Заняття 24

Створення сайту з використанням візуального редактора. Публікація сайту

Як створити власний веб-сайт

На жаль, не кожен підприємець володіє знаннями в програмуванні і не кожен бізнес зможе собі дозволити витратити велику суму грошей на сайт. На щастя, існує багато різних і не дуже витратних варіантів для створення своєї інтернет-сторінки, що дозволяє, за грамотного управління, надати власникам малого бізнесу додатковий і потужний канал продажів.

З чого почати?

Для створення і розміщення вашого сайту можна обрати один із варіантів: самостійно вибрати провайдера, який надасть хостинг, доменне ім'я і дозволить автоматично встановити CMS (один з популярних конструкторів, або, простіше кажучи, систем з управління сайтами). Бонусом може бути надання електронної пошти, а також місткого сховища даних. І потім займатися наповненням та запуском сайту самостійно.

Друга опція - це вибрати підрядника, який виконає за вас всю описану раніше роботу: зареєструє домен, хостинг і, власне, наповнить і запустить сайт з нуля. Це один з оптимальних варіантів для тих, хто не хоче вникати в технічні тонкощі.

Наступний варіант - замовити розробку сайту компанії, яка не просто візьме готовий «движок» або популярну тему з готового конструктора, а зробить повністю «самописний» сайт. Але в такому випадку це вплине на вартість готового продукту. Варіант рекомендується у разі, якщо ви готові віддати від 10 000 грн.

Ми склали список платформ (конструкторів), якими найчастіше користуються власники малого бізнесу, а також постаралися зібрати поради, на що варто звертати увагу при виборі, окрім цін та рейтингів, тієї чи іншої платформи.

Крок 1: Вибираємо і реєструємо доменне ім'я

Найперший крок - це вирішити, яке ім'я ви придумаєте для вашого сайту. Наприклад, воно може бути www.ім’явашогобізнесу.com.ua. Необхідно ретельно перевірити і подивитися, чи доступне обране доменне ім'я в такому варіанті, або ж потрібно змінити написання чи замінити домен .com.ua на .net, kiev.ua або org.ua, оскільки така адреса вже зареєстрована в системі. Для перевірки існує система пошуку/перевірки доменів. Приміром, один з найбільших в Україні провайдерів imena.ua дозволяє перевірити те чи інше доменне ім'я, і якщо воно вже зайняте, вибрати інше, яке найбільш оптимально підходить для вашого сайту. Ціна за використання українського домену типу .kiev.ua, org.ua, .regions.ua, .NET.UA коштує на порядок дешевше, ніж більш зручні і короткі варіанти: .ua і .com.ua.

Якщо пощастить, то можна вибрати міжнародний домен .com, який найбільш звичний для більшості країн, а також зручний з точки зору індексації пошуковими системами.

Якщо назва компанії недоступна, спробуйте поєднання різних фраз, перш ніж зупинитися на доменах типу .Net або .Info. Переважна більшість клієнтів підсвідомо шукають сайт з закінченням .Com, і навіть якщо ви будете посилено розкручувати веб-адресу .Net, існує велика ймовірність того, що половина клієнтів вас просто не знайде.

Де дивитися рейтинг хостинг-провайдерів? Існує незалежний рейтинг провайдерів (Hosting-Top10.com.ua) з коментарями та описом послуг, розбивкою по кварталах хостингу (український чи закордонний, з відгуками користувачів тощо). В Україні налічується понад 50 хостингових компаній.

Реєструємо домен

Доменні імена є важливими елементом для пошукових систем, таких як Google або Yandex. Тому вони повинні включати в себе слова або словосполучення, які люди можуть використовувати під час пошуку вашого магазину чи товарів, які ви продаєте. Назва «Будинок Іграшок «Ведмежа», погодьтеся, більш чітко відображає тип товару, що продається, ніж назва «Ведмежа».

