на світовому ринку та в Україні.

 

15.            Синяк Ксенія Сергіївна

 

Синяк К.  Букпітчинг як інструмент промоції книг на міжнародній арені: кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня бакалавр; спец.: 061 – журналістика; наук. керівник Н. С. Подоляка.  Ніжин. НДУ імені Миколи Гоголя, 2023. 52 с.

 

У роботі розглянуто види промоції книги, поняття «букпітчинг», правила його проведення та методи підготовки, його види, українські та міжнародні мистецькі виставки та фестивалі, співпраця українських та міжнародних видавництв та авторів.

 

16.            Стрілець Наталія Олександрівна

 

Стрілець Н. Усне мовлення в друкованому медіа тексті регіональних ЗМІ: характер роботи редактора над текстом: кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня бакалавр; спец.: 061 – журналістика; наук. керівник Н. С. Подоляка.  Ніжин. НДУ імені Миколи Гоголя, 2023. 62 с.

 

У роботі розглянуто особливості та проблематику усного мовлення в друкованому медіатексті, проаналізовано роботу редактора над усним мовленням в друкованому медіатексті чернігівських ЗМІ.

 

2024

17.            Гурова Альона Юріївна

 

Гурова А. Популяризація книг і читання у соціальній мережі «Тікток»: кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня бакалавр; спец.: 061 – журналістика; наук. керівник Н. С. Подоляка. Ніжин. НДУ імені Миколи Гоголя, 2023. 48 с.

 

У роботі висвітлено сутність поняття «культура читання», проаналізовано вплив соціальних мереж на читання, описано особливості соціальної мережі «Тікток». Проаналізовано закордонний та вітчизняний досвід популяризації книг і читання.

 

18.            Іванченко Юлія Володимирівна

 

Іванченко Ю. Образ сучасного героя російсько-української війни на сторінках Чернігівських ЗМІ: кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня «Бакалавр»; спец.: «061 – Журналістика»; наук. керівник Н. С. Подоляка. Ніжин. НДУ ім. Миколи Гоголя, 2024. 64 с.

 

У роботі висвітлено сутність понять «медіаобраз» «образ героя війни», «післяправда», «гібридна війна», «героїчні архетипи», проаналізовано історичний контекст формування образу героя. Описано тенденції впливу постправди і гібридної війни. За методом контент-аналізу досліджено словотипи образу героя російсько-української війни, визначено 1118 слововживань, здійснено типологізацію образів. Проведено соціологічне опитування для визначення впливу образу героя на суспільну думку.