Доменні імена повинні бути легко вимовними і такими, що запам'ятовуються, без складних абревіатур і скорочень. Для того щоб користувачеві відразу було зрозуміло, в якому регіоні знаходиться ваша компанія, можна використовувати регіональний домен: .vn.ua (Вінниця), .lutsk.ua (Луцьк), .dp.ua (Дніпро) і т.д. До речі, ціна на них на порядок нижча, ніж на .com і .ua. Хостинг-провайдери пропонують придбати регіональні домени за 70-80 грн на рік.

Крок 2: Готуємо контент

Написання текстів для веб-сторінок сайту може виявитися більш складним заняттям, ніж може здатися на перший погляд. Це ще одна з причин, чому багато власників малого бізнесу відмовляються від створення інтернет-сторінки взагалі. З чого почати? Навіть якщо ви збираєтеся віддати розробку і запуск інтернет-сторінки сторонній фірмі, все одно левова частка роботи із наповнення буде покладена на вас, оскільки ніхто, окрім власника бізнесу або його менеджерів, не зможе розповісти про те, чим займається компанія. Чим доступніше, тим краще: чим простіше текст, тим зрозумілішим він буде для користувачів.

Обмежтеся стандартним форматом сайту, зробивши не більше 4-х основних блоків: «Про нас», «Послуги/Товари», «Новини» і «Контакти». За приклад можна взяти кілька сайтів компаній, що працюють у вашому сегменті, і скласти список того, що б ви хотіли бачити у себе на сторінках. Окреме завдання – створення логотипу.

Якщо у вас вже є логотип, який ви використовуєте в офлайні, тоді можна пропустити цей крок. Якщо ні - оптимальне за ціною рішення: створити просте лого самостійно, скориставшись безкоштовними онлайн-конструкторами, такими як LOGASTER, Online Logo Maker або Designmantic. Це заощадить вам близько 1000-2000 грн. Природно, не чекайте, що лого буде виглядати як у Google, але для простих завдань такі конструктори цілком підійдуть.

Крок 3: Розробляємо сайт

Після того як вже готові логотип і тексти, можна приступати до створення веб-сайту. Що вибрати? Давайте розглянемо декілька умовно-безкоштовних популярних конструкторів для створення веб-сайтів. Конструктор сайту – це онлайн-сервіс, який дає можливість користувачеві створювати і керувати веб-сторінкою без спеціальних технічних знань. Всі файли сайту розміщуються на віддаленому сервері (хостингу), тому жодних програм і додатків встановлювати не потрібно: редагування сторінок, зовнішнього вигляду і загальне налаштування сайту доступні в онлайн-режимі через панель управління, увійти в яку можна через будь-який браузер. У нашому рейтингу ми зібрали найбільш зручні конструктори, які користуються стабільним попитом.

Prom.ua – потужна платформа для створення інтернет-магазину в Уанеті. Сайти компанії Prom.ua отримують набагато більше відвідувачів, ніж сайти, що знаходяться на безкоштовному розміщенні. В результаті у вас буде набагато більше замовлень і більше відгуків. Переваги: гнучка структура і можливість налаштування під користувача, понад 300 готових шаблонів, повністю адаптованих для магазинів. Тарифна сітка починається з 4900 грн на рік. З переваг: можливість приймати замовлення з магазину через персоналізований кошик, відправляти автоматичні листи покупцям про прийняття та обробку замовлення; підключення online-оплати; ведення обліку і статистики замовлень, розміщення понад 10 000 різновидів товарів; підключення інструментів Google та Yandex; синхронізація з 1С; SEO оптимізація; участь у рейтингу товарів в каталозі Prom.ua, масовий імпорт товарів xml/xls/1C/Мій склад. З мінусів: безкоштовної версії немає, але є можливість протестувати сервіс протягом 14 днів.

Wix – найзручніший і найпопулярніший конструктор у світі, розрахований, насамперед, на потреби користувачів. Практично щомісяця поповнюється новими шаблонами (понад 500 шаблонів для будь-якого типу сайту) плюс має власний безкоштовний фотобанк з іконками, фотографіями та відео. Ідеально підходить для створення пам'ятних сайтів і сайтів-візиток із зрозумілим візуальним редактором, адаптивним дизайном і можливістю створення власного шаблону. Всі шаблони безкоштовні і поділені на теми і категорії. Серед цікавих можливостей: додавання відео на фон сайту, геометричні форми і ефекти паралакса, анімація і один з кращих редакторів зображень, що дозволяє обрізати, розтягнути, змінити масштаб або накласти ефект на фотографію. У такій системі недосвідченій людині важко буде щось зробити не так, і за бажання можна переглянути і відновити раніше збережену версію сайту.

Преміум-шаблони платні, але ціни на них більш демократичні і дають більше опцій: від 500 МБ для зберігання даних Google Analytics, безкоштовний хостинг, фавікон, преміум-підтримка 24/7). Базовий пакет коштує від $4 в місяць. Оптимальний варіант - план Combo ($8.25 на місяць за умови передплати на рік), за помісячної оплати сума буде вищою.

uKit – конструктор, який спеціалізується на створенні сайтів для малого та середнього бізнесу (сайтів-візиток, портфоліо, малих магазинів, односторінкових). Конструктор має візуальний Drag&Drop редактор, який дозволяє користувачеві перетягувати елементи і блоки в потрібні місця на сторінці. Шаблони згруповані за типом і сферами діяльності. Безкоштовної версії немає. Тарифи такі: «Преміум» ($48/рік), «Преміум+» ($64/рік) і «Про» ($144/рік). Можна замовити створення сайту у розробників.

Для створення великих магазинів підійде конструктор Webasyst. Платформа насамперед цікава тим, що, починаючи з 2-го тарифу, можна створити до 5 сайтів за одну ціну. Не дуже підходить для сайтів-візиток зважаючи на складну структуру панелі управління і велику кількість компонентів. Однак у підсумку можна отримати унікальний сайт без прив'язки до стандартного шаблону або формату. З мінусів – користувачам доступно тільки 9 безкоштовних шаблонів і можливості адаптації дизайну під свої потреби обмежені. Так само, як і в інших CMS, є корисні плагіни, їх понад 400 найменувань: із корисних - інструменти для синхронізації з «1C». Конструктор підійде не всім, тому можна скористатися 30-денним пробним періодом, під час якого буде доступний весь функціонал.

Сервіс Diafan.Cloud є повноцінною CMS із зручним функціоналом, технічною підтримкою та інтерфейсом, зручним для створення магазинів та інтеграції сайтів з Яндекс.Маркет і «1С: Управління торгівлею». Це у жодному разі не означає, що з допомогою конструктора можна створювати сайти-візитки, а також додавати форуми, блоги тощо. Але, на нашу думку, зручніше це робити у флагманських конструкторах типу Wix. На форумі платформи можна замовити розробку необхідного модуля, якщо його немає в системі. Безкоштовного плану немає. Тарифних планів усього два: «Бізнес» (від 1299 грн/рік) та «Інтернет-магазин» (від 2600 грн/рік).

WordPress все ще є одним з конструкторів-фаворитів серед малого бізнесу, і недарма. WordPress - це один із найпростіших і найдоступніших майданчиків для новачків і має безліч безкоштовних шаблонів. З урахуванням всього цього не дивно, що приблизно один з п'яти сайтів в інтернеті створюється за допомоги WordPress. Сервіс також має широкий вибір інструментів для безкоштовної аналітики і SEO оптимізації. Якщо говорити про призначення і специфіку, то спочатку платформа створювалася для ведення особистих блогів, тому іноді вона буває досить важкою в плані адаптивності дизайну або надбудови додаткових функцій. Існує можливість покупки платного шаблону у сторонніх розробників. Ціни різні, наприклад, більш-менш красивий шаблон можна купити за $25-30.

Джерело: https://msb.aval.ua/business_it/site